gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 425
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Age Of Empires
Wojman

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4234

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Paź 01, 2006 2:55 pm   Temat: Age Of Empires
Mozna znalezc w sklepie za 25zl, wydała te gre Cenega.
  Temat: Harry Potter
Wojman

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 22354

PostForum: Książki   Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:45 pm   Temat: Harry Potter
MAO napisał/a:
Zabicie glownego bohatera, seks --> to by spowodowalo lawine protestow i watpie by autorka chciala sie na to narazic.


Coz pewnie masz racje, ale... ksiazka i tak wywoluje protesty w niektorych kregach, ba byla nawet palona na stosie! Jednak czy spelni sie moja wizja czy wizja Mande przekonamy sie po premierze 007 tomu. :) Zreszta nie twierdze, ze bedzie opisana sama scena uprawiania seksu - bedzie to raczej mniej wiecej tak, ze Ron wspomni Harremu, ze to robil z Hermiona. Albo jakas aluzja, ktora skloni czytelnika do takiego wniosku.
  Temat: W samo południe - CRPGi, a przygodówki
Wojman

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6286

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 1:42 pm   Temat: W samo południe - CRPGi, a przygodówki
Hmmmm... cRPG bardzo lubie, natomiast przygodowki nie za bardzo, choc w nie tez od czasu do czasu gram. Czyli odpowiedz na postawione przez Ciebie pytanie brzmi w moim przypadku tak.

Natomiast nie zgadzam się z twierdzeniem, ze przygodowki posiadaja lepsza fabule. Do tej pory nie spotkalem sie z kiepska fabula w CRPG, wrecz przeciwnie spotkalem sie do tej pory z wysmienita fabula. Wezme tu na przyklad genialna gre Planecape: Torment. Ja do tej gry wracam srednio raz do roku i przechodze od poczatku do konca, ale za kazdym razem znajduje w niej elementy, postacie czy wydarzenia, w ktorych wczesniej nie bralem udzialu. Wspomne jeszcze o tym, ze ta gra nie jest liniowa. Natomiast niektore przygodwoki sa najzwyczajniej w swiecie nudne oraz liniowe. Zreszta w grach przygodowych czesto sie pojawiaja roznego typu aburdy. Wezmy taki przyklad: wejscia do kopalni strzeze kilka desek. Zeby je usunac musisz posiadac lom. I tylko tym narzedziem jestes w stanie te deski usunac. Niewazme, ze posiadasz na wyposazeniu mlotek, jakis pret przypominajacy lom, mlotek i gwozdzie. Nie. Musi byc lom, bo inaczej desek nie sforsujesz.
  Temat: Zabawa w skojarzenia
Wojman

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 14644

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:45 pm   Temat: Zabawa w skojarzenia
Serbia -> wczasy
  Temat: Sprawdz swoj nick
Wojman

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10180

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:24 pm   Temat: Sprawdz swoj nick
Hmmm... ciekawe:

Emanuje z ciebie chęć do życia
Umiesz lać wodę :D
Masz duszę romantyka
Umiesz mówić NIE
Masz mały krąg zaufanych przyjaciół
Na pozór nie wyróżniasz się z tłumu, ale.... :)
  Temat: Settlers II w 3D
Wojman

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8110

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:44 am   Temat: Settlers II w 3D
1. Czy do Settlers II 3D zostanie dolaczona jako bonus gra Settlers II?
2. Czy oprócz budynków i postaci pojawi się też muzyka, ktora towarzyszyła naszym poczynaniom w Settlers II?
3. Settlers II 3D bedzie gra darmowa do sciagniecia z sieci czy tez pojawi sie sklepowa wersja?
  Temat: Frater
Wojman

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8317

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 11:01 pm   Temat: Frater
Zapraszam do zapoznania sie z recenzja gry Frater. Jestem dumny - miałem (nie)przyjemość wystawić grze aż 1%. Recenzje znajdziecie w tym miejscu.
  Temat: Harry Potter
Wojman

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 22354

PostForum: Książki   Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 10:46 pm   Temat: Harry Potter
Coz autorka juz nie raz udowodnila, ze potrafi zaskoczyc czytelnikow. Nie zdziwie sie gdy w siodmej czesci dojdzie no... ten... tego do kontaktu fizycznego pomiedzy Hermiona i Ronem. Bo zakonczenie czesci szostej wyraznie sugeruje, ze ta dwojka bohaterow bedzie para. Mysle tez, ze w przeciwienstwie do wiekszosci innych cyklow glowny bohater zostanie na koncu usmiercony.
  Temat: Harry Potter
Wojman

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 22354

PostForum: Książki   Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 8:12 pm   Temat: Harry Potter
Nie ma takiej gry strategicznej. Dlatego temat przenioslem do dzialu Ksiazek. Co do Harrego Pottera to znam i lubie, przeczytalem wszystkie 6 czesci i z niecierpliwoscia czekam na 7.
  Temat: UFO Afterlight
Wojman

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4693

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 12:15 am   Temat: UFO Afterlight
Pamietam, ze swego czasu recenzowalem UFO: Aftermatch i gra nawet ode mnie dosc wysoka ocene dostala. Nadal polecam zapoznac sie z ta gra, bo kosztuje niewiele, a daje sporo satysfakcji.
  Temat: W samo południe - Czas produkcji, a szybkość strat
Wojman

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4138

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 2:31 pm   Temat: W samo południe - Czas produkcji, a szybkość strat
A ja nie jestem w stanie odpowiedziec ani tak ani nie. Bo toretycznie dluzszy czas budowy oznacza, ze dana jednostka potrzebuje wiecej materialow. Co moze, ale nie musi oznaczac, ze bedzie miala bardziej wytrzymaly pancerz. Z drugiej zas strony przeciwnik moze dysponowac bronia tak skuteczna, ze zaden pancerz nie bedzie w stanie sie przed atakiem obronic.
  Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Wojman

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6913

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 4:11 am   Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Backside napisał/a:

Tych lotnikach, których potem odesłano do Stalina? Poprosiłbym o inny przykład powszechnego uznanania chociaż jednego zachodniego kraju dla naszego wysiłku.


Sprawa urzadzenia Enigma. Fakt, faktem, ze do niedawna nawet w Oxfordzkiej encyklopedii byl blad, ktory mowil o tym, ze to Anglicy roszyfrowali kod Enigmy. Niemniej jednak od paru lat brytyjczycy (i nie tylko oni) mowia z podziwem o polskich matematykach, ktorzy rozwiazali ten szyfr.

Backside napisał/a:
sadzę, że powinniśmy upominać się czy nawet krzyczeć o swoje prawa


Oczywiscie, ze powinnismy sie upominac o prawde historyczna czy o swoje prawa. Ale jak sie upominamy o prawde to nie ma co sie oburzac, ze tworcy gry wykorzystali autentyczny rozkaz, ktory mowil o "odpowiedzi na polska agresje", bo to byl prawdziwy rozkaz armii Niemieckiej. Nie ma tez sensu gdy tworcy innej gry popelnia blad w herbie danego narodu i od razu mowic o pokazywaniu Polski "w trydycyjnie niekorzystnym swietle" i od razu nie organizowac petycji. Tylko wyslac maile kolejno do producenta gry, swiatowego wydawcy, a na koncu polskiego dystrybutora z wytlumaczeniem co jest zle i dlaczego powinno byc inaczej oraz prosba, aby to poprawic. A dopiero jak w jakims sensownym przedziale czasu nie bedzie odpowiedz od zadnego z adresatow maili to organizowac petycje.

Ja tez jestem Polakiem i z wielu osiagniec mojego narodu jestem dumny. Sam tez czesto narzekam na rzadzacych, na rodakow, na Jedynie Slusznych Katolikow z Rozglosni Niesklamanej. Co wiecej tez mnie oburzaja wystapienia takich politykow jak prezydenta Francji mowiace o tym, zebysmy lepiej siedzieli cicho. Po prostu takie zachowania trzeba pietnowac. Daleki natomiast jestem od tego i bede zawsze goracym przeciwnikiem zasady, ze co powstaje w Polsce to Wielkie i Ważne jest, więc trzeba obejrzeć, kupić czy pograć. Na niektórych forach internetowych spotkałem się z czymś takim: "Frater powstaje w Polsce, co prawda gry na oczy nie widzialem, ale ponieważ jest robiony przez polakow juz dzis daje 8/10".
  Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Wojman

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6913

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 7:15 pm   Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Backside napisał/a:
W takim razie media komputerow niepotrzebnie rozdmuchały tę sprawę i mam złe informacje.


Afere rozpoczal "Glos Szczecinski". A, ze dziennikarzom nie chcialo sie w gre pograc i zobaczyc na wlasne oczy tylko opierac sie na plotce to inna sprawa. Choc faktycznie afera byla szeroko komentowana w prasie branzowej i portalach internetowych. W jednym nawet Codename: Panzers II otrzymała... 0 % za antyposlskie treści. Dziwne kryterium oceny gry swoją drogą.

Backside napisał/a:
Że nasza armia na wszystkich europejskich frontach wypruwała sobie żyły, by dostać figę z makiem - mało tego, nie jesteśmy absolutnie żadnymi bohaterami na zachodzie


Zyly sobie wypruwalismy, fakt. Walczylismy na wszystkich frontach tez fakt. Ale wspomne tylko, ze Polska - co prawda za namowa ZSRR - zrezygnowala z reparacji wojennych. I zwroc uwage na fakt, ze wbrew temu co mowisz na zachodzie z podziwem mowi sie m.in. o polskich lotnikach.

Backside napisał/a:
dodatku przez lata (a może i do dziś). mieliśmy opinię antysemitów.


Na taka opinie w pelni sobie zaluzylismy. Bo jak cos sie zle dzieje to wina tych wrednych Żydów. Widzisz Backside tak sie sklada, ze wiem jak polacy sie wyrazaja o zydach, bo czesto uczestnicze w zbieraniu podpisow czy rozmow z wyborcami na ulicy. Do tego wystarczy poczytac Nasz Dziennik (www.naszdziennik.pl) i posluchac Radia Maryja, zeby sie dowiedziec co Katolickie Media sadza o zydach.

Backside napisał/a:
I nie chodzi tu o polityczną przeszłość II RP (ani dzisiejsze Radio Maryja), ale o "polskie obozy koncentracyjne".


Sprawa polskich obozow koncentracyjnych byla przedstawiana juz wielokrotnie na spotkaniach przywodcow. I wielu politykow zagranicznych stwierdzilo, ze pod pojeciem "polskie obozy koncentracyjne" maja na mysli niemieckieobozy, ktore byly na polskich ziemiach zalozone przez Niemcow.

Backside napisał/a:
Opozycyjna przeszłość PRL'u to inna bajka - Amerykanie szanują Wałęsę, bo to uosobienie american dream, Unia lubi transformację, bo udało nam się osiągnąć "socjal-kapitalizm", a Francuzi lubią zrywy robotnicze, bo to w myśl ich lewackich rewolucji.


Bo oczywiscie PRL to nie była Polska, wiec mozna o niej mowic w superlatywach. Zauwaz prosze, ze gdyby nie Walesa, Okragly Stol nie byloby dzis wolnej Polski. Kolejna sprawa. Najpierw mowisz, ze Polska jest przedstawiana w "tradycyjnym niekorzystnym swietle". Ale jak udowadniam, ze tak nie jest to Ty zaczynasz mowic "ale to inna bajka", "Walesa to ametykanski sen" etc. Czyli inaczej mowiac fajnie jest narzekac, ze o Polsce sie mowi zle. Zle jest tez gdy o Polsce mowi sie dobrze.

Backside napisał/a:
t tyle sentymentów wobec Polski - naszą historię wcześniejszą i nasz kraj współcześnie mają serdecznie gdzie, o czym świadczą w/w słowa Chiraqua.


Slowa Chiraqua byly godne potepienia i zostaly potepione zarowno przez owczesnych rzadzacych w Polsce jaki owczesna opozycje. A ze jakis kretyn tak sie wypowiedzial nie znaczy to wcale, ze wszyscy tak na Zachodzie mysla.

Backside napisał/a:
Bez obrazy, ale jakie ma znaczenie to kto się Tobie myli


A takie, ze jestem polakiem a prezydenta od premiera nie rozrozniam. To co dopiero ma zrobic prezydent USA. Owszem Bushowi zdarzaja sie pomylki, ktore wytykaja jego przeciwnicy. Co wiecej prezydent USA przeprosil za pomylke, ale oczywiscie "zwykle sorry nie wystarczy".

Backside napisał/a:
USA odwdzięczyło się nam kilkoma drobnymi transakcjami


Oczywiscie lepiej by bylo gdyby prezydent USA powiedzial "thank you Poland" i zeby amerykanie nie robili w Polsce zadnych inwestycji. Zapomniasz jednak o pewnej drobnej sprawie jaka sa wizy. W nowej ustawie emigracyjnej pojawil sie zapis, ktory praktycznie jest korzystny tylko i wylacznie dla... Polski. A mowi on o zniesieniu wiz dla krajow, ktore nie sa na czarnej liscie krajow poprierajacych terroryzm, do Iraku wyslali przynajmniej 300 zolnierzy. Bylo tam jeszcze kilka zapisow, ktore spelnic moglismy tylko my. Ale to tylko dorbnostka.

Backside napisał/a:
Dopiero potem okazało się, że "wolność, demokracja" i było słusznie. Natomiast nie jestem zupełnie przekonany, aby jakiekąkolwiek chwałę przypisano Polsce tylko indywidualnie Wałęsie i Kwaśniewskiemu.


Kwasniewski byl w tym okresie prezydentem Polski i otwarcie sie mowilo o polskim wkladzie w szerzeniu demokracji na Ukrainie.

Backside napisał/a:
Powiem Ci, że niemiło mi się dyskutuje - stwierdzenia typu powyższe czy "moj drogi Kolego" są w tym momencie szydercze.


W zadnym wypadku i nigdy nie mialem powodu, zeby z Ciebie szydzic i nigdy nie szydzilem. Podales przyklad, ktory zupelnie nijak mial sie do rzeczywistosci, ja chcialem Ci jedynie pokazac, ze jest on bledny. A co wiecej, ze afera dawno sie zakonczyla. I wiesz troche denerwuje mnie fakt, ze chce kultutalnie rozmawiac, ze podkerslam poprzez pisanie wyrazu "kolego" z duzej litery, a ty mi zarzucasz w tym momencie szyderstwo i zle knowania.
  Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Wojman

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6913

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:46 am   Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Backside napisał/a:
Nie mam zielonego pojęcia :) . Pytanie to należałoby postawić na forum MTW albo do admina strony - Fraqa, który chyba stanie się jedną z głównych osób odpowiedzialnych za akcję.


A zapytam sie tego pana czy rozmawial z CDP czy nie. Bo jak wspomnialem najpierw sie rozmawia pozniej pisze petycje.

Backside napisał/a:
Skąd? Z autopsji :] (spytaj się Mao jak wyglądała korespondencja z LEM'em - mogę zdradzić też, że sami jego pracowanicy sobie robią jaja z olewania maili i nieodpisywania)


Firma LEM nie jest czescia firmy SEGA. Ze w LEMie nie odpowiadaja na maile nie znaczy to, ze firmie SEGA tak robia.

Backside napisał/a:
Ale proszę bardzo - słynny przykład z Codename Panzer, gdzie Polska rozpoczęła IIWŚ


Zle trafiony przyklad moj drogi Kolego. W tej grze uzyto AUTENTYCZNY rozkaz. Bo zapewne znasz bezposrednia przyczyne wybuchu II wojny swiatowej. Bylo to tak, ze Niemieccy zolnierze przebrani w Poslkie mundury zaatakowali niemiecka rozglosnie radiowa. A rozkaz o ktorym wspominasz brzmial mniej wiecej tak "W odpowiedzi na polska agresje...". Tak wiec w tym przypadku w "tradycyjnie skrzywionym, świetle" sa przedstawione fakty historyczne. A, ze rozkaz byl prawdziwy i na nim wzorowali sie autorzy gry to znaczy, ze chcialo im sie posiedziec w archiuwm i poczytac.

Wojman napisał/a:
Dopiero w tym roku przyznano, że polski wywiad miał znaczący wkład w działania szpiegowskie na rzecz aliantów podczas IIWŚ. Przez lata sprawa przemilczana.


Skoro jak mowisz prawda byla przemilczana to nie moglo dosc do sytauacji, ze Poslska byla przedstawiona w "tradycyjnie skrzywionym, świetle", bo o tym milczano. :) Znow zly przyklad.

Backside napisał/a:
A już mówiąc na sam koniec - jesteśmy krajem "małym i dalekim" i liczymy się dla zachodu tylko czasami, dlatego większość prztyczków w nos (słowa Chiraqua odnośnie obecności Polski w UE) musimy znosić albo wyżywać się na łamach ultraprawicowych gazet.


Nieprawda. Do tej pory z szaczunkiem mowi sie na Zachodzie o Okraglym Stole, o Sierpniu 80, o Walesie o polski wklad w Iraku, o poparciu przez Polske Ukrainy. Czyli to co ultrapeawicowe gazety nazywaja "zdrada polski".

Backside napisał/a:
W każdym razie sporo osób jest przekonanych, że Bush w życiu by nie pomylił prezydenta Wielkiej Brytanii, z premierem - a gdyby tak się stało, zwykłe "sorry" by nie wystarczyło.


Mi dwa kaczory blizniaki tez sie myla caly czas. Pomijajac juz fakt, ze w Wielkiej Brytanii nie ma urzedu prezydenta. Ergo: znow zle trafiony przyklad.
  Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Wojman

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6913

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:23 am   Temat: Petycja na stronie MTW 2.
Nie odpowiedziales najwazniejsze pytanie: czy przed wystosowaniem tej petycji jej sygnatariusze kontaktowali sie z CD Projekt? A jesli tak jaka byla ich odpowiedz?

Backside napisał/a:
której mail nie zostanie od razu wrzucony do śmieci


Z kad wniosek, ze mail wyslany do firmy SEGA idzie od razu do smieci? A moze warto by bylo sie skontaktowac z producentem gry?

Backside napisał/a:
Pisząc to jednocześnie pokazujesz, że sprawa polska na arenie międzynardowej Cię nie interesuje


Nie wiem z kad nasunal Ci sie wniosek, ze sprawa polska na arenie miedzynarodowej mnie nie interesuje? Nadal prosze o przyklady podawania naszego kraju w "tradycyjnie skrzywionym, świetle".
 
Strona 2 z 29
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 16