gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 12
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - Starcraft
durin

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8184

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Sie 13, 2004 11:18 am   Temat: W samo południe - Starcraft
Ło, ale mnie tu u was długo nie było.

No cóż trzebaby się na jakiś temat wypowiedzieć.
Osobiście lubię jednostki wyspecjalizowane ale po pewnym rekonesansie wszystkich sił przeciwnika. W SC grałem raczej wojnę wyniszczającą a nie szybie uderzenie, więc korzystałem z obu typów jednostek. I zwykle ataki były mieszane. Np. jak wysyłałem ataki w pierwszej mijsji terrańskiej kampanii w Brood War to często miały skład: 10 siege tanks i 2 goliaty, lub ilość goliatów zwiększyłem o 2 kosztem czołgów. I takie ataki często przynosiły dobre efekty biorąc pod uwagę moją taktykę.

Więc jeśli mam odpowiedzieć które wg. mnie jednostki są lepsze to odpowiem: wszystko zależy od sytuacji. Choć z lekką przewagą na wyspecjalizowane :D
  Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
durin

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5391

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Maj 18, 2004 8:20 am   Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
A z czwartej rosjanie :(

Ogólnie mi chodziło o te wszystkie ziemie na północ, można to nazwać Prusy Książęce.
  Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
durin

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5391

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Maj 17, 2004 9:14 pm   Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
No, i najciekawsze, że Chamberlain (brytyjski premier przed Churchillem) i francuski premier (niepamiętam nazwiska) byli zawsze ulegli. Wystarczy spojrzeć na Konferencję Monachijską. Tak bez oporu podpisali papierek.

Wracając do Polski. Granice rzeczywiście trudne do obrony. Gdyby Niemcy nie mieli Elbląga i Olsztyna nad nami możę trochę inaczej na początku by to poszło. Ale takie granice na północy były już przed rozbiorami. Niestety.
  Temat: nowy sztabowicz
durin

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8104

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Maj 17, 2004 8:16 am   Temat: nowy sztabowicz
Teraz już jest oki. Dałem tak aby wchodziło od razu na forum, żeby ktoś nie musiał szukać. Osobiście polecam wydawnictwo ISA. Jeśli ktoś gra w D&D to podręczniki nowe wychodzą tam raz po raz. I książki fantasy tam fajne mają.
  Temat: nowy sztabowicz
durin

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8104

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Maj 16, 2004 9:12 pm   Temat: nowy sztabowicz
Nie chodziło mi o "na raz". Jak tak każdy będzie zakładał temat o sobie to trochę się tago namnoży i później moga być kłopoty z phpBB tka jak to ostatnio bywało na forum www.isa.pl/forum bo tam tematów różnych było dużo na wielu działach forum i phpBB na ich serwerze było zapełnione czy coś takiego.
  Temat: nowy sztabowicz
durin

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8104

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Maj 16, 2004 9:00 am   Temat: nowy sztabowicz
A co, jak się zapisze 30 nowych sztabowiczów, to każdy ma założyć temat o tytule "nowy sztabowicz"?
  Temat: nowy sztabowicz
durin

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8104

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pią Maj 14, 2004 5:44 pm   Temat: nowy sztabowicz
Chodzi ci o Mroczne wieki (w pl wersji)?
Nie grałem i nie mam tak za bardzo ską załatwić.
Cóż z EU pozostaje czekać też na prostszą od poprzedniej Hearts of Iron 2.
W jedynce ze słabszymi państwami sobię radzę bez problemu, ale jeśli chodzi o Operację Barbarossa (której nie ja zacząłem, a gram niemcami, tylko rosja pierwsza mi wojnę wypowiedziała) to już nie bardzo sobię radzę bo na granicy staram się mieć po równo wojska (6-7 dywizji). I kiedy zdobyłem prowincję Lwów to po miesiącu dostałem kopa od Rosjan bo napadli mnie 25 dywizjami (a po moim ataku na Lwów było moich tam 15).

Tak wię hest nieco trudna ta pierwsza wersja.
  Temat: Władca piercieni gry strategiczne w Śródziemiu
durin

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6273

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Maj 13, 2004 8:42 pm   Temat: Władca piercieni gry strategiczne w Śródziemiu
Ja tekże gram w tego bitewniaka.
Jest całkiem całkiem.
Prenumeruję z Deagostini.
  Temat: nowy sztabowicz
durin

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8104

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Maj 13, 2004 8:32 pm   Temat: nowy sztabowicz
Witam i ja.
Tera mam 15 lat.
Moje ulubione gry to: Blitzkrieg, Serie Europa Universalis (EU2, Hearts of Iron), Medal of Honor Allied Assault + dodatki, Kozacy.
Gram w RPG i bitewniaka z Władcy Pierścieni.
  Temat: Blitzkrieg...
durin

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5877

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Maj 13, 2004 8:24 pm   Temat: Blitzkrieg...
Blitzkrieg fajny jest!!
  Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
durin

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5391

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Maj 13, 2004 8:17 pm   Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
Cóż, jednak plan 15 letni musiałby być wykonany. Niestety, nie został do końca.

Tylko zasadnicze pytanie. Po co Polski rząd inwestował w stworzenie floty, która i tak w kampanii wrześniowej nie była duża, a wręcz mała. Powinien zainwestować w sprzęt lotniczy. A polskie bobowce tak jak Karaś czy Łoś stały już na wysokim poziomie. A Wyżeł też był dobry.

No i jeszcze broń pancerna. Przecież 7TP był bardzo dobrym czołgiem i nie miał większych problemów w rozwalanie Panzerów I i II. A pamiętajmy że w projekcie był jeszcze 10TP, na innym podwoziu, lecz z wieżą z 7TP. Miał być od poprzednika lepszy.
  Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
durin

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5391

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Maj 12, 2004 9:42 pm   Temat: Plan 15-letni i Polska Wojna Obronna
Co sądzicie o tym, czy Polska po wykonaniu planu 15-letniego mogłaby skutecznie obronic się przed najeźdźcą?
A co moglibyście zarzucić dowódcom podczas Września '39 roku.

Na pierwsze pytanie poczekam na wasze wypowiedzi, a na drugie coś niecoś napiszę.

Nie będę od razu mówił że naczelny wódz nieudolnie poprowadził początek wojny.
Ja osobiście uważam, że pomimo zagrożenia z dwóch stron, przed rosyjskim moglibyśmy się jeszcze jako tako na początku wybronić, lecz chcąc bronić się przed Niemcami zastosowałbym inną taktykę. Tą, którą mógł, a nie zastosował Naczelny Wódz. Całą obronę od zachodu oprzeć na linii Wisły. Prawda, łączyłoby się to ze stratą rozwiniętych gospodarczo rejonów. Lecz na początku forsowanie zapór wodnych sprawiało trudności dowódcom. Przy braku odpowiedniego sprzętu ani rusz.

Poza tym, po co było przerywać mobilizację powszechną. Znowu słuchanie się alianckich kolegów. A Chamberlain myślał że Niemcy będą potylnie siedzieć.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16