gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 25
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Belarus
donremigio

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7373

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lip 29, 2005 3:03 pm   Temat: Belarus
Perkun napisał/a:
A nie pamiętasz może, w jakich okolicznościach się spotkałeś z takowymi stwierdzeniami? Znajomi? Gazety? Poważnie-interesuje mnie to, bo ja dotychczas się nie spotkałem z takimi określeniami wobec ludności arabskiej. To już prędzej spotkałem się z takowym określeniem na Murzynów albo Cyganów...Miałeś styczność z organizacjami skrajnie prawicowymi?


Spotkałem się z tym okresleniem chyba na ostatnim zjeździe bojówek Młodzieży Wszechpolskiej ;) . A może to na zjeździe obrońców praw białych. Nie pamiętam :lol:

A ty gdzie się spotkałeś z określeniem "brudasy" w stosunku do czarnych (nie mówi się do nich per murzyn to jest akurat dla nich obraźliwe) i cyganów ??

W sumie dobre wypytujesz się gdzie słyszałem że ludność arabska to "brudasy" a sam widocznie obracasz się w kręgach gdzie "brudasy" mówią o cyganach i "murzynach" :D
  Temat: Belarus
donremigio

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7373

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:42 pm   Temat: Belarus
Perkun napisał/a:
Mówiąc o "brudasach" kogo masz na myśli? I dlaczego takowe określenie?


Z takim stwierdzeniem wobec arabów spotkałem się wielokrotnie. Napisałem w cudzymsłowiu bo brudasy to nie są.
  Temat: Belarus
donremigio

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7373

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lip 29, 2005 1:38 am   Temat: Belarus
Backside napisał/a:

Co do konfliktu z UE - sądzę, że i WB i Francja i Niemcy, były by ostatnimi chętnymi do walki z Rosją, nawet w momencie, który dla nas byłby jawnym sygnałem do sypania okopów.


Tu pozwolę niezgodzić się. Więzi gospodarcze między krajami w Europie są obecnie dużo silniejsze niż przed 2 Wojną Światową. Polska należy do UE i NATO. Rosja czy inna Białoruś atakując nas atakuje UE i całą zachodnią cywilizację. Każdy kraj atakujący członka UE a tym bardziej NATO może być pewien, że nie ujdzie mu to płazem. Tym bardziej, że Polska rośnie, obok WB, na największego partnera USA w Europie.

Rosja może wjeżdżać czołgami do Azerbejdżanu, ba sądze że nawet jak by wjechała na Litwę czy Łotwę to UE i USA stało by z boku. Wjeżdżając do nas Rosja przekraczałaby magiczną granicę UE i NATO. I dlatego nie stać jej na to. Mogłaby nawet wszystkie kobiety do produkcji broni wysłać a chłopów na front, ale by przegrała. Czemu ?? Atakując UE i NATO atakuje zachodnią cywilizację, której jest częścią.

Tak więc uważam, że gdyby Białoruś odważyła się na zbrojny konflikt z Polską to Rosja z pewnością by jej zbrojnie nie wsparła.

Tak więc but białoruskiego szweja następuje na naszą ziemie. Gdyby NATO nie zareagowało w tym momencie militarnie to by podważyła sens swojego istnienia, jej prestiż by legł w gruzach, bo jaki ma sens gdy jeden z jej krajów jest atakowany a reszta siedzi i patrzy.

Nasza obecna pozycja w Europie i na świecie jest zdecydowanie inna niż przed 2 Wojną Światową. Polska wsparła USA w Iraku. Jakby USA wyglądało gdy ich jeden z większych sojuszników w Europie ma problemy a ich jedyną reakcją jest wysłanie do rządu Białorusi maila z pogróżkami.

Jednego można być pewnym. Jakikolwiek dłuższy konflikt w dzisiejszej Zachodniej Europie prawdopodobnie skończyłby się znacznie większym hukiem niż dwie bomby na Hiroszime i Nagasaki. Cały świat by dążył do tego by ten konflikt jak najszybciej uciszyć.

Obecnie dużo bardziej prawdopodobny jest konflikt zachodniego świata z arabami, talibami i innymi "brudasami".

Backside napisał/a:

I jestem ciekaw czy naprawdę komuś udało by się zdobyć i utrzymać Moskwę, i nie powtórzyły by sięprzy tym scenariusz Napoleona czy Hitlera - jak dotąd udało się to tylko Polakom :Lol:


Tak więc proponuje by wykonać atak uprzedzający :D . Mamy doświadczenie na polu zajmowania i utrzymywania Moskwy. Raz nam się udało, uda się i drugi :)
  Temat: Belarus
donremigio

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7373

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Lip 28, 2005 8:07 pm   Temat: Re: Belarus
Witam

Wg mnie jakikolwiek konflikt zbrojny w Europie mocno by nadwyrężył światową gospodarką. Jeśli doszło by do "siłowych rozwiązań" między Polską a Białorusią to zapewne zachód dążył by do jak najszybszego zakończenia konfliktu i sądze że z całą pewnością by nas wsparł. Działania wojenne w granicach UE mocno by namieszały w całej Uni Europejskiej nie tylko w Polsce.

Czy Moskwa wsparła by działania militarne Białorusi. Wątpliwe bo to by oznaczało otwarty konflikt między UE, USA a Rosją. A Rosji raczej na to nie stać.

Ale to tylko gdybanie konflikt na taką skale nie jest raczej możliwy w nowoczesnej Europie.
  Temat: Co to za współczynniki?
donremigio

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7299

PostForum: O forum   Wysłany: Sro Lip 27, 2005 9:47 am   Temat: Co to za współczynniki?
Prawdę mówiąc jestem jeszcze tutaj na unitarce i jedynie co mogę to wyszorować lamperię i podłogę, ale lepiej by było gdyby zamiast tych RPG-owych współczynników pojawiły się, na ten przykład, ilość zestrzeleń potwierdzonych, przypuszczalnych itp
  Temat: Co to za współczynniki?
donremigio

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7299

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Lip 26, 2005 10:39 pm   Temat: Re: Co to za współczynniki?
inqistor napisał/a:
Co to za współczynniki, które posiada każdy użytkownik, jak działają i dlaczego są RPG-owe, a nie strategiczne?


no właśnie do czego one są i czemu w ogóle są ?? PROTESTUJEMY !!! RPG-owym współczynnikom mówimy KATEGORYCZNE i STANOWCZE NIE !!!!! ;)
  Temat: [humor] Mucha
donremigio

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7595

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lip 26, 2005 12:48 pm   Temat: [humor] Mucha
a teraz z innej beczki

http://mail.veracomp.pl/humor/mucha_nie_siada.avi

oglądajcie koniecznie z dzwiękiem i do końca ... końcowe teksty muchy doprowadziły mnie do płaczu :D :D
  Temat: Earth 2160
donremigio

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9756

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Lip 22, 2005 8:53 pm   Temat: Earth 2160
Witam

Przed chwilą kliknełem sobie w bannerek wesoło mrugający w topie który mnie skierował na strone o Earth 2160. Ktoś miał już z nią styczność ?? Warto w nią inwestować ?? Stare części pamiętam jak przez mgłe znaczy pewnie nie zrobiły na mnie druzgocącego wrażenia. W zasadzie kosztuje ona raptem 20 zł może się skuszę.
  Temat: Galactic Civilizations PL
donremigio

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5954

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lip 21, 2005 2:32 pm   Temat: Galactic Civilizations PL
jano napisał/a:
Jeśli chodzi o Moo3 to być może za wiele sobie obiecywałem po niej.Dlatego tak mnie rozczarowała.Jestem fanem 2-ki i wydawało mi się że takiego materiału nie można zmarnować.Ale widocznie ludzie są zdolniejsi niż myślałem. :D


Po pierwsze to się przywitam :) . Niedawno dołączyłem do Sztabu ze swoją stroną o Master of Orion 3 i właśnie na owej stronie jest wiele modów które poprawiają błędy twórców gry. Nie da się ukryć że Atari po wydaniu tej gry kompletnie ją olało :x . Dzięki Bogu jest jednak paru maniaków którzy grzebią w tej grze do dziś :) . Najlepszym modem jest chyba
iMOD , który ma jedną wadę; z wersji polskiej robi wersję angielską . A poza tym to wyrównuje szanse ras, poprawia AI przeciwników, AI zarządzania planetami itd. Ten mod to po prostu pozycja obowiązkowa.
  Temat: Spolszczenie do Master of Orion 3
donremigio

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 13809

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Czw Lip 21, 2005 1:44 pm   Temat: Spolszczenie do Master of Orion 3
Witam

Spolszczenie do gry znajdziecie tutaj
Spolszczenie jest częściowe to znaczy w grze zamiast polskich literek będą znaki "#".
 
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16