gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 100
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Company of Heroes
meryphillia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4855

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Mar 21, 2007 3:43 am   Temat: Company of Heroes
Panowie, panowie... :???: Przecież ta gra nie została stworzona do gry z komputerem :mrgreen:
Jednye co ma sens, to gra z innymi graczami. Wiadomo to było już od początku, bowiem sam WH40K na którym CoH się wzoruje, także był grą stricte "sieciową".

Jak lubicie dużo misji w kampanii, to polecam Blitzkrieg z dodatkami (oczywiście pierwszą odsłonę gry, a nie badziewiastą "dwójkę" ).
  Temat: Jak bedzie wyglądać przyszłosć RTS-ów?
meryphillia

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4723

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Mar 21, 2007 3:38 am   Temat: Jak bedzie wyglądać przyszłosć RTS-ów?
RTS nigdy nie stana się grami wymagającymi większego "myślenia strategicznego" niż ma to miejsce obecnie. A dlaczego? Dlatego, że z założenia są grami małoskomplikowanymi, by przeciętny nastolatek z "Zachodu" potrafił ją przejść w ogóle...

Taka niestety jest prawda.

Mi osobiście to nie przeszkadza, bowiem już od lat traktuję RTS, tak jak powinno się je traktować, czyli jako miłe i szybkie (wypełnione po brzegi akcją) "strzelanki" strategiczne :razz: . Niczego więcej od RTS'ów nie oczekuję... no móze oprócz w obecnych czasach, ładnej grafiki (jak ma to miejsce w Company of Heroes czy Supreme Commander).

Dlatego myślę, że z czasem RTS'y jeszcze bardziej "zdurnieją", aż w końcu przestaną w ogóle bawić.
  Temat: Czy znajde fanów świetnej gry:Blitzkrieg1 i 2
meryphillia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5950

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Sty 16, 2007 2:48 am   Temat: Czy znajde fanów świetnej gry:Blitzkrieg1 i 2
Jak już wielokrotnie wspominałem, popieram słowa, iżż Blitzkrieg jest grą bardzo miłą w odbiorze; czego o jej następcy już nie można niestety powiedzieć. Na prawdę nie rozumiem co ludziom może podobać się w Blitzkrieg II, skoro gra w ogóle nie ma takiej atrakcyjności co jej poprzedniczka, a w porównaniu z innymi grami RTS w 3D jest po prostu grą kiepską...

A na marginesie zdradzę, że być może już niebawem obok mojego portaliku poświęconemu Combat Mission, pojawi się skromna stronka poświęcona pierwszej odsłonie serii Blitzkrieg :) .
  Temat: Blitzkrieg 2
meryphillia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8693

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Sty 13, 2007 5:20 am   Temat: Blitzkrieg 2
Klemens >>> Z prostego powodu Blitzkrieg jest lepszy od Blitzkrieg'a 2. "Dwójka" jest zwykłym RTS'em, gdzie liczy się tylko Rush masą najlepszych, dostępnych jednostek. W pierwszej odsłonie musimy już troszeczkę pomyśleć nad działaniami, choć to nadal jest RTS :) .

Pomimo, że jestem raczej zwolennikiem realizmu (vide Combat Mission), to jednak Blitzkrieg'a bardzo sobie cenię i lubię i na stałe gości na moim kompie :) .
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9967

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Lis 24, 2006 8:48 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Sorki za lekki OT, ale pewnie zainteresuje co niektorych, a z pewnoscia kolege Menajev'a :)

Sklad Sil Powietrzych Rosji:

Lotnictwo Frontowe:
MiG-25 39szt
MiG-29 408szt
MiG-31 307szt
Su-24 322szt
Su-25 197szt
Su-27 442szt
Su-30 5szt
Su-34 58 zamowionych sztuk
Tu-22 119szt
Tu-95 63szt
Tu-160 12szt

Sily specjalnego przeznaczenia:
An-12 3szt 5szt zakonserwowanych
An-26 1szt
An-30 7szt
Il-76 1szt
Il-76AEW 26szt
Il-86 3szt 1szt zakonserwowana
Tu-134AEW 2szt

Tankowce:
Il-78 16szt

Wojska Transportowe:
An-12 120szt 10szt zakonserwowanych
An-22 10szt 19szt zakonserwowanych
An-24/26 71szt 2szt zakonserwowane
An-30 2szt
An-72 35szt 2szt zakonserwowane
An-124 16szt 1szt zakonserwowana
Il-62 4szt
Il-76 240szt 5szt zakonserwowanych 2szt zamowione
Tu-134 16szt
Tu-154 5szt 1szt zakonserwowana
Jak-40 1szt

Smiglowce:
Ka-28 1szt
Ka-29 21szt
Ka-50 15szt
Ka-52 11szt
Mi-2 280szt
Mi-6 114szt
Mi-8/17 173szt
Mi-9 11szt
Mi-24/35 805szt
Mi-26 13 szt
Mi-28N 1szt

Szkoleniowe:
L-39 20szt
Mi-34 1szt
Jak-130 150szt zamowionych

Marynarka Wojenna--------------------------------------

Lotnictwo Frontowe:
Su-24 94szt
Su-25 49szt
Su-27/33 23szt
Tu-22 118szt

Sily specjalnego przeznaczenia:
An-72MPA 2szt

Lotnictwo Transportowe:
An-12 1szt
An-26 2szt
Il-38 35szt
Il-114 1szt
Tu-142 46szt
Tu-154 1szt

Smiglowce:
Ka-27 5szt
Ka-29/31 29szt
Ka-32 4szt
Mi-6 5szt
Mi-8 35szt
Mi-14 9szt
Mi-24 20szt

Dane wg. najnowszego numeru "Flight International"
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9967

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Lis 18, 2006 6:47 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Cytat:
Do przewożenia nie służą myśliwce, tylko śmigłowce [na mniejsze odległości], a nasze [w sumie nie dokońca nasze ] Mi-24 to potężne bestie. Temu chyba fachowcy nie przeczą?


Do przewozu wojsk sluza raczej samoloty transportowe, a nie smiglowce zabierajace parenastu zolnierzy.
Po drugie jeszcze kilka lat i nasze "wspaniale" Mi-24 zaczna spadac z nieba, jak Iskry.
Obecnie w SP toczy sie dyskusja czy aby na pewno potrzebny nam smiglowiec wsparcia z prawdziwego zdarzenia, czy bedziemy uzywac polsrodkow. Resurs naszych Mi-24 konczy sie niebawem i znikna z naszej armii (w koncu).

Cytat:
Współczesne wojny?? USA vs Irak?? Lotnictwem nie można wygrać wojny, bo nie wykurzysz piechoty np. z piwnic. Szczególnie jak się ma opinię publiczną na karku, a nie wie się, czy w budynku nie ma przypadkiem cywili.


No i tak w ogole to powoli robi sie off topic. Rozmawiajmy moze o F-16, a nie T-34 czy innym zlomie :) .

Prosze mnie przekonac, ze Pustynna Burza wygrana zostala nie przez lotnictwo....
Po drugie dzisiejsze wojny to glownie wlasnie lotnictwo, ktore potrafi spustoszyc bombardowany kraj totalnie. Popatrzmy co sie stalo w Libanie, czy wlasnie Iraku i Afghanistanie.
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9967

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Lis 17, 2006 8:40 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Scorpinor >>> Pragne przypomniec, ze F-35 jest opracowywany w kooperacji kilku panstw. Produkowany jest jedynie przez amerykanow, a produkt finalny, czyli samolot trafi do kilku panstw. Jednakze jak wczesniej wspominalem istnieje pewiem zgrzyt, bowiem amerykanie nie chca zgodzic sie na udostepnienie dokumentacji technicznej za czym idzie mozliwosc nie tylko produkcji licencyjnej ale nawet przeprowadzanie zwyklych napraw!
Dlatego z tego powodu reszta panstw zaczyna zastanawiac sie nad sensem takiej kooperacji, w tym W. Brytania -kraj, ktory jak narazie wlozyl najwieksze pieniadze w projekt, jesli patrzymy na sojusznikow.
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9967

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Lis 16, 2006 5:15 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Cytat:
OK, udowodnij mi jak dużo wiesz- wymień wszystkie rosyjskie śmigłowce i samoloty, które oficjalnie istnieją lub są w produkcji.


I co by to dalo? Myslisz, ze nawet jak bym nie wiedzial, to sprawilo by mi problem wyszukanie nawet przy pomocy google i przepisanie??

Cytat:
I 'prosze' używać polskich liter- to nie chat.


A zastanawiales sie moze nad tym, ze nie mieszkam w Polsce i piszac z kafejki internetowej, za bardzo nie moge wymusic klawiatury do obslugi polskich znaczkow??

Ogolnie patrzac na cala Twoja wypowiedz, nasuwa mi sie smutny wniosek; czemu zawsze ktos, kto zostanie zdemaskowany jako ignorant w sprawie w ktorej sie wypowiada, probuje bronic sie w tak glupi sposob?

Wracajac do mojego rozeznania w sprawach lotnictwa wojskowego, to nie decyduje o tym fakt, ze potrafie jednym tchem wymienic wszystkie typy samolotow w silach powitrznych USA :mrgreen: tylko fakt, ze lotnictwem interesuje sie juz od dwudziestu lat i staram sie byc na bierzaco, kupujac miedzy innymi fachowa prase na ten temat.
Oczywiscie nie jestem specjalista w tej sprawie i zawsze moge sie myslic, ale przegladajac dostepne informacje, potrafie wyciagnac z nich wnioski, czego niestety jak widze nie potrafia juz zrobic inni.
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9967

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Lis 15, 2006 6:42 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Cytat:
Głowę daję, że za tę kasę można było [np. współpracując z Rosjanami] stworzyć duuużo lepszy samolot i jescz zarobić na jego sprzedaży.
Pozatym jeden fakt mówi sam za siebie [i wspominał o nim meryphillia]: Amerykanie NIE sprzedają dobrej broni. Mają złom to się go pozbywają.


Prosze chamsko nie odczytywac wlasnych mysli z cudzych postow! :???:

Z calej twojej wypowiedzy winika, jak malo wiesz o wspolczesnym lotnictwie wojskowym i jego produkcji i konstruowaniu.

Rosja od wielu lat poza szkolnym MiG'iem AT nie wyprodukowala zadnej owej konstrukcji. Tak uwielbiany przez wszystkich Su-27 jest wikowym odpowiednikiem naszych "zlomow" F-16 i konstrukcja najnowszych wersji Su-33 i Su-35 nie odbiega od konstrukcji pierwszych Su-27.
Po drugie i co najwazniejsze Rosja nie jest w stanie zapewnic pomocy technicznej do sprzedawanych samolotow, m.in. dlatego zarowno Indie i Chiny podjely sie licencyjnej produkcji swoich mysliwcow.

No a po trzecie, naprawde nie wiesz co piszesz mowiac, ze lepiejby bylo gdybysmy z ruskimi sami zbudowali sobie samolot. Opracowanie, przetestowanie a pozniej produkowanie samolotu, wymagaja nie dosc ze zbyt wielkich srodkow finansowych, jak i czasu, a tego juz nie mamy. Pragne przypomniec tylko, ze samego F-16 "wybieralismy" na podstawowy samolot naszych sil powietrznych, juz kilkanascie lat!

A co do amerykanow i sprzedawania przez nich sprzetu. Chyba nie myslisz, ze amerykanie ot tak sprzedaliby anglikom kilka bombowcow B-2??
F-22 i F-35 to najnowsze konstrukcje amerykaniskie, bedace nadal w fazie prob i testow (szczegolnie F-35). O ile F-35 jest kostruowany w kooperacji z innymi krajami, o tyle F-22 juz nie.
Byly nawet rozmowy z anglikami i saudyjczykami w sprawie zakupu F-22, ale upadly szybko zarowno ze wzgledu na koszt jednostkowy samolotu, jak i naciski rzadu amerykanskiego.

Wojman >>> Nasze "szesnastki", to ten sam model, ktory otrzymuja zydzi. Tak samo otrzymaja go Grecy i Singapur. Zjednoczone Emiraty Arabskie dostana natomiast F-16E/F, ktore sa juz prawdziwym majstersztykiem :roll: .


Prosze na przyszlosc przynajmniej sprawdzic "google" zanim ma sie zamiar napisac jakies glupoty.
A tym bardziej nie odczytywac moich slow "po swojemu".
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9967

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lis 12, 2006 7:56 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Panowie... Powiedzialbym, ze wystarczy uzyc Google, by przekonac sie ze dokonalismy jedynego slusznego wyboru (choc oczywistym jest fakt, ze byl to wybor podyktowany politycznie).

Jesli choc troche wecj interesujemy sie lotnictwem, to szybko zorientujemy sie, ze najnowsza generacja samolotow amerykanskich, czyli F-35 i F-22 nie sa dla nas.
Samolot F-22 jeszcze dlugo nie bedzie elementem eksportu broni amerykanskiej. Po prostu technologie uzyte przy produkcji samolotu nie sa dla wszystkich.
To samo dotyczy tez F-35. Co ciekawe, glowny wspolnik przy jego opracowaniu czyli W. Brytania bardzo powaznie rozwaza mozliwosc wycofania sie z prac, bowiem amerykanie nie chca przekazac planow technologicznych samolotu :)

Co do reszty samolotow bioracych udzial w "przetargu", to jedynie F-18 wydawal sie dobra opcja, ale byl drozszy od F-16 i bardziej zaawansowany technologicznie ( wsensie obslugi technicznej).

Samoloty rosyjskie to martwy przedmiot do dyskusji, bowiem sama Rosja ma problemy z ich modrnizacja.
Ktos przy okazji wspomnial o MiGu-31 jako nastepcy MiGa-29 i nie mial racji...
MiG-31 jest uzupelnieniem "dwudziestkidziewiatki", bo to samolot dlaekiego zasiegu i sluzy do innych zadan niz MiG-29. Dla polakow samolot ten bylby niepraktyczny i potwornie drogi. Ostatnio nawet Indie zrezygnowaly z uzytkowania tych samolotow i je wycofaly z uzycia.

Wiem, ze wiele osob stara sie byc madrymi twierdzac, ze kupilismy "zlom", ale tak glupimi tekstami tylko ujawniaja swoj totalny brak wiedzy o wspolczesnym lotnictwie wojskowym i jego parktycznym wykorzystaniu.

Pozdrawiam.
  Temat: Button do strony
meryphillia

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8284

PostForum: O forum   Wysłany: Sob Lis 04, 2006 1:43 pm   Temat: Button do strony
Z racji, iz ktos tam kiedys "olal" mojego emaila w tej sprawie, zakladam teraz temat.

Otoz chce ujednolicic buttony do linkowanych stron i potrzebuje buttona do waszej strony o wymiarach 130x50 pikseli.

Rozumiem, ze ktos moze nie miec checi do robienia czegos takiego albo, ze nie interesuje Was dalasz reklama na mojej stronie, wiec jesli nie dostane tego buttona link do Was znajdzie sie w tworzonym nowym dziale: Linki.

Mimo wszystko mam nadzieje, ze komus jednak sie bedzie chcialo, wiec czekam :)

Pozdrawiam.

[ Dodano: Pią Lis 10, 2006 1:08 pm ]
Z jednej strony rozumiem, ze komus sie po prostu nie chce takiego buttona zrobic...
No ale reklamowanie sie jako "Najwiekszy portal poswiecony grom strategicznym" wymusza przynajmniej nie olewanie odbiorcy. Mozna bylo w ciagu tego tygodnia przynajmniej odpowiedziec wprost, ze najwiekszy portal poswiecony strategiom nie jest w stanie wykonac takiego buttona.

Tak wiec dziekuje za wspolprace.

Link do waszej strony pozostanie u mnie, ale juz tylko jako link w nowo powstajacym dziale.


Powodzenia i pozdrawiam.
  Temat: Blitzkrieg - Edytor...
meryphillia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7933

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Paź 27, 2006 9:31 pm   Temat: Blitzkrieg - Edytor...
Ze osmiele sie ozywic temat :)

mundek5540 >>> Najlepiej zrobisz, jak kupisz sobie oryginal :)

A co do samego Blitzkriega 2. Gra jest na tyle nuzaca, ze az nie chcialo mi sie jej przechodzic do konca... kiedys, gdzies czytalem opinie, ze do piet "dwojka" nie dorasta "jedynce" i rzeczywiscie tak jest.
W Blitzkrieg 2 do wykonania zadania wystarczy nam chmara czolgow niczym w RTSie pokroju C&C. Natomiast o dziwo w jedynce, glupia szarza czolgami, moze skonczyc sie dla nas (i przebiegu scenariusza po naszej mysli) bardzo niemilo. W koncu kupilem sobie Blitzkrieg Anthology i musze powiedziec, ze mam problem z druga misja we Francji :D
gra oczywiscie nadal ma daleko do realizmu w porownaniu do ukochanego Combat Mission, ale trzeba przyznac, ze trudna jest jak cholera :)
  Temat: Ofensywa Izraela w Libanie
meryphillia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7513

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Sie 03, 2006 5:25 pm   Temat: Ofensywa Izraela w Libanie
Cytat:
Izrael "broni się" przed Hezbollahem, wkraczając na teren Libanu- tłumaczy to tym, że ichniejszy rząd jest za słaby by poradzić sobie z terrorystami. Ok, tylko czemu głównymi ofiarami Izraela są nie terroryści tylko cywile?


Radze posluchac czasmi dokladniej informacji podawanych przez radio, prase, czy w koncu TV. Bowiem spotkac mozna tak radosne "kfjatki", jak np. informacja, ze podczas izraelskiego ataku na glowna siedzibe Hezbollachu zginelo 3 cywili.... A co cholera cywile robili wsrod terrorystow!!!!....

Niestety obecnie kazda wojna bedzie taka, jaka chca nam ja pokazac media. I dlatego ciagle sie mowi o setkach tysiecy uciekajacych ze strefy walk libanczykach, ale o zydach cierpiacych z powodu ostrzalu Katiuszami, juz niewiele slyszymy...
  Temat: Ofensywa Izraela w Libanie
meryphillia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7513

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 02, 2006 8:20 pm   Temat: Ofensywa Izraela w Libanie
Cytat:
Jest to kolejna wojna, której przyczyną są petrodolary. Bez nich nie byłoby potęgi Bliskiego Wschodu, a co za tym idzie terroryzmu i Hesbollahu.


mande >>>wykazujesz juz zbyt duze otumanienie antyglobalistyczne :razz:
W tej wojnie nie chodzi o zadne wplywy nad terenami zawierajacymi rope, tylko o wyniszczenie w koncu Hezbollachu. Ewentualnie byc moze, tak jak juz ktos inny zauwazyl na innym forum; moze chodzi o wciagniecie Iranu do wojny, by Stany mialy prawo do "pomocy Izraelowi" i zaatakowania celow w Iranie. Ale jak widac Iran nie jest glupi i za bardzo w konflikt nie chce sie wciagnac...

Prawda, jak zwykle lezy gdzies tam.... :mrgreen:
  Temat: Combat Mission Files
meryphillia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4768

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Sie 02, 2006 3:31 pm   Temat: Combat Mission Files
g >>> Milo ze sie podoba. Co do rozwoju, to niestety w obecnej chwili mam padnietego kompa i jeszcze z miesiac strona nie bedzie aktualizowana (niestety).

Co do forum CMHQ-PL, rzeczywiscie jest troche nie poreczne, ale to tam przesiaduje gros polskich milosnikow gry i zadne inne forum ich nie przyciagnie do siebia na dluzej...

Co do tej drugiej, tajemniczej strony, to oczywiscie jest to strona Gully'ego, czyli : http://barbarossa.xa.pl/

Pozdrawiam
 
Strona 6 z 7
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16