gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 2
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: HMM 3 czy 4 ??
Ving

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 22970

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Czw Sie 24, 2006 3:44 pm   Temat: HMM 3 czy 4 ??
Wg mnie wszyscy niepotrzebnie traktują HoMM 4 jako kontynuację "trójki", gdyż mechanika rozgrywki zmieniła się na tyle, że można by te dwie gry uznać za zupełnie inne. Swego czasu grywałem często w HoMM 3, potem w "czwórkę" i w tej chwili muszę przyznać, że zagrałbym prędzej w HoMM 4, niż w "trójkę".

P.S. HoMM 5 wymiata na całej linii
  Temat: Disciples II Mroczne Proroctwo oraz Bunt Elfów
Ving

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9895

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Sie 24, 2006 3:33 pm   Temat: Disciples II Mroczne Proroctwo oraz Bunt Elfów
Od końca. "Różdżkarze" mogą dowodzić tylko jedną jednostką, ponieważ nie są to bohaterowie przeznaczeni do walki, tylko do przejmowania wrogich kopalń czy "kryształów" many. Złodzieje są drodzy? A zwykłe jednostki są tanie? Zaprzeczasz sam sobie, gdyż ceny tych jednostek są porównywalne (zwykłe jednostki kosztują przeważnie od 50 do 100 sztuk złota, a złodzieje 150). Czy widziałeś kiedyś złodzieja umiejącego dobrze walczyć i zdolnego przeciwstawić się doskonale wyszkolonym jednostkom przeciwnika? Trudno nim uciec, fakt. Ale to właśnie dlatego złodziejem nie należy dopuścić do walki!
Teraz sprawa dużych jednostek. Na najłatwiejszy przykład można podać jednostkę Infernal Knight i jego odpowiednik "poziomowy" Demon Lord (Władcę Demonów, czy jak mu tam było). Różnica jest miażdżąca - zarówno w zadawanych obrażeniach jak i punktach wytrzymałości (HP). W innych przypadkach jest podobnie. Jednostki i bohaterowie nie są mało zbalansowane - trzeba tylko umiejętnie i skutecznie wykorzystać jedną jednostkę przeciw drugiej.
Sprawa czarów - czary są wyjątkowo przydatne i celnie rzucone, potrafią zmienić losy nadchodzącej bitwy. Bo np. zaklęcie zabierające 150 PW (punktów wytrzymałości), może unieszkodliwić magów i strzelców wrogiego bohatera, czyniąc z niego łatwą ofiarę.
Ekonomia, faktycznie jest dość specyficzna, ale wg mnie jest specjalnie uproszczona, aby nie zajmowała zbyt dużo uwagi gracza.
W jednym muszę Ci przyznać rację - doświadczenie przychodzi powoli (ale nie aż tak bardzo powoli), a strata "superbohatera z superjednostkami" często oznacza porażkę. Bardzo często.
Reasumując mój wywód (aż się spociłem), szukasz dziury w całym. Jednak to Twoje zdanie o grze, więc nie będę narzucał mojego zdania...

Nie mam ulubionej nacji, ulubioną jednostką była Death, rozczarowała mnie monotonia, która na dłuższą metę okazywała się uciążliwa.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16