gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 100
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kryształy Czasu
meryphillia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7525

PostForum: Gry fabularne   Wysłany: Pią Lip 28, 2006 8:16 pm   Temat: Kryształy Czasu
Ech w Krysztalki to sie kiedys gralo..... :mrgreen:

Musze sie pochwalic iz niebawem powroce do Mistrzowania przynajmniej na kilka sesji :razz:

Wracam do Polski na kilka miesiecy i juz mam zaklepane (raczej jestem zmuszony do sesji :evil: ) prowadzenie gry w swiecie (a jakze :lol: ) "Czarnej Kompanii" w oparciu o d20 czyli D&D.

Co do Krysztalow, to jednak obecnie polecalbym przerzucic sie wlasnie na d20. Szczegolnie jesli zna sie angielski, to wybor "settingow" jest wrecz prze-ogromny.
  Temat: Jaki system waszym zdaniem jest najlepszy?
meryphillia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 34037

PostForum: Gry fabularne   Wysłany: Nie Lip 23, 2006 2:47 pm   Temat: Jaki system waszym zdaniem jest najlepszy?
Kiedys moglbym godzinami opowiadac o dobrych RPG'ach :roll: . Niestety z wiekiem przyszedl brak czasu i omamienie "cyfrowa" rozrywka i choc kumple namawiaja do powrotu do profesji MG :cool: to jednak jakos juz mnie nie ciagnie do grania... :sad:

A niegdys to sie Panie dzialo... Oj dzialo... :smile:


Na poczatku mojej przygody z Grami Fabularnymi, przed dlugie miesiace meczylismy z dwojka kumpli niesmiertelne "Krysztalki" publikowane w pierwszych numerach magazynu "Magia i Miecz". Sesje byly niesamowite i nawet dzisiaj moge je sobie przypomniec... tyle sie dzialo... :smile:

Po tym przyszla oczywiscie pora na Warhammer'ka i pierwsze systemy w jezyku angielskim, takie jak: Werewolf: The Apocalypse, RIFTS, Traveller, czy Shadowrun.

Z czasem na rynku zaczely pojawiac sie nowe systemy w rodzimym jezyku, a ja rozwijalem pasje kolekcjonowania podrecznikow oryginalnych (obecznie w Polsce mam okolo setki systemow, a samych podrecznikow chyba z 200 :cool: ).
Nawet obecnie w UK nie moge sie opanowac i czasami cos kupuje do poczytania :mrgreen: ( z ostatnich nabytkow, bardzo zaciekawilem sie gra "Iron Kingdoms" oparta oczywiscie na systemie D20).
  Temat: Książki Fantasy
meryphillia

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21464

PostForum: Książki   Wysłany: Nie Lip 23, 2006 2:33 pm   Temat: Książki Fantasy
errr... Ja tylko uzylem stwierdzenia, iz wiekszosc powstajacych cykli Fantasy jest porownywana przez wydawcow do "Wladcy Pierscieni" :mrgreen:

Ogolnie pieje z zachwytu nad "Czarna Kompania", chociaz przyznam, ze Wladca jest bardzo wciagajaca lektura, jesli przebrnie sie tylko przez pierwszy(nudny) tom.
  Temat: Książki Fantasy
meryphillia

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21464

PostForum: Książki   Wysłany: Sob Lip 22, 2006 7:37 pm   Temat: Książki Fantasy
Hmmm...

Tylu milosnikow fantastyki i Fantasy i nikt nie wspomina o "Carnej Kompanii" Glenn'a Cook'a???

Niemozliwe by ktokolwiek z Was nie czytal chocby jednego tomu!?

Jak dla mnie (i wielu innych maniakow), to najgenialniejszy cykl Fantasy ktoremu do piet nie dorastaja inne cykle okrzykniete dzielami na miare "Wladcy Pierscieni"...
Dziesieciotomowa epopeja ciagnie nas przez wiele zakatkow opisanego swiata, jednak to bohaterowie sa ozdoba tej sagi. Wisielczy humor autora, jak i bogactwo wymyslanych watkow powoduja iz serie czytamy z zapartym tchem od pierwszego, az do ostatniego tomu.

Byc moze nie kazdemu sie on spodoba, ale z pewnoscia koniecznie trzeba zapoznac sie chociazby z pierwszymi trzema tomami, a w szczegolnosci drugim, moim zdaniem najlepszym, w ktorym jestesmy swiadkami przeobrazania sie bojazliwego i ciapowatego karczmarza Marona Szopy w podlego, bezdusznego skurwiela, ktory sprzedaje nawet wlasna matke by tylko bylo mu lepiej... Dzielo sztuki.

Polecam.

PS: Zdaje sobie sprawe ze obecnie w Polsce dosc trudno zdobyc wszystkie tomy sagi. Wydawca jest Rebis o ile pamiec mnie nie myli. Ja obecnie szczesliwie zaopatrzylem sie w trzy pierwsze tomy w oryginalnym jezyku i jeszcze raz poznaje bogactwo tychze ksiazek :) .
  Temat: Bośniacka Piramida
meryphillia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5563

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lip 22, 2006 7:24 pm   Temat: Bośniacka Piramida
Szczerze powiedziawszy o piramidach tych dowiedzialem sie dosc niedawno. No i oczywiscie sa nawet i dla mnie wielkim szokiem, jesli okaze sie, ze istotnie pod tymi wzgorzami znajduja sie twory ludzkich rak.
Z drugiej strony cala historia powoli zaczyna wygladac jak jakas Dainiken'owska (czy jak mu tam bylo) tajemnica, wiec nie dziwne ze jest tak duza kontrowersja zarowno w srodowisku naukowym, jak i w ogole.

Z niecierpliwoscia czekam na jakies nowe informacje, bowiem to zaiste rewolucyjne wydarzenie (jesli sie potwierdzi).
  Temat: Combat Mission Files
meryphillia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4768

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Cze 18, 2006 2:55 pm   Temat: Combat Mission Files
No i tutaj troche masz racji i troche nie :mrgreen:
Po pierwsze ten gros siedzacych i piszacych, to prajaszczury, ktorych ciezko zmusic nawet do poprawienia wygladu CMHQ i zwiekszenia jej zawartosci :mrgreen:
jednakze, jak widac srodowisko sie rozwija, bowiem w krotkim czasie powstaly dwie nowe strony o Combacie i znalazly swoich odbiorcow (ha! znalazly! Musialy znalezc! :razz: ).
Tak sie sklada, ze wielu z nas cierpi na brak scenariuszy do gry, tym bardziej w rodzimym jezyku, wiec takie strony maja sens. No i zreszta moja stronka na pewno bedzie wzbogacac sie o wiele innych materialow, bo przecietny gracz CM ma szerokie zainteresowania :mrgreen: .

Z ta koalicja to nie mam bladego pojecia o co chodzi, ale z checia dorzuce Wasz buttonik do kolekcji linkow. Jego maksymalne wymiary, to 120x50 pikseli.
Swojego jeszcze niestety nie mam, bo ciagle sie nad nim mecze.

Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Cze 25, 2006 3:55 pm ]
Pomimo, iz "kierownictwo" nie wyrazilo checi wspolpracy, dorzucam linka do tego serwisu. Jesli komus z "wladz" strony nie podoba sie forma buttona jaka zastosowalem, to z checia podmienie ja tym co mi wyslecie.
  Temat: Blitzkrieg - Edytor...
meryphillia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7933

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Cze 17, 2006 10:11 pm   Temat: Blitzkrieg - Edytor...
No to niestety chyba obejdziesz sie ze smakiem. Z tego co pobieznie przejrzalem, to posilki dla kompa ustala sie na takich samych zasadach jak dla gracza, czyli za pomoca ustawienia Reinforcments (czy jak tam sie to pisze :razz: ). masz na ten temat odpowiedni dzila w instrukcji, ale nie pamietam ktory zbytnio.
  Temat: Blitzkrieg - Edytor...
meryphillia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7933

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Cze 14, 2006 1:21 pm   Temat: Blitzkrieg - Edytor...
Na plytce z gra masz bardzo dobry poradnik do edytora w formie pliku .PDF.
W ogole to chyba najlepszy poradnik do edycji gry z jakim sie spotkalem w podobnych produkcjach. Wszystko dokladnie opisane, iz nawet laik powinien zrozumiec... :)

A co do samych posilkow w Blitz'u. Prawdopodobnie bedziesz musial uzyc odpowiedniego skryptu.
  Temat: Combat Mission Files
meryphillia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4768

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Cze 07, 2006 4:02 pm   Temat: Combat Mission Files
Chyba nie zauwazyles, ze stronka zrobiona jest dla takich samych maniakow, jak ja. A na do szczescia nie jest potrzebna super-hiper grafika (co widac m.in. po wygladzie samej gry), a interesujaca tresc.
Dlatego nie wiedze ani sensu w poprawianiu jakosci strony, skoro tym co miala, to oczywista, sie spodobala :)
Po drugie, nie mam nawet niezbednych umiejetnosci, by cokolwiek poprawiac, a i co chyba normalne, gdy jest sie doroslym czlowiekiem; czasu.
Rozumiem, ze na dzisiejsze standarty, strona "lezy i kwiczy", ale nie ma to najmniejszego znaczenia; swoje zadanie idealnie spelnia.
Dlatego, jesli strona Cie zbytnio nie odrzuca; zapraszam do czestegfo odwiedzania, bo juz nie bawem trafia pierwsze artykuly, nie tylko zwiazane z sama gra, a z II Wojna Swiatowa ogolnie.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Cze 17, 2006 9:13 pm ]
Stronka zyskala nowy layout by zadowolic malkontentow pokroju Wojmana (bez obrazy oczywiscie).

Komentarze mile widziane. I tak w ogole, czy nadal jest tutaj jakis milosnik CM??
  Temat: Combat Mission Files
meryphillia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4768

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Cze 06, 2006 8:48 pm   Temat: Combat Mission Files
Widze, ze na forum jest kilku milosnikow serii Combat Mission, wiec jesli, ktos z Was nie zapoznal sie z moja stronka, to serdecznie zapraszam.

Stronka powstala niedawno i z uporem maniaka :) bede staral sie ja aktualizowac nie tylko zreszta o coraz to nowe scenariusze.

www.combatmissionfiles.prv.pl
 
Strona 7 z 7
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17