gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 72
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Krucjaty!!!!
Tigo

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7753

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 23, 2007 7:30 am   Temat: Krucjaty!!!!
Salve!

Myślę, że wszystkie podane przyczyny są jak najbardziej poprawne.

Jeśli jednak chodzi o tę najważniejszą to odniosę się do starego powiedzenia:
"Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze"

Pozdrawiam, Tigo
  Temat: W samo południe - Broń w drużynie piechoty
Tigo

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4609

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Maj 14, 2007 6:33 pm   Temat: W samo południe - Broń w drużynie piechoty
Wg. mnie drużyna "do wszystkiego", czyli standardowy oddział piechoty powinien mieć na stanie (dla 10 osób; na przykładzie WP):
- 6 k. szturmowych (Beryl)
- 3 granatniki (Pallad)
- 1 rkm (PK)
- 1 k. wyborowy (Alex - nazwany bodajże Bor)
- 2 pm (Glauberyt)
- 10 sztuk broni bocznej (Wisty - pożal się Boże!)
- 1 granatnik ppanc. (RPG-7)
Jak zapewne zauważyliście, poza RPG-7 brak zupełny broni ciężkiej. No bo po co? Tachać tony żelaztwa to gwóźdź do trumny dla drużyny. A jak wprowadzić broń ciężką podczas np. boju spotkaniowego?? Czas potrzebny do przygotowania stanowiska ogniowego może kosztować drużynę masę dusz! A walka w mieście?? Po co tam moździeże, czy wkm-y?? Aby mordować cywili przez ściany??
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Tigo

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13916

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Maj 10, 2007 10:52 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Mikiss napisał/a:

Nie przypominam sobiem, żeby na kartach historii było kiedykolwiek zapisane że była jakaś wojna religijna w Polsce.


Ekhm... niespecjalnie rozumiem. Przecież właśnie o tym piszę. Podczas gdy w całej europie "cywilizowane" narody wyżynały się, to w RP panowała tolerancja. I to jest wg. mnie naszym wielkim powodem do dumy.
Mikiss napisał/a:
W powstaniu Chmielnickiego bardziej chodziło o to, że kozacy nie chcieli płacić podatków, i pracować na roli.
Kozacy chcieli być wolni

Kozacy byli wyzyskiwani i uciskani przez spolszczoną szlachtę ruską. Dlatego też szukali kryjówki na Zaporożu. Pomyślmy - z czego miała żyć tempa hołota, pozbawiona ziemi? Odpowiedź - z rabunków! Królowie polscy podporządkowali sobie z czasem tę zbrojną hałastrę wprowadzając rejestr. Niestety, nowe zajęcia stało się bardzo popularne na Ukrainie i pod naciskiem szlachty rajestr został zmniejszony, a prawa Kozakom odebrane. No i się zaczęło...
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Tigo

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13916

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 09, 2007 9:30 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Witajcie!
Ajmdemen napisał/a:
...bowiem i poseł, który krzyknął "veto"- natychmiast po tym ulotnił się z sali...

...a za nim zbrojna kupa szlachty! Przynajmniej tak było w złotej epoce RP, a potem to już wiadomo.
Mikiss napisał/a:
chociaż Polacy byli katolikami, szanowali wierzenia innch, swoich obywateli.

I chwała im za to! Powodem do dumy powinien dla Polaka być fakt, że to od POLAKÓW reszta europy uczyła się tolerancji i demokracji!
FifiCz napisał/a:
Szlachta i magnaci szerzyli wtedy hasło,że "Polska nierządem stoi"
Hasło te szerzył bodajże ks Piotr Skarga.

Według mnie powodem osłabienia RP była duma, pycha i zachłanność szlachty, oraz upadający patriotyzm. Dzisiaj dzieje się podobnie, przynajmniej w niektórych sferach (oczywiście dziś nie dotyczy to już szlachty, lecz zwykłych obywateli).

Pozdrawiam
  Temat: Seria Commandos "kult" to juz czy jeszcze nie ?
Tigo

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6910

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Maj 05, 2007 7:24 pm   Temat: Seria Commandos "kult" to juz czy jeszcze nie ?
Ha! Gdy tylko sprawiłem sobie kompa to trafiły w me ręce 4 zacne tytuły, które do dziś dnia uwielbiam:
-Panzer General
-HOMAM 2
-NFS 3
-Commandos BEL

Poza NFS, wszystkie tytuły przykuły mnie na dni całe do kompa. Do tej pory lubię pograć sobie w starsze gierki, ale w Comma dawno już nie grałem.
Comm BEL - rewelacja!
Comm BTCOD - bywało lepiej
Comm 2 - miód!
Comm 3 - rzucić na ziemię i skakać po klacie
Comm 4 - nie grałem
  Temat: Akcja "Wisła"
Tigo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4672

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 5:41 pm   Temat: Akcja "Wisła"
Akcja "Wisła" to nic innego jak akt bezprawia komunistycznych hord Stalina. Oczywistym jest, że akcja ta nie powinna nigdy mieć miejsca. Debata na ten temat, mogłaby również dotyczyć "Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" Hitlera!
Pozdrawiam
  Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Tigo

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7066

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 2:17 pm   Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
FifiCz napisał/a:
Trzeba by najpierw otoczyć terrorystów i rozbić ich z działek

Hmmm... idąc dalej tym tokiem myślenia dojdziemy do wniosku, że wpierw należy zrobić nalot dywanowy, porządne przygotowanie artyleryjskie, szybki atak na ariegardę, symulowany atak czołowy w celu związania większości wrogich sił wraz z jednoczesnym przełamującym atakiem na skrzydło...

To tylko grupa terrorystów! Być może broni się pomiędzy zabudowaniami w otoczeniu cywilów.
  Temat: Uzbrojenie dla WP
Tigo

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 34432

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 11:57 am   Temat: Uzbrojenie dla WP
Witajcie!
Puśćmy wodze fantazji i pomyślmy nad najlepszym uzbrojeniem dla naszej kochanej Armii (tyczy się to obecnego WP). Innymi słowy - co chcielibyście ujrzeć w rękach naszych "sałdatów"? Może FAMAS-a? Albo OC 14 "Groza"? Czy pancerniacy powinni wozić się Leopardami, czy Merkavami? Polskie niebo powinno roić się od Steathów, czy od Grippenów?
Pozdrawiam
  Temat: W samo południe - najlepszy rodzaj napędu dla czołgu
Tigo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6412

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:48 pm   Temat: W samo południe - najlepszy rodzaj napędu dla czołgu
Salut!
Pozwólcie, że przytoczę fragment "Encyklopedii Popularnej PWN":
"CZOŁG, gąsienicowy pojazd opancerzony (rodzaj wozu bojowego), silnie uzbrojony, zdolny poruszać się w w trudnym terenie..."
Analizując przytoczony fragment wyciągnąć można powyższy wniosek - każdy pojazd opancerzony, który nie porusza się przy pomocy gąsienic nie jest czołgiem
Pozdrawiam
  Temat: W samo południe - Akceptowalne straty podczas okupacji
Tigo

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4360

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:38 pm   Temat: W samo południe - Akceptowalne straty podczas okupacji
Salve!
Wszystko zależy od sytuacji:
-Oficjalnie wojska Koalicji nie okupują Iraku, lecz podejmują próbę stabilizacji sytuacji, wynikłej po rozjechaniu tego pięknego kraju przez amerykańskie czołgi.
-Jeśli przyjąć za przykład okupację II RP przez nazistów, to każda ilość jest przeze mnie akceptowalna (gdyż do jej stałego wzrostu aktywnie przyczyniała się moja rodzina :twisted: ).
-W wypadku, gdy kontyngent okupujący należy do państwa przeze mnie popieranego, to żadna liczba nie jest do zaakceptowania.
Nie zmienia to jednak faktu, że popieram większość ruchów narodowowyzwoleńczych.
Pozdrawiam, Tigo
  Temat: Sfera cikawych filmów, muzyki, sztuki natury historycznej
Tigo

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5326

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 12:03 pm   Temat: Sfera cikawych filmów, muzyki, sztuki natury historycznej
Witam!
http://www.bognalewtakb.dt.pl/mp_3.html
Świetne utwory w mp3.
Pozdrawiam.
  Temat: W samo południe - Wyeliminowany czołg
Tigo

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4336

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 11:56 am   Temat: W samo południe - Wyeliminowany czołg
Witajcie!
Spójrzmy na sprawę okiem zwykłego żołnierza, bo bohaterów nie ma, a jak są to i tak nie pożyją zbyt długo:
Zagłosowałem na opcję 2, ponieważ:
Przeciętny żołnierz widząc stojącą kupę złomu, spowitą płomieniami nie będzie myślał o tym aby wykorzystać jej jako pozycji altyleryjskiej, tylko będzie się modlił, aby amunicja w niej zgromadzona nie zrobiła "wielkiego bum!". Poza tym na dzisiejszym polu walki liczy się mobilność, , więc nieruchomy czołg to nic innego jak dobry cel dla granatników ppanc.
Pozdrawiam, Tigo
  Temat: Wszystkiego dobrego!
Tigo

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5065

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Mar 08, 2007 2:18 pm   Temat: Wszystkiego dobrego!
Witam!

Szlachetne Panie! W dniu Waszego święta pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia! Oby Wam zdrowie przez wieki całe dopisywało i abyście czerpali radość z życia pełnymi garściami! Niech zewsząd napływa do Was ciepło, pogoda i szczęście każdego dnia.

Z najserdeczniejszym pozdrowieniem, Szymon z Sosnowca ;D
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Tigo

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13916

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Lut 16, 2007 6:46 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Wybrałem zniesienie przywilejów oraz inne, czyli:
Wykształcenie patriotycznej młodzieży, którą obchodziłaby Rzeczypospolita a nie własna kiesa.
  Temat: Broń biała od A do Z
Tigo

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7009

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pią Lut 02, 2007 7:22 am   Temat: Broń biała od A do Z
Matis napisał/a:
Jeśli się nie mylę to do Stena można było zamontować bagnet.

Nie mylisz się, STEN mk V miał szynę do montażu bagnetu. Ostatnio też wyczytałem, że taka możliwość istniała w jednej z odmian pm-u Thompsona.
Jednak nie zmienia to faktu, że pistolet maszynowy z założenia był krótką i lekką bronią, do której raczej nie montuje się bagnetów.
 
Strona 2 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16