gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 39
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
micro

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 26053

PostForum: Rpg.Sztab - strona   Wysłany: Sob Maj 02, 2009 5:44 pm   Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
Mnie najbardziej kłuje w oczy to, że newsy są na samym dole.
  Temat: Bieda w telewizji
micro

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13183

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Maj 02, 2009 11:36 am   Temat: Bieda w telewizji
jakby ktoś był spragniony recenzji, to zerknąłbym na tą stronkę
http://www.gramynamaxa.pl/recenzje.html

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu tym postem. Bo jest to lekka reklama, ale dotyczy ona ściśle tematu.
  Temat: Polska Szlachta
micro

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17326

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 01, 2009 8:17 pm   Temat: Polska Szlachta
Ajmdemen napisał/a:
Z "perspektywy czasu" Napoleon był nieudacznikiem i indolentem strategicznym (a przy okazji- oceniający go indolent strategiczny staje się geniuszem). Perspektywa jest bowiem tym cudownym wynalazkiem oceniającym ludzkie zachowania na podstawie następujących później wydarzeń, których zależność od owych zachowań niekoniecznie musi w sumie isnieć. Często stawia też ludzi przed wyborami, których w rzeczywitości nie mieli.

Konia z rzędem temu kto zdołałby wyczerpująco zebrać wszelkie działania szlachty, podzielić je na negatywne/pozytywne i "zważyć". Całkowicie arbitralne tak w stosunku do pojedynczego człowieka jak całej grupy.


Czyli kierując się tym tokiem rozumowania, doszedłem do wniosku że ta dyskusja nie ma sensu, bo nijak nie możemy ocenić działań szlachty jako ogółu. Dobrze zrozumiałem?

[ Dodano: Pią Maj 01, 2009 8:27 pm ]
Klemens napisał/a:
micro napisał/a:
Albo raczej uznała siebie za państwo :wink:


Tylko dlaczego ta emoticonka - moim zdaniem jest to święta prawda.

emoticonka była po to żeby nadać charakter tej wypowiedzi ( tak jak ta teraz):razz:

We Francji Ludwik XIV mówił: "państwo to ja". W Polsce mówiła to zbiorowo szlachta. Chłopi i mieszczanie w ogóle się nie liczyli, mieli pracować, płacić i siedzieć cicho.

Wszędzie tak było, do czasu rewolucji francuskiej, ale prawdą jest że w Polsce szlachta miała największe przywileje, a pozostałe klasy najmniejsze. No bo jak doszło do tego że chłop musiał odpracowywać 10 dni w tygodniu pańszczyzny, to chyba coś oznaczało.

Cudowi temu na imię "sejm skonfederowany" - na takowym (a taką formę przyjął w 1790 roku Sejm Czteroletni) liberum veto nie obowiązywało.


Faktycznie :oops: Ale z drugiej strony, jak ustanowiono sejm skonfederowany skoro chyba szlachta o tym decydowała? Jakim cudem się na to zgodzili, przecież to było dla nich niekorzystne.
  Temat: Polska Szlachta
micro

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17326

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 01, 2009 11:06 am   Temat: Polska Szlachta
Z tak dużej perspektywy czasu, ciężko jest nam stwierdzić ile było "dobrych" szlachciców a ile "złych", dlatego musimy wyciągnąć wnioski z konsekwencji działania szlachty. A te są niestety negatywne.

Jednak, należy pamiętać o wadzie naszego systemu, jaką było "liberum veto". Wystarczyło tylko jakiemuś wrogo nastawionemu do nas państwu przekupić jednego szlachcica, by zablokować wszystkie reformy.
  Temat: Zimna Wojna
micro

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5989

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 11:39 pm   Temat: Zimna Wojna
W moim mniemaniu oba państwa tę wojnę przegrały.
  Temat: Wietnam
micro

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10735

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 11:34 pm   Temat: Wietnam
http://www.wykop.pl/ramka...acy-w-wietnamie

W życiu nie przypuszczałem, że nasi chłopcy tam byli.

http://thecontaminated.co...ps-and-tunnels/

A tu niektóre pułapki, jakie stosowali żołnierze Vietcongu. Amerykanie nie mieli żadnych szans, nie byli przygotowani do walki na takich warunkach i na takim terenie. Żołnierze Vietcongu byli dobrze przystosowani do klimatu, znali teren i umieli go wykorzystać, wg. mnie byli mistrzami wojny partyzanckiej.
  Temat: Polska Szlachta
micro

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17326

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 11:22 pm   Temat: Polska Szlachta
Albo raczej uznała siebie za państwo :wink:
Może i udało by się to stłamsić, gdyby pojawił się tylko odpowiedni przywódca, która po prostu odegrałby taką komedie jak kiedyś Oktawian komedie republiki. Ale to tylko gdybanie.

Z okazji tego, że zbliża się nasze święto narodowe, czyli 3 maja, należałoby przypomnieć kulisy uchwalenia konstytucji. No bo skoro szlachta była taka zła, a wystarczyło tylko jedno "veto" to jakim cudem uchwalono ten dokument?

Tu właśnie ci "dobrzy" pomyśleli i nie przypadkowo wybrali datę 3 maja, kiedy większość szlachty jeszcze nie zdążyła wrócić ze świąt. I podobno szczególnie się nie chwalono tym, że mają w ogóle coś uchwalać. :mrgreen: :mrgreen:
  Temat: Amerykanizacja Polaków
micro

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6838

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:01 pm   Temat: Amerykanizacja Polaków
Dzieje się tak m.in. dlatego że kultura amerykańska jest jedną z dominujących. I tradycje amerykańskie opierają się w większości na konsumpcjonizmie, co znacznie ułatwia ich rozprzestrzenianie się. Zauważyliście, że te tradycje które nie opierały się głównie na kupowaniu, zostały zepchnięte w dalsze plan?
  Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
micro

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 35881

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 8:46 pm   Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
Hehehe "Inna kwestia to ich jakość - dość powiedzieć, iż autostrada do Medyki w decyzji została wytyczona w ten sposób, iż biegnie ona w części idealnie po linii kolei..."

Na pewno zdążymy przygotować te euro razem z Ukrainą to wszyscy politycy nam zapewniają. Tylko szkoda, że nie mówią o jakości tej imprezy. :razz:
  Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
micro

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 26053

PostForum: Rpg.Sztab - strona   Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 8:59 pm   Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
Tak, ale sam przyznasz, że mało jest ona wygodna.
Tobie jest się teraz łatwo połapać, bo przywykłeś, a co jeśli na stronę wejdzie ktoś kto jeszcze tu nie był, przyznasz że może się zniechęcić. A przecież ludzi powinno się zachęcać, a nie zniechęcać. Poza tym sztab.rpg w porównaniu do swojego brata, wygląda jak zapluty karzeł reakcji i stanowi mizerny dodatek do Olbrzyma. Tak, tak, wiem że stronka ma dopiero rok, ale trzeba ją zmieniać, bo inaczej czeka nas zastój.

[ Dodano: Pią Maj 01, 2009 11:12 am ]
Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich forumowiczów, do wypowiedzenia się w tym temacie. Szczególnie jednak chciałbym, aby ktoś z administracji powiedział co sądzi o wszystkich pomysłach(które mam nadzieję się tu wkrótce pojawią) i czy są one możliwe do zrealizowania.
  Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
micro

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 26053

PostForum: Rpg.Sztab - strona   Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 12:58 pm   Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
Wiem, że to nie ja powinienem zakładać ten temat, ale chcę zainspirować ludzi do zgłaszania własnych pomysłów i przyśpieszyć rozwój sztabu.rpg.

Moim zdaniem:
- układ strony powinien być zmieniony, tzn. newsy na samą górę,
z boku rubryka "najnowsze", a pod nią rubryka"godne uwagi", po lewej dać linki do innych stron
- wstępniak można by było pominąć, tak samo wyszukiwarkę

Tylko nie mam pomysłu, jak umiejscowić reklamy. Jakieś pomysły?

P.S Mam nadzieję, że nikt się na mnie nie obrazi za tego posta :smile:
  Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
micro

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 35881

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 5:55 pm   Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
ale my w przeciwieństwie do Ukrainy, mamy już dobrze rozwiniętą infrastrukturę,
jedyny nasz problem to te przeklęte drogi, ale przez nie raczej nam Euro nie zabiorą ; )
  Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
micro

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 35881

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 9:20 pm   Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
Stadiony, na pewno zrobimy, gorzej z drogami, bo już teraz wiadomo że tyle km autostrad ile początkowo miano zrobić, nie uda się wykonać.
  Temat: Polska Szlachta
micro

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17326

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 1:56 pm   Temat: Polska Szlachta
Masz rację, ale więcej było takich którzy bardziej dbali o własne interesy niż patriotów. A ja uogólniam :razz:
  Temat: Nasze logo
micro

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21549

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 12:29 am   Temat: Nasze logo
logo wymiata!
robienie go w 3d, jest moim zdaniem bezsensowne
 
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16