gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 11
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Morrowind
wierucha

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12597

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sro Lut 18, 2009 1:06 am   Temat: Morrowind
Morrowind to gra którą określam mianem gry ponad przeciętnej. Do dziś zachwycam się niezwykle wielkim światem.
  Temat: Baldur's Gate 3
wierucha

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5017

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Gru 09, 2008 6:17 pm   Temat: Baldur's Gate 3
Co ciekawe w sieci chodzą pogłoski o tym, że trzecią częścią Baldur's Gate może - podreślam - może się zająć CDProjekt RED. Ciekawe.
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pią Lis 28, 2008 1:15 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Hunter napisał/a:
Może masz po prostu źle skonfigurowany system ;)


Całkiem możliwe miałem już kilka problemów z Ubuntu, dlatego przesiadłem się na Fedore, teraz jak narazie nie mam kłopotów. :wink:
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Lis 25, 2008 11:29 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Hunter napisał/a:
Polecam zapoznać się z Ubuntu


Tak się składa, że mam Ubuntu 8.10...
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Lis 25, 2008 3:21 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Hunter napisał/a:
Sęk w tym, że uruchomienie Visty na 1 GB ramu spowoduje włączanie się notatnika przez 5 minut.


Sęk w tym, że mam 1GB ramu a notatnik uruchamia mi się natychmiastowo. Taki w tym sens, że prawdopodobnie źle sobie Vistę skonfigurowałeś.

Hunter napisał/a:
Nic nie wyszukuje przytacza po prostu codzienne problemy z jakimi musi się zmagać uzytkownik korzystając z tego systemu.


W tym miejscu u mnie na twarzy wystąpił uśmiech pożałowania. Mam dużo znajomych, którzy mają Vistę i nie skarżą się na nic, nie "zmagają" się z żadnymi problemami, wręcz nawet czasem przeciwnie zachwalają. Wystarczy tylko poprawnie zainstalować system.

Hunter napisał/a:
żeby wszelkie zabawy (jak ty to określasz) z terminalem pominąć :D


Ha, ha, ha! Pokaż mi chociaż jednego użytkownika linuxa, który dał radę go skonfigurować bez terminala... :razz:
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Lis 24, 2008 3:24 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Matis napisał/a:
gdyż występuje "lekka", niekompatybilność sterowników z karta graficzną


Nie zauważyłem tego problemu. Nvidia ma na Vistę sterowniki do swoich kart od GeForce 5 a ATi od Radeon 9500... :wink:

Matis napisał/a:
więc dla niektórych coś potencjalnie dobrego jest złe.

Dobre podsumowanie.
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Lis 24, 2008 2:55 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Hunter napisał/a:
Sam fakt, że instalowanie Visty na 1 Gb ramu jest bezensowne


http://en.wikipedia.org/w...re_requirements

Poza tym odsyłam do ciekawej lektury na temat narzekania na Vistę:

http://forum.wiadomosc.in...zekanie,na,Vist

Matis napisał/a:
Vista to ZŁO w czystej postaci.


Czyste zło to gadanie właśnie w ten sposób...

gary_joiner napisał/a:
Widziałem straszliwe rzeczy. Widziałem jak Vista podczas automatycznej aktualizacji permanentnie odinstalowała napęd DVD ( musiałem ręcznie grzebać się w rejestrze korzystając z pomocy ludzi z tym samym problemem). Widziałem jak Vista potrafi instalować program, którego instalka zajmuje 5 mb przez pół godziny. Widziałem jak Vista nie potrafi się dogadać z reuterem - mimo interwencji dwóch profesjonalnych informatyków nic nie dało się zrobić. Widziałem jak awaryjnie Vista obsługuje co bardziej egzotyczne urządzenia (zewnętrzny tuner tv przykładowo). Widziałem jak pożera zasoby i bombarduje użytkownika setką monitów.


No cóż muszę Ci tylko powiedzieć, że masz niezwykłego pecha albo wyszukujesz najgorsze przypadki...

Hunter napisał/a:
A co do linuxów - najlepsze są właśnie one :twisted:


Tak szczególnie ciągła zabawa z terminalem, wyszukiwaniem sterowników, grzebanina w plikach żeby cokolwiek ustawić. I nie rzucam słów przytaczanych z forów, cały czas bawię się w Linuxie...

Hunter napisał/a:
wierucha, do Visty mnie jednak nie przekonasz ;)


I na zakończenie. Nie mam zamiaru do czegoś namawiać czy przekonywać. Wróżę wszystkim przeciwnikom Visty to, że prędzej czy też później sami się do niej przekonają.
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Lis 23, 2008 6:40 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Cytat:
I jeszcze jedno - mówimy o komputerze stacjonarnym czy laptopie?


O komputerze stacjonarnym. :wink:
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Lis 23, 2008 5:26 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Hunter napisał/a:
Owszem, ale tylko wtedy kiedy masz komputer za 4 tysięce i chcesz jedynie go wykorzystywać do grania w najnowsze tytuły. Do niczego innego Vista się nie nadaje.


Powiem szczerze, że mam komputer prawie 3 letni i kupiłem go wtedy za 2000 zł... więc nie jest i nie był wysokich lotów... Do grania wykorzystuje go tylko jak jakaś dobra gra wpadnie mi w ręce. Mówisz, że tylko w najnowsze tytuły... uwierz mi ostatnim najnowszym tytułem na moim komputerze był Oblivion. Po za tym nie zgodzę się z Tobą, że do niczego więcej się nie nadaje. Vista ma dużo rozwiązań lepszych i bardziej przystępnych niż XP. Mówiąc pod, że pod wieloma względami jest lepszy nie miałem na myśli tylko wydajności.

Hunter napisał/a:
Gdybyś próbował uruchomić parę starszych tytułów na Viście to wiedziałbyś, że są dwa etapy sprawdzania gier na Viście


Próbowałem i to wiele razy i nawet gry starsze niż M&M 9. Przyznaje kilka nie uruchamiało się ale wystarczył patch lub fix i wszystko grało.
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Lis 23, 2008 2:14 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
@Hunter - Jestem ciekawy czy kiedykolwiek miałeś na swoim komputerze Vistę... powiem Ci szczerze, że Vista jest stokroć lepsza od XP pod wieloma względami... Po za tym jak dziś pamiętam jak wszyscy narzekali na XP jak wyszedł. Wtedy była mowa, że 98 jest lepszy...

Ale nie o to chodzi, przypuszczam, że jeżeli byłaby to wina Visty to by gra w ogóle się nie uruchamiała... Muszę poszukać jeszcze głębiej w sieci może będą jakieś fixy...

Dzięki za próbę pomocy :grin: :wink:
  Temat: Problem z Might and Magic IX
wierucha

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13189

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sob Lis 22, 2008 1:29 pm   Temat: Problem z Might and Magic IX
Zacznę od tego, że kupiłem sobie Might and Magic IX niedawno (znalazłem ją przypadkowo szukając Fallout'a 3). Pełen szczęścia, że trafił mi się rarytas pobiegłem do domu, otwarłem pudełko, zainstalowałem, ustawiłem klasę postaci... i teraz ładowanie. Grę niby załadowało (stateczek się zatrzymał i nie miał ochoty się ruszać), ale nic się nie działo oprócz tego, że usłyszałem przywitanie i włączyła się muzyka. Nie wiem co zrobić próbowałem różnych sposobów. Teraz może trochę od strony technicznej. Więc używam Visty SP1 (tak próbowałem z włączaniem administratora i zgodności), Might and Magic mam uaktualnione do wersji 1.2, sterowniki wszelkiego rodzaju są też nowe. Proszę o pomoc...
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16