gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 14
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Poszukuję researchera sprzętu WP.
eshelon

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8179

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Sie 24, 2012 8:03 pm   Temat: Poszukuję researchera sprzętu WP.
Witam.
Niektórzy znają już mojego bloga i to właśnie niego dotyczy ten anons.
Patrząc na dużą popularność wpisu o przeciwlotniczych Rosomakach zauważyłem, że jest wielkie zapotrzebowanie na wpisy opisujące mało znane uzbrojenie i wyposażenie WP i zawierające informacje o tych z nich, nad którymi się obecnie pracuje.
A skoro jest zapotrzebowanie, to warto by było stworzyć specjalną kategorię, gdzie wszyscy zainteresowani mogliby sobie o nich poczytać, tym bardziej, że obecnie nikt tylko tym się nie zajmuje. Dlatego też poszukuję researchera. Jego zadaniem byłoby tylko zbieranie informacji na dany temat, rozsianych po różnych stronach, redagowaniem zająłbym się sam. Roboty nie miałby specjalnie dużo (1 temat na miesiąc) i nie była by ona jakoś strasznie trudna.
Dlaczego sam tego nie zrobię? Ponieważ bardziej mnie interesują najnowocześniejsze armie i jak piszę o polskiej to tylko przy okazji (miny przeciwśmigłowcowe, wyrzutnie rakiet małego kalibru).
Jeżeli ktoś byłby chętny wziąć udział w tym pionierskim projekcie (przy okazji zdobyć sporą wiedzę i pożytecznie spożytkować czas), to może się zgłosić przez PW lub przez drop_zone@interia.pl - ci, którzy nie są użytkownikami tego forum.
  Temat: Do wszystkich, którzy posiadają World in Conflict.
eshelon

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5494

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Mar 14, 2012 8:27 pm   Temat: Do wszystkich, którzy posiadają World in Conflict.
Obecnie ten mod jest już dostępny w wersji 2.5.
A w niej dodano możliwość wzywania i korzystania samolotami (co innego niż pomoce taktyczne), poprawiono kolejne błędy i dodano nowe usprawnienia mechaniki gry.
  Temat: Do wszystkich, którzy posiadają World in Conflict.
eshelon

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5494

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Sty 14, 2012 10:38 am   Temat: Do wszystkich, którzy posiadają World in Conflict.
Modern Warfare Mod 2.01 jest już dostępny do pobrania!
Nie jest to jakiś zwykły mod, tylko poważna modyfikacja, dzięki której można walczyć współczesnymi pojazdami. Ich zdolność do walki została zwiększona, poprzez dodanie im realistycznych możliwości, których nie znajdzie się w żadnym RTS-ie.
To dobry powód, żeby powrócić do WiC.
  Temat: Wietnam
eshelon

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10642

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Paź 16, 2011 5:16 pm   Temat: Wietnam
Tutaj znajduje się krótki artykuł mojego autorstwa o Mobile Riverine Force, amerykańskiej flotylli rzecznej, która zwalczała oddziały Wietkongu na obszarze delty Mekongu. Jest to bardzo ciekawy i interesujący temat ale też słabo znany, więc zapraszam do zapoznania się w nim.
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Sie 06, 2011 8:04 pm   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
06-08-2011
Dodałem do wpisu nadchodzącej strategii Men of War: Vietnam 3 filmiki z fragmentami misji z tej gry (łącznie ponad 60 minut gameplaya).
W tym miesiącu zostaną także uaktualnione wpisy dotyczące WarGame: European Escalation i Naval War: Arctic Circle.
- - -
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sty 10, 2011 6:22 pm   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
Czy da się grać nie-oryginałem nie wiem.
Chciałbyś grać w grę która ci się nie podoba? (BTW JTF można kupić już od 10zł + koszty przesyłki).
Co do Hamachi to nie widziałem żeby JTF było na liście gier które ten program wspiera, co innego w Gameranger, na tamtejszej liście JTF jest.
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sty 10, 2011 9:48 am   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
Jeśli ktoś z czytających ten temat posiada Joint Task Force i szuka kogoś do multi to ja jestem chętny. Wystarczy dać znać.
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Sty 01, 2011 12:42 pm   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
W AoE nie grałem a to dlatego, że nie przeszedłem jeszcze wszystkich strategii z listy no i na horyzoncie pojawiają sie nowe tytuły.

Z listy polecam Joint Task Force i Soldiers of Anarchy. Szczególnie tą drugą bo jak sam wspomniałeś są gry do których się wraca i taka właśnie ona jest. Jest to połączenie strategii z RPG - można dowolnie uzbrajać swoich żołnierzy w broń którą można znaleźć w trakcie misji lub zebrać po walce od zabitych żołnierzy nieprzyjaciela. No i ten jej niepowtarzalny klimat.
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Gru 30, 2010 6:15 pm   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
Domyślnie w AoW nie można grać przeciwko komputerowi używającemu okrętów. Ale da się to obejść na dwa sposoby:
1. poprzez "firmowy" mod który umożliwia tylko walkę okrętami,
2. poprzez fanowski mod AI Special Force (niecałe 8 mega), dzięki któremu można walczyć wszystkim na raz.

Linki do składowiska z modami znajdziesz na moim blogu we wpisie dotyczącym tej gry. No i polecam inne mody, co prawda prawie nie dodają nowych jednostek ale dają pewne usprawnienia (np: większy zoom) i urozmaicają rozgrywkę (Battle of the Alamo, Infantry war).

Niestety meczyk odpada :sad: ponieważ na moim obecnym sprzęcie nie da się zagrać w AoW z powodu zintegrowanej karty graficznej.

BTW Grałeś jeszcze w jakąś grę z mojej listy :?:
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Gru 29, 2010 6:31 pm   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
A mapy dla 8 graczy są też dla ciebie za małe?
Wieża kontrolna dla samolotów to wspaniałe rozwiązanie. Jak by miało być całe lotnisko to by musiało zająć całą mapę - a gdzie byś wtedy zmieścił resztę budynków, nie mówiąc już o polu walki.
Jak już wcześniej wspomniałem współczesnych strategii z rozbudową bazy jest niewiele. Z taką możliwością jest jeszcze Conflict Zone (grafa lepsza niż w Real War ale dzisiaj niewystarczająca) i C&C Gererals Zero Hour. Jednak w żadnej z nich ogólnie nie ma okrętów wojennych. W tej drugiej możesz budować lotniska, grafika ujdzie i jest dużo modów z masą nowych jednostek.
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Gru 28, 2010 7:05 pm   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
W największym stopniu twoje oczekiwania spełni Act of War. Można ją kupić już za
11 zł. Są samoloty, śmigłowce, pojazdy lądowe, piechota, okręty nawodne i podwodne.
Oczywiście trzeba zbudować bazę. Fundusze pozyskuje się poprzez budowanie szybów naftowych i rafinerii lub poprzez: zajęcie piechotą banków lub skarbców, pojmanie wrogich żołnierzy. Bardzo grywalna. Spędziłem z nią naprawdę sporo czasu. Nie wiem jak dzisiaj jest z multi ale jeszcze niedawno grałem z kolegą.
Co do innych współczesnych strategii to próżno szukać takiej żeby też były okręty wojenne. Mało jest też strategii z rozbudową bazy.
  Temat: Thrillery militarne wydane w Polsce.
eshelon

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8971

PostForum: Książki   Wysłany: Sob Gru 25, 2010 10:05 pm   Temat: Thrillery militarne wydane w Polsce.
Tom Clancy, Larry Bond, Stephen Coonts to nie jedyni autorzy książek z gatunku military-thriller. Kto lubi bitwy z udziałem współczesnego sprzętu bojowego (na lądzie, morzu i w powietrzu) ten znajdzie TUTAJ wszystkich obecnych w Polsce pisarzy tego gatunku. Na tej stronie dodatkowo znajduje się link do listy zawierających większość tytułów thrillerów militarnych wydanych w Polsce. Jeśli jeszcze komuś się nie chce szukać informacji o tych książkach (ilość stron, wydawnictwo, rok wydania, opis) po całym internecie to też je znajdzie na tym blogu.
  Temat: Ciekawostki z zakresu techniki wojskowej.
eshelon

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5320

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Gru 25, 2010 8:43 pm   Temat: Ciekawostki z zakresu techniki wojskowej.
Witam.

Od niedawna prowadzę jedyny taki polski blog na którym prezentuję ciekawe i nieznane uzbrojenie oraz wyposażenie. Patenty, projekty, prototypy, koncepcje zaawansowanych i nowatorskich broni - nie tylko współczesne ale i z okresu Zimnej Wojny. Chociaż każdy z nich jest ogólnie opisywany to załączam linki do obszerniejszych artykułów objaśniających w języku polskim i angielskim. Przy każdym systemie umieszczam zdjęcia lub wideo by czytelnik mógł zobaczyć jego wygląd/zasadę działania.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie nad jakimi broniami pracują obecnie naukowcy i jakie ciekawe pomysły mieli w przeszłości. Niektóre systemy są prawie wcale nie znane.
Jeśli chcesz wiedzieć jak będzie wyglądało pole walki przyszłości zajrzyj na Fire-At-Will

Było już o:
1. V-44 - większym bracie Ospreya
2. AV-22 i SV-22 - bojowych odmianach Ospreya
3. Eagle Eye UAV (Terminator 3)
4. samolotach bez klap i lotek
5. Piranha USV - nawodnym pojeździe bezzałogowym
6. technologi lotu z uszkodzonym skrzydłem
7. Manta UUV - podwodnym pojeździe bezzałogowym
8. kierowanych pociskach snajperskich (Wanted)
9. kamuflażu termalnym dla pojazdów
10. egzoszkielecie bojowym (G.I. Joe: Rise of the Cobra)

a będzie wspomnianych jeszcze min 50 niezwykłych technologii wojskowych i systemów uzbrojenia.
  Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
eshelon

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10834

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Gru 25, 2010 5:15 pm   Temat: Lubi ktoś współczesne strategie?
Witam.

Czy jest ktoś na tym forum ktoś, kto lubi współczesne strategie (których akcja ma miejsce pomiędzy II WŚ a daleką przyszłością) :?:
Jeśli graleś w World in Conflict, 9 Kompanię, Act of War lub EndWar i spodobały ci się to znaczy że (także) je lubisz. Wymienione tytuły to tylko niektóre istniejące takie strategie. TUTAJ znajduje się jedyna taka w internecie lista współczesnych strategii zawierająca aż 19 tytułów. Większość pewnie nie będzie ci znana (niektórych z nich nie znajdziesz w żadnej encyklopedii gier) i część z nich jest mało przyjazna dla gracza. Jednak jest wśród nich jest kilka nieznanych gier wartych uwagi. Poza listą są tam też krótkie opisy gier, zawierające informacje o których wie bardzo mało osób.
Jeśli więc lubisz takie strategie lub chcesz się z nimi zapoznać to koniecznie musisz tam zajrzeć.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16