gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 74
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sprzęt,
tigikamil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7735

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Mar 26, 2007 6:56 pm   Temat: Sprzęt,
Niestety Mande ma rację - sprzęt z marketów nie nadaje się do niczego poza pracą w wordzie.
Poza tym z tego co widziałem ja, sprzęt z Media może i wygląda pro na pierwszy rzut oka, ale zawsze w takich zestawach znajdzie się jakaś czarna owca (w sensie dupny podzespół). I w końcu nigdy nie będziez miał 100% pewności co ci tam do środka wsadzili jak sobie zestawu nie złożysz sam :D

A wracając do pytania, muszę cię zasmucić... Słowa "komp do gier" i "tani" nie mogą występować w parze. Chociaż z drudiej strony dla jednych 3000zł to pikuś, a dla innych (np. dla mnie) nieosiągalny majątek :wink:

Sam niedawno skaładałem kompa za 1500 zł. Niestety taki sprzęt już w momencie składania jest już przestarzały... Ale gdybyś się uparł to za 2000 zł z hakiem złożysz maszynkę, na której będzie można już pograć (na średnich detalach w najnowsze gry). Wszystko zalezy od funduszy.
  Temat: Co z Konkursem?
tigikamil

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8737

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Mar 22, 2007 6:26 am   Temat: Co z Konkursem?
Strona sztab.com => Newsy ?
  Temat: Baldur's Gate II - romans z Aerie
tigikamil

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7684

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Mar 11, 2007 1:17 pm   Temat: Baldur's Gate II - romans z Aerie
Niee z tego co pamiętam można było "skonsumować" ten związek, a wiec coś poszło nie tak. Mam nadzieję, że nie przespałeś się z drowką w podmroku? :wink: Po pierwzej odrzuconej propozycji powinna złożyć ci taką ponownie (masz ją przyjąć).
  Temat: Konkurs na tekst?
tigikamil

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5078

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Gru 31, 2006 11:48 pm   Temat: Konkurs na tekst?
Ja nie wiem jak to będzie ze mną, ale chyba także spróbuję :D
  Temat: Świąteczne artykuły
tigikamil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10696

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Gru 20, 2006 5:36 pm   Temat: Świąteczne artykuły
Ja napisałem coś o gothic3, herosach5 i Sąsiadach z piekła rodem. Pytanie tylko: czy ten pomysł wypali?
  Temat: Świąteczne artykuły
tigikamil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10696

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Gru 16, 2006 8:55 pm   Temat: Świąteczne artykuły
A mogą być gry niekoniecznie stare.. myślę tu o H5 i o warhamerze 40tys - złote edycjie od CDP
  Temat: Świąteczne artykuły
tigikamil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10696

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Gru 16, 2006 7:30 pm   Temat: Świąteczne artykuły
a prace należy przesyłać do korektorowni?
  Temat: Gothic III
tigikamil

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12883

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Lis 07, 2006 1:31 pm   Temat: Gothic III
Co do bugów to ja na razie żadnych nie spotkałem. Mam wersję PL która jest najbardziej dopracowana, może to dlatego.

Poziom trudności i owszem, jest wysoki ale wszystko da się wytrzymać, zwłaszcza, że można go zmniejszyć na łatwy :D Wtedy i tak dziki cię zabijają jeśli nie odskoczysz, ale od czego jest łuk.

Zapisywanie, a w szczególności wczytywanie gry trwa strasznie dłuuuugo i tu muszę przyznać ci rację.

A co do TeS4 to ci nie powiem bo nie dotarłem nawet do końca lochów (tych z których musimy uciec na początku). Po prostu nie cierpię widoku z 1 osoby. Ale to tylko i wyłącznie kwestia gustu :razz:
  Temat: Gothic III
tigikamil

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12883

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Pon Lis 06, 2006 5:34 pm   Temat: Gothic III
Premiera Gothic 3 już za nami. Dlatego zachęcam was do dyskusji na temat tej świetnej gry. A żeby nie być gołosłownym, sam zacznę o wyrażeniu mojej opinii :grin:

Otóż Gothic 3 sprowadził moją naiwność do parteru. Zostałem zmiażdżony przez kwestię wymagań sprzętowych. Jak możecie przeczytać powyżej, łudziłem się, że pójdzie mi na średnich detalach. Niestety przy mojej konfiguracji (AMD Athlon 3200+, 1,5 GB RAM, GF 6600GT 256Mb), uruchomienie gry na MIN i 1024x768 skutkowało żabkowaniem i do tego brzydotą na maksa. Aż strach patrzeć. Średnie i 1024x768 = pokaz klatek. Dopiero aby nie krzywić się, przy patrzeniu i jednocześnie móc grać musiałem obniżyć rozdziałkę nawet do 800x600!! Teraz gram na 960x600 ale miejscami żabkuje niemiłosiernie. Jakiż ja byłem naiwny.

Co do samej gry, jest świetna. I tym optymistycznym akcentem zakończęniniejszą wypowiedź. Czekam na wasze opinie, dotyczące G3! :mrgreen:
  Temat: Gothic III
tigikamil

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12883

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Sob Sie 26, 2006 8:14 pm   Temat: Gothic III
No właśnie ja nie byłbym taki pewien, że na zwykłej grafie z shaderami 512 RAM i 2 GHz będzie "śmigać jak wiatr". Nawet na najniższych detalach (chyba że 800X600 ale co to za granie ;) ). Może i jestem sceptykiem, ale przyznam się że właśnie dla tej gry modernizowałem sprzęt. I teraz płaczę bo jakbym poczekał do premiery to pewnie, za tą kasę, miałbym dziś coś o wiele lepszego. Ale cóż poradzić...

A co do samej gry to pokładam w niej wielkie nadzieje. Sądzę, że nie będzie za bardzo zabugowana, grafa miodzio, ale najbardziej liczę na fabułę :D I obawiam się jeszcze opóźnienia wynikającego z procesów polonizacyjnych... Módlmy się żeby gothic 3 przywędrował do Polski na gwiazdkę :neutral:

Ps: A nie zniósłbym gothica 3 w polonizacji kinowej...
  Temat: Heroes V
tigikamil

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10339

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Sie 17, 2006 12:44 pm   Temat: Heroes V
Dla mnie "piątka" ma jeszcze jedną zaletę w porównaniu z "trójką", a mianowicie fabułę która jest wyraźniejsza, bardziej wciągająca, lepsza. W 3 grało sie i grało i nawet zapominało po co. W 5 zaś mamy cele, intrygi, zwroty akcji, a wszystko to wciąga nas w świat Herosów. Właśnie dlatego ukończyłem HoM&M5 - chciałem dowiedzieć się jakie będzie zakończenie :wink:

Krzychu5 napisał/a:
a tak wogóle to mam pytanie jak w heros 5 robi sie sojusze bo ja niewem a wybrac se jakoś nie moge i umnie jest tylko jedna plansza w trybie pojedynczym żeby grać z sojusznikem 1vs1vs2


Niestety tak jest u wszystkich :cry: Nie ma w piątce edytora, ani losowych plansz tak jak to było w trójce. dlatego na razie nie pograsz sobie z sojusznikami - no chyba że z żywym graczem się da... Może to się wkrótce zmieni jak autorzy wypuszczą edytor...
  Temat: CivCity:Rome
tigikamil

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6733

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Sie 14, 2006 7:50 pm   Temat: CivCity:Rome
mande napisał/a:
Po prostu poddałem krytyce Twój tekst, tak jak Ty możesz poddać mój.


Nie omieszkam spróbować :twisted: :wink:
  Temat: CivCity:Rome
tigikamil

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6733

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Sie 14, 2006 3:20 pm   Temat: CivCity:Rome
mande napisał/a:
Cytat:
CityPedia

Nazywa się to Civiliopedia


Ja napisałem tak jak było na stronie producenta
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3666
A że ten "spolszczył" nazwę to nie moja wina :wink:

Backside napisał/a:
Ale z drugiej strony jeśli nie jest się pewnym tego o czym się pisze, to najlepiej sprawdzić maksymalną ilość źródeł, żeby zyskać ogólny obraz gry albo przynajmniej nie strzelić jakiejś gafy - wiem już to z doświadczenia :].


Dlatego właśnie nigdzie ni wyczytałem o kampanii militarnej i wolałem nic nie pisać - widać też źle :oops:
  Temat: Disciples II Mroczne Proroctwo oraz Bunt Elfów
tigikamil

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9898

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sie 14, 2006 9:30 am   Temat: Disciples II Mroczne Proroctwo oraz Bunt Elfów
Sam nie wiem co urzekło mnie w tej grze. Na pewno ma ona pewien magnetyzm który nie pozwala odejść od monitora. Jednak na dłuższą metę moze ona stać się nużąca... Ciągły ten sam schemat, potyczek i te same jednostki w armii (przez całą misję). Doprowadziło to do tego, że w pewnym momencie pomagałem sobie kodami, aby dowiedzieć sięm, jak zakończy się fabuła. Grałem wszystkimi rasami ale nie pamiętam, która była najlepsza (trochę czasu już minęło :wink: )
  Temat: Gothic 2
tigikamil

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 29093

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Pią Sie 11, 2006 2:28 pm   Temat: Gothic 2
aaaa czyli mówi, że nie ma odpowiedznich przedmiotów. Czyli brak ci albo serca, albo MENZURKI (prawdopodobnie...), tej która jest potrzebna do wykonania każdej rzeczy przy stole alchemicznym. Możę vatras ma kilka (o ile wziąłeś go na statek), albo przeszukaj cały statek powinieneś coś znaleźć
 
Strona 4 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16