gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 35
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
prometherion

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14170

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 12:25 am   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
ta? a Rzymianie? XD
  Temat: III Wojna Światowa
prometherion

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12379

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sie 17, 2010 11:56 pm   Temat: III Wojna Światowa
W 3 wojnie, według mnie, głównymi stronami mogą być: USA vs niektóre kraje bliskowschodnie i Chiny (choć cholera wie po kogo stronie, może własnej po prostu :wink: )
Ale to czysta spekulacja. A co do masowej zagłady - wielu autorów sc-fi miało podobne pomysły, więc ja dodam swój :mrgreen: . Uważam więc, że być może będą już istniały środki chroniące przed rakietami balistycznymi (np. satelity z laserami, jakkolwiek to głupio może brzmieć :razz: ). Zależy też, czy wojna byłaby na zniszczenie, czy na podbój. Bo kto by chciał niszczyć podwórko sąsiadowi, mając nadzieję wpakować mu się z buciorami? Oczywiście nie wszyscy wyznają podobny pogląd, poza tym kwestia za i przeciw. To tyle. Rzekłem :razz:
  Temat: Warzone 2100
prometherion

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5401

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Mar 27, 2010 9:02 pm   Temat: Warzone 2100
Taa, znam. Kiedyś przechodziłem kampanię. Całkiem spoksik giera :mrgreen:
Nie pamiętam, gdzie doszedłem. To było chyba jakoś 20-któraś misja drugiej kampanii, ale to było dawno, nie wiedziałem o co w niej chodzi bo byłem słaby w angliku a taką właśnie wersję miałem, polskiej chyba zresztą nie ma. Ale potem komp mi się zlasował i nie chciało mi się potem ściągać, odkąd mam inny, szczególnie, że neta mam na stałe od niedawna. Mi również bardzo się spodobało to, że można było tworzyć zróżnicowane pojazdy, zależnie od rozwoju technologii. Kto wie, może jeszcze kiedys zdołnloaduję tę grę :wink:
A w kwestii kampanii, istotnie fajna. Ale czasem były takie nudne misje, że zasnąć można. Szczególnie taka jedna, w której bodajże trzeba było tylko przejechać przez mapę, po drodze rozwalić łby paru pacześniakom którzy byli na tyle głupi, by zaatakować mnie, jako że byłem wielokrotnie silniejszy, i na koniec coś tam jeszcze zbudować, naprawić albo co i tyle.
Ogólnie gra dobra, ale kampania mogła by być ciekawsza i mogłyby być jakieś scenariusze żeby złoić tyłek kompowi :twisted:
A może i były scenariusze, już nie pamiętam grałem w to ze dwa, trzy lata temu i tylko z jakieś dwa, trzy tygodnie
  Temat: ground control 2
prometherion

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4294

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Mar 27, 2010 8:38 pm   Temat: ground control 2
Siema mam pytanko: czy nie zna kto jakich dobrych stron z mapami do tej gry :?:
Pytam ponieważ ni cholery nie mogę znaleźć dobrych map za free :cry:
Jakby kto rzekł też gdzie można znaleźć edytor, to będę zobowiązany. Na razie jeszcze trochę sam poszukam, ale nie mam wielkich nadziei na zwycięstwo :mad:
Liczę na was :mrgreen:

Aha, przypomniałem sobie o jednym: nie tylko nie mam zamiaru płacić, ale też nie mam ochoty się rejestrować na jakieś stronie tylko po to, aby ściągnąć parę map :razz:
Ponadto udało mi się ściągnąć mapy następujące:
crystalline, nashorn, reapermoor, water_ways
ale to mało więc liczę na więcej :mrgreen:
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
prometherion

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14074

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Mar 19, 2010 1:53 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Ja zagłosowałem za inną. No cóż, teraz pozostaje mi tylko wymyślić i napisać, jaką.

Dobrze. Więc mogę od razu powiedzieć, że Sparta miała armię nie w kij dmuchał. Ale oni byli kształceni od dziecka w wojennym rzemiośle, poza tym przy narodzinach odbywała sie na dzień dobry selekcja (niemowlę wkładano do zimnej wody. Jak pływało - spoko. Jak tonęło - to wilkom w góry na pożarcie. Może to nie tak, ale tak mi się właśnie wydaję :razz: )

Następna armia - rzymskie legiony. Można spokojnie powiedzieć, że Rzym miał najlepszą armię starożytności. Pokonał i Galów, i Kartaginę, i greckich hoplitów, i Egipt, Brytów... najlepszym dowodem na jej skuteczność był obszar, jaki obejmowało państwo.

Husaria też niczego sobie, mam taką opinię na jej temat jak Pucek12.

Dobre armie to też niemiecka z II WŚ i współczesna USA. Ale dobra, nie chce mi sie już na ten temat rozpisywać, bo to nie ma sensu :razz:
A to dlatego, że każda armia, nawet najlepsza, potrzebuje dobrych dowódców, aby wygrywać.
Powiem tylko, że te ostatnie budzą moje największe uznanie swymi dokonaniami (co nie mogłoby być możliwe gdyby nie, np., technologie USA i znakomici dowódcy niemieccy).
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
prometherion

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14170

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 19, 2010 1:18 pm   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
no cóż, jako patriota walczyłbym oczywiście w kampanii wrześniowej. Najlepiej jakiegoś dobrego dowódcy, np. generała Kutrzeby. Chyba Kutrzeby, nie jestem pewien czy to właśnie tak się nazywał. Lecz gdzie walczyć potem?
-Francja - ee tam, nie kocham Żabojadów i raczej bym w ich szeregi nie wstąpił. Słaby sprzęt, pogarda dla Polaków...
-Anglia - najczęstszy wybór Polaków, i myślę, że bym się do niego przyłączył
-Niemcy - w życiu! Najeźdźcę miałbym mieć za sojusznika? Z jednym wyjątkiem: gdybym był mieszkańcem kresów (wschodniej Polski, gdyby ktoś nie wiedział) i doświadczyłbym na sobie najazdu Rosjan. Wtedy Niemcy to byłaby jedyna armia, gdzie mógłbym lać Kacapów.
Co prawda do takiego Iwana czy Siergieja nic nie mam, ale wśród nich zawsze trafi się jakiś towarzysz pułkownik, z NKWD na przykład, który jako kawał drania zostałby "zagadany" przez mój karabin
-ZSRR - nienawidzę komuchów! Nigdy!
-Japonia - co ja mam do Japonii? Przecież to na drugim końcu świata, a poza tym Pakt Osi mówi sam za siebie
-Włochy - to jeszcze jedna armia, której tu moim zdaniem zabrakło, ale nie, nie chciałbym. Marny sprzęt, kiepskie zaopatrzenie...
-USA - to chyba, obok Anglii, najlepszy wybór. Dobry sprzęt, dominacja w powietrzu i na morzu (pod koniec wojny), dobre zaopatrzenie...
  Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
prometherion

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10417

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 19, 2010 1:00 pm   Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
Hmm. Temat nie jest łatwy. Postawiłem na atak frontalny, gdyż niemiecki sprzęt był lepszy od alianckiego. Ale trzeba by dodać więcej rzeczy:
1. Kontruderzenie powietrzne w dominację aliantów w powietrzu
2. Atak morski na desant, być może bezsensowny i angażujący siły oraz przynoszący duże straty, ale chociaż odciągnięto by uwagę od czołgów
3. Wsparcie artyleryjskie - ostrzał m.in. desantu na plaży
4. Więcej min morskich i lądowych oraz innych pułapek i umocnień, co trzeba by zorganizować wcześniej
5. W przypadku zajęcia aliantów w powietrzu, nie od rzeczy byłby jakiś nalot na desant, najlepiej bombami kasetowymi (jeśli takie wtedy były, czego nie jestem pewien, a jak nie, to odłamkowymi).
6. Mimo że postawiłem na atak frontalny, to jednocześnie atak z flanki też byłby przydatny.
Jednak to wszystko nie było łatwo zorganizować, a i sprzętu nie było wiele.
  Temat: Kampania Wrześniowa
prometherion

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8407

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 19, 2010 12:46 pm   Temat: Kampania Wrześniowa
W kwestii broni ppanc., to taka rusznica (karabin?) Urugwaj wz.1935 - przebijał pancerze wszystkich niemieckich czołgów. Nawet zdarzały się zestrzelenia z nim w roli broni plot. Niestety nie wiem, jakie były szczegóły tego. Szkoda tylko, że mieliśmy ich tak mało. W kwestii błędów Polski, to wymienię kilka, które akurat mi przychodzą do głowy:
1. Francuzi i Anglicy prowadzili politykę ustępstw. Chcieli uniknąć wojny i spełniali zachcianki Hitlera, co tylko to dało, że wojna wybuchła parę lat później. Niestety, skłaniali do tej polityki również Polaków, i to z niezłym skutkiem.
2.Przed wojną w Polsce nie robiono wielkich przygotowań do działań zbrojnych, zaniedbując m.in lotnictwo, wojska pancerne (P7, Ft17, podczas gdy mogliśmy mieć P24, całkiem znośny samolot, który tylko eksportowaliśmy, i czołg 7tp - który z powodzeniem radził sobie z czołgami niemieckimi).
3.Ignorowano oznaki świadczące o nadchodzącej wojnie, związek z pkt.2
4.Opóźniono mobilizację.
Gdy wybuchła wojna:
5.Kiedy Niemcy zastosowali Blitzkrieg, kazano cofnąć sie piechocie, którą wyminęły szkopskie czołgi. Kolejny błąd. Przecież mogli utrzymać pozycje, a czołgi Adolfa bez paliwa i amunicji mogły by Polakom skoczyć.
6.Dosyć kiepsko zorganizowane lotnictwo i artyleria plot - mam tu na myśli częste zestrzelenia własnych samolotów

Innym czynnikiem naszej klęski były:
1. 17 września - chyba nie trzeba wyjaśniać tej daty
2. Zdrada zachodnich sojuszników. Przecież wystarczyło, że uderzą na słabo bronioną Linię Zygfryda, Hitler słusznie zaś przewidział brak takiej reakcji i posłał prawie wszystkie jednostki na wschód, zostawiając tylko trochę ich symbolicznie. Gdyby Anglicy i Francuzi zaatakowali z zachodu, w parę dni doszli by do Berlina i wojna Hitlera, przepraszam za wyrażenie, by sie zwyczajnie zesrała. To niewybaczalny błąd naszych sojuszników.
Kto wie, czy gdybyśmy nie przegrali, to może bylibyśmy dzisiaj jednym z mocarstw?
Chociaż zważywszy na zagrożenie ze wschodu, to nie jest takie pewne. Ale dobra, co by było, gdyby babcia miała wąsy (wtedy gwizdnęła by dziadkowi portki i mówiła basem).
  Temat: Nowe jednotki etc.
prometherion

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6343

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Gru 07, 2009 2:05 pm   Temat: Nowe jednotki etc.
Mam pytanko - czy zna ktoś jakąś dobrą stronę do ściągania nowych jednostek, miast etc. do civ III ??? Bo ja w kńcu doszedłem do wnosku, że sam wolę sobie dorobić jednostki i już się za to wziąłem. Ale szybko się zorientowałem, że to trudne i czasochłonne, a ja czasu zbyt wiele ostatnimi dniami nie mam, więc czy ktoś mógłby mi podać jakąś stronkę obfitą w pliki? Najlepiej niech będą polskie, ale co tam, po angielsku tyż może być :wink:
Będę zobowiązany za pomoc :mrgreen:
  Temat: Problem z WOG-iem
prometherion

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8662

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Czw Paź 22, 2009 10:44 am   Temat: Problem z WOG-iem
Cóż, dzięki. Postaram się reportować na bieżąco :razz:

[ Dodano: Wto Paź 27, 2009 9:02 am ]
"access to unnamed file was denied", tak mi pisze w środku instalacji, więc to może być wina płyty. Ten AVG istotnie może być jakiś zwalony, bo mi ostatnio wykrył jakimś cudem wiry w updatach, zresztą chyba tych do tego programu. Nawiasem mówiąc, to, że mi się komp tnie, to może być wina pamięci wirtualnej, gdyż mi ostatnio coś komp męczy o stronicowaniu. Jak myślisz, jak powinienem ustawić wartość pamięci wirtualnej na dyski? Mam dwa, C i D, na pierwszym jakieś 7GB i 11GB? Mój komp to prawdopodobnie ok. 500 MB RAM (sam komp nie wie - czasem podaje 504 czy 512, a raz tysiąc coś, tak z 1024 czy 1200coś :wink: ) A processor to bodajże ok. 1Ghz. Będę zobowiązany za pomoc. A tego AVG to chyba seryjnie masz rację, aby kasnąć :wink:
PS.: wiesz może, jak zmusić Ksperskiego do bardziej efektywnej pracy? Bo jak odpalam skan to mi przez jakąś 1h cały czas 0% pokazuje i brak przewidywanego czasu zakończenia; raz go na noc zostawiłem, to wtedy nie było postępów :mad:
  Temat: Problem z WOG-iem
prometherion

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8662

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Wto Paź 20, 2009 9:01 am   Temat: Problem z WOG-iem
To było niedopowiedzenie. W istocie ma takie same zdanie. Dzięki. A na twoje pytania nie mogę odpowiedzieć, bo jak mówiłem, to nie mój komp i nie ja robię te rzeczy :wink:
Ale dobra, spróbuję się zastosować do twoich zaleceń. Chociaż nie wiem, jak się czyści rejestr, to raz, a dwa, to wtedy mogę mieć przerąbane z wyżej wspomnanego powodu.
Ale spróbuję sie dowiedzieć :mrgreen:
  Temat: Problem z WOG-iem
prometherion

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8662

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Pon Paź 19, 2009 1:36 pm   Temat: Problem z WOG-iem
No, oryginalna to ona jest. Kupiłem złotą ediszyn w empiku w oszozłomie :wink: . Nie podejrzewam, aby miała już wira jak kupiłem, ponieważ wcześniej było spoko. Ale wir jest i tak i tak, bo komp mi się czasem ścina albo przycina (szczególnie w csie :neutral: ). Więc nie podejrzewam, aby to był fałszywek. A co do AVG to słyszałem od kumpla, że jest on lepszy od kasperszczaka, którego zresztą posiadam, i którego bym skasował, gdyby nie to, że to nie mój komp, a nortona nie znam.
  Temat: Problem z WOG-iem
prometherion

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8662

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Sob Paź 17, 2009 9:13 am   Temat: Problem z WOG-iem
Czy ja wiem? To nie mój komp, ale wziąłem go w "dzierżawę". Mam go z jakieś pół roku chyba, ale prawdopodobnie był wcześniej używany. Ale jednak podejrzewam jakiegoś złośliwego wirusa, bo to chyba nie była jednak zasługa chkdsk. Ściągnąłem sobie AVG czy AGV, jakoś tak i nazajutrz wykrył mi wira w grze... a jak próbowałem po załatwieniu wirusa zainstalwać z powrotem tą grę, to na dzień dobry przerywa mi instalację, bo już wir bierze się za ten sam plik.
  Temat: Problem z WOG-iem
prometherion

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8662

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Pon Paź 12, 2009 1:03 pm   Temat: Problem z WOG-iem
Okey, juz spoko. Odpaliłem chkdsk i chodzi ładniuśnie. Ale z tym wirem to może i racja, bo mi się WMediaPlayer zrąbał i chciałem dzisiaj ściągnąć nowszy, ale już działa. Chyba sobie jakiegoś antywira ściągnę xD
  Temat: Problem z WOG-iem
prometherion

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8662

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Wto Paź 06, 2009 3:50 pm   Temat: Problem z WOG-iem
Nie wiem po co, ale dzięki
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16