gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 100
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Blitzkrieg Antologia
meryphillia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7228

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Cze 06, 2009 1:09 pm   Temat: Blitzkrieg Antologia
Musisz jeszcze raz odpalić instalator i zainstalować brakujące pozycje (dla każdej, jak widać po screenie jest oddzielny instalator)

  Temat: Wieżyczka CB Tower i factory module (Warzone 2100) ?
meryphillia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4798

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Maj 15, 2009 2:47 pm   Temat: Wieżyczka CB Tower i factory module (Warzone 2100) ?
CB Tower służy do naprowadzania artylerii.
Jeśli jednostki lub obiekty w bazie zostaną zaatakowane przez stacjonarną czy mobilną artylerię wroga, takie same nasze natychmiast odpowiedzą na ogień przeciwnika.

Factory Module służy do ulepszenia fabryki (gdy mamy ten wynalazek trzeba ponownie ciężarówką "kliknąć" na fabrykę, by ja rozbudować), dzięki czemu możemy budować nowsze typy jednostek.

Istnieje podobny moduł dla laboratoriów, który przyspiesza wynajdywanie technologii.

W grze istnieje encyklopedia, która wszystko to opisuje tak poza tym...

W grze istnieje encyklopedia, która wszystko to opisuje tak poza tym...
Chociaż widzę, że Angielska nie być Twoja dobra strona ;) skoro Factory Module u Ciebie to "Fabryka Wzorcowa", a nie Moduł Fabryczny. ;)
  Temat: Początek 13 misji - pierwsza kampania w Warzone 2100 ?
meryphillia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8497

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 7:24 pm   Temat: Początek 13 misji - pierwsza kampania w Warzone 2100 ?
Dzizas... Co Wy macie z tym W2100?

Przecież ta gra jest prosta, jak każdy RTS zresztą...

W tej misji na początek zabierasz 9 czołgów i jedną ciężarówkę.
Na początek rozstawiasz czołgi przy lądowisku tak, by niszczyły nadpływające poduszkowce.
W oczekiwaniu na kolejny transport, ciężarówka najpierw budujesz punkt naprawy dla pojazdów, a następnie wyrzutnie rakiet (mają najdalszy zasięg) w liczbie co najmniej 5-6.

Gdy zbierzesz już jednostki z trzech transportów, rozbijasz bazę wroga z prawej strony od lądowiska, a później podążasz w głąb terenu, budując co jakiś czas punkty naprawy, by jednostki nie musiał za daleko dymać przez mapę.

W misji tej warto posiadać z 12 moździerzy zlinkowanych z pojazdem dowódczym, by niszczyć z bezpiecznej odległości umocnienia przeciwnika.


Widzę, że chyba na serio muszę napisać do końca ten poradnik, skoro takie lamki grają w tę grę. ;]
  Temat: Szpiegowanie centrum badawczego wroga w Warzone 2100 ?
meryphillia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4243

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 10:35 pm   Temat: Szpiegowanie centrum badawczego wroga w Warzone 2100 ?
Z tego co pamiętam, to w W2100 nie ma możliwości "szpiegowania" oprócz rozwalenia działem szpiegującym* danego celu. ;]

Co do misji to jest ich coś około 30 lub kilka więcej nawet, po mniej więcej 10 na kampanię (są trzy kampanie).

* owe działo, to nie jakaś broń specjalna tylko oczywiście w przenośni chodzi o normalną broń. ;)
  Temat: Amerykańskie Herculesy w polskim lotnictwie.
meryphillia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5470

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Mar 25, 2009 1:40 pm   Temat: Re: Amerykańskie Herculesy w polskim lotnictwie.
Ł.S. Andrzej napisał/a:
...Co sądzicie o takiej pomocy, czy nie powtórzy się sytuacja z F16?...


Czy w końcu kiedyś ktokolwiek zacznie naprawdę interesować się tematem na który chce się wypowiadać, a nie czerpać wiedzę z prasy codziennej o wątpliwej wartości?

F-16 które kupiliśmy od Amerykanów są fabrycznie nowymi samolotami.
To nie jest, tak jak w przypadku Herculesów stary sprzęt zmodernizowany do współczesnych standardów, tylko samolot który specjalnie dla nas został zbudowany od postaw.

Dotrze to w końcu do kogoś?

Natomiast co do Herculesów, to nic na to nie możemy poradzić, że jesteś my biednym krajem i nie możemy sobie pozwolić na zakup nowych samolotów.
Między innymi dlatego zakup F-16 był doskonałym rozwiązaniem, bo to nie jest coś przejściowego, jak owe Herculesy (zresztą one też nie są rozwiązaniem "przejściowym", bo raczej nie widać możliwości na najbliższe 10-20(?) lat, by było nas stać na zakup fabrycznie nowych transportowców) i na nich opierać się będzie główna wartość bojowa naszych Sił Powietrznych przez następne 20 lat co najmniej.
Hercluesy dla nas, są też bardzo dobrym wyjściem, bowiem zawsze będą przydatnymi, szczególnie do transportu zaopatrzenia do Afganistanu, jak i zresztą w kraju, szczególnie że to najpojemniejszy samolot transportowy w naszej armii.

Natomiast to, że są to samoloty kilkudziesięcioletnie, nie jest żadnym problemem, bowiem mają wymienione wszystkie części niezbędne do prawidłowego funckjonowania, na części nowe.

I tyle.
  Temat: [Ogólnie] O ekonomicznych grach
meryphillia

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4837

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lut 10, 2009 6:25 pm   Temat: [Ogólnie] O ekonomicznych grach
Pozdrawiam Trainz'owego kolegę. ;)

Co do zasadności takiego portalu.

Po prostu go zrób jeśli masz ochotę i wenę, a ludźmi się nie przejmuj.
Niestety ale w przypadku tego rodzaju, mniej popularnych gier, ludzie mają złośliwą cechę czytania, ale nie wspomagania, więc z góry licz sam na siebie.
Wiem coś o tym, bo przez trzy lata prowadziłem stronę o serii Combat Mission. ;)

Osobiście z chęcią sam będę "niewdzięcznym" czytaczem takiej strony, bo od czasu do czasu gram w kilka podobnych tytułów (najczęściej chyba będzie to "Industry Giant II") i z chęcią dowiem się o jakichś nowych, które może mnie zainteresują na tyle by je kupić. :)

Co do udostępniania instrukcji w formacie .pdf chyba jest to niedozwolone raczej.
Najlepszym wyjściem będzie mejl w tej sprawie do Polskiego wydawcy czy nawet tego zachodniego i dopytanie się w tej materii.
  Temat: Warzone 2100 Pomocy!
meryphillia

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20869

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:04 pm   Temat: Warzone 2100 Pomocy!
marcin3263 napisał/a:
witam czy ktoś może mi powiedzieć co zrobić by w grze warzone 2100 wersja 2.1.0 bebug móc wpisywać kody ściągnołem pacza do wersji 1.1 ale to nic nie dało nie wiem też jak grać multiplajer ludzie pomóżcie


Kody i "patche" nie działają z wersją Freeware.
Nauczcie się w końcu grać w gry, w końcu do tego one służą, a nie do zaliczania niczym panienki...

Terrmit napisał/a:
No tak, tylko zanim go dogonię, żeby go zniszczyć, to zabiera go transportowiec i d...
Czym go dogonić, czym rozwalić, żeby nie uciekł?


Jak to czym?
Wjechać na sam środek doliny, gdzie spotykamy całą gromadę pojazdów wroga i po prostu go zniszczyć jako pierwszego (wiadomo który to od razu, bo jako jedyny próbuje uciec). Wypadnie wtedy z niego artefakt i gotowe.
  Temat: Warzone 2100 Pomocy!
meryphillia

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 20869

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Gru 23, 2008 6:42 pm   Temat: Warzone 2100 Pomocy!
smuk napisał/a:
Witam. Ja też mam problem z tą grą a dokładnie jestem w 30 albo 31 misi. Jestem w bazie bronie jej i zabiam jednostki komputera przez czas 60 min i nic się niedzieje :| niewiem jak przejść ta misie pomoże ktoś :> zgóry dzięki


Być może problemem jest brak rozpoznania.
Jak zdobyć owe "rozpoznanie"?
Wziąć do ręki Słownik Ortograficzny i wykuć się tekstu na pamięć... :]

Z Twojego bełkotu nic nie rozumiem, ale W2100, to stara szkoła RTS'ów, więc 99% misji (szczególnie tych z ostatniej kampanii) polegało na wyrżnięciu wszystkiego w pień, co było wrogie na mapie.
Tak więc albo coś przeoczyłeś, albo też nastąpił zwykły błąd gry i misję trzeba powtórzyć.

BTW.
Siedzę aktualnie nad poradnikiem do W2100, który ostatecznie ukaże się jako poręczny .pdf, więc jeśli koledzy ze sztabu będą zainteresowani, to niech dadzą znać, a podzielę się plikiem gdy będzie gotowy. ;)
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
meryphillia

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5740

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Lis 04, 2008 3:37 am   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
Wątpię by można było odzyskać jakiekolwiek pieniądze, szczególnie gdy gra była ostatnio wyprzedawana po 9.99zł.
Łatki do wersji 1.08 w wersji PL tez można zassać ze strony Cenegi, były one tylko wydawane ze sporym opóźnieniem, więc nie jest tak jak myślisz, że patche w ogóle się nie ukazywały.
Po drugie gra zamieszczona w CDAction, to jest właśnie to wydanie Cenegi, gdyby było inaczej problemów by nie było z patchowaniem. ;)

Problem Europejskich wersji gry tkwi w tym, że choć nominalnie wersja zabezpieczeń jest Paradoxu, to jednak lokalne wersje różnią się pewnie struktura danych i dlatego nie mogą być na nie wgrywane patche wydawane przez Battlefront, jako "AllIncluded".

Oczywiście nadal możesz zakupić w Battlefront moduł "Marines", który sam w sobie zawiera patch 1.10 i wgrać go na wersję PL podstawowej gry.
Jednak wtedy będziesz musiał już korzystać z Angielskojęzycznej wersji programu.

Mam cichą nadzieję, że mimo wszystko Cenega wyda "Bundlepack" podobnie jak 1C, który będzie zawierał w sobie podstawkę wraz z "Marines" i tym samym problem zostanie pośrednio rozwiązany.
Być może z tego powodu nastąpiła sprzedaż gry dla CDAction oraz wyprzedaż jej z magazynów po tak niskiej cenie (niby logiczne, bo z pewnością "bundle" kosztowałby ponownie ok. 100zł).
No ale tutaj jedyne na co można liczyć, to na jakiekolwiek informacje od Cenegi, a ta jednak unika odpowiedzi jakichkolwiek, związanych z CMSF...

Wyślę dzisiaj w dzień mejla do CDAction, może oni czegoś się dowiedzą w Cenedze. :)
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
meryphillia

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5740

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Lis 03, 2008 4:08 pm   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
PAK napisał/a:
...Battlefront przerzuca odpowiedzialność na lokalnych dystrybutorów za dostosowanie uaktualnień do wersji lokalnych...


Bo i tak jest w istocie.
Z tymże wina leży po stronie Paradoxu z którym Battlefront miał kontrakt na wydanie gry w Europie.

Niestety wersje lokalne gry wymagają lokalizowania patchy, a Cenega wielokrotnie udowodniła, że ma w dupie klientów niszowej gry, ważne jest tylko że oni wydali, a klient zapłacił grubą "pęgę".
Kupiłem CMSF w kilka dni po Polskiej premierze i była to ostatnia gra, za jaką Cenega dostało ode mnie kasę.

Oczywiście od kilku tygodni usiłuje się dowiedzieć co dalej z CMSF w Polsce, ale widocznie dla ludzi z Cenegi informowanie klienta, przekracza ich zdolności umysłowe i maja mnie oczywiście głęboko w zadzie.

Z tego co się orientuje CMSF: Marines będzie wydane w pudełkowej wersji w Rosji przez 1C, czyli właściciela Cenegi i być może ostatnie ogromne obniżki CMSF, mają związek z takim samym wydaniem gry u nas oraz za czym idzie patcha 1.10.
No ale Cenega musiała by potwierdzić moje domysły,a tego zrobić nie chce.

Zresztą jeden kij. Chcesz bezstresowo grać w CMSF?
Niestety, ale w takim przypadku musisz kupić "bundle" prosto z Battlefront.
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
meryphillia

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5740

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 11:40 pm   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
Co do pierwszych miesięcy gry, osobiście nie ma co już tego roztrząsać.
Ważne, że Battlefront wyciągnął odpowiednie wnioski i w obecnej chwili nie jest związany z żadnym wydawcą i sam wydaje swoje produkty. Dlatego między innymi nadal nie ma CMSF:Marines; starają się dopracować moduł, jak najlepiej i nie słyszą za plecami wydawcy, przypominającym o terminie ukazania się gry. :)

Natomiast to, że CMSF nie symuluje konfliktu NATO vs Układ warszawski, wiąże się głównie z nową taktyka wydawniczą Battlefrontu.
Nie ma już najmniejszych szans na kompleksowy tytuł z serii "Combat Mission", który będzie symulował cały, dany konflikt.
W przyszłym roku ukazuje się pierwszy tytuł na nowym silniku, symulujący starcia podczas IIWS. Pierwszym produktem będzie roboczo nazwany "CM: Normandy", który zawierać będzie tylko i wyłącznie podstawowe jednostki US Army oraz Wehrmachtu. ewentualne kolejne formacje i sprzęt, zawarte będą w dodatkowych "Modułach", tak jak ma to miejsce teraz z CMSF:Marines.

Myślę (i mam nadzieję), że w dalekiej przyszłości dostaniemy w łapki CM'a pozwalającego w pełni symulować konflikt NATO vs UW, ale na razie jest to niemożliwe, choćby z powodów zespołu Battlefrontu, który składa się z zaledwie kilkunastu osób, a przecież seria CM nie jest ich jedynym tytułem.

Co do modowania CM, to tak jak miało to miejsce w starych edycjach, jest to tylko możliwe na poziomie grafiki jednostek, terenu oraz plików dźwiękowych.
Nie ma możliwości niestety dodawania własnych modeli pojazdów czy jednostek, tak jak nie było to nigdy możliwe w starszych częściach. Battlefront "zazdrośnie" strzeże kodu gry i nie ma zamiaru nikomu go udostępniać. ;)
Mi to nie przeszkadza, bo sama zmiana grafiki i dźwięku, można nieco zmienić grę. Już w tej chwili dostępne są bitmapy dla terenu Europejskiego oraz dla pojazdów Sowieckich i Amerykańskie w kamuflażu NATO. Z odrobina fantazji można traktować to jak walki właśnie gdzieś w 89-90 roku na terenie Europy. :mrgreen:
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
meryphillia

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5740

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 5:03 am   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
"Chopaki z Battlefrontu imho dali trochę ciała z CM:SF, ale przynajmniej widać że się starają."

Jak to już pisałem w recenzji (którą znajdziecie nawet tutaj, na Sztabie :) ) CMSF nie przypomina już tej "pomyłki", jaką była wersja 1.0. Jużz od wersji 1.06 Shock Force był mocno grywalnym tytułem.
Obecnie jest jeszcze lepiej, a wraz z patchem 1.10 i dodatkiem, gra będzie już nawet więcej, niż "wspaniała". :)

Jednak to nadal jest CM i gra może być niegrywalną dla "niedzielnych strategów", bowiem w przypadku serii CM na serio trzeba zapoznać się z ponad stu stronicową instrukcją i gdy chce się czerpać jakąkolwiek przyjemność z gry, nie da się zapoznania z ową instrukcją "obejść". :)

FifiCz >>> CMSF bazuje na nowym silniku, a ten posiada całkiem nowy system rozpoznania.

W danym momencie jednostki przeciwnika są widoczne tylko przez te oddziały, które mają rzeczywisty kontakt wzrokowy/słuchowy (w przypadku kontaktu słuchowego pojawiają się znaczniki z znakami zapytania) z daną jednostką oraz jednostki które są w aktywnym łańcuchu komunikacyjnym z jednostką, która ma kontakt z przeciwnikiem.

Czyli mówiąc prościej. :mrgreen:

Klikasz na którąś ze swoich jednostek, i jeśli ma ona kontakt z przeciwnikiem, to przeciwnik ów pokaże ci się na mapie. Jednocześnie gdy zaznaczysz swoją jednostkę i podświetlą się znaczniki innych twoich własnych jednostek, to oznaczać będzie, że jednostki te są w łańcuchu komunikacyjnym i w zależności od posiadanego wyposażenia mogą między sobą wymieniać informacje o aktualnym położeniu przeciwnika.
Aby mieć pogląd na wszystkie swoje jednostki w danym momencie, nie możesz mieć zaznaczonej żadnej własnej jednostki (wystarczy kliknąć LPM gdzieś na mapie). Wtedy też będziesz miał pokazane na mapie wszystkie widoczne aktualnie jednostki przeciwnika.
Gdy zaznaczysz wybranego przeciwnika, to u twoich jednostek, które mają aktualnie kontakt z tym przeciwnikiem, znaczniki zmienią kolor na jasnoniebieski.

Może to wydawać się zagmatwane na początku nieco, ale jest to cholernie realistyczne. :)
Polecam zapoznać się z odpowiednim rozdziałem (strony 69-72) w instrukcji zawartej w folderze z grą, by zrozumieć , te zagadnienie dogłębniej.

I najważniejsze... W singlu nie grać w tę grę inaczej niż w trybie RealTime. :)
Nie ma sensu psuć sobie nerwów. ;D
  Temat: Konkurs na fabułę gry RPG
meryphillia

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 5:36 pm   Temat: Konkurs na fabułę gry RPG
"Jest to tylko poświadczenie twojego wygłupienia się. Subofurm o grach RPG, temat o RPG cała rozmowa toczy się wokół konkursu gry RPG. A Ty nagle wyjeżdżasz z innymi grami tłumacząc się, że to właśnie miałeś na myśli? To się trochę nie trzyma kupy."

Wiem, że na tym świecie są ludzie, którzy mają problem z rozumowaniem, ale u Ciebie nie chodzi raczej o to, a o zwykłe złośliwe czepialstwo.
Chociaż OK, następnym razem wypowiadając się będę pisał, że "czarne jest czarne" coby ktoś nie miał problemów ze zrozumieniem...
Wystarczy kliknąć na odnośnik do mojej strony by zorientować się iż moje zainteresowanie grami przekracza poziom u zwykłego śmiertelnika i chyba logicznym jest że orientuję się w tym światku na tyle by wiedzieć podstawowe fakty o największych firmach na rynku.

BTW. Temat nie znajduje się nawet w żadnym "subforum RPG", a na ogólnym w dziale "inne gry". :wink:

PS: Na serio tak ciężko odhaczyć administracji tą opcję autorozlogowania? :/
  Temat: Konkurs na fabułę gry RPG
meryphillia

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 12:50 am   Temat: Konkurs na fabułę gry RPG
To ja radzę dokładniej czytać, to co ktoś napisze i nim napisze się odpowiedź, przeanalizować czytany tekst... :)

To czy TP sama zajmie się produkcją "kupionego" pomysłu czy odsprzeda go firmie trzeciej jest mało istotne. Istotny jest tylko fakt, że spodziewa się iż ktoś napisze profesjonalny projekt dostając w zamian marne pieniądze bez szans na późniejsze czerpanie dodatkowych profitów przy sprzedaży finalnego produktu.
Doskonale wiem, że TP nie szuka pryszczatego miłośnika gier, który napisze na 3 kartkach papieru pomysł na grę. Oni szukają osoby która przygotuje profesjonalny projekt za który na Zachodzie u normalnego wydawcy można dostać kilkadziesiąt tysięcy dolarów plus zakontraktowany udział w zyskach.

Skoro ktoś, kto chce uczestniczyć w tym konkursie i zdaje sobie sprawę z ogromnego wkładu pracy jaki musi włożyć w napisanie takiego projektu oraz ma rzeczywiście zdolności do napisania czegoś takiego, to czemu od razu nie wyśle takiego pomysłu do normalnego wydawcy z którym może ewentualnie nawiązać współpracę objętą kontraktem z prawdziwego zdarzenia?

Dlatego wszystkie te konkursy są moim zdaniem po prostu dowodem na bezczelne chamstwo organizującej konkurs firmy i niezmierzoną głupotę osób biorących udział w takich konkursach.

Poza tym napisałem wyraźnie: "Chcesz pracować przy grach?"
Nie napisałem tego konkretnie o grach cRPG, tylko ogólnie, czego chyba każdy powinien się domyśleć...
Dlatego też złośliwie :razz: odbiję piłeczkę ostatnim zdaniem:

Proponuje się doprawdy czasami zastanowić nad czymś zanim coś się napisze i skrytykuje coś co tak naprawdę jest bardzo złym pomysłem.

PS: Dla leniwych Aneks do Regulaminu:
http://www.tp.pl/b/binari...G_366713309.pdf
Przeczytajcie punkty 2 i 3.
  Temat: Konkurs na fabułę gry RPG
meryphillia

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 6:00 pm   Temat: Konkurs na fabułę gry RPG
Kolejna firma próbująca stworzyć coś, czego sama nie potrafi i nie chcąc inwestować ogromnych funduszy w profesjonalnych twórców, "wynajmuje" żądnych 10tyś matołków, którzy ni grosza więcej nie zobaczą, gdy ich pomysł odniesie sukces przypadkiem.

Chcesz pracować przy grach?
Zatrudnij się u profesjonalnego wydawcy, gdzie masz chociaż większe szanse na sukces.
A najlepiej ucz się języka i uciekaj na Zachód.
Valve czy Take2 czekają na Ciebie! :grin:
 
Strona 4 z 7
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16