gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 132
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Konklawe
raynale

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14408

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 1:06 pm   Temat: Konklawe
Myślę, ze moze jednak warto poruszyc taką oto kwestię.
Polska to kraj, który ciężkie miliony przeznacza na IPN.
Jesli ktoś kiedyś był w polskich służbach specjalnych, ma dziś tęgi problem.Przyznawać sie nie powinien (przysięga, zobowiazania, tajemnica...), ale niechby spróbował...
Więc jak to jest?
To ze Ratzinger był członkiem Hitlerjugend, zołnierzem Wehrmachtu - ma nam nie przeszkadzac, "swoich" natomiast możemy gnoić za słuzbę np. w polskim - było nie było - wywiadzie?
Jaka to logika?
Tutaj - w imie przeszłosci - nawołuje sie do "dekomunizacji", róznych innych rozliczeń...
I jak to teraz wygląda?
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
raynale

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67489

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 10:55 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Wydaje mi sie, w swietle ostatnich rewelacji, ze nie tyle kleska niemieckigo lotnicwa, ile niesłychanie pasywna postawa ich obrony plot. przesądziła sprawę.....okazuje sie takze, ze ich system rekrutacji tez był do bani.....
  Temat: Konklawe
raynale

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14408

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 10:40 pm   Temat: Konklawe
"swiat rozwija sie zbyt szybko...", ale nie dla nas. Dzwon Zygmunta, prezydenckie zaproszenie....Z uwagi na to wszystko spiesze doniesć (moze zdąże), ze jeszcze pare pustych cokołów w tym kraju sie ostało...Nie zwlekajmy, bo sie spóźnimy...uff
  Temat: tolerancja
raynale

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8343

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 10:13 pm   Temat: tolerancja
Mała uwaga/korekta: zwrotu "toleruję cię" w konwersacjach nie uzywamy (nawet nie potrafie wyobrazić sobie sytuacji, w której slowa takie mogłyby paść). Mawiamy za to: "toleruje go/ją", gdy tematem rozmowy jest ktos trzeci; nawiasem mówiąc - i ten zwrot jest dosc rzadki...
Nadużywamy natomiast wyrazu "tolerancja". Z jakim skutkiem, bagażem pojeciowym,rozumieniem?
Ano własnie tak rozmaitym, ze trudno nie podzielać obaw Ajmdemena czy Klemensa...
  Temat: Konklawe
raynale

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14408

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 8:31 pm   Temat: Konklawe
Jakich opinii spodziewam sie po tym wyborze?
Mieszanych.
Zapewne - z grubsza - bedzie sie je dało podzielic na trzy nurty:
a) nowy papież to kontynuator linii Jana Pawła II, gwarant kanonu wiary i tradycji, papiez daleki od liberalnych oczekiwań sporej części wiernych,
b) wybór Ratzingera jest znakiem pojednania miedzy fatalną trudną historią jego ojczyzny a teraźniejszoscią i przyszłoscią, jest odpowiedzią na wyzwania, jakie nowe czasy stawiają przed kościołem katolickim na Zachodzie,
Artykulację trzeciego nurtu wolałbym przemilczec (gdyż podskórnie, to głośniej, to ciszej, wyrażac bedzie - delikatnie mówiąc - konsternację, zawód).
Benedykt XVI wydaje sie byc "papiezem przejsciowym". Jego pontyfikat przypada na gorące czasy. Trudno bedzie mu sie mierzyc z decydentami tego swiata, gdyz nie posiada ani charyzmy Jana Pawła II, ani - póki co - jego autorytetu.
Niemniej - juz od dziś stał sie czescią historii: swiata i naszej.
Jak sie w niej zapisze?
  Temat: W samo południe - najlepsza kawaleria
raynale

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4990

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Kwi 17, 2005 10:52 pm   Temat: W samo południe - najlepsza kawaleria
Jaki typ naziemnego wierzchowca preferuję?
Jak zwykle - znowuż trudno mi sprostac i tej ankiecie.
Nad wszystkie istoty w niej wymienione przedkładam bowiem szczupłe, dwunozne, wszystkożerne, dobrze upiersione blondwłose ptaszęta, "walczące wraz z jeźdźcem", mogące łatwo "posprzątac pole bitwy", takie, które "szybko sie nie męczą" ani nie pocą (aha, co do "duzego ptaka nielota", to odpowiedzialność za to spadałaby na jeżdźca :D )

PS. Z braku laku głos oddałem na sredniego dinozaura dwunoznego miesozernego :cry: (fuj)
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
raynale

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13918

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Kwi 17, 2005 10:21 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Upadek moralnosci jest symptomem schyłku cywilizacji - bezdyskusyjnie.
Ale łączenie (koniunkcja) upadku moralnosci z laicyzacją społeczeństw - to, niestety, manipulacja.
Skoro tak, to coś do pary.
Pomijając duchownych, najczęsciej (siłą rzeczy i najgorliwiej) praktykującymi są organista pospołu z kościelnym i ministrantami. Czy to aby takie wzorce moralnosci?
Wracając do tematu (juz bez manipulowania, choć ze szczyptą metafizyki):
jestem pewien, ze jak kosciół d o b r y zyska wiernych, tak kosciół z ł y bedzie okradał Boga swego, cokolwiek by to miało nie znaczyc w szczegółach...
Kosciół mój (katolicki) - z definicji święty - nie jest całkiem bez winy, ze wyznawców traci. Stąd modly wiernych w jego intencji...
  Temat: Konklawe
raynale

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14408

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Kwi 17, 2005 6:04 pm   Temat: Konklawe
Kizik, hm, a z czym Ty sie (do kroćset) ze mną nie zgadzasz?
Z tym, ze temat rychło trafi do archiwum?
Że sie nie dowiemy, na kogo oddał głos kardynał Glemp?
Z moimi skromnymi pytaniami?
A moze z jaskrawą ironia mojego postulatu?
Ja akurat jestem gotów z Tobą sie zgodzic, aczkolwiek warunkowo, bowiem.... stwierdzic musze, ze kolegium kardynalskie to nie organizacja młodzieżowa...Młody, energiczny.hm, ..a moze jednak troche wiecej tolerancji dla starości.?....wszak papiez Jan Paweł II i tego uczył...
  Temat: Konklawe
raynale

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14408

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Kwi 16, 2005 10:45 pm   Temat: Konklawe
Bardzo bym nie chciał, aby nowy papież uosabiał jakikolwiek "znak sprzeciwu" dla kierowników i sluchaczy pewnego radia...
Bo po co tu nam jakaś schizma???
Temat - taka natura rzeczy - zapewne szybko trafi do archiwum..Mimo wszystko zapytam:
Kardynał Arinze? Moze byc? Ratzinger? Lustiger?
Szkoda - to tak na marginesie - ze zapewne nie dowiemy sie, na kogo oddają głos nasi kardynałowie (są sugestie, ze na Argentynczyka..)
  Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
raynale

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8678

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Kwi 16, 2005 10:06 pm   Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Zgoda. Tego, ze zyjemy na kredyt, kosztem przyszłych pokoleń - nikt nie kwestionuje. Ktos to kiedys bedzie musiał posprzątać po nas...tak jak i my czynimy - po rożnych hitlerach, stalinach...
Ale czy UPR (dla mnie Uprawianie Paradoksów Radosnych) ma cokolwiek wspólnego - jak EchoesMaster chciałby - z anarchią :shock: ?!
  Temat: Kara śmierci
raynale

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 23022

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Kwi 16, 2005 9:47 pm   Temat: Kara śmierci
Medycyna to nie moja działka, na chorobach znam sie słabo. Tyle jednak wiem, ze jednoczesnie dwóch chorób psychicznych (np. psychozy i schizofrenii) mieć nie mozesz, dwie choroby somatyczne (np.gruźlice i wrzody żołądka) - jak najbardziej. Słowem, psychiatria nadaje pacjentom "etykietki". Czy jest tu pole dla nadużyć? Owszem, poseł Nowak - przykładem. Zresztą, nie kazda niepoczytalnosc wyłącza karalnosc (np. alkoholowa - nie, choc niejaki precedens z "pomrocznoscią jasną" odnotowalismy).Niemniej, rola ekspertyz psychiatrycznych w przebiegu sądowego wyrokowania ( a i wczesniej) jest niepodwazalna. Trudno karac smiercią ludzi dotknietych straszliwymi chorobami (aczkolwiek juz tak bywało: np. w III Rzeszy). I nie chodzi tu nawet o jakieś zmiany w kk. Nalezałoby "przeorać" wpierw dorobek teorii prawa, przedefiniować ogólnie przyjęte pojęcie przestępstwa...Doprawdy, nie ma powodu..
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
raynale

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61494

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 10:55 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
B. przepraszam, ze zajmuje Wam czas, by powiedziec, ze na Zjezdzie byc nie moge.. Kto ma siły, czas, chęć, pomysły, byc powinien. Chociazby dlatego, ze nigdy sie nie bedzie potrafił odwzajemnic..Chyba ze .......kiedys?...To se (jednak) ne vrati.....dlatego powinniscie byc!!! :)
  Temat: Lech Wałęsa
raynale

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7435

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 10:14 pm   Temat: Lech Wałęsa
"gosc", który zabrał głos 8 lutego i ray to - (skrypty potwierdzą :) ) - ja..
Uprzejmie donosze, ze:
nawet gdyby Lech Wałęsa -
- uczestniczył obecnie zaledwie jako wykonawca marsza Kaliguli,
- podawał dwie nogi, dwoje rąk -
- oznajmił kiedys, ze "Solidnosc" pomylił z "Solidarnoscią" (eh, majorze F.&Pomaranczowo Alternatywo :) )..etc...
..predzej plune na siebie (nie szkodzi.....małom wart) niz na to, co uosobił ostatnimi wystapieniami były prezydent...(Noblesse oblige).
Nie podejrzewam...
Małych ludzi szukajmy wiec gdzie indziej.....
  Temat: Chrześcijaństo
raynale

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4783

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 9:29 pm   Temat: Chrześcijaństo
Jesli ktos uwaza, ze "chrzescijanstwo" jest "przezytkiem antycznej cywilizacji", który jednoczesnie był/jest/będzie " rdzeniem naszej zachodniej cywilizacji", nie moze sprostac tej ankiecie, skądinąd przemyslanej. To - akurat - nie mój problem.....Chrzescijanstwo, sceptycyzm, cynizm, egzystencjalizm...etc..to IMHO pojecia juz jakby ponadczasowe......
  Temat: Kwaśniewski
raynale

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8031

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 8:57 pm   Temat: Kwaśniewski
Kilka sprostowan: nigdy nie widziałem Kwasniewskiego całującego ziemie/asfalt. Siwca tak, Małysza tez (aczkolwiek ziemia pokryta była sniegiem). Z całym szacunkiem - dla Jana Pawła II w szczególnosci - szczodrosci, ludzkosci czy - lepiej - swietosci (a tak!) Jego symbolicznego znaku bądźmy stanowczo uprzejmi nie mieszac z emocjonalnym odruchem najlepszego naszego narciarza, czy - tym bardziej - z dwuznaczną "manifestacją" Siwca. (Zwłaszcza ze my akurat wiemy, jaka to różnica "powielac", a wnosic cos nowego).
Tym bardziej nie moge byc głuchy na deklaracje naszych najwazniejszych politykow, które ostatnio słysze: ja im sprzyjam.
 
Strona 6 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16