gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 13
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomocy - Assasyni
_czarny_

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5680

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 06, 2011 1:29 pm   Temat: Pomocy - Assasyni
Przygotowuję właśnie ważną prezentację dot. właśnie nizarytów, temat jest dość trudny ale mam nadzieję że dam radę. W internecie jest kilka ciekawych informacji ale dla mojego nauczyciela historii są one mało wartościowe, bez źródeł książkowych mogę zapomnieć o celującym. Przeszukałem bibliotekę szkolną i gminną ale nie znalazłem żadnej wzmianki dlatego proszę was o pomoc, z góry dziękuję
  Temat: I po Usamie
_czarny_

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5704

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 06, 2011 1:18 pm   Temat: I po Usamie
Moim zdaniem zbytnio się z całością pośpieszyli, nie wiem jak sytuacja wyglądała z ich punktu widzenia ale patrząc z boku mam właśnie takie wrażenie.
  Temat: Natarcie przez syberię?
_czarny_

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9163

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 28, 2011 8:42 pm   Temat: Natarcie przez syberię?
Mowa była o natarciu Rosjan na USA nie odwrotnie, przepraszam bardzo ale coś nie wyobrażam sobie żołnierzy amerykańskich maszerujących przez Syberię...
  Temat: Europa Universalis 3 kody
_czarny_

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7129

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Gru 11, 2010 9:36 pm   Temat: Europa Universalis 3 kody
Z tego co wiem to chyba też Alt + 21 ale mogę się mylić
  Temat: W samo południe - Snajper
_czarny_

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13750

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Gru 10, 2010 5:32 pm   Temat: Re: W samo południe - Snajper
inqistor napisał/a:
Ale raczej takiego zabójcy, nie zwykłego "przeszkadzacza". Taki, co przekradnie się za linie wroga i tam ustrzeli wyższych dowódców.

To zabójcy czy snajpera? Różnica mała ale znacząca. U snajpera cierpliwość, u zabójcy improwizacja
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
_czarny_

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67432

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Gru 10, 2010 2:45 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Matis napisał/a:
_czarny_ napisał/a:
Hitler nie powinien zabijać Rommla, może wojna potrwała by trochę dłużej


Cóż po żywym Rommlu, skoro i tak podczas obrony Normandii zigonorowano jego plan i zastosowano koncepcję popieraną przez sporą część OKW (między innymi dowódcę wojsk pancernych na zachodzie, Leo Geyera von Schweppenburga) zakładającą wciągnięcie Aliantów w głąb Francji i pokonanie ich w klasycznej bitwie pancernej - który jak wiadomo okazał się klapą ;)


Fakt ale żywy zazwyczaj ma więcej możliwości działania od martwego.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
_czarny_

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67432

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Gru 10, 2010 12:38 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Zgadzam się że to przez manię Hitlera stało się to co się stało. Jeśli nie naciskał tak na Mansteina w czasie walk na wschodzie a niemiecki wywiad zrobisz trochę szumu za rosyjskimi liniami to kto wie... Po drugie Bitwa o Anglię i lądowanie w Normandii, Niemcy spaprali sprawę. Hitler nie powinien zabijać Rommla, może wojna potrwała by trochę dłużej
  Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
_czarny_

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 29932

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Gru 10, 2010 10:02 am   Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
Wracając do tematu, Litwini nie zgodzą się chyba że będą mieli nóż na gardle. Ale widząc to co się dzieje u nas w polityce to nie wyszli by na tym za dobrze.
  Temat: Natarcie przez syberię?
_czarny_

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9163

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Gru 10, 2010 9:56 am   Temat: Natarcie przez syberię?
W XIXw to mogło by być niewesoło ale powiedzmy w czasie IIWŚ to Rosjanie mogli by dać radę, zwłaszcza po lądowaniu w Normandii kiedy większość sił była zajęta właśnie tam. Straty były by na pewno ogromne
  Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
_czarny_

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10369

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Gru 10, 2010 9:47 am   Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
Atak czołowy kiedy tylko alianci zeszli na ląd. Ale od czołgów bardziej przydały by się samoloty i kilka łodzi podwodnych. Wtedy można by się pokusić o kontratak z flanki za pomocą łodzi
  Temat: Rudolf Hess
_czarny_

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10717

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Gru 09, 2010 7:23 pm   Temat: Rudolf Hess
Johnny Knoxville napisał/a:
A ja nie uogólniam. Po prostu nie wierzę w brak ideowości SS-manów z LSSAH w 1937. Uważam, że dobrze wiedzieli gdzie i po co są.

Niektórzy na pewno, może nawet większość. Ale głowę daję że w SS dało by się znaleść całkiem sporą grupę takich którzy nie do końca pochwalali Hitlera. A po drugie wielu Niemców w armii miało mniej na sumieniu niż nasi kochani Siewcy Pokoju. Ale nie usprawiedliwiam żadnej ze stron.
  Temat: Empire Earth 2
_czarny_

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 16894

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Gru 08, 2010 7:37 am   Temat: Empire Earth 2
Niestety ale taki sam problem mam za każdym razem kiedy chcę zagrać przez sieć. Nie tylko z tymi kolegami ale z każdym innym graczem
  Temat: Empire Earth 2
_czarny_

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 16894

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Gru 07, 2010 9:15 pm   Temat: Empire Earth 2
Witam, mam dość dziwny problem. Kiedy chcę pograć w EE2 przez internet z kolegami to mimo tego że mamy tą samą wersję gry (1.2) to pokazuje się komunikat o różnicach w pliku wykonawczym. O co chodzi? Mam oryginalną wersję gry.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16