gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 4
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jakie wrażenia ze Star Wars: Empire at War?
Stefek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5177

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Mar 18, 2006 11:33 pm   Temat: Jakie wrażenia ze Star Wars: Empire at War?
Właśnie skończyłem przygode z Empire At War. Czyli czas na lekkie reasumowanie. Słowa moje będa zdecydowanie bardziej krytyczne niż we wcześniejszych postach...

Po zdobyciu, wypędzeniu imperium czy tez rozwaleniu gwiazdą śmieci większości planet z okolicy gra jest nudna. Walki kosmiczne sa schematyczne. System papier kamień nożyczki jest fajny z początku bo łatwo sie w nim połapać, ale w miare dalszej rozgrywki, gra staje sie liniowa i jeszcze prostsza niż wcześniej. Wydaje mi sie że właśnie ten system znacznie bardziej niweluje jakośc walk kosmicznych niż także wredne walki w 2D zamiast 3D jak w Homeworldzie (zagrałem w demko Home dla porównania i teraz przyznaje racje PAK'owi). Rzeczywiście gra nie reprezentuje nic specjalnie wartosciowego i jest krokiem w tyl w dziedzinie walk kosmicznych. Moze jednak stanowić bardzo łatwy wstęp dla przyszłych miłośników chocby Homeworld'a. Co do walk na ziemi. To szczerze mówiąc juz ostatnie kilka gier czasami tak bardzo mi sie nie chciało w nich uczestniczyć że albo używałem gwiazdy śmierci albo jeszcze lepsze "auto-resolve" ( przy których straty niewiadomo czemu zawsze są jakies 3-krotnie wyższe niż jesli się samemu prowadzi wojska). Plansze są za małe a Ai zachowuje się czasem jak Andrew na mównicy sejmowej... Grając rebelią można wygrac każdą lądówkę za pomocą małego droida który zwija fog of war i bombardowaniem z orbity. Fabuła w grze jest liniowa i scenariusze nie oferują specjalnie nic ciekawego poza pojedynczymi misjami ale to głownie rebelii, impreium zostało potraktowane po macoszemu.

Żeby jednak tym razem nie było zbyt krytycznie to zaznacze po raz kolejny że jak na RTS ze stajni LucasArts to i tak wiele... Jesli jeszcze jakies postrzeżenia przyjda mi do głowy to napisze....
  Temat: Jakie wrażenia ze Star Wars: Empire at War?
Stefek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5177

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Mar 11, 2006 11:20 am   Temat: Jakie wrażenia ze Star Wars: Empire at War?
PAK, wydaje mi się że zapoinasz że to gra ze stajni LucasArts. Gry w dzisiejszych czasach są nastawione na uśrednione gusta, a nie efekt subtelny czy olsniewający. Gra ma powodowac łezkę w oku dla fanów SW (choć akurat nim nie jestem) i zarobić dużo kaski. Co do tego że floty nie sa sterowane w prawdziwym 3D to rzeczywiście nieciekawa sprawa, ale powiedzmy że miało to uprościć znacznie rozgrywke... Co do tej strategii z artylerią to nie wiem, bo nigdy z niej nie korzystam, zwłaszcza że artyleria jest dostępna dosyc poźno i nie lubie jej wykorzystywać. Co do rzucania dużych ilości jednostek to chyba jest oczywiste że przewaga liczebna zawsze daje rezultaty :) Chcesz wyzwania? Rzuć mało jednostek :) Generalnie za największy grzech gry uważam poziom trudności. Pewnego razu mając do dyspozycji 2 eskadry Y-wingow i 2 X-wingów, udało mi się rozpylić Gwiezdnego niszczyciela i dwa niszczyciele klasy Victory. Przy skromnej pomocy stacji kosmicznej 1 poziomu.... Kosztowało to troche pracy ale jednak wątpie aby w rzeczywistości mogło sie zdarzyć....

Przeczytałem troche opinii na wargames, i nei wszystkie są aż tak nepochlebne. Masz racje, gra jest bez ambicji taktycznych. Ale prawdziwe RTS na ogół takie są moim zdaniem. To raczej przyjemna rts-zrecznościówka niz prawdziwa strategia. Jednak bez bicia musisz przyznać że i tak jest to milowy krok LucasArts w dziedzinie strategii Star Wars...
  Temat: Jakie wrażenia ze Star Wars: Empire at War?
Stefek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5177

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:36 am   Temat: Jakie wrażenia ze Star Wars: Empire at War?
Bark tu opinii z pelnej wersji ale cóż. Nie jestem specjalnym koneserem gier RTS w kosmosie dlatego też system walk w kosmosie zamiast odrzucić spodobał mi się. Gra nie ejst wcale aż taka straszna jeśli za wiele się od niej nie oczekuje. Porównaj ta gre chociażby do Star Wars Galactic Battlegrounds, to dopiero była porażka w dodatku całkowicie bez klimatu Star Wars. Eire at War po pewnych rozwinięciach nie byłaby taką złą grą. Przydałtyby się bardziej rozwiniete kampanie i sporo więcej jednostek, ale przez to że gra ogranicza się mniej więcej do konfliktu znanego z New Hope to zostało to niestety potraktowane po macoszemu. Generalnie poziom trudności gry jest niski, ale po patchu 1.3 jest już troszke lepiej. Gra warta zagrania, nie grałem w demo ale w full version można chwilke sie pobawić. Oczekuje także że z pewnymi ulepszeniami będą dostępne jakieś dodatki...
  Temat: Playboy: The Mansion - poradnik
Stefek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10428

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Lut 06, 2006 12:47 am   Temat: Playboy: The Mansion - poradnik
Jestem pierwszym i ostatnim zapewne piszącym w tym temacie ale jeśli mielibyśmy mieć poradnik a nie tylko solucje to chciałbym zadać pewne pytania.

Misja 6 - Dlaczego Marcus Jacobski i ten aktor Builder Paris odrzucają moje zaproszenie? Zapewniam im świetne towarzystwo króliczków i innych gwiazd lecz jakoś im to nie pasuje... Czy to kwestia mojej sławy (czyli gwiazdki), jest za niska, jeśli tak, to jaka jest minimalna?


I OT, to mój pierwszy post a więc powiem słowem usprawiedliwienia że na ogół nie gram w gry pokroju simsomanii, ale zawsze mnie zadziwiał fenomen Hefnera i jego sukcesu wiec sobie pogrywam :) Generalnie gram raczej w gry strategiczne z serii Europy Universalis tj. Victoria, EU II czy CK. Są one zdecydowanie bliższe moim preferencjom :)

Prosze o dpowiedź jakichkolwiej wiedzących coś o playboyowej sprawie :)

Pozdrawiam
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16