gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 25
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy zadziala?
donremigio

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 13549

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Nie Lut 05, 2006 11:25 pm   Temat: Czy zadziala?
inqistor napisał/a:
Gospodarka w MoO3 jest porażająco prymitywna - żywność, kopaliny, przemysł i wynalazki.


heh a czekaj. A w moo2 to jest to niby bardziej skomplikowane ?? :)

inqistor napisał/a:

Gra jest skomplikowana tylko w teorii, ale nad wszystkim czuwa AI, które robi to, co mu się podoba. A jak każde zwykłe AI robi to porażająco głupio


W moo3 AI jest tak durne ze czasem rece opadaja. Fakt. Ale z drugiej strony sprobuj zarzadzac 120 planetami samodzielnie, podbijac kolejne, budowac floty itp

A przypomnialo mi sie cos. Najwieksze nieporozumienie w moo3. Formowanie flot. Buduje powiedzmy okrety na jednym krancu galaktyki i moge z nich sformowac armade w innym krancu galaktyki. Totalne nieporozumienie. Co one teleportuja sie z miejsca na miejsce ?? :)
  Temat: Czy zadziala?
donremigio

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 13549

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Nie Lut 05, 2006 11:18 pm   Temat: Czy zadziala?
inqistor napisał/a:

Walka taktyczna dalej najlepsza w MoO2. A tak prosto by było zrobić podobną.


znając życie to wtedy grze zarzucoano by wtórność. Moo3 ma wiele wad. Mnie w moo3 wkurza że po kilkuset turach ma się pół galaktyki, kilkaset planet i w zasadzie bez AI trudno to wszystko ogarnąć, technologia zasuwa jak opętana i trudno nadazyc z projektowaniem nowych okretow itp. Ale i tak od czasu do czasu wole zagrać w moo3 niż w moo2. W moo3 jakos wiecej sie dzieje, dyplomacja na naprawde niezlym poziomie, pakty sie zaklada, sojusze. W moo3 bardziej chyba postawiono na dyplomacje, szpiegowstwo. Kiedys mialem taka sytuacje ze z jedna z ciwilizacji zawarlem zaraz po rozpoczeciu szereg paktow, w tym gospodarczy, razem z nim podbilismy 2/3 galaktyki i cos mnie napadlo zeby go zaatakowac. W przeciagu kilkunastu tur praktycznie zbankrutowalem.

Moo3 wydano za wczesnie, ma mase bledow i jest niedopracowana ale i tak gra sie w nia ciekawiej niz w moo2 i basta :)

No i wazna zaleta w moo3 jest to ze mozna tworzyc do niej mody.I jest ich masa, miedzy innymi wlasnie pakiet iMOD o ktorym juz wspomnialem.

A ta rozmowa nie ma sensu bo ty mnie nie przekonasz ze moo2 jest lepsze ani ja ze moo3 jest ciekawsze :D

Ja sie lepiej bawie przy moo3, a w moo2 to sie bawilem jak mialem wiecej wlosow na glowie i mniej w pasie :)
  Temat: Czy zadziala?
donremigio

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 13549

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sob Lut 04, 2006 1:57 am   Temat: Czy zadziala?
inqistor napisał/a:
Prosta? Która gra na rynku ma bardziej skomplikowany model strat w walce? SEIV to jedynie ogólny pancerz. A tu mamy strony tarcz, pancerz i bronie go przebijające, niszczące strukturę i być może przy tym komponenty. W MoO3 nawet nie wiem jaki jest model uszkodzeń bo go po prostu nie widać. A w porównaniu z MoO2 rakiety w SEIV są strasznie prymitywne.


w moo3 tez sa bronie przebijajace lepiej pancerz lub oslony :) co bys nie mowil moo2 napewno jest gra prostsza od moo3, bo akurat nie tylko o model walki chodzi ale ogolnie o rozgrywke. nie mowie ze moo2 jest gra slaba, bo jest naprawde niezla i spedzilem przy niej swego czasu niejedna noc, ale w porownaniu z dzisiejszymi pozycjami z tego gatunku jest bo prostu uboga i tyle.
  Temat: Czy zadziala?
donremigio

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 13549

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sob Lut 04, 2006 1:52 am   Temat: Czy zadziala?
Anonymous napisał/a:
co do mox.set to juz to zrobilem.
Fallout 2 jest spoko ale się zniechęcilem bo nie mogę jej przejść :evil:


w którym momencie to pomogę. Własnie jestem w trakcie pykania w nia :)
  Temat: Czy zadziala?
donremigio

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 13549

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Czw Lut 02, 2006 12:24 am   Temat: Czy zadziala?
inqistor napisał/a:
Trzecia część jest jednak cieniutka. Polecam drugą.


Ja ci dam cieniutka :) Brylant to nie jest napewno, ale wraz z iMODem moo3 nabiera blasku i mozna całkiem przyjemnie w nią pograć. Ostatnio chciałem nawet spróbować pograć w moo2 i o ile kiedyś grałem w nią nocami (oj kiedy to było :) ), to teraz szybko się zniechęciłem. W porównaniu z moo3, Civ4, Space Empire IV moo2 jest okrutnie prosta i bym rzekł cieniutka :)

Jedyną grą w którą do dzisiaj lubie sobie co jakiś czas pograć to Fallout 1,2
  Temat: Jak zdobyć Master Of Orion 2?
donremigio

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 20912

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Czw Lut 02, 2006 12:16 am   Temat: Jak zdobyć Master Of Orion 2?
Moo2 raczej nie jest abandonware. Na zachodzie w sklepach jeszcze można chyba ją kupić ale przeglądnełem pare sklepów i w większości z nich było "This item is unavailable.".

A w Polandii niestety jej napewno nie kupisz.
  Temat: Mastester of Orion - pancerniki?
donremigio

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6816

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sob Gru 03, 2005 10:26 am   Temat: Mastester of Orion - pancerniki?
Możliwe że nie możesz formować nowych grup, bo brakuje jakiegoś typu statku potrzebnego do sformowania grupy np.: okrętów osłony (PD) lub zwiadowczych (SCOUT) itp

inna rzecz że możesz przez przypadek budować statki systemowe, a z nich grupy bojowej nie sklecisz ;)
  Temat: Civilisation IV już wkrótce
donremigio

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7593

PostForum: Civilization   Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 9:38 pm   Temat: Re: Civilisation IV już wkrótce
Darker napisał/a:
Jak będzie ona według was wyglądać ?
Co zostanie poprawione albo co powinno zostać poprawione ? :wink:


jak bedzie wyglądać wiadomo screeny już są dostępne w necie ... jak zobaczyłem że to 3D to się przeżegnałem bo bałem się że spartolą sprawę jak przy Settlers gdzie z dobrej gry która miała swoją duszę zrobiono zwykły i przeciętny RTS :)

ale jak poczytałem jakie będą zmiany, poza graficzką, to już zarezerwowałem w budżecie na 2005 rok kwotę na zakup civ4 :) ... powstałą w ten sposób dziurę budżetową będę musiał czymś załatać :D ... najwyżej będę mniej jadł :D :D :D
  Temat: Czego teraz słuchasz?
donremigio

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29064

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 4:35 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
ja tam lubie JMJ, Mike Oldfield, Vangelis, Adiemus, Hey, Enigma, OST Diuna ... więcej grzechów nie pamiętam ....

ogólnie rzecz biorąc to lubie spokojne pitu pitu
  Temat: Browar - jaki lubicie najbardziej
donremigio

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 23296

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 4:30 pm   Temat: Browar - jaki lubicie najbardziej
ja tam raczej nie lubie złopać % ale ostatnio tak podchodzi mi Tyskie
  Temat: [humor] Mucha
donremigio

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7592

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Sie 27, 2005 5:42 pm   Temat: [humor] Mucha
Wojman napisał/a:
Moim zdaniem jedna z mnej smiesznych scenek. Chyba żadna nie przebije 0-700 i Władcy Pierścieni. :)


no to mamy różne poczucie humoru .. w zasadzie mi się tylko sposobał tekst z tymi kotami a reszta to ziewałem :D
  Temat: [humor] Mucha
donremigio

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7592

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Sie 26, 2005 10:18 pm   Temat: [humor] Mucha
http://wiadomosci.gazeta....,,,2799179.html

:D :D :D :D :D :D :D
  Temat: [humor] Mucha
donremigio

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7592

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Sie 26, 2005 10:02 pm   Temat: [humor] Mucha
Wojman napisał/a:
Moje ulubione to "Dlaczego zablokowaliscie 0-700" i "Wladca Pierscieni". Posluchajcie, bo warto. :)


hehehe ... dobre jest z tym pułkownikiem moczygęba -> http://wiadomosci.gazeta....,,,2799183.html :D :D
  Temat: Belarus
donremigio

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7370

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Lip 30, 2005 1:20 pm   Temat: Belarus
Perkun napisał/a:

Gdzie się spotkałem? Czyta się różne artykuły w gazetach, ogląda różne programy w telewizji, buszuje się troszkę po necie. Wydaje mi się, że określenie Murzyn jest mniej obraźliwe niż "czarny" albo "czarnuch"- z tym określeniem też się często spotkałem. Spotkałem się również z obraźliwymi określeniami wobec ubogiej ludności miejskiej-"slamy"


Więc czemu jak ja użyłem tego słowa i to w dodatku w cudzymsłowiu zakładasz i sugerujesz że należe do "organizacji prawicowych" (w sumie nie wiem czemu to są jacyś polityczni rasiści czy co) i najwyraźniej obracam się w światku gdzie społeczność arabską nazywa się "brudasami" i najwyraźniej gardze nimi. Słowo to zostało przeze mnie użyte w cudzymsłowiu wobec czego nie może być brane dosłownie. Przynajmniej dlatego użyłem je w cudzymsłowiu. Jeśli ktoś nie zrozumiał moich intencji i poczuł się obrażony to serdecznie przepraszam

Kolejna sprawa. Czytasz artykuły, oglądasz programy telewizyjne gdzie czarnych określa się "murzyni" ?? Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo jest to dla nich obraźliwe. Słowo "murzyn" kojarzy im się z okresem gdzie byli wyzyskiwani. Jak mówisz do kogoś "ty Murzynie" to jest to obraźliwe, tak jak byś powiedział "ty sługusie". Jestem ciekawy co ty czytasz że tak tam o nich mówią.

http://www.pomagamy.pl/nu...owic_murzyn.htm

Do "murzyna" możesz powiedzieć czarny, czarnoskóry (black) ale NIGDY per Murzynie (nigger, negro)

Zarzucasz mi że określam ludność arabską per "brudasi" (jeszcze raz podkreślam że to było w cudzymsłowiu), a sam określasz czarnych per murzyn nawet nie zdając sobie sprawy jak bardzo ich obrażasz

Perkun napisał/a:
Ale nie wykluczone, że są osoby również jako tako wychowane i wykształcone, które mogą używać takowych określeń, podwyższając tym samym swoją rzekomo wysoką pozycję społeczną.


Nie powinno się nigdy mówić do czarnego - Murzynie a do cygana - brudasie. Można powiedzieć, że nawet mówienie o arabach "brudasy" w cudzymsłowiu (to znaczy niedosłownie) jest nie na miejscu.
Ale w zasadzie przez te ataki terrorystyczne świat arabski zaczyna być coraz mniej lubiany w zachodniej kulturze pomimo, że za ataki jest odpowiedzialna raczje niewielka grupa ekstremistów. Ale jak powiesz per brudasy w stosunku do ludności arabskiej to spotka się to z mniejszym sprzeciwem niż określenie tymi słowami cyganów, lub określenie czarnych murzynami.
  Temat: Pozycja w wyszukiwarkach
donremigio

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7755

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pią Lip 29, 2005 10:05 pm   Temat: Pozycja w wyszukiwarkach
MAO napisał/a:
Pomysl bardzo dobry - Klemens - do dziela !!! Zadanie jest Twoje


i było Klemens wychodzić przed szereg ?? no było ?? teraz naprzód do dzieła !! a my poleżymy sobie na wozach :D
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16