gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 58
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Titans of Steel : Warring Suns
majama

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4636

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Mar 12, 2008 8:30 pm   Temat: Titans of Steel : Warring Suns
Od jakiegoś czasu można sobie gratisowo ściagnac ze stron matrix games ta grę.

http://www.matrixgames.com/games/game.asp?gid=237

To strategia turowa polegajaca na utrzymaniu drużyny pilotów i ich maszyn kroczących zwanych tytanami. Najbardziej wciąga opcja projektowania i budowania swoich wlasnych unikalnych wersji, mozna to robic pomiedzy bitwami wchodząc do warsztatu i skladajac dowolne silniki, bronie, komputery, pancerze i zawieszenia w jedna calosc na ksztalt naszego oryginalnego tytanka. Potem w czasie bitwy testujemy to co wymyślilismy i czesto projekt zostaje zaraz po tym skasowany lub gruntownie zmieniony :D a prototyp w postaci wypalonego wraku zostaje na polu, ewentualnie ucieka z mapy z pourywanymi czesciami i zniszczonymi podzespolami. Aby uratowac ile sie da.

Gra jest tak zrobiona ze w przypadku serii porażek i utraty naszego sprzetu stac nas zwykle tylko na najmniejsze nowe tytany i trzeba znowu cos wygrac aby sie dorobic wiekszych (zwyciezca bitwy zgarnia wszystkie lezące na polu wraki i zyskuje dochody z niezniszczonych ich czesci).

Zapraszam do opisu swoich przygód. ja gram zwykle na najwiekszej mapie wygenerowanej losowej, puszczam n atakie pole bitwy 4 druzyny tytanów, jedna swoja i 3 komputerowe o tych samych klasach wagowych, jeden komputerowy team jest ze mna w sojuszu gdy dwa inne sa przeciwko nam. Zwykle moj sojusznik wogole nie wspolpracuje wiec ja staram sie tak ustawic aby go oslaniac jak najbardziej.
Mozna by potestowac gre multiplayer gdyby sie chetni znaleźli.

[ Dodano: Wto Mar 25, 2008 7:21 pm ]
Dopisałem taki ma nadzieję zachęcający opis tej gry :D


A więc było to tak, że dawno dawno temu kilku zapalonych graczy a jednocześnie programistów postanowiło stworzyc sobie gre na wzór ich dawnej ulubionej gry o bitwach mechów (rodem z Amigi jeśli dobrze pamiętam). I stworzyli. Gra nazywała się Titans of steel, była udostepniona jako freeware i tak zdobywała swoich zwolenników, wychodziły poprawki i udoskonalenia. Bazy dostępnych modeli tytanów powiększały się, rosła ilość dostępnych broni itd. Gra miała jednak kiepska oprawę graficzną, ciągle składała się z 3 głównych programów które trzeba było uruchamiać oddzielnie i te cechy odstraszały przeciętnych graczy pozostawiając grę znaną wąskiej (ale elitarnej :D ) grupie graczy na świecie. I tak pewnie by zostało ale za grę wzięli się specjaliści z matrixgames. Wykupili do niej prawa, dorobili oprawę graficzną, wszystko pięknie wykończyli i w końcu wydali. Titans of Steel: Warring Suns. Gra przestała być darmowa ale zyskała piękny wygląd i kształt.

Dzisiaj, po 5 latach od tamtego wydania gra znowu jest darmowa i możemy ją sobie pobrać z internetu. A pobrać warto. Jeśli ktoś kiedyś dostawał wypieków na widok machin kroczących w filmach serii Gwiezdnych Wojen lub na widok obrońców Sionu na planie filmu Matrix może się tutaj poczuć bardzo dobrze. Gra jest właśnie oparta o bitwy przeróżnych wielkich machin (mechów) zwanych tytanami. Same bitwy to jest główne przedstawienie, emocje, zwycięstwa i porażki. Zanim jednak do nich dojdzie musimy przejść przez etapy początkowo trudne i zniechęcające, za to gdy już rozgryziemy grę to właśnie te etapy stanowią najznakomitsza zabawę. A mianowicie czeka nas rekrutacja pilotów do naszej drużyny zwanych tutaj jockeyami (jocks). Role w drużynie musza być odpowiednio podzielone i wybór umiejętności kolejnych członków musi być przemyślany. Pierwsza sprawa to rasa, jest 5 do wyboru: człowiek, replikant inteligentny (replicant I), replikant zręczny (replicant D), cyborg i android. Każdy z nich oprócz androida może występować w dwóch płciach: kobiety lub mężczyzny. Warto wcześniej zerknąć do opisu jakie są róznice w cechach i co nam pasuje do przewidzianej roli. Sama gra ułatwia dobrani pierwszej trójki rekrutów w taki sposób że pierwszy ma uwydatnione cechy dowódcy, drugi ma cechy managera a trzeci cechy cechy mechanika. Są to 3 role do obsadzenie w każdej drużynie. Oczywiście jeśli nam piloci zgina w walce to może się zdążyć że wszystkie 3 role obejmuje jeden stary mistrz, ale zazwyczaj jest to 3 różnych osobników i każdy ma wymaksowane cechy pod konkretna rolę. Każdemu jockowi dobieramy punkty w jakimś rodzaju broni, umiejętności pilotażu konkretnej klasy tytanów i cechach pomocniczych typu obsługa skanerów, zwiad czy umiejętność leczenia.
Gdy mamy już swoja paczkę (początkowo to max 4 osoby a docelowo max to 8 jocków) to dokupujemy im tytany. Początkowo możemy kupować tylko najlżejsze machiny klasy recon. W miare nabywania doświadczenia będziemy mieli dostęp do cięższych klas jednostek typu light, medium, heavy i assault. Oczywiście dobieramy takie tytany jakie pasują do umiejętności naszych jocków, czyli np. rakietowe dla tych którzy są dobrzy w rakietach. Gdy już rozgryzie się podstawy gry i znaczenie poszczególnych podzespołów w tytanach to bardzo polecam swoje eksperymenty w wyposażeniu istniejących lub projektowaniu nowych tytanów. Można wymienić bronie, zrezygnować z jump portów na rzecz lepszego komputera albo cięższego pancerza. To pasjonujące zajęcie potrafi wciągnąć na długie godziny, a potem bitwa wydaje się tylko testem czym nasze pomysły sprawdzają się dobrze czy gorzej. Każdy zaawansowany gracz ma co najmniej kilka swoich unikalnych wersji ulubionych tytanów.
Gdy już mamy załogę i pojazdy dla nich to czas na bitwę. Zalecam na początek tutorial aby złapać orientacje w sterowaniu. Wszystko można robić myszą ale na dłuższa metę konieczne jest opanowanie podstawowych klawiszy które znacznie skracają wydawanie komend, inaczej gra szybko stanie się męcząca. Zalecam też zacząć o kampanii dla nowicjuszy, a dopiero potem przejść do generowania wyrównanych bitew. Gra nie jest łatwa, komputerowy przeciwnik używa taktyki prostej ale bardzo skutecznej i przy wyrównanych siłach może się okazać że po bitwie będziemy mogli jedynie rozwiązać swoja drużynę bankrutów niedobitków i zacząć tworzyć nową. W tej grze zwycięzca bierze wszystko, a przegrany nie dość że traci sprzęt i czasem pilotów w walce to jeszcze ponosi na takiej walce straty finansowe bo jest możliwa jedna walka na miesiąc a koszty miesięcznego utrzymania drużyny i machin trzeba płacić, za naprawy też trzeba płacić. Więc trzeba zwyciężać, sprzedawać niepotrzebne machiny, rozwijać zdolności mechanika i managera drużyny i zdolności managerskie każdego jock’a z osobna. Kluczem do wytrwania jest forsa zarobiona w walkach. Sam przebieg bitwy i dostępne taktyki mogą być bardzo wymyślne, ale zwykle najskuteczniejsze są koncentracje ognia na kolejnych jednostkach wroga, wykorzystywanie terenu dla osłony swoich i podgrzewania obcych (zapalanie lasów). Mimo wszelkich taktyk i proporcji sił potrzebne tez jest szczęście, bo co nam da przewaga w sile ognia jeśli nasi ulubieńcy będą pudłowali a wróg zada kilka krytycznych trafień i wygra. Jest to jednak element którego nie da się przewidzieć i na to trzeba brać poprawkę (osobiście uważam że komputery oszukują i trafiają częściej niż zawodnicy sterowani przez człowieka).

W pierwszej chwili gra wydaje się skomplikowana i trudna, masa cyferek, tabelek i komunikatów. Ale jest to tak dobrze zrobione że bardzo szybko i intuicyjnie się to łapie. Miłośnicy strategii się w tym odnajdą, można spędzić wiele godzin na tej grze. Możliwości gier multiplayer nie testowałem, a jest dopuszczalne postawienie na polu bitwy do 4 drużyn, przy czym zawsze są dwie strony konfliktu, czyli 2na2, 2na1 lub 1na1. Bitwy to rozgrywki taktyczne, a działania poza bitwą to ogólna strategia rozwoju połączona z elementami RPG rozwoju naszych bohaterów. Całość jest wciągająca, ale bywa tez irytująca gdy szczęście sprzyja naszym wrogom. Czasem bywa depresyjna gdy ginie nam ćwiczony miesiącami jock i nie mamy w grze dostępnego sposobu na przywrócenie go do życia, takie wydarzenie potrafi zniechęcić. Przekonywanie autorów gry o dodaniu możliwości klonowania jocków przed każdą bitwa tak aby po bitwie w razie ich śmierci dało się uzyskać żywe kopie takie jak przed bitwą nie przyniosło rezultatów. Żeby chociaż istniała w grze jakaś historia poległych bohaterów. Zabrakło tych małych elementów które udoskonaliłyby długofalową warstwę rpg. Trudno, trzeba więc zawsze liczyć się ze śmiercią swoich żołnierzy i ze śpiewem „bój to jest nasz ostatni...” rozpoczynać każdą następną bitwę, a profile swoich ulubieńców możemy drukować zanim usuniemy ich zwłoki z drużyny i powołamy na te miejsca nowych rekrutów.

Majama
  Temat: turowe symulacje: "Achtung Spitfire" i "Over
majama

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6472

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Sty 09, 2008 11:57 pm   Temat: turowe symulacje: "Achtung Spitfire" i "Over
Sa to gry strategiczne powstałe najpierw jako gry papierowe. Przeniesione przez dzielnych programistów na komputery daja możliwośc przeżywania starc powietrznych nad Europą zachodnią w czysto taktycznym ujęciu, bo turowo. Wykonuje sie tam ruchy w czasie bitwy poszczególnymi samolocikami po kolei, a na mapie strategicznej przestawia sie symbole całych formacji. Pierwsza na komputery została przeniesiona gra "Over The Reich", chociaz obejmuje swoim zakresem walki chronologicznie późniejsze, bo od 1943 do 1945. Zaraz później zostala wydana gra Achtung Spitfire, która jest o tyle ciekawsza że obejmuje rozgrywke w specjalnym trybie w czasie bitwy o Anglię. Gry powstały na komputery w roku 1997 z wymaganiami dla windowsa 95 więc wymagania na dzien dzisiejszy sa żadne, a najmilsze jest to że można je sobie pobrac jako abondonware w wersjach okrojonych z internetu.

Wersje papierowe posiadają dorabiane przez wielbicieli lotnictwa przeróżne dodatki obejmujące lotnictwo innych państw, w tym np. Polski z 1939. Powstała tez trzecia gra z tego rodzaju "Whistling Death" obejmująca swoim zakresem wojne pomiędzy Japonia i USA. Niestety tych rzeczy nikt nie przeniósł jak dotąd na komputery. Wielka szkoda.
Śledziłem to długo mając nadzieje że ktos sie pokusi z programistów ale chyba po tylu latach niedoczekania juz to nigdy nie nastąpi i trzeba sie cieszyc tym co jest.
  Temat: W samo południe - Wojna powietrzna
majama

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6604

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Sty 09, 2008 9:30 pm   Temat: W samo południe - Wojna powietrzna
Ja stawiam na wyszkolenie pilotów, zwłaszcza ich doświadczenie bojowe, bo wiadomo że żadna szkoła nie odda w pełni stresów pola walki. Na drugim miejscu postawiłbym zaawansowanie techniczne maszyn, potem przewage ilościową. Taktyka według mnie nie powinna byc rozpatrywana jako samodzielna bo musi ona wynikac z umiejętności pilotów oraz możliwości maszyn lub przewagi liczebnej.
Tak jeśli ktos ma zamiar to wszystko sprawdzic ja prostej gierce to polecam "Achtung Spitfire" oraz "Over the reich".
Nie znalazłem opisu tych gier (starych ale unikalnych w swoich rozwiązaniach gier) poprzez wyszukiwarke forum więc spróbuje założyc taki wątek i opisac tam część swoich doświadczeń.
  Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
majama

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7801

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lis 18, 2006 1:19 pm   Temat: Matrix Games przejmuje prawa do kolejnych tytułów
Nie ma czego żalowac, Matrix Games to dosyc solidna firma. Jakby jeszcze wydali nowszą wersje Steel Panthers to moge sobie ich nazwe na piersi wytatuować.
  Temat: UFO Afterlight
majama

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4696

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lis 18, 2006 1:14 pm   Temat: UFO Afterlight
Wszystkie części tej gry majajak dla mnie wielkiego minusa w postaci przejmowania kontroli nad przeciwnikiem. Dzieki temu to bardziej przypomina totolotek niz taktyke.
Metoda save-load i wielokrotne powtorzenia to nie jest to co lubie najbardziej wiec nie traciłem na te gry czasu.
  Temat: Space Empires IV Deluxe PL
majama

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4948

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Sie 11, 2006 3:19 pm   Temat: Space Empires IV Deluxe PL
Jeden punkt wiecej do niekonczacej sie listy dowodów na to że spolszczone gry to strata pieniedzy.

a propo: zrobiłem kiedys ładny graficzki dla swojej rasy i trzymam je od ponad roku na komputerze, moge komus dać

Trusie
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Lip 26, 2006 12:11 am   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
No, w sumie to sami dobrzy gracze sie trafili :) i ten ermor nie rozwinal skrzydel
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Lip 24, 2006 4:32 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
To co robimy? niby krótka gra a zaczyna sie sypac. Jakbyśmy grali cos dłuzszego to do swiat by nam zeszło :)
Mysle ze mozemy czekac na Torpede maksymalnie do jutra, bo potem gracze odsuna sie od gry. jest taki mechanizm ze jak sie gre przerwie to sie do niej juz nie chce wracac tylko chce sie zaczynac od nowa. Ja tak mam. Szkoda by bylo niedokonczyc, bo zostało zaledwie kilka tur, a gra jest bardzo przyjemna. Ale to tylko moje zdanie, niech decyduje wiekszosc albo host.
  Temat: Gra w internecie...
majama

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 21811

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Lip 22, 2006 5:38 pm   Temat: Gra w internecie...
A gra ktos w EVE ? ja ostatnio sie wciagam w to juz kilka dni
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lip 22, 2006 3:09 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Bedzie teraz problem kto ma zajac prowincje przy stolicy ermoru, bo zostaly wolne takie dwie a idzie nas 4.

marignon przelaczony na AI stał by sie drugim wrogiem co nie zmieni juz przebiegu gry jedynie odciagnie moje wojska (Pangaea) i Tien CHi z frontu, wiec nie ma po co.

jak rozumiem jest ustalone ze nastepna tura w poniedzialek dopiero. dwa dni wolne od turowania.

Aha i nie ma linka do watku o nowej grze (miotla rzadzi), ale wszyscy zainteresowani chyba wiedza ze jest on na forum Civland.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Lip 21, 2006 6:07 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Mysle ze plik Pythium ma bardzo duze znaczenie, wczoraj rozmawialismy o tym ze on mial uderzac na stolice Ermoru, jesli zaszła pomyłka to moze mu zawalic cala ofensywe, Poczekajmy az Zolharm sie wypowie czy stalo sie cos zlego czy nie. jego ruch dzisiaj mogł byc najwazniejszy

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 6:39 pm ]
Prawda jest taka ze jesli Pythium przystapil teraz do oblezenia to gra skonczy sie za ture lub dwie, mozna zrobic przerwe do poniedzialku. jesli Pythium nie przystapil do oblezenia to ja do takiego przystapie lub Jotunheim w ciagu 3 tur

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 6:42 pm ]
Poza tym pangaea zdobyla dwie prowincje i widze ża Jotunheim i vanheim rozgromil sily ermoru na poludniu a niedobitki zostaly odciete i okrazone.
Jakby nie bylo problemow z wyzywienie chmar menad to jeszcze dostałem 45 milicjantow do karmienia :)
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:44 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
w ostatniej turze marignon dwa zwyciestwa, w tym jedno obronne i pangaea jeden atak odparty bez star własnych. marignonem tylko bede juz trzymal pozycje i powiekszal armie, nie chce mi sie tam wiecej wymyślac.
pangaea natomiast szykuje sie do operacji konczenia gry, chociaz ostatnie kleski zywiołowe mi psuja szyki bo co ture mam gdzies trzesienie ziemi i zniszczona swiatynie. Planuje zając za jedna ture prowincje 138 i 147, nastepnie 152, 129, 122, ostatecznie podbic 135 i szykowac sie do ostatniego podcicia czyli stolicy. Jesli ktos do tej pory jej nie zajmie oczywiscie. Musze isc tak na raty bo mam za dlugi front i moglbym zostac okrązony. Druga sprawa to zapewnienie supply - nie jestem pewny czy starczy. Pozyczyłem od marignonu kupe perel i wyszukuje zrodła magii przez asashic record co juz widac na wykresach :)

jeszcze z 5 tur i powinienem stac w stolicy ermoru, bedziesz szybszy Dawid? wiem ze juz stoisz u niego na progu, blisko tez jest Vanheim, może to on zdobedzie.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Lip 18, 2006 11:07 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Brawo Zolharm atakze brawo Vanheim, widze ze stoicie juz bardzo blisko. Zastanawiam sie czy nie rzucic wszystkiego do boju i zdobyc stolice, zanim ludzie pomra z glodu i zarazy bym zdazyl dokonac szturmu. Ale póki co dam Wam szanse i naprodukuje troche wiecej wojska i przedmiotów. Moge robic summer swordy i bukłaki, co daje po 75 supply na dowodce, tyle ze do summer swordow trzeba kamienie ziemi.

W ostatniej turze Ermor próbowal w dwóch miejscach mnie atakowac ale slabo sie postaral i tylko mu poległo 169 jednostek w tym 3 dowodców.

Tam gdzi eermor zdobyl zamki marignonu mozecie śmiało je odbijac, marignon nie ma armii atyle duzej i tez nie mam ochoty zbyt wiele tam myslec skoro zbliżamy sie do ostatecznego szturmu

Znalazlem 3 nowe zródła kamieni, w tym jedno takie co daje az 5 sztuk ale zadnych perel znowu. Planuje rzucic wkrótce Mother Oak zeby pomnozyc zielone.

Marignon tez wygral dwie bitwy, czyli ermor cofa sie na wszystkich frontach.

[ Dodano: Wto Lip 18, 2006 11:41 pm ]
Nowa gra to ciekawa propozycja, ale dopóki ta si enie skończy to wolałbym nowej nie zaczynac, bo pomieszaja sie plany i moze braknac czasu.
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Lip 17, 2006 8:01 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Pangaea zaliczyla w ostatniej turze dwa udane podboje i wielke skupisko ermoru wcale mnie nie atakowalo ale poszlo w kierunku marignona.

Zostało mi udostepnione haslo dla marignon, próbuje ratowac co sie da, granice z ermorem sa dlugie, wojska prawie nie ma. wiec mam prośbe niech wszyscy co moga oslaniaja marignon nawet kosztem podbijania jego prowincji. Dwie duze armie ermoru podchodza z dwóch stron i cienko to widze. Postaram sie utzrymywac szeregi obronne a reszta graczy niech leje ermora.

Jak dobrze pojdzie to zdobede stolice ermoru juz wkrótce, chyba ze ktos nie w tym wyprzedzi
  Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
majama

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 27448

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lip 16, 2006 10:06 pm   Temat: Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Dzisiaj sam ledwo zdazyłem przed uplywem 24 godzin.

Ciekawy pomysł z tym spowalnianiem Ai za pomoca zamkow. Tyle że bardzo kosztowny, bo zamki drogie sa. I Obawiam sie że jak stoja puste to w jednej turze rozwali wróg wejscia i juz w drugiej szturm.

Wrzuciłem na serwer zdjecie z wygladem mojego odcinka frontu, najwieksze skupisko wroga liczy 290 jednostek.

Mam juz jeden worek z zywnoscia i produkuje drugi, moge zamienic je na peleryny ktora robi z kazdej jednostki "sacred" i daje chyba 5 protection a kosztuje 5 pereł.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16