gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 58
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lip 16, 2006 4:43 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
jakie niespodzianki? zaczynam sie bać :)

Ciekawie Ermor kombinuje, wycofal sie z prowincji ktora mi zabral i odbiłem ja bez straty jednego zolnierza ani nie zabijajac zadnego wroga, byla pusta. Armia ermoru znowu wzrosla bo uniknąl walki ze mną, ale ne bedzie mial wkrotce dokąd uciekać i po jego wojsku zostana tylko kopce kosci.

Bardzo źle wygląda sprawa na moim południu, tam sojuszniczy marignon miał zapewnic osłone a tymczasem bierze solidne baty i widze zwiadowcami że dwa zamki oblezone przez ermor czekaja na szturm. Cos mi sie wydaje że lepiej bylo tak jak ja wojska kupowac niz budowac zamki ktorych nie ma czym obronić. W sumie słabo bronione (tak sie domyślam, bo bitew nie widziałem) prowincje marignon uratowały mnie przed niechybna utrata ledwo bronionej prowincji tuz obok, co jednak moze sie zaraz zdarzyc, bo nie mam wielkich sil w tym rejonie.

Na moim głownym froncie widac zza rzeki chmary wroga w sile okolo 290 jednostek, głownie umarlaki ale tez sa lucznicy. Spodziewam sie ataku lada moment i dla wzmocnienia wysylam tam swojego boga.

Po zaskakujacej ucieczce ermoru z polnocnego odcinka frontu stanowi dla mnie łatwy lup ten kawalek i dwie tamtejsze prowincje, jednak może to byc pulapka i wróg moze czaic sie cofniety aby wrocić do obrony aby wykrwawic moje wojsko. Nie mam zwiadu aby wiedziec co sie czai w drugiej linii, moze ktos podpowie jakie sily sa w prowincjach 23, 16, 147? Jeszcze moge odwolac ataki.

malo mam złota, wszystkie kamienie ognia sprzedaje na biezaco żeby utrzymac tempo wyścigu zbrojeń.

Znalazłem mapke do gry przeciw trzem komputerom, moze jako nastepna w kolejności?
http://www.dom2minions.com/WEvsTHEM.shtml
  Temat: Nowe screeny Dominions 3
majama

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6079

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lip 16, 2006 2:07 pm   Temat: Nowe screeny Dominions 3
mi brakuje opcji gier druzynowych (łaczenie wizji, warunków wspolnego zwyciestwa itp) oczywiście sojusze powinny byc tylko mozliwe w ramach jakiejs logiki na przykład religie smierci nie powinny byc razem z religiami zycia.

Przy okazji mozemy sie tutaj umówic na zakup gry jesli jest ktos z was posiadaczem karty kredytowej lub wyjeżdza za granice i może to kupic.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lip 16, 2006 1:48 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Ostatnie wiesci z frontu Pangaea:
Odparłem dwa ataki i zdobylem jedna prowincje. Niezdobylem jeszcze tej mojej utraconej, ale teraz skieruje tam wieksze sily + Burczek wymiatacz. Ogólny bilans wczorajszej tury to:
76 poległy na chwałe pangaea moich jednostek
225 ubitych szumowin ermoru (w tym 2 dowodców)

Najbardziej mnie niepokoi niezajecie przez Marignon prowincji 102, teraz tam Ermor ma spore sily ktorymi moze mi wejsc na tyły i zniszczyc gospodarke. Licze na szybkie uregulowanie tej kwestii, bo to wiaze mi sily potrzebne w innym miejscu.

Ladna mapka od Jotunheima sie pojawila :) musisz miec chmare zwiadowcow ze tyle swiata widzisz. Za to ten z danymi propheta ermoru drugi obrazek to nieporozumienie, wielkosc prawie 1MB w jpg(!) to przesada.

Co do morza to pyhium sie tam wybiera, mówil o tym ze dwa dni temu.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lip 15, 2006 12:58 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Super, zwłaszcza atak na 102 jest mi na reke. Widze przy swojej granicy cztery wieksze grupy wojsk ermoru (powyzej 100), najwieksza to 280, wiec pewnie teraz bitwy sie posypia na calej długosci granicy. Ciekawe ile wybronie.
Mam gemy zwłaszcza natury, troche smierci i ognia i pojedyncze ziemi i wody, gemy ognia pozamienialem na zloto i kupilem armie, nie mam wcale zródel astralnych pereł i kamieni powietrza.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Lip 14, 2006 8:14 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Stało sie, Ermor wypowiedzial mi wojne i zaatakowal jednoczesnie gdy ja w innym miejscu zaatakowałem jego. Wymieniliśmy sie prowincjami.
Przegrałem bitwe obronna mimo że atakowal siłami okolo 150-200 jednostek, ale niestety wiekszosc z nich bylo zywych, a najbardziej zaskoczyl mnie wykorzystaniem kawalerii amazonek (2 sztuki), które okrazyly plac bitwy i wyciely mi 6 z 9 priestów po czym wojsko zaczelo uciekac
W prowincji zdobytrej na ermorze niezadowolenie jest ponad 200, musi miec maksymalne podatki.
Ide dalej do walki, teraz planuje odbic swoja prowincje zanim mi ludzi wykosi a jedno czesnie uderzam dalej silami armii południowej dopóki nie spotkam jakiegos konkretnego oporu. jak ktos ma pozyczyc gotówke to jestem chetny :) nie mam forsy na wiecej wojska, że o zamkach nie wspomne.
Teraz cale chmary ermoru przyjda domnie wiec bedziecie miec łatwy łup, lto pierwszy ten lepszy, za kilka tur w prowincjach ermoru nie bedzie wogole ludzi, nawet jak dominiom jest nasze to on wycina ludnosc podatkami.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:06 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Panowie, według mnie nadszedl czas otwartej wojny i natarcia na pozycje ermoru. Mam gotowe rozkazy aby uderzyc na jedna z dawna upatrzona prowincję. Ermor nie broni jej zadnym wojskiem poza lokalną obroną.
Proponuje aby każdy sie rozejrzal czy nie ma jakiegos łatwego łupu w poblizu i zmusimy ermor do wojny na kilka frontów.
Myśle że to juz pora, co wy na to? Kto jeszcze chce atakowac teraz?
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:42 am   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Szkoda straconych wojsk, jakby ktos planowal atak na prowincje ermoru przy mnie to dajcie sygnal bo może byc tak cześciej.

Mam jeszcze jedna neutralna prowincje, pomiedzy mna a Ermorem, ale tak jest wysunieta do przodu że nie planuje jej atakowac bo tylko bym rozciagnął linie frontu. Co ciekawe, armie ermoru calkiem spore przechodza obok a tez nie zdobyly tej prowincji, moze dlatego ze tam sa longbowmani, knighty i ciezka piechota.

Mam stały dochód w postaci około 30 menad na ture, co bedzie stanowiło zywy równoważnik dla stad umarlaków, generalnie mam wiekszosc sil ze słabych menad
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lip 13, 2006 12:34 am   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Kto stracil swoja armie w tej bitwie a kto zwyciezyl? Mam granice zarówno z Tien chi jak i Marignonem i nie zauwazylem tej bitwy. dawno temu omowiłem z Tien Chi przebieg granic i namawiałem go aby poszedł wzdłuz moich polnocnych prowincji na ermor do pomocy i widze ze dopiero tera podszedl gdy ermor juz zajal tam sporo i ostatecznie sam uderzylem na jeszcze jedna prowincje żeby ermorowi nie wpadła w łapy. Pech chcial że armia ermoru akurat atakowala ta sama prowincje co ja, wiec moim dowodcom przyszlo stoczyc dwie bitwy pod rzad. Ermor skasowal mi 61 jednostek a ja jemu 21 + 83umarlaków + 3 dowodcow
Miałem duze straty bo ermor ma polowe zywych w armii i to głownie łuczników

Prowincje neutralne sa podzielone, wiec czas bic szkielety. Nie wiem czemu od poczatku gry nie przyszedl mi żaden bohater :(
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lip 09, 2006 11:56 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
dziwny jest ten ermor, zwłaszcza ten brak wynalazkow dziwi

[ Dodano: Wto Lip 11, 2006 6:07 pm ]
byc może ermor zawali sprawe i nie bedzie taki mocny i agresywny jak powinien, wtedy w 3 tury obleze mu stolice i w 5 tur wygram gre
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lip 08, 2006 3:28 am   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Pewnie to o mnie mowa, bo juz jestem polowicznie otoczony przez ermor, ale mam tez troche wojska i nie poddam sie bez walki
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lip 06, 2006 8:59 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Ermor mi sie wpakowal i zajal prowincje która ja mialem w swoim planie pierscienia obronnego. Wojn abedzie szybciej niz nam sie wszystkim wydaje. Zaatakuje go najdalej za 3 tury zeby zabrac ta prowincje, a wtedy przydało by sie jakies uderzenie odciagające czesc sil na jego zachodnich, polnocnych lub poludniowych granicach.
Mysle ze nie ma co czekac az ermor wyludni pół mapy, trzeba go szarpac juz teraz.
jak dobrze pojdzie to mam 3 prowincje do jego stolicy.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Lip 05, 2006 8:59 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Gra ta ma ta zalete że opuszczenie tury to jeszcze nie porazka bo gramy wszyscy razem. Sam nie mam zadnych problemów z polaczeniem z serwerem, uzywam do tego total commandera i sprawdzam kilka razy dziennie czy jest cos nowego.

Ciekaw jestem skad bierze sie ten plik scores.html jest jakis programik do jego generowania?

[ Dodano: Czw Lip 06, 2006 12:12 am ]
Ja mam juz dawno porobione swoje założenia taktyczne i wiekszośc z tych kwestii przemyślałem. Wiadomo że armie będa musiały byc wielkie, jako Pangaea beda mial wsparcie magii natury i pewne zrodlo do produkcji artefaktow ułatwiających wyzywienie, poza tym myslałem juz o tym tworzac boga i mam dominion z +3zycia co zapewnia duze zaopatrzenie. Zamierzam utrzymywac szereg piechoty i darmowych dla mojej rasy menad a za nimi priestów i magików którzy beda kosili z drugiej linii. To wszystko oczywiście dopiero plany i nie wiem czy zdążę, bo ermor łazi juz przy granicy.

Teraz podstawowy dylemat to czy ytrzymywac wojska n agranicy czy isc podbijac dalsze neutralne prowincje zostawiajac swoje jakołatwy lup w przypadku ataku ermoru?
Drugi dylemat to czy warto inwestowac w światynie w niebronionych prowincjach (łatwa strata złota)?

Torpeda (Tien Chi) dzisiaj nie zrobil ruchu, pewnie ma ta przeprowadzke co wspominał i juz jutro pewnie wróci do gry i pojdziemy dalej
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lip 02, 2006 1:00 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
ja sie przyznam że własnie mam znalezione tylko jedno male źródło pojedynczego kamienia natury, ale teraz poswiecam sie bardziej podbojowi a przeszukiwanie prowincji bede robil poxniej gdy dorobie sie jakichs zróżnicowanych magów. Znalazłem siedzibe sagów, a przydaliby sie jacys wielozakresowi

Szybkośc rozwoju ermoru jest niepokojaca

Sir Torpeda (tien Chi) pisal w komunikatach w grze ze ma przeprowadzke i moze miec problemy z plynnoscia tur do środy

Znalazłem ciekawe źródło codziennie generowanych map do dominions2:
http://www.dom2minions.co...RandomMaps.html

Widze że plik marignon pochodzi sprzed 3 dni wiec chyba nam jeden gracz odpadł albo ma jakies klopoty, szkoda że nic nie powiedzial i spowalnia gre

[ Dodano: Pon Lip 03, 2006 6:36 pm ]
2006-07-03 18:35 widze że sa juz wszystkie pliki, mozemy ruszac z nastepną turą :)

[ Dodano: Sro Lip 05, 2006 1:15 am ]
Robi sie ciekawie, mam juz granice z ermorem, zamierzam stawiac swiatynie żeby wzmocnic dominion
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Cze 29, 2006 6:31 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Obawiam sie że na mapie która gramy nie ma mowy o kluczowych prowincjach, wszystko da sie obejść. I jakims błedem lub nieszcześciem jest to że pangaea nie ma stolicy w lesie
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27421

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Cze 28, 2006 2:44 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Jeśli nie można utrzymac linii obrony to jak mam z nim walczyc? Jego rajdy potrafia isc po kolei przez prowincje i niszczyc mi światynie i zabijac ludzi. Taka zabawa w berka jest dal Ermoru bardziej opłacalna, bo jemu nie zalezy na silnych zaludnionych prowincjach.
 
Strona 2 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16