gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 19
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Warzone 2100 Tank Killer nie chce strzelać :(
rander

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5017

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Mar 13, 2011 2:34 pm   Temat: Warzone 2100 Tank Killer nie chce strzelać :(
Wracając do tematu Tank Killer,to są jedne z najwolniej strzelających czołgów. Już jednostki Scourge są szybsze. Jeśli jesteś na etapie drugiej kampanii ,lepiej użyj szturmówki,gdy zależy ci na natychmiastowym ostrzelaniu wroga. Jeśli dobrze pamiętam rakiety Scourge będą dopiero w kampanii trzeciej.
  Temat: Warzone 2100
rander

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5434

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Mar 21, 2010 3:57 pm   Temat: Warzone 2100
to chyba mam dla ciebie dobrą wiadomość
całkiem niedawno powstało nieoficjalne (polskie ! ) forum tej gry;

http://wz.hekko.pl/viewforum.php?f=10
  Temat: Warzone 2100 Pomocy!
rander

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20941

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Paź 29, 2009 3:18 pm   Temat: Warzone 2100 Pomocy!
wracając do tematu nie działających map; znalazłem w internecie mapy o prawidłowym rozszerzeniu . wz i umieściłem w folderze Moje dokumenty / Warzone 2100.2.2 / maps
i wtedy otworzyłem je bez problemu w trybie Skirmish
są też mapy w innych formatach (np ; wdg i jeszcze innych) i te nie będą działać po zamieszczeniu w tym folderze,bo wymagają konwersji do formatu właśnie .wz
ciężko jednak się doczytać czy znaleźć tego rodzaju konwerter który potrafi to zrobić

na tej stronie pierwszych 9 map jest właśnie w formacie .wz do pobrania i możesz je wypróbować;

http://gna.org/bugs/?12560

te niestandardowe mapy wypróbowałem w najnowszej wersji Warzone 2100 - 2.2.4
  Temat: Warzone 2100 Pomocy!
rander

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20941

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 9:20 pm   Temat: Warzone 2100 Pomocy!
a próbowałeś w folderze Moje dokumenty -> Warzone 2100 2.2 - > folder ; maps ?
  Temat: Warzone 2100 Pomocy!
rander

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20941

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 7:42 pm   Temat: Warzone 2100 Pomocy!
dodatkowe mapy,to chyba tylko w trybie Skrimish czy Multiplayer
zaznacz najpierw tryb zaawansowania technologii (T1 ,T2 , T3) ,wybierz lub zmień nazwę gracza, wybierz daną mapę i zrób inne ustawienia (rozpoczynasz z bazami czy bez,duże czy małe poziomy energii ) ,klikasz z lewej strony ; rozpocznij grę jako host i wybierasz liczbę przeciwników i swojej drużyny ,następnie gdy to zrobisz z prawej strony po górze pojawi się mały pusty kwadracik służący do uruchomienia gry w tych trybach
jeśli go klikniesz tylko raz mapa ma prawo nie załadować się,czasami kliknięcie trzeba powtórzyć pod rząd dwa razy,wtedy już powinna zaskoczyć
jeśli natomiast to nie pomoże to nie wiem,wiem tylko że nowe wersje tej gry (już jest 2.2.3 na chwilę obecną) potrafią w dowolnym momencie zamknąć się bez podania komunikatu o przyczynie także warto zapisywać często dany stan gry
ta metoda też ma pewną wadę, jeśli zapiszesz grę w pobliżu momentu w którym gra samoczynnie się zamknie (tego nie sposób przewidzieć kiedy) , nie dasz już później rady załadować tego stanu i w sumie grę na danej planszy trzeba zacząć od nowa,miałem już kilka takich przypadków
druga ważna sprawa, jeśli używasz nowych wersji aktualnych tej gry to w taki sposób można załadować dodatkowe mapy jeśli natomiast masz starą wersję tej gry to musisz wejść w trybie Multi Player a później Skirmish One w tryb Join Game,w starych wersjach tylko w tym trybie uruchomisz te mapy
chociaż jest jeszcze pewna stara wersja tej gry dostępna w internecie w której wymagane jest włożenie płyty z grą do napędu,aby w ogóle uruchomić tryb Multi Player
  Temat: Czym się różni gra w trybie NTW i aiviolution od zwykłego ?
rander

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4027

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 2:00 pm   Temat: Czym się różni gra w trybie NTW i aiviolution od zwykłego ?
W nowych wersjach warzone 2100 są właśnie takie tryby.Przeszedłem 5 misji w trybie NTW ale nie widzę jak dotąd żadnych różnic od zwykłego trybu,chyba że pojawią się w dalszych misjach.
NTW (New Team War).
  Temat: Samowybuchy budynków (Warzone 2100 ) ?
rander

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4381

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 7:53 pm   Temat: Samowybuchy budynków (Warzone 2100 ) ?
W przypadku stosowania bardziej zaawansowanych technologii po jakimś czasie od rozbudowy bazy zaczynają się te samoistne wybuchy ( Incoming laser strike o ile dobrze napisałem ).
Zastanawia mnie czy nie ma jakichś metod lub budynków które je by choć trochę ograniczyły,bo najczęściej właśnie wybuchają różnego rodzaju fabryki czy też centrum dowodzenia.
Jak na razie po prostu staram się budować fabryki w różnych miejscach żeby nie wybuchało kilka razem pod rząd.
  Temat: Rozgrywka sieciowa Warzone 2100
rander

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4705

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Sie 25, 2009 12:45 pm   Temat: Rozgrywka sieciowa Warzone 2100
" Nie wiem na jakich zasadach działa multi w W2100 jeśli chodzi o hostowanie gry.
Jeśli przez TCP/IP, to mogę hostować grę z racji stałego łącza. "

Z tego co zauważyłem w starej pełnej wersji tej gry jest początkowy wybór;
a) Host Game
b) Join Game
c) Force Editor
d) One Player Skirmish

następnie po wybraniu jednej z tej opcji dzieli się je jeszcze na cztery inne;
e) Serial Cable
f) Modem
g) IP X Network
h) Internet

przy czym u mnie działa tylko (w starej wersji) jedynie opcja : Join Game a następnie ; Internet,a z internetem łączę się przez modem i być może stąd tymczasowe problemy

w nowej wersji którą też stosuję (z względu na rozgrywkę w trybie Skirmish) jest nieco inaczej,są tylko dwie opcje do wyboru;

a) gra przez serwer lobby
b) przez podanie adresu IP komputera lub jego nazwy (kompa)
  Temat: Rozgrywka sieciowa Warzone 2100
rander

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4705

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sie 24, 2009 7:29 pm   Temat: Rozgrywka sieciowa Warzone 2100
Jeśli twoja prośba jest nadal aktualna z chęcią zagram z tobą w trybie MultiPlayer w najbliższym czasie po południu w jakiś dzień.
Czasami jest jednak problem z serwerem lobby,po prostu wchodzi się do gry a po minucie pisze " host drop conection " i automatycznie zostajesz wyrzucony z gry i czasem trzeba próbować kilka razy aż skutecznie wszystkim graczom uda się rozpocząć grę.
Gram pod jednym warunkiem ,że pozostali gracze nie stosują absolutnie żadnych kodów do gry,bo grywam w trybie MultiPlayer i niestety smutny fakt kody stosuje chyba 90 % graczy....
Po prostu preferuję czystą i uczciwą grę.
Druga sprawa,w tym trybie jest masa plansz do wyboru jak też wybór np ; zaawansowanej technologii lub też rozpoczęcie gry prawie od podstawowych budynków i broni, podobnie jak w pierwszych misjach w pierwszej kampanii,ciekawy jestem jakie wybrałbyś opcje.
Także czekam na odpowiedź w tym temacie.
  Temat: Jakie są wasze ulubione gry?
rander

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5230

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Sie 22, 2009 7:55 am   Temat: Jakie są wasze ulubione gry?
Lubię tryb Skirmish w Warzone 2100.Ma do wyboru całkiem sporo różnego rodzaju plansz,można wybrać czy rozpocząć grę bez baz, z podstawowymi bazami czy też z zaawansowanymi,tak samo jak stopień rozwinięcia technologii wojskowej.
Ten tryb jest tylko w nowych wersjach tej gry,akurat używam tu wersji 2.2.1 (niby pełnej,uznanej za stabilną,ale kody już nie działają w tej wersji ).
Poza tym często gram w trybie MultiPlayer,pod warunkiem jednak że inni gracze nie stosują kodów,bo spotkałem się z tym i to już kilka razy,przykładowo moje fabryki niby produkowały czołgi a ich wcale nie było na planszy w miejscu dostawy,a później okazało się że jeden z graczy przy użyciu odpowiedniego kodu po prostu zamienił je na " swoje " i w szybkim tempie rozwalił moją bazę....
Poza tym gra jest trudna według miary; W trybie T3 technologia jest najbardziej zaawansowana i jeśli dobrze pomyślisz z początku to wygrasz bez problemu,w trybie T2 technologia jest nieco mniej zaawansowana i trudniej jest wygrać,w trybie T1 chyba już najtrudniej bo masz do dyspozycji tylko podstawową broń tą znaną z pierwszej kampanii w zwykłym trybie gry.
Niestety,gra nie jest bez błędów i potrafi zamknąć się w nieoczekiwanym momencie,a przy wyborze szczególnie dużych plansz po prostu " zacina się " i masz wrażenie że po prostu komputer się zawiesił,wszystko działa w bardzo spowolnionym tempie i nie jest to raczej wina komputera bo przecież gra ma słabe wymagania sprzętowe które mój komp całkowicie spełnia.
Poza tym można wybrać tryb gry w dwie,cztery lub też maksymalnie osiem osób.
W trybie MultiPlayer możesz grać pod warunkiem że gra nie jest pod hasłem (wtedy ma symbol kłódki i jest dostępna tylko dla osób które je znają ).
Poza tym w trybie MultiPlayer czy Skirmish możesz zawierać sojusze z innymi graczami jeśli wybierzesz tryb gry dla przynajmniej czterech osób,ale do tej pory nie wiem dokładnie jak to się robi,zauważyłem tylko do tej pory że jeśli gracz jest twoim sojusznikiem jednostki obronne po prostu nie są w stanie używać ognia dla jego jednostek i akceptują go jak swoje.
  Temat: Zawieranie sojuszy w trybie MultiPlayer -Skirmish (Warzone)?
rander

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4372

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sie 17, 2009 7:54 pm   Temat: Zawieranie sojuszy w trybie MultiPlayer -Skirmish (Warzone)?
W jaki sposób można zawrzeć sojusz z przeciwnikiem grając w trybie Skirmish z komputerem lub też w trybie Multi Player z prawdziwymi osobami,wyłączając oczywiście komentarze tekstowe po naciśnięciu litery T lub Enter w zależności od wersji gry.
Nie widziałem nigdzie takiej opcji w skrótach klawiaturowych,czy też robi się to w jakiś inny sposób ?
Oczywiście mam tu na myśli grę w 4 lub też 8 osób.
  Temat: Capture NASDA Central (warzone 2100)
rander

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4243

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Lip 24, 2009 9:51 am   Temat: Capture NASDA Central (warzone 2100)
Doszedłem do 20 - którejś misji której zadaniem jest właśnie misja opisana w temacie.Problem jest w tym że gdy ładuję jednostki do lotniskowca,nie zdążę nawet wylądować na obcym terenie a już pojawia się komunikat; objective destroy i za chwilę później pisze że misja się nie powiodła.W tym wypadku używam pełnej starej wersji i nie pomoże tu nawet wpisanie kodu do skoku następnej misji,bo na to jest za mało czasu,bo można to zrobić dopiero po wylądowaniu lotniskowca.

Co prawda udało mi się przejść do następnej misji wpisując bardzo szybko kod w momencie odlotu lotniskowca ale mam wątpliwości czy poradzę w następnych skoro nie przejąłem żadnych artefaktów.
  Temat: Wieżyczka CB Tower i factory module (Warzone 2100) ?
rander

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4822

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Maj 15, 2009 1:17 pm   Temat: Wieżyczka CB Tower i factory module (Warzone 2100) ?
W drugiej kampanii na początkowych misjach pojawia się wieżyczka (CB Tower) ,a jeszcze wcześniej jest obiekt factory module (fabryka wzorcowa po przetłumaczeniu).
Do czego właściwie one służą ?
  Temat: Warzone 2100 Pomocy!
rander

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20941

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Maj 10, 2009 7:10 am   Temat: Re: Warzone 2100 Pomocy!
Reven napisał/a:
Witam wszystkich. Jak widać w temacie mam pewien problem z grą Warzone 2100. Konkretnie chodzi mi o to, że nie mogę przejść jednej z misji. Nie wiem konkretnie która to, ale będzie ok dziesiątej. To misja kiedy mamy zdobyć artefakt (Jest tam ciężkie działo)na lądowisku New Paradime. Warunkiem misji jest to, że żaden z wrogów nie może opuścić tego obszaru, bo inaczej misja jest uznana za porażkę. Na jej wykonanie jest tylko 30 min (wniosek z tego, że jest prosta ?). A więc sprawa z jej wykonaniem wygląda u mnie tak. Ładuje jednostki z głównej bazy i ląduje w tym obszarze transporterem. Poruszam się przed siebie i pokonuje malutkie bazy jakie są tam obecne. Nie ma z tym żadnego problemu (W sumie są ich trzy). Kiedy to zrobię jadę w końcu na lądowisko New Paradime. I tu zaczynają się schody... Kiedy zbliżę się do lądowiska nadlatuje transportowiec New Paradime, ląduje on na chwilkę na lądowisku, po czym startuje z tamtąd i ucieka. Misja kończy się porażką. Nie mogę go w żaden sposób zatrzymać. Stawiałem na jego drodze ogromne ilości karabinów maszynowych, ale taka broń nie wyrządza mu żadnych szkód. Po prostu leci dalej. A żadne innej broni przeciwlotniczej nie mam. Próbowałem go rozwalić bronią naziemną kiedy ląduje na chwilę, ale bezskutecznie. Wykorzystałem moździerze do oczyszczenia lądowiska z jednostek New Paradime i ich umocnień. Lądowisko jest czyste. Są tylko dwa podwójne karabiny maszynowe na wieżach i radar. Ale nie mogę ich zniszyć. Moździerze tak daleko nie sięgają, a nie mogę się zbliżyć, bo jak tylko podejdę za blisko to ten transportowiec przylatuje... Zastanawiałem się, czy jakbym rozwalił ten radar, to czy byłby z nim spokój. W sumie w to wątpię, ale jeśli tak to jak ? Próbowałem różnych sztuczek. Wysyłałem cyborgi. Nic to wszystko nie daje. Jak przekroczę tą niewidzialną linie przylatuje sobie niezniszczalny statek i po chwili ucieka. I koniec. Zwracam się z prośbą do weteranów, którzy pamiętają jeszcze czasy Warzone. To dla mnie naprawdę irytujące, bo męczę się z tym już kilka dni. Za wszelką pomoc dziękuję. Pozdrawiam.


Jakiś czas temu niedawno przechodziłem tą misję.Na początek poczekałem na dwa transporty czołgów aż do momentu kiedy pojawia się komunikat że nie wolno pozwolić rozproszyć się wrogowi.Wtedy natychmiast jadę w dół rozwalić te kilka czołgów,niszczenie najbliższych baz przeciwnika zostawiam na później rozwalając tylko jego broń która przeszkadza mi przejechać.Najtrudniej jest właśnie rozwalić czołg który ma artefakt,ale po krótkim czasie udaje się to zrobić .Gdy już go się zdobędzie nie wolno dopuścić aby jednostki które go zdobyły uległy zniszczeniu.Wracam więc wtedy na lądowisko i czekam na pozostałe transporty,i po kilku z nich ruszam na kompletne rozwalenie wszystkich baz z tą na lądowisku wroga na samym końcu.Po zniszczeniu wszystkich muszę wrócić wszystkimi jednostkami jakie mam na swoje lądowisko i w tym momencie następuje zaliczenie misji.
Tak jest przynajmniej w wersjach gry 2100.0.7 lub 2100.0.8 ,nie wiem jakiej ty używasz ale z tego co testowałem nowe wersje według mnie zawierają całą masę błędów począwszy już od 2100.1.0
  Temat: Początek 13 misji - pierwsza kampania w Warzone 2100 ?
rander

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8527

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 7:18 am   Temat: Początek 13 misji - pierwsza kampania w Warzone 2100 ?
ojz napisał/a:
Jak już wspominałem misję bez problemu można zakończyć siedmioma jednostkami bojowymi i trzema naprawczymi :smile:

btw.
Może kiedyś zagramy na multi ?


W trybie MultiPlayer jeszcze nigdy nie grałem ,ale kiedyś oczywiście mogę spróbować.Z tego co patrzyłem w tym trybie jest sporo ustawień na początku i ktoś by musiał mi pomóc je objaśnić (interfejs gry po angielsku).
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16