gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znaleziono 1 wynik
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: HoI 2 DD - wasze osiągnięcia
kub@

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5752

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Lut 27, 2009 10:07 am   Temat: HoI 2 DD - wasze osiągnięcia
Jakie są wasze największe osiągnięcia w HoI2?

Ja mam dwa, którymi mogę się bez wstydu pochwalić -

1. To był chyba moja trzecia albo czwarta partia, od kiedy miałem tę grę. Grałem Rumunią od '36. Na początku podbiłem Węgry, potem Austrię i Jugosławię, tym samym pod koniec '38 byłem jednym z największych państw w Europie.
W '40 zacząłem inwazję na Włochy i Bułgarię (Niemcy zostały podbite przez ZSRR, więc w Państwach Osi były tylko właśnie Włochy i Bułgaria). I tu się moja gra kończyła :P Włosi swoimi DPG zajmowały moje górzyste tereny i nijak szło je później odbić. Z Bułgarią poszło mi o wiele łatwiej, zwłaszcza, że podpisałem sojusz z Grecją (nie wiązałem się z żadną z większych stron, tym samym uniknąłem dużych konfliktów i mogłem się spokojnie rozwijać). Ale z samego podbicia krajów środkowoeuropejskich byłem strasznie zadowolony, zwłaszcza że jeszcze wtedy byłem laikiem.


2. Miałem wtedy już trochę dłuższy staż, niż przy grze Rumunią. Grałem od '36 Włochami.
W '37 podbiłem Grecję i Albanię, w '38 wszystkie tereny Hiszpanii. Później zaatakowałem Francuzów (co się wiązało z sojuszem z Niemcami). Przywiodłem francuskie dywizje do granicy i puściłem desant na Marsylię i zrobiłem przygraniczny kocioł. Później już szło jak po maśle, robiłem kotły przy brzegach oraz w okolicach niemiecko-francuskiej granicy. Tym samym większość południowej Europy była moja, zająłem całą Francję (pod koniec było trochę problemów, Brytyjskie lotnictwo potrafi namieszać), a po większych podbojach ruszyłem sobie na Jugosławię (przyznam - z nudów, podbiłem w całości Francję w '44, a do '53 musiałem się czymś zająć). Nie wiem, jakim cudem, ale obeszło się bez wojny z ZSRR :shock:


Zapraszam do dyskusji :)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16