gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 490
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tropico 4 już 9 września!
mande

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5071

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Sie 25, 2011 8:32 am   Temat: Tropico 4 już 9 września!
Mhmm.. gra o budowaniu Singapuru mówisz ;) .

pozdrawiam ze słonecznej wyspy na równiku, z państwa dążącego do utopii.
  Temat: Zawiecha Europy...
mande

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4789

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Mar 07, 2010 10:54 pm   Temat: Zawiecha Europy...
Poza tym proponuję się upewnić że masz zaktualizowany system operacyjny oraz przeskanować kompa pod kątem wirusów. Pomocne moze być też przeglądniecie forum Paradoxu w dziale pomocy technicznej (przypominam że wsparcie gracza w Paradoxie nie ma sobie równych).

na tej specyfikacji powinno chodzić bez najmniejszych problemów. U mnie przy gorszych parametrach działa wyśmienicie ;) .
  Temat: Sztab-Wojsko
mande

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8815

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Lut 03, 2010 3:54 pm   Temat: Sztab-Wojsko
dokładnie :) chętnie bym pograł (ale w CoD4) tylko że czasowo nie da rady ;) może na wakacjach jak już.
  Temat: Bieda w telewizji
mande

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13090

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Gru 29, 2009 12:55 pm   Temat: Bieda w telewizji
Ajmdemen napisał/a:
ostatnio wolny czas upływa mi na sezonie 1.


Och to widze że jeszcze w epoce kamienia łupanego jesteś :P Ja zrobiłem rok temu 4 sezony w dwa tygodnie ;) .
  Temat: Problem z instalacją EU III
mande

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4540

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lis 29, 2009 9:12 pm   Temat: Problem z instalacją EU III
jeśli twój angielski na to pozwala, to polecam uderzać od razu na forum Tech Support Paradoxu - najprawdopodobniej ktoś już zgłosił taki problem, a jeśli nie to będziesz pierwszy :) .

http://forum.paradoxplaza.com/forum/

PS - Tech Support bedzie widocznym podforum dopiero po zarejestrowaniu gry, czyli wpisaniu kodu z pudełka w swoim profilu.
  Temat: Tarcza, której nie było
mande

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6115

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 8:17 pm   Temat: Tarcza, której nie było
Myślę, że Ty Klemensie jesteś tu właściwym człowiekiem we właściwym (jak mniemam) miejscu ;)
  Temat: Powstanie Warszawskie
mande

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9079

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Sie 06, 2009 7:12 pm   Temat: Powstanie Warszawskie
W komentarzach do jednego z podanych przeze mnie tekstów pada identyczny pogląd.

Czy więc należy wysnuwać wniosek, że Armia Czerwona nie była w stanie przeprowadzić ofensywy i dojść do Odry? Niemcy zaś bylie wciąż zbyt silni? Wszak pamiętajmy jakie mieli rezerwy, co pokazali pół roku później w Ardenach.
  Temat: Powstanie Warszawskie
mande

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9079

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Sie 06, 2009 4:51 pm   Temat: Powstanie Warszawskie
Proszę państwa ... widze że dyskusja przyjęła z początku dość presonalny charakter. Mało tu merytorycznej rozprawy, a więcej przerzucania się inwektywami. Pozwolicie wiec, że dodam od siebie garść materiałów do rozwagi.

http://bobolowisko.blogsp...n-zna-blad.html

http://www.wprost.pl/ar/1.../?O=115278&pg=1


Johnny Knoxville napisał/a:
To pokaż mi mosty na Wiśle w sierpniu 1944 roku w okolicach Warszawy. Dla powstania sprawą zycia i śmierci były mosty w Warszawie, które Niemcy wysadzili (a pozostałości obsadzili, panując tym samym nad rzeką w mieście), a następnie sytematycznie odcinali Polaków od rzeki.


Bobola napisał/a:
powstancy przechwycili w poczatkowej fazie nienaruszony most Kierbedzia



Johnny Knoxville napisał/a:
Widocznie dowództwu AK wydawało się, że Sowieci po prostu przejda Wisłę z Pragi i wejdą do Warszawy.


Bobola napisał/a:
Z fragmentarycznych danych o sytuacji na froncie wynikalo bowiem, ze radziecki Front Centralny przelamal linie niemieckie i zmierzal w kierunku Warszawy. Pod koniec lipca byl on w odleglosci okolo 10 kilometrow od linii Wisly a radzieckie zagony pancerne docieraly do Pragi. Z reguly przeprawa przez duza rzeke, ktorej brzeg jest broniony, jest przedsiewzieciem wojskowym o duzym stopniu komplikacji wiazacym sie z duzymi stratami oddzialow nacierajacych. Kazdy strateg uwazalby w takiej sytuacji dywersje na tylach przeciwnika za dar niebios



bobinhool napisał/a:
zamiast walczyć z Niemcami, walczyła również z Rosja, a także udzielała się w polityce. Powstanie Warszawskie było klęską dowódców i głupotą Polaków.


Wprost napisał/a:
„Obrońcy Polski! Żołnierze bohaterskiej podziemnej armii. Godzina czynu wybiła. Dziś Ojczyzna wzywa was do walki otwartej”. Te prowokacyjne plakaty podpisane przez Polską Armię Ludową jednocześnie głosiły, że przywódcy Armii Krajowej znaleźli się na sowieckiej liście zbrodniarzy wojennych.


no i jeszcze:

http://www.adamduda.pl/2009/08/01/dwa-powstania/

http://dwagrosze.blogspot...y-marsz_29.html
  Temat: Stponie
mande

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13351

PostForum: O forum   Wysłany: Czw Mar 26, 2009 5:31 pm   Temat: Stponie
Hunter napisał/a:
po napisaniu 1000 postów (nawet dobrej jakości) nadal będziesz miał rangę szeregowego


No to akurat wydaje się być nieprawdopodobne. 1000 dobrych postów to jest pewien wkład w Sztab i powinien być doceniony. Ale powiedzmy 100 nic niewnoszących postów nie musi zasługiwąc na nagrodę.
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
mande

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 74640

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 8:38 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman napisał/a:
Ajmdemen napisał/a:
Akurat dolarów najwięcej mają właśnie Chińczycy Ale jak sam zauważyłeś pogrążanie amerykańskiej gospodarki byłoby samobójstwem.



Opierałem się o dane z ok. 3 lat wstecz (o czym zapomniałem wspomnieć)



A za kolejne 3 lata będzie to pewnie bez znaczenia - albo Ben wydrukuje tyle ile trzeba i spłaci tym każdy dług, albo Obama powie "No, thanks" wzorem swojego poprzednika Nixona. Najbardziej prawdopodobne jest rozwiązanie mieszane - drukowanie tyle ile się da bez scenariusza Weimarskiego i żonglowanie Chińczykami i Japońcami.



Nie mogłem się powstrzymać :P .
  Temat: Koalicja - zgloszenia - dla wszystkich !
mande

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 38976

PostForum: Strony - kandydaci do Koalicji Sztabu   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 8:14 pm   Temat: Koalicja - zgloszenia - dla wszystkich !
Hunter napisał/a:
Fingolfin, Strona przez Ciebie podana jest bardzo dobrej jakości, masz w razie czego mój głos


Zgadzam się, stronka nieprzeciętna :) .

Na wszelki wypadek powtórzę, że sprawy hostingu prowadzi MAO i to jego wypowiedź jest tu decydująca i sprawcza ;) .
  Temat: Stopnie
mande

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10471

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 5:32 pm   Temat: Stopnie
Polecam lekturę Regulaminu:

http://www.sztab.com/foru...szesz-vt254.htm

pkt 15 w szczególności

oraz:

http://www.sztab.com/foru...wanse-vt304.htm


a co do HP:

http://www.sztab.com/foru...nniki-vt655.htm
  Temat: Rangi i Poziomy
mande

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4120

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 01, 2009 12:27 pm   Temat: Rangi i Poziomy
Rangi przyznawane są niezależnie od tych pasków w statystykach :) .

Ranga zależy w głównej mierze od aktywności na forum oraz od wkładu w rozwój serwisu (pisanie artykułów, dodawanie newsów itp).
  Temat: zmienne IP
mande

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4672

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 23, 2009 9:42 pm   Temat: zmienne IP
Hunter napisał/a:
Oczywiście istnieją profesjonalne sposoby zmieniania IP


podobnie jak istnieją sposoby włamywania się na najlepiej zabezpieczone (jak się wydawało) serwery świata ;) .

Ale to

Hunter napisał/a:
ta ciemna strona internetu, której my tutaj nie lubimy


jak słusznie zauważyłeś ;) .
  Temat: zmienne IP
mande

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4672

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 23, 2009 4:16 pm   Temat: zmienne IP
Ajmdemen napisał/a:
Hunter napisał/a:

Ps2. Najlepiej jak się zaopatrzysz w netię, tele2 czy neostradę :mrgreen:


Wtedy wystarczy zresetować router, tak?


Tak. Są też programy które robią to z poziomu systemu.
Pamiętajmy jednak, że rozwiązuje to jedynie problem pobierania rzeczy z serwerów z ogrniczeniami (np. Rapidshare) i temu podobne problemy. Jeśli ktoś myśli, że dzieki temu będzie anonimowy, to się grubo myli :) . Operator jest w stanie wskazać kto miał w danym momencie jaki nr IP.
 
Strona 1 z 33
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16