gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 35
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Homoseksualizm
Villemo

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16990

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 8:44 pm   Temat: Homoseksualizm
[quote="Hunter"]
Ajmdemen napisał/a:


Ale zawsze ten przykład jest, a wydaje mi się, że chłop wie co mówi.



To jest wybór, ale organizm i umysł poniekąd dokonuje ten wybór za Ciebie.


Skuszę się na stwierdzenie, że wybór może być jedynie taki, że rezygnujemy z homoseksualizmu wpisanego w geny i osobowość, na rzecz akceptacji społeczeństwa.

Jeśli chodzi o przykłady to znam wielu homoseksualistów, w większości mężczyzn, i po wielu rozmowach z nimi mogę powiedzieć, że nie pojawia się coś w rodzaju wyboru czy chce być homo czy hetero. W okresie dojrzewania(w większości przypadków)człowiek stwierdza, że dana płeć go pociąga.

Często słyszę stwierdzenia typu: wśród artystów jest najwięcej homo- to sugeruje, że homoseksualizm jest czymś nabytym, uwarunkowanym społecznie. Faktycznie wygląda to tak, że pewne grupy społeczne przejawiają większą tolerancje, można się w nich otworzyć bez krytyki, stąd pozory, że jest w nich więcej homoseksualistów- po prostu tam nie trzeba się obawiać, ukrywać, można być sobą.
  Temat: Co teraz czytasz?
Villemo

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 22054

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 11:12 am   Temat: Co teraz czytasz?
Klemens napisał/a:
Villemo napisał/a:
A co możecie zaproponować z typowego fantasy? Nie wiem właśnie za co się teraz zabrać


Pytanie jak definiować "typowe fantasy":)

Z tego ze wszech miar typowego może być chociażby twórczość Piekary w rodzaju zbioru opowiadań pt. "Ani słowa prawdy", choć mi przypadł on do gustu średnio.

Z mniej typowych - twórczość Pratchetta, "Achaję" Ziemiańskiego tudzież "Elantris" Brandona Sandersona.

Z jeszcze mniej typowych - cykl o czarnoksiężniku z Archipelagu Ursuli K. Le Guin (to już mocno polecam!)

A z literatury fantastycznej (nie mylić z fantasy), zresztą dość nietypowej - twórczość Jacka Dukaja (naprawdę dobre! i polskie!:)) - zwłaszcza "Czarne oceany", "Inne pieśni" (moje ulubione) i "Lód" (uwaga na język! Zresztą to książka na naprawdę dłuuugie noce:))

K. Le Guin już poznałam- i faktycznie, autorka godna polecenia.
Na "Achaję" też już zwróciłam uwagę ale na razie jakoś mnie nie ciągnie :wink:
Co do Piekary- na pewno do niego wrócę ale jestem po cyklu o Mordimerze i chciałabym odmiany :wink:
Znacie może książki z Trylogii Czarnego Maga Trudi Canavan ?Zainteresowała mnie, jednak fajnie byłoby poznać opinie innych :grin:
  Temat: Co teraz czytasz?
Villemo

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 22054

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 9:58 am   Temat: Co teraz czytasz?
A co możecie zaproponować z typowego fantasy? Nie wiem właśnie za co się teraz zabrać :neutral:
  Temat: Książki Fantasy
Villemo

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21590

PostForum: Książki   Wysłany: Pią Sie 29, 2008 8:12 pm   Temat: Książki Fantasy
[quote="Hunter"]

Ja tam za Sapkowskim nigdy nie przepadałem :P zasypiam przy wiedźminie :D
[quote]
dlatego napisałam większość a nie wszyscy :wink: dla każdego coś innego :grin:
  Temat: Książki Fantasy
Villemo

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21590

PostForum: Książki   Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:29 pm   Temat: Książki Fantasy
Ja polecam cykl o Inwizytorze Jacka Piekary-czyta się bardzo dobrze, orginalna fabuła, bardzo dobry język.
Chyba jak większośćjestem pod wrażeniem Wiedźmina :wink:
No i oczywiście klasykę- DragonLance- z tą pozycją każdy powinien się zapoznać :grin:
 
Strona 3 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16