gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 58
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gary Grigsby World At War
majama

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9136

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pią Cze 09, 2006 1:16 pm   Temat: Gary Grigsby World At War
miałem możliwośc zobaczenia tej gry i po godzinie lub dwóch odstapilem zawiedziony
  Temat: Goebbels. Mózg Trzeciej Rzeszy
majama

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4834

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Lut 13, 2006 7:21 pm   Temat: Goebbels. Mózg Trzeciej Rzeszy
Nie fascynowały mnie nigdy i tak jak mówiłem wole czytac i mówic o bohaterach niz o wykolejeńcach, jedyny wyjątek to może zmanipulowany Skywalker przemieniający sie w Darth Vadera ;)
  Temat: Majesty
majama

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6901

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Lut 09, 2006 8:43 pm   Temat: Majesty
Ja tez przeszedłem wszystkie misje z podstawowej czesci gry, dodatku nie widziałem.
Gra jest bardzo ciekawym pomysłem, ale umiera z braku innych mozliwosci niz granie przeciw gniazdom potworów losowo rozrzuconym po planszy, brak tutaj bitew z komputerowymi królestwami. Sama losowośc rozgrywki jest calkiem fajna i gwarantuje że przy najtrudniejszym poziomie musimy conajmniej kilka razy próbowac zanim uda sie nam przetrwać.
Błedy sa w trybie multiplayer, bo nie da sie sobie pomagac gdy gramy we dwoch przeciw potworom, zamki graczy sa zawsze po przeciwnych stronach mapy (a jak byloby fajnie gdyby tak koło siebie i wspieraliby siebie budynkami i technologiami)
Błedem jest tez niesmiertelnośc mnichow leczących, zawsze miałem ich tylko na liscie najwyzszych osiagnietych leveli bohaterów, inni walcza i gina a taki tylko leczy i ucieka, za dobrze im to szło. Często płacilem za czary wskrzeszające dla moich najlepszych poległych aby tylko dozyli do nowego rekordu, ale i tal ci lekarze byli najlepsi, najlepiej ich nie werbowac wogóle.
Bólem tez jest fakt kończenia rozgrywki właśnie w tym momencie gdy wreszcie udało nam sie jako tako rozbudować :) (wielka szkoda)
Nie czepiam sie idiotycznych zachowan bohaterów, bo juz sie z tym pogodziłem (ale co sie człowiek naklnie to jego)
Gra miała bardzo fajny efekt losowy, osobiście lubiłem sobie zagrać tak do 3 zwyciestw na średnim poziomie i losowej mapce, czasem wygrywałem 3:0 a czasem przegrywałem 1:3.

Jeśłi mieliście płyte z dodatkiem to powiedzcei czycos tam zostalo zmienione w rozgrywce czy tylo dodatkowe misje były a wady gry zostały te same.
  Temat: Heroes of might and magic
majama

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16601

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lut 09, 2006 8:03 pm   Temat: Heroes of might and magic
Wiecie, co? nie zgodze sie że heroes4 to kicz. Ta gra popchneła serie sporo naprzód, ale zostala niedorobiona i to troche boli. Tak to czuję, bo gdy po Heroes4 patrze na heroes3 to mi bardzo brakuje bohaterów na placu bitwy, możliwości schowania do zamku wiecej niż jednego z nich, codziennego przyrostu nowych wojsk, chodzącychpo mapie samych posiłkow armijnych bez bohaterów i tak dalej.
Wada heroes3 w porównaniu z wersja 4 jest zbyt szybki rozwoj na maksymalny poziom umiejetności bohaterów.
Możliwośc że nasz najlepszy bohater po przegranej bitwie pojawi sie nagle po przeciwnej stronie tez jest beznadziejna w heroes3.
Najwieksza wadą heroes4 jest brak generatora map losowych, takich jak sie generuje w heroes3. Poza tym skopane jest poruszanie sie w bitwie (wiele razy wojsko ustawilo sie nie tak jak sobie wyobrażałem i potem nie mogłem ich minąc nastepną grupką)
  Temat: Goebbels. Mózg Trzeciej Rzeszy
majama

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4834

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Czw Lut 09, 2006 7:43 pm   Temat: Goebbels. Mózg Trzeciej Rzeszy
Znacznie lepszy według mnie i jest tekst o Canarisie w artykule "Panie admirale, pan mnie zdradził" osoboscie nie interesuje sie losami złych ludzi, bo to ich niepotrzebnie gloryfikuje i upamietnia, dlatego tekst o Gebbelsie jest małego znaczenia, ale ten tekst o Canarisie jest super i dziwie sie że nei znalazłem tutaj wątku z rozmowami na ten temat. Przyznam że dużo sie dowiedziałem z Waszych artykułów i to mnie wciąga.
Jeśli jest jeszcze możliwośc podpowiedzi o czym byśmy chcieli przeczytac to zgłaszam prośbe o historie marynarzy z łodzi podwodnych, oraz historie najlepszego pilota drugiej wojny pod wzgledem zestrzeleń (to jakis niemiec był co na froncie radzieckim walczył)
  Temat: Projekt Strategii Idealnej
majama

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9216

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Lut 01, 2006 12:57 am   Temat: Projekt Strategii Idealnej
Oczywiście dyplomacja ma sens tylko przy dużej ilości graczy (zakładam że zawsze moga to byc gracze sterowani przez AI). Wtedy kazdy atak bez zapowiedzi, albo zdradziecka zmiana frontu i uderzenie na sojusznika powinno zmieniac jakis ranking dyplomatyczny.
  Temat: W samo południe - Projekt S?
majama

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4914

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Lut 01, 2006 12:53 am   Temat: W samo południe - Projekt S?
Jak można by dzielic swoje glosy to bym dał 60 % na bitwy, 20% na gospodarke ogólna i 20% na przygtowania do bitwy
Zdecydowanie nie lubie zbyt duzej ilości jednostek do przesuwania oraz zbyt znaczących opcji wynalazczości, zwłaszcza w przypadku gdy pojedynczy wynalazek zmienia stosunek sił na mapie i robi sie wyścig zbrojeń.
  Temat: Projekt Strategii Idealnej
majama

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9216

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Sty 28, 2006 3:14 pm   Temat: Projekt Strategii Idealnej
Tak, dyplomacja jest bardzo ważna, dodam tylko że idealna gra powinna przedstawiac nie tylko stan oficjalnych stosunków i układów, ale tez chciałbym miec jakis wskaźnik faktycznego poparcia. Zupełnie inne ma znaczenie propozycja sojuszu gdy ktos nas lubi a zupełnie inne ta sama propozycja gdy ktos nas sie boi.

Możliwośc projektowania, wyjdowania i budowy swoich własnych maszyn lub jednostek jest bardzo dużym plusem, ale mozliwym tylko w grach fantastycznych z rozbudowanymi opcjami wynalazczości, trudno mi sobie wyubrazic co miałbym budowac gdy gram w drugiej wojnie swiatowej i jakis repertuar czołgów i reszty jest juz ustalony.
  Temat: "hirosy" 3
majama

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 18679

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Sty 27, 2006 12:26 am   Temat: "hirosy" 3
Ja zawsze lubiłem zamki barbarzyńców (fortress?) do szybkiego ataku i za tanie a skuteczne jednostki (bardz szybka rozbudowa do behemotów i gra wygrana).
Za to najcięższe boje (przeciwko stadzie komputerów na najtrudniejszym poziomie)wygrywałem snieżnymi zamkami czarodziejów (tower?) super defensywna to składnia, chociaż bez dodatkowych źródeł dochodu to nie da sie kupic tytanów i długo trwa rozbudowa. Głosowałem na wieżę.
  Temat: Projekt Strategii Idealnej
majama

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9216

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Czw Sty 26, 2006 11:58 pm   Temat: Projekt Strategii Idealnej
Nie wszystkie gry widziałem, ale przedstawię swoje punkty widzenia na idealna strategię.

Idealna gra nie powinna byc taka jak szachy, system zadawania ciosów i skuteczności ognia zawsze powinien byc troche losowy (dobry przykład to Steel Panthers World at War).

Nie powinno być schematów że na dane jednostki wystawiamy takie i tylko takie jak trzeba i bo wtedy zawsze wygrywamy. Gra powinna bardziej oddawać siłe współdziałania jednostek między soba niż kalkulować matematycznie siły.

Jeśli rozważamy rts to ilośc klików myszy na minute nie powinien miec żadnego wpływu na wyniki walk (jak w Starcrafcie) bo to przestaje byc strategią.

Bardzo jest dobrze jeśli jednostki lub dowódcy nasi moga byc zachowani gdzies do dalszych gier, bardzo dobrze gdy moga zabierac doświadczenie lub zdobywac jakieś umiejetności po kazdej grze (Panzer General, Titans of Steel) jednak nie powinno to byc zawsze pozytywne, czasem gdy oberwą to powinny tez cos tracić. Jeśli nasi bohaterowie mają ginąć to niech to nie bedzie zbyt łatwe, raczej niech radykalnie traca zdolności po kleskach i niech zostaja kalekami na jakis czas (ranni), ale niech maja swój dalszy ciąg historii opisany gdzies dokładnie. Najlepsi nawet jak giną to nie powinni ginąc bez śladu.

Wybór jednostek musi byc szeroki, tak aby każdy mógł wybrac sobie co lubi. te jednostki oczywiście powinny byc zbalansowane jakimiś "cenami" w zależności od ich mocy bojowej.

Pole bitew powinno byc wystarczająco obszerne aby dawało wiecej możliwości manewrów taktycznych (jako złe przykłady podam Panzer Generała, czy też Heroes of Might and Magic). Ogólnie nie powinno sie bitwy zaczynac od uciekania spod ognia nieprzyjaciela.

Powinna byc możliwośc zwiekszenia obrony w miejscu w którym chcemy to uczynić. Niech to bedzie budowanie zamku (Stronghold), zakupowania lokalnej milicji (Dominions 2), okopywanie i maskowanie (Steel Panthers World at War), dokładna znajomośc pobliskiego terenu powinna pomagać obrońcom.

Informacje o sile i położeniu przeciwnika nie moga byc 100% pewne co do ilości, składu i szczegółów, a czasami nawet powinny być fałszywe lub przekolorowane (War in the Pacific to najlepszy przykład gdy atakowany lotniskowiec okazuje sie starym tankowcem). To oczywiście uzasadniałoby nakłady na siły rozpoznawcze, siły wywiadowcze czy czary odkrywające(Dominions 2, Heroes of M&M)
  Temat: Equlibris -Brak na stronie kompletu plikow zastepczych !!!
majama

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7549

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Czw Sty 26, 2006 10:38 pm   Temat: Equlibris -Brak na stronie kompletu plikow zastepczych !!!
Dzieki za plik heroes4.exe konieczny do instalacji equilibrisa.
Generalnie dzieki tym poszukiwaniom znalazłem to forum i jestem bardzo zadowolony jako zapalony strateg Smile Zostane z Wami chyba na lata, podoba mi sie tutaj.

Szukałem troche tego pliku, przetestowałem około 15 różnych plików o tej nazwie ściagnietych z sieci i żaden ne działal, dopiero ten "wasz"

Teraz moge poznać co to jest equilibris, ciekawe czy było warto tyle szukać.
  Temat: Witam
majama

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4932

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sty 26, 2006 10:32 pm   Temat: Witajcie
Jakos wcześniej nie znalazłem tego forum, więc dopiero dzisiaj jestem z wami. Dotad używałem innych forów, niektórych dalej chetnie używam. Moje najbardziej lubiane dotąd to Polish Strategy Forum, a najmniej lubiane to Gry on-line forum. Mam też swoje zagraniczne fora, wszystko to o grach strategicznych lub innych wojennych (symulatory czasem).
Tutaj mi sie bardzo podoba wiec dodaje te forum do listu czestych odwiedzin (swoją droga nie wiem jak wcześniej mogłem tego forum nie znaleźć).

No, to tyle przedstawienia, zaczynajmy forumowanie
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
majama

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68744

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Sty 26, 2006 10:20 pm   Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Nie wiedziałem że jesli jestem zalogowany na stronie głównej to nie bede zalogowany na forum :)

Jestem tutaj nowy, zachwycony że jest takie forum, czuje sie szczęśliwy że Was znalazłem.
Brak mi tu wątku z pozdrowieniami od nowoprzybyłych (może go zaraz sam stworze?)
 
Strona 4 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16