gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 12
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W co obecnie gracie?
Zgredek

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65281

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sty 25, 2007 1:19 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Jak na razie to pogrywam w EU: II Wojna Światowa oraz Total Overdorse :wink: I dla rozerwania któryś raz przechodzę Mafie :D
  Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Zgredek

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7093

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:12 am   Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Też myślę, że najlepiej byłoby na początku zamknąć okolicę,
a dopiero później zaatakować, lub ewentualnie przed atakiem
trochę ostrzelać miejsce wykrycia z działek helikopterów.
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Zgredek

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14152

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Sty 24, 2007 7:39 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Ave Cezar! Świetnie wyszkolone Legiony Rzymskie osławione w wielu bitwach były bardzo potężne. Byli bardzo dobrzy zarówno w ataku jak i w obronie.

Husaria, wspaniała ciężka jazda. Bardzo droga, jednak w wielu bitwach pokazała swoją wartość bojową.
  Temat: Najpotężniejszy zakon rycerski
Zgredek

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5116

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sty 24, 2007 7:36 pm   Temat: Najpotężniejszy zakon rycerski
1. Templariusze - Długo się bronili w Ziemi Świętej, choć przegrali, jednak ich armia była potężna oraz posiadali wiele bogactw.

2. Krzyżacy - Wielka Armia, wielkie pieniądze :mrgreen: Długo walczyli z Polakami naprawdę świetnie wyszkoloną armią.
  Temat: Najlepsza Taktycznie Armia Sredniowiecza
Zgredek

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5716

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Sty 24, 2007 7:32 pm   Temat: Najlepsza Taktycznie Armia Sredniowiecza
Jak dla mnie dobrzy w średniowieczu byli też Polacy i ich strzelcy oraz ciężko zbrojna konnica. Francuzi także mieli wiele dobrych formacji. Anglicy także. Mongołowie używali specyficznych taktyk, jednak dobrze się przygotowywali do bitew, wykorzystywali dobre podłoże i swoich łuczników. I oczywiście osławiony Zakon Krzyżacki, których to wręcz zaprosiliśmy na swe ziemie :mrgreen:
  Temat: Zagadka??
Zgredek

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5032

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:43 pm   Temat: Zagadka??
Książkę czytałem nie dlatego by poznać jakąś tajemnicę, ale dla czystej rozrywki :mrgreen: Podobnie z filmem. Nie uważam, aby opisane w książce poglądy były prawdą. Choć może jakieś tam małe ździebko jest, ale to tylko ździebko :razz:
  Temat: Król Artur postac historyczna czy legenda??
Zgredek

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4978

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:40 pm   Temat: Król Artur postac historyczna czy legenda??
Król Artur, Arthmael, św. Armel, Arthwys, Arthur Uther Pendragon, Arthur Verte, legendarny król brytyjski będący bohaterem średniowiecznych romansów. Legendy te narodziły się prawdopodobnie w Walii, a ich podłożem była walka Celtów z posuwającymi się na zachód wzdłuż Tamizy Saksonami w VI w. Najbardziej prawdopodobnym przypuszczeniem jest, że historyczny Artur był jednym z wodzów Brytów w walce przeciwko Anglosasom, niekoniecznie królem.

W tekstach pisanych Artur pojawia się po raz pierwszy w Historia Britonum kronikarza Nenniusa z IX w.


Mi osobiście się wydaje, że być może była jakaś postać, która zainspirowała do wymyślenia tej legendy. Bardzo jest prawdopodobne, że taka postać istniała, bo legendy mają ziarnko prawdy :mrgreen: Więc wydaje mi się, że osoba podobna do naszego Artura rzeczywiście istniała :wink:
  Temat: W samo południe - Wąskie ściezki
Zgredek

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6991

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:33 pm   Temat: W samo południe - Wąskie ściezki
Ja też zagłosuję na piechotę. Małe wymagania i może dużo walczyć, jednak kosztem szybkości. Trudno też ją wykryć, tak, że największym jej mankamentem byłaby szybkość.
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Zgredek

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82655

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:08 pm   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Mikiss napisał/a:
Polecam też dodatek: II Wojna Światowa


Także polecam. Posiadam tę grę dłuższy czas, gra po wgraniu patcha jest naprawdę wymagająca, ale i dająca wiele radości :wink: Seria EU jest naprawdę spoko. Szkoda tylko, że czasem ma tendencję do wypadu do pulpitu przy Windowsie XP :neutral:
  Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Zgredek

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9163

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:04 pm   Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Dobrze, że nie żyje. Jednak nie powinien być torturowany i dobrze, że nie był. Nie możemy stać się tacy jak on. Niech Allach będzie z nim :razz:
  Temat: Ulubiona rasa
Zgredek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10711

PostForum: Książki   Wysłany: Sob Sty 20, 2007 3:09 pm   Temat: Ulubiona rasa
Elfy :D Nie wiem czemu, ale bardzo lubię tę rasę i nawet grając w jakiekolwiek gry to zawsze na początku wybieram Elfa ;)
  Temat: Zabawa w skojarzenia
Zgredek

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 14689

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Sty 20, 2007 3:05 pm   Temat: Zabawa w skojarzenia
wiele wygranych bitew w grach strategicznyh ---> EUL II Wojna Światowa, gra III Rzeszą :D
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16