gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 18
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Silent Storm w czasie rzeczywistym.
cyber2hot

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3904

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 10, 2010 4:08 pm   Temat: Silent Storm w czasie rzeczywistym.
Tak to jest gra w systemie turowym, jednak zafascynowany grą Silent Storm szukam odpowiednika tej gry tzn. by ta gra rozgrywała się w czasie rzeczywistym. Połączenie serii Commandos (jeśli chodzi o real time) i SIlent Storm (jeśli chodzi o mnogość opcji). Jakieś propozycje? Czekam z niecierpliwością :) .
  Temat: RTS - wielugraczy
cyber2hot

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3877

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 3:32 pm   Temat: RTS - wielugraczy
Jak w temacie! - ale... nie chodzi mi o tylko listę gier z trybem multiplayer ;) . Chciałbym z chęcią pograć w grę RTS gdzie mógłbym uczestniczyć w bitwie np; z 12 czy 16 graczami naraz. Nie jak w większości strategiach 2v2, 3v3.... Istnieje taka strategia, która umożliwia mi grę z toczenia gry z wieloma graczami naraz? np; 8v8? (nie podawajcie mi MMORTS). Wszelakie tytuły proszę podać. Dziękuję.
  Temat: Prawdziwa strategia! Na sam początek...
cyber2hot

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4987

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Lut 24, 2009 2:14 pm   Temat: Prawdziwa strategia! Na sam początek...
Strategia w moim przypadku nabrała całkiem nowego znaczenia. Z (pseudo) stratega - czyli 'rts-owego' kolesia zapamiętującego w której sekundzie zbudować budynek, klikający mnóstwo ikonek w jak najkrótszym czasie by zmiażdżyć przeciwnika dawno mi się znudziło.
Szukałem mnóstwo tytułów gier strategicznych RTS - znalazłem owszem (na pudełku różne cuda pisali autorzy) - jednak wszystko sprowadzało się do tego by jak najszybciej postawić budynek, jednostkę i w miarę dobrze poprowadzić oddziały na przeciwnika (a przede wszystkim rewelacyjnie sterować myszką na blacie ;) ). Jednym słowem takie gry są zbyt agresywne i spontaniczne dla mnie.

Z tego względu, że dopiero zaczynam zabawę z strategiami proszę Was o pomoc w początkowym wyborze ;) . Oczywiście bezczynnie nie siedziałem, przeszukałem forum i widzę wszelakie tytuły - których nie grałem.
Dla siebie samego sporządziłem listę, a Wasze zadanie będzie polegało na dokonaniu mojego wyboru ;) .

Oczywiście, nic innego chyba nie wybiorę niż grę z stajni Paradoxu (jeśli jest coś lepszego proszę zapodać tytuł ;) ).
:Seria Europa Universalis (razem z Mroczne Wieki i II WŚ) - odnośnie tej całej ponoć rewelacyjnej serii gier - czy każda część czymś ważnym różni się od siebie (prócz realiów czasowych)? W którą część najlepiej zagrać?

Odnośnie mojej małych wymogów - dyplomacja to jest coś! :)
  Temat: Elektroniczna gra planszowa.
cyber2hot

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7099

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Lut 24, 2009 11:37 am   Temat: Elektroniczna gra planszowa.
oo super wielki dzięki :D Oficjalna czy nie, ważne że jest :) .
Oczywiście niech inni użytkownicy forum nie ograniczają się do tej tylko gry. Jeśli zna ktoś inną planszową grę (która ją dobrze po prostu wspomina) niech zapoda tytuł, a najlepiej z linkiem z elektroniczną wersją. Będę nie z miernie wdzięczny.

Z własnej chęci by tylko nie pytać się na forum, sam poszukałem inne gry planszowe elektroniczne (oszczędziłem sobie gry typu szachy, warcaby czy chińczyk ;) ). Lista poniżej.
- Blokus - http://www.victorygames.eu/Blokus-3D
- Osadnicy z Katanu - http://www.victorygames.eu/Sea3D
- Risk - http://www.victorygames.eu/Lux-Delux
  Temat: Elektroniczna gra planszowa.
cyber2hot

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7099

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Lut 24, 2009 12:24 am   Temat: Elektroniczna gra planszowa.
Witam! Ostatnio podczas porządków w domu, wygrzebałem z szafki grę planszową Magię i Miecz (znana za granicą jako Talisman). Oczywiście powspominały się dobre czasy itd. :) . Niestety jak wiadomo, pogubiło się te plansze, karty postaci, instrukcje z zasadami - co nie umożliwia w pełnej mierze cieszenie się z oldsqulowego produktu. Pomyślałem, że takie planszówki cieszącą się dużą popularnością mogły być przez fanów itd. przeniesione na płaski ekran ;)

No i teraz, łatwo domyśleć się o co pytam :) . Czy istnieją takie gry planszowe na pc?
  Temat: Ekonomia i militaria!
cyber2hot

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5140

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Gru 07, 2008 7:36 pm   Temat: Ekonomia i militaria!
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=3089 znalazłem tą grę.
  Temat: Ekonomia i militaria!
cyber2hot

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5140

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Gru 07, 2008 7:00 pm   Temat: Ekonomia i militaria!
Łatwo się domyśleć (patrząc na tytuł tematu), że będę poszukiwał gry z dużym naciskiem na ekonomie i działania militaria.

Skąd ten pomysł? Ano stąd, że ostatnio pogrywam w gry typowe ekonomiczne (np; Industry Giant 2) i mam smak na działania militarne. Pewnie powiedzielibyście, że Rise of Nations ale jak dla mnie jest zbyt "agresywna".

Po krótko napisałem co mi świeci w głowie, a teraz więcej szczegółów:
- nie chce gry, w której jedna jednostka będzie mi tępiła całą ekonomię, rozbudowaną gospodarkę czy po prostu główną bazę (zależy mi na tym, żeby przeciwnik zorganizował mi rajd na jakąś kolonie i konsekwentnie/rozważnie podejmował decyzje).
- wspominając już o kolonii, mile byłaby widziana owy aspekt w grze jako z jednych ważniejszych czynników.
- ekonomia - powinna być kluczowym czynnikiem - zniszczenie gospodarki przeciwnika powinna spowodować osłabienie jednostek przeciwnika, morale itd.
- militaria - działania wojenne nie powinny być agresywne... planowanie przede wszystkim!
- punkty strategiczne - jakby nie patrząc przejmowanie koloni które są głównym źródłem dochodów :) .
- ostatecznie duże mapy obowiązkowo.

Dobra to na tyle :) . Mam nadzieję, że znajdzie się znawca i poda mi grę spełniający przynajmniej jeden z powyższych punktów.

Drugie pytanie - chodzi o strategię, którą miałem (tylko demo) a jej tytuł poszedł w zapomnienie - więc proszę o przypomnienie.
Co wiem?
1. w 100% było w CDACTION jako pełna wersja
2. realia bodajże średniowieczne
3. pamiętam, że na początku była wioska - wszystkie potrzeby mieszkańców trzeba było zaspokoić tworząc farmy itd. Mając jakieś tam (nazwijmy to) punkty dowodzenia, miasto się zmieniało z postaci słomianych domków w potężne kamienne domy.
4. istniały granice państw.
5. RTS w 100% ;]

Proszę o odpowiedź, dziękuje.
  Temat: RTS na ziemi i w kosmosie.
cyber2hot

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6025

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lis 11, 2008 8:08 pm   Temat: RTS na ziemi i w kosmosie.
Jak w tytule - poszukuje gry, w której w tym samym czasie będzie można prowadzić walki na planecie i nad nią; dokładnie mówiąc w kosmosie ;) .

Nie próbowałem szczerze mówiąc takich produkcji (a raczej owych nie znam) i myślę, że możliwość wspierania jednostek z kosmosu może być czymś naprawdę "świeżym" w rozgrywce i dające całkiem nowe możliwości.

Jakieś propozycje? Czekam!
  Temat: Szybki RTS ;) Poszukwiany!
cyber2hot

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5812

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Maj 22, 2008 6:56 pm   Temat: Szybki RTS ;) Poszukwiany!
Heh, Warcraft'a mam tak ogranego z Starcraftem, że lata nie mógłbym zliczyć na palcach ;) . Grałem w Twierdze, Red Alert, Age Of Empire, Rise Of Nations, Starcraft, Warcraft, Dawn of War i poszukuje czegoś świeżego, tytułu który przykuje mnie na długie godziny. Szukam na necie i znaleźć nie mogę ;/. Naszła mnie myśl, że ciekawą strategią mogła być z trybem CO-OP (chodzi mi tutaj o kampanie dla dwóch graczy ;) ). Czekam! wciąż na tytuły :D bo aż dziś mam chęć zagrać w jakąś uczciwą strategię!
  Temat: Szybki RTS ;) Poszukwiany!
cyber2hot

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5812

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Maj 22, 2008 4:25 pm   Temat: Szybki RTS ;) Poszukwiany!
Dawn of War nieeee... klimaty ok, jednak balans gry jest jednym słowem do D... szczególnie najnowszy dodatek ma bugi i to w mutliplayer, które znacząco psują rozgrywkę. Jakieś propozycje jeszcze? Może nie takie szybkie jak Red Alert 2 ;) , ale żeby od samego początku gry nie nudzić się i zazwyczaj nie było idiotycznego błędu - max tech, obrona, max miecha, wysłać to na pałę i zwyciężyć. Czekam wciąż na konkretny tytuł!
  Temat: Szybki RTS ;) Poszukwiany!
cyber2hot

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5812

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Maj 22, 2008 12:47 pm   Temat: Szybki RTS ;) Poszukwiany!
Witam.

Ostatnio poszukuję "szybkiego" RTS'a, tak jak np ponadczasowy Red Alert 2 czy Starcraft. Nie interesują mnie takie gry jak Age Of Empire 2 (gra z krwi i kości, jednak prócz wojny w dużym stopniu nacisk położony jest na surowce itd. czego za bardzo nie lubię w trybie multiplayer).
Tak więc oczekuję dużo propozycji :) . Wdzięczny będę za każdy tytuł.|!
  Temat: Gra dyplomatyczna
cyber2hot

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4693

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Mar 21, 2008 1:00 am   Temat: Gra dyplomatyczna
Poszukuje dobrej produkcji, gdzie na mocnym stopniu zwycięstwo opiera się przez dyplomację, przebiegłość, dokładne przemyślane ruchy itd., a nie że jak w większości gier strategicznych, opracuje w której sekundzie mam kliknąć daną ikonkę itp. ;]. Proszę podawać tytuły, gdzie będzie możliwość gry w sieci. Z góry dziękuję.
  Temat: Realistyczna gra RTS - poszukiwania!
cyber2hot

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 17449

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sty 07, 2008 1:03 pm   Temat: Realistyczna gra RTS - poszukiwania!
Twoja taktyka sprawdza się na małych mapach tylko (i to 1 na 1 szczególnie), jednak jak gra się na dużych mapach, to zanim do niego sie dojdzie to będzie za późno. Wystarczy, że zbuduje pojazd to wytnie wpień oddziały GI
  Temat: Realistyczna gra RTS - poszukiwania!
cyber2hot

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 17449

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 06, 2008 8:26 pm   Temat: Realistyczna gra RTS - poszukiwania!
Ja chce bardziej na multiplayer, a Dark Crusade dobre! Jednak w multi odpada, małe mapy i nie zrównoważone rasy (przykład; co za sens w tym jest, że silniejsze jednostki u Space Marine - Terminatorzy, można wybudować szybciej i więcej, przeciwieństwie do Gwardii Imperialnej, która musi się dłużej techować na Ogryny - których jest mniej w oddziale plus do tego są słabsze od wyżej wymienionej jednostki? a? :>) :P ale się rozpisałem xD ale nie o to chodzi, czekam na kolejne propozycje gier RTS...
  Temat: Czy istnieje taka gra?
cyber2hot

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5497

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 06, 2008 5:53 pm   Temat: Czy istnieje taka gra?
Hmm może być to RTS lub po prostu klasyczna gra turowa...

Cechy gry:
- zdobywanie terytorium - dzięki temu większe punkty rekwizycji za teren czy za posiadanie kluczową pozycje itp, gdzie z koleji za te punkty, wykup armii (a nawet może budowli).
- duże mapy
- różnorodność w nacjach itd.
- tryb multiplayer

To chyba tyle :) - czy istnieją gry, które spełnia przynajmniej jeden powyższy podpunkt? Proszę o odp.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16