gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 72
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W co obecnie gracie?
Tigo

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65197

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Sty 14, 2007 6:46 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Ja od lat męczę HOMAM 3 i Panzer General 1 i 2. Lubię też czasami pobiegać za frycami z mauserem w rękach (CoD lub MOHAA).
  Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Tigo

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9127

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sty 04, 2007 9:13 pm   Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Moim zdaniem stracenie Husseina nie było potrzebne. Dzięki takim akcjom, Amerykanie stają się coraz bardziej podobni do ludzi jego pokroju. Jak napisał mój przedmówca- jego śmierć nie przywróci już życia jego ofiarom.
  Temat: Mieczem i krzyżem: Orden Militar de Alcantara
Tigo

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6217

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Gru 31, 2006 2:14 pm   Temat: Mieczem i krzyżem: Orden Militar de Alcantara
Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące artykułu pt. "Mieczem i krzyżem: Orden Militar de Alcantara" , to właśnie tutaj możecie je zamieścić.
Tigo
  Temat: System Schmeisser
Tigo

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6004

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pią Gru 29, 2006 10:17 pm   Temat: System Schmeisser
Zapraszam do komentowania artykułu "System Schmeisser" (link do artykułu ).
Tigo
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Tigo

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Gru 28, 2006 11:28 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Chciałem tu ukazać stosunek jakości do liczebności. Takich przykładów można podać wiele: Termopile, Kircholm etc.
Menajev napisał/a:
Poza tym wyniki Żukowo wyraźnie pokazały, kto ponosi winę tych klęsk.

Jakie wyniki? Stalingrad, Kursk czy Berlin? Poza tym nie przypominam sobie, by Żukow brał udział w Wojnie Zimowej.
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Tigo

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Gru 28, 2006 5:59 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev napisał/a:
A jeśli te 150 tys. stanie przeciwko 2 mln i nie zginie, to kto będzie wtedy walczył, skoro nikt inny nie umie trzymać broni??

Bywało, że takie małe armie z powodzeniem stawiały czoło mocarstwom. Przykładem może być tu tzw. "wojna zimowa" (Talvisota) z 1940 roku, kiedy to grupka fińskich żołnierzy przez 4 miesiące opierała się Armii Czerwonej (dla porównania Finowie posiadali jedynie 30 czołgów, podczas gdy Rosjanie mieli ich 3000).
  Temat: Mundury II wojny światowej
Tigo

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7000

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Gru 27, 2006 11:11 am   Temat: Mundury II wojny światowej
Ja też dopatrzyłem się błędu- Asterix pisze, że st. szer. Armii Czerwonej uzbrojony jest w karabinek Tokiewera (cóż to takiego?). Domyślam się, że miałeś na myśli karabinek SVT- 40 (Samozarjadnaja Wintówka Tokarewa). Warto też dopisać, że Czerwonoarmiści najczęściej byli uzbrojeni w repetiery Mosina. Razi mnie jeszcze stwierdzenie, że byli wyposażeni w łopatki. Usuń proszę to stwierdzenie, a zamiast niego wstaw saperki (zamiast w nawiasie).
Pozdrawiam, Tigo
  Temat: Najpotężniejszy zakon rycerski
Tigo

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5104

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 8:19 pm   Temat: Najpotężniejszy zakon rycerski
Które według Was 2 zakony rycerskie był najpotężniejsze w historii?
Proszę też o podanie uzasadnienia.
  Temat: Proponuje wybory na najlepsza flote IIWŚ
Tigo

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9208

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 7:54 pm   Temat: Proponuje wybory na najlepsza flote IIWŚ
mande napisał/a:
Tigo napisał/a:

najgorszą była francuska

Tu się nie zgodzę . Nie mamy pewności, czy jakieś inne państwo nie miało gorszej floty (co jest niemal pewne).

Najgorsza spośród wymienionych w ankiecie.
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Tigo

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14104

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 7:42 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Matis- myślę, że Asterix nie miał zamiaru porównywać tu danych formacji, lecz wyłonić spośród nich taką, którą Sztabowicze uznają, za najlepszą w swojej epoce. Zgadzam się z tobą, że porównania nie mają tutaj sensu.

Asterixie w samej husarii urzekło mnie to, że była to jedna z niewielu polskich formacji przed którą drżała spora część świata i która potrafiła zrównać z ziemią nawet przeważające siły nieprzyjaciela. Ogólnie uwielbiam kawalerzystów za to, że byli srodzy w walce, a poza służbą honorowi i rycerscy(oczywiście nie wszyscy, bo o lisowczykach bym tego nie powiedział).
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Tigo

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14104

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 7:07 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Asterixie, chyba chodzi Ci o formację wojskową, a nie o armię.
Armią może być np. 1 armia konna gen. Budionnego, armia "Łódź" gen. Rómmla lub armia Ryszarda Lwie Serce podczas III wyprawy krzyżowej.
Nie zmienia to jednak mojego zamiłowania do polskiej kawalerii, na którą oddałem głos.
  Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
Tigo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4768

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 6:59 pm   Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
1. Atak na pojedyńcze jednostki wg. ich zdolności bojowych korzystając z zaskoczenia (chodzi mi tutaj o Wehrmacht i SS)
2. Po zlikwidowaniu ww. jednostek, rozbicie granatowej policji i innych służb niemeckich
3. Otwarcie drogi dla bolszewików i utrzymanie miasta do czasu nadejścia odsieczy.
  Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
Tigo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6745

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 6:43 pm   Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
Menajev napisał/a:
Ale w bardziej 'dzikich' armia pierwsza linia przyjmowała na siebie cały impet wrogiej armi i ginęła większość z nich.


Bardziej "dzikie" armie nie trzymały szyku, tylko rzucały się "kupą"

Podstawą funkcjonowania wojska, aż do XIX w. był szyk. Oddziały trzymające szyk zwiększały wieloktotnie swoją wartość bojową. W wąwozie Termopilskim stał 200 osobowy szyk Spatrtan, którego przez wąskość wąwozu nie dało się obejść (wiadomo co było dalej). Gdy szarżowały na siebie 2 oddziały, to tuż przed wejściem w zwarcie popychano pierwszy szereg po to, by swym impetem przerwał szyk nieprzyjaciela. Co tu ukrywać, byli oni mięsem armatnim. Jeśli jednak żołnierze z pierwszego szeregu przeżyli (albo ich część), to czekały na nich liczne niespodzianki: krótkie tasaki nieprzyjaciela, drzewcówki zza jego pleców i koledzy z tyłu dobijający do przeciwnika. Oczywiście nim dobiegli do wroga, to część z nich była tratowana przez swoich zaraz po tym, jak oberwali bełtem albo innym draństwem.
Tak przynajmniej wyglądało to w średniowieczu.
  Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
Tigo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4768

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 5:55 pm   Temat: W samo południe - Planujemy powstanie
Nie samą amunicją żyje człowiek. Przydałyby się też medykamenty i żywność. Dobrze byłoby też odciąć poszczególne placówki od lini telefonicznej i od elektryki, aby nie mogły się kontaktować z resztą świata.
  Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Tigo

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7066

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 5:51 pm   Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Oczywiście powinno się ich okrążyć a potem:
1. Wysłać mediatorów aby Ci nakłonili terorystów do złożenia broni.
2. W razie decyzji odmownej, nalerzy przy użyciu przewagi techniczej wybić terrorystów, a szczęściarzy którym udało się przeżyć aresztować.
 
Strona 4 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16