gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 149
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gry roku 2004!!
Simon

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6025

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Sty 02, 2005 7:41 pm   Temat: Gry roku 2004!!
O ile dobrze pamiętam, w zeszłym roku coś takiego było już organizowane. Ale wtedy działała jeszcze mailowa lista dyskusyjna, więc można było (łatwiej) przesłać sobie plik, w którym oddawaliśmy głosy. Oddawaliśmy wówczas głosy jedynie na kilka możliwych tytułów. W tym roku pozostawiam wam zupelnie wolny wybór. Odpowiedzi prosze podawac w punktach - 1. "tytuł RTS`u"; 2. "tytuł Turówki" itd.

Jakie gry, wydane w 2004 roku, najbardziej przypadly wam do gustu w podanych kategoriach:

1. RTS
2. Turówka
4. RPG
5. FPS
6. Przygodowa
7. Sportowa
8. Wyścigi
9. Zręcznościówka
10. Action

+ plus

11. Najbardziej niedoceniona gra 2004 roku
12. Najbardziej nieudana gra 2004 roku
13. Najbardziej przereklamowana gra 2004 roku
14. Dodatek i Rozszerzenie
15. Najlepsza polska produkcja
16. Gra roku 2004
  Temat: ulubione gry :)
Simon

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32328

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Sty 02, 2005 5:24 pm   Temat: ulubione gry :)
Tak, szyachy to swoego rodzaju też gra stretegiczna :) a jesli chodzi o gry komputerowe to moglbys tutaj dac Chessmastera.
A jesli chodzi o moje ulubione gry to (nie wiem czemu wczesniej ich tutaj ie wypisalem):

> Commandos 2,3 - w pierwsza czsc gralem chwile, ale majac druga i trzecia przewaznie nie chce mi sie grac w poprzednia, gorsza wersje, szczegolnie gdy nie ma ona zwiazku ze nastepna odsloną; jeszcze dodam, że tlumaczenie pierwszej czesci bylo chyba jakies lewe, bo gdy zribole atak kamikadze, lektor oburzony pytal: "CO TY ODPIERDALASZ (za przeproszeniem)??", czy cos podobnego... :)
> GTA 3, Vice City - komentarz niepotrzebny ;)
> CM 03/04 - Jagiellonia Bialystok!:)
> Medal of Honor, Call of Duty, Battlefield 1942 - wypisalem te gry w jednym punkcie, poniewaz sa do siebie podobne i gatunkowo, i fabula, jedynie jakies (znaczace) niuanse je rozdzielaja; tak juz supelnie na marginesie znow wspomne o ludzkiej glupocie (?), analfabetyzmie (?), bo nie tak dawno na forum GRY.GERY.PL (wspominalem o tym juz?) widzialem post, w ktorym ktos poprosil o to, zeby mu polecono jakas ciekawa gry. Na to jeden z (para)uzytkownikow odpisal: Polecam ci MEDAL of HONOR ALIEN ASULT... :/ prawdopodobnie do dzis pytajacy nie zagral w taka gre ;)
> The SIMS - nie powiem, kiedys bylem wielkim fanem tej gry, kiedys, bo w koncu sie znudzila, a w sequel nie gralem (chociaz chcialbym)
> GRAND PRIX 3,4 - oczywiscie GEOFFA CRAMMONDA, swego czasu duzo gralem w Formule 1, do dzis (no nie, dzis nie bo sie sezon skonczyl ... :P ) czasem ogladalm sobie grand prix na RTLu:)

Ale to nie wszystko. Lubie gry od EA SPORTS/GAMES jak NHL, NBA, FIFA, SIM CITY, lubie AoE. MOglbym tu wymieniac i wymieniac... Te, ktore wypisalem powyzej, cenie, moze nie najbardziej, ale jakos j, niz reszte. Rowniez w moim przypadku prosze nie sugerowac sieejnoscia. Zreszta wypisane sa od znacznikow ">".
Wiem, ze nie ma na tej liscie zadnych nowych produktow, a ktore sa przeciez wysmienite. NIe maich, poniewaz w nie niegralem (a gdybym gral, na pewno jakies bym dopisal) z powodu slabego sprzetu. Duzo przez to trace, wiem, dlatego chyba zaczne odkladac ;) A moze ktos chce zasponsorowac chociaz HDD??:D
  Temat: Książka zażaleń
Simon

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12947

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Gru 28, 2004 4:22 pm   Temat: Książka zażaleń
Zaczne od najlatwiejszego, a mianowicie od numeru GG. Juz kilka razy probowalem wpisac moj numer gg na forum w moim profilu, ale zawsze gdy potwierdzalem, to otwierajac swoj profil,numeru gg nie bylo. Prosze przy okazji,zeby administratorzy to sprawdzili, a nawet za mnie wpisali moj numer GaduGadu.
Co do obecnosci - jej nie ukrywam i zawsze widac kiedy jestem. Tyle:)
Reszty rowniez nie rozumiem .... :D
  Temat: W samo południe - Wpływ wymagań sprzętow
Simon

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4388

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Gru 19, 2004 5:31 pm   Temat: W samo południe - Wpływ wymagań sprzętow
Ja, oczywiscie jak zawsze, postawie sprawe pośrodku. Wszystko ma swoje granice. Jeśli więc gra o rewelacyjnej szacie graficznej ma niskie wymaganie sprztowe, a ta, z grafiką przeciętna wymaga superszybkich komputerów - to coś tu jednak nie pasuje. Podobnie może być, gdy gra jest wspaniała i ma wysokie wymagania i na odwrót. Chociaż z drugiej strony nie wszystkie jest "za darmo" - dostajemy coś kosztem czegoś.
  Temat: Religia
Simon

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13405

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Gru 17, 2004 9:25 pm   Temat: Religia
Właśnie tego się bałem - odpowiedzi Klemensa. Oczywiście, Klemens, masz mnóstwo racji, ale czasem czepiasz się szczegółów i nie potrafisz być giętki. Pewnie jesteś dla mnie zbyt inteligentny, żebym mogł z tobą polemizować, dlatego czasem tak to przyjmuje...

tak na marginesie - czasem sobie myślę co ja robie w SVV przy tak inteligentnych ludziach, jak Wy...
  Temat: Religia
Simon

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13405

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Gru 17, 2004 2:56 pm   Temat: Religia
No więc przychodzi jakby kolej na mnie - w końcu założyłem ten wątek.

Czy wierzę w Boga? Musze powiedzieć, że im jestem starszy, doroślejszy, tym mniej widze w tym sensu. Sensu w wiarę w istnienie Boga.
Stworzenie świata i człowieka, sens życia, narodziny i śmierć - wysztkie te niewyjaśnione sprawy tłumaczymy tym, że musiał je stowrzyć ktoś z zewnątrz (Bóg). Tym samym tworzą się na przestrzeni wieków identyczne "bajki", jak te, które spisali starożytni Grecy, z jednym tylko wyjątkiem, iż my mamy jednego Boga odpowiedzialnego za Wszystko. Dziś my śmiejemy się z Greków, za tysiąc lat będą śmiać się z nas. Czy nie tak? Znów rzeczy dla nas niewytlumaczalne, tłumaczymy istnieniem Boga.
Nasza religia i poglądy różnią się od antycznych jeszcze tym, iż mieliśmy dowód (chociaż to też sprawa ciągle otwarta) prawdziwy - Jezusa Chrystysa, Syna Bożego. Można tym samym potwierdzić, że Bóg istnieje. I wielu w to wierzy...

"Zagadka" Jezusa Chrystysa i wszystkie inne, związane m.in. z cudami Bożymi można zawsze podważyć. Fakt, istniał sobie Jezus Chrystus, miał swoich wiernych uczniów, oddał za nas życie na krzyżu, po czym zerwały się wichry i zaczęło grzmieć - czemu w to wszystko wierzymy? Być może dlatego, że nikt przed Chrystusem nie wpadł na taki pomysł. Dla mnie niewykluczonym jest to, iż Jezus Chrystus mógł być szaleńcem/maniakiem/demagogiem idealnym itp - niepotrzebne skreślić, który nazwał się synem bożym (bo wtedy znano już Boga ze ST), a iluż wariatów w dzisiejszych czasach nazywa się 'synami bożymi' itp - może Jezus BYł pierwszym tak bardzo przekonującym i inteligentnym - więc jednocześnie najbardziej wiarygodnym - "synem Bożym". Ludzie przekonani o bożym pochodzeniu są zazwyczaj strasznie inteligentni, a przecież już w Egipcie w starożytności znano sposoby działające silnie na psychikę człowieka, by go do czegoś przekonać. Przy takich zdolnościach wystarczyło oprzeć się o ST, przekonać 12 ludzi, by głosili dalej pewne idee, znać ludzką psychikę i pragnienia i troche innych czynników, by przekonać ludność do czynienia wszystkiego po naszej myśli.

A co z cudami bożymi? TEż można je w prosty sposób wytłumaczyć. Jest pewna książka, zakazana przez kościół, pana Kosidowskiego - OPOWIEŚCI BIBLIJNE, w której tłumaczy naukowo m.in. rozstąpienie się morza (które co jakiś czas, ma tak wielkie odpływy, że można w pewnym miejscy przejsć praktycznie suchą stopą przez morze) albo manna z nieba (owoce z krzaków manny zostały uniesione przez zdarzające się tam silne wiatry czy nawet tornada). Kosidowski tłumaczy baardzo wiele ( może nawet wszystkie) "cudów" opierając się na prwadziwych przykladach.

Całą religię chrześcijańską stworzyli ludzie nadwyraz inteligentni, którzy (jak to w Egipcie bywało z zaćmieniami słońca) znali doskonale zmiany klimatu, cykliczne wydarzenia zachodzące na Ziemi, poukładali wszystko zgodnie z pewnymi zasadami, które odpowiednio wpływają na czytelnika itp. Może to wyglądać teraz na swego rodzaju spisek, chociaż nie o to mi chodziło. Na pewno mieli (twórcy religii chrzescijanskiej), jakis cel w tym. Jaki? Hmm...

Tak m.w. przedstawiaja sie moje poglady na temat religii chrzecijanskiej. Jak juz ktos powiedzial, trudno wyrazic to,co myslimy na temat wiary piszac posty. Ale przynajmniej podzielilem sie z wami moimi przemysleniami...
  Temat: Religia
Simon

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13405

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Gru 10, 2004 7:51 pm   Temat: Religia
Szybka piłka : Czy wierzycie w Boga?
Proszę o uzasadnienie swojej wypowiedzi.
  Temat: W samo południe - Ocena a cena
Simon

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4301

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Gru 06, 2004 5:43 pm   Temat: W samo południe - Ocena a cena
Coż, moim zdaniem cena wpływa na końcową ocenę gry i wpływać powinna. Oczywiscie mówie teraz o przypadkach skrajnych tj. jesli gra jest beznadziejna, a cena wynosi 150 zł - za to stawiamy minusa. Można to rozumieć także w odwrotny sposób - jesli gra jest niezwykła, a kosztuje zaledwie 79,90 (zaledwie jesli chodzi o polski rynek, bo i tak jest to dosyc drogo) to z lekkim sercem można postawić za to grzę plusa.
  Temat: Europa Universalis
Simon

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50366

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lis 23, 2004 3:32 pm   Temat: Europa Universalis
Ja jeszcze na chwile wroce do polemiki o gatunkowosci EU. Mianowicie dzis servis | gry.o2.pl | umiescil na swojej stronie zapowiedzi gry Heart of Iron II (dla niewtajemniczonych - kolejna odslona EU jakby nie patrzec). Owa zapowiedz rozpoczyna sie slowami:

"Zaczęło się tak niepozornie: w 1999 roku nikomu nieznane studio Paradox wydało pełną błędów i niedoróbek turową grę strategiczną. Wydawać by się mogło, że Europa Universalis nie wzbudzi żadnego zainteresowania (...)."

To jaki jest teraz wynik (polemiki)??
  Temat: W samo południe - Niemiecka Armia i pojazdy
Simon

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5246

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lis 21, 2004 4:36 pm   Temat: W samo południe - Niemiecka Armia i pojazdy
Ja slyszalem, ze rowery to głownie armia holenderska, mniej zas Niemiecka.
POza tym pomysl bardzo oryginalny :D tylko ze, jesli Niemcy takze byli "wojennymi kolarzami", to sie nie dziwie ze wojne przegrali :P
Ciekawe czy Hitler tez jezdzil na rowerze :P
  Temat: Jak gram czyli co można zdziałać Polskim klub
Simon

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7899

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Wto Lis 16, 2004 2:17 pm   Temat: Jak gram czyli co można zdziałać Polskim klub
udalo mi sie uzyskac awans do I ligi Jagiellonia - wszedlem na drugim miejscu. Teraz jestem 11 w drugiej lidze, a tyle samo punktow, co ja, ma ze 7 druzyn. Jest fajnie, jest walka, o to mi chodzilo.
Najlepszy mecz mialem z Wisla Krakow (ktora slabo gra w tym sezonie) przegrywalem juz 0:2, potem 1:3 az wygralem 5:3 . Wszystkie kontry wykorzystane!! (w tym jeden blad bramkarza) Ostatni mecz gralem z Amica, 0:1 przegralem. Musze sie obronic przed spadkiem...
  Temat: Ciekawostką rzuć :)
Simon

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12732

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lis 14, 2004 5:00 pm   Temat: Ciekawostką rzuć :)
Gonzo, a mylisz ze z czego m.in. zyja Portale, jak nie z debilizmu internautów?? :D
Jezuu, prawie plakalem ze smiechu, jak ludzie podawali własne sposoby na obsluge komputera. Chociazby nawet IRONICZNE juz teksty w stylu:

"podczas uruchamiania kompa tez trza byc uziemionym najlepiej wziac kotwica isc z kompem na dach wiezowca przywiazac sobie lancuch z kotwicy do szyi a drugi koniec rzucic na ziemia jak sie z nia zetknie to bedziesz uziemiony aha i najlepiej jak lancuch jest krotki a wiezowiec wysoki"

albo:

"Odnośnie stacji dyskietek - to oczywiste, że komputer bez FDD nie zadziała. Kolega mojego kolegi próbował kiedyś włączyć komputer bez stacji dyskietek i spalił mu się od tego monitor. Innemu koledze po wyjęciu FDD zachorowała babcia i pękła opona w rowerze Mówię wam to bardzo niebezpieczne!! Nie próbujcie tego robić samemu!! Informatycy też musze z czegoś żyć..."

Najsmieszniejszy temat jaki widzialem :P Boki zrywac!!!!

Ale z drugiej strony nasunal mi sie pomysl - zeby na forum sztabowym stworzyc dzial KOMPUTERY :) (chociazby dla smiechu :D ) :P
  Temat: Ciekawostką rzuć :)
Simon

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12732

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Lis 13, 2004 5:51 pm   Temat: Ciekawostką rzuć :)
Teraz ja cos dorzuce.
Mam dla was pewien temat na forum o2.pl - i nie wiem czy sie smiac czy plakac.
Tematem sa problemy ze stacja FDD i jej wymiana/wykreceniem/wyciagnieciem... no sam nie wiem. Zobaczcie jak ludzie sie poswiecaja grzebiac przy FDD, jak sie znaja na komputerach i jak bujną fantazją wladają... :D

http://forum.o2.pl/temat....2944452&start=0

Dzielcie sie swoim smiechem ;)
  Temat: Europa Universalis
Simon

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50366

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Lis 12, 2004 8:22 pm   Temat: Europa Universalis
Soldier.pl napisał/a:
Wedłóg mnie najlepsz gra z seri EU była II wojna światowa znan tez pod nazwa (Hearts of iron). A co do tego czy EU jest turówka to kategorycznie zaprzeczam by tak było (jak mozna nazwac gre turowka jezeli czas w niej stale plynie bez naciskania kolejnej tury).I wy chcecie sie okreslic jako znawcy EU(w waszym wydaniu to jest KICZ) :wink:

"
My nie okreslamy siebie jako znawcy EU, bo to nie jest servis "Świat Europa Universalis". Ewentualnie mozemy siebie okreslic znawcami RTS`ow i turowek, a toczoną tutaj dyskusją tylko to potwierdzamy. Bo gdybysmy nic o tym nie wiedzieli, to bysmy owej dyskusji nie podejmowali.
  Temat: Jak gram czyli co można zdziałać Polskim klub
Simon

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7899

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Nie Lis 07, 2004 12:00 am   Temat: Jak gram czyli co można zdziałać Polskim klub
Poniewaz niedawno zaczalem grac w CM 03/04, postanowilem troszeczke sie tutaj podzielic moja gra, bo froum MANAGEROW ucichlo ostatnio.

Mowiliscie o Groclinie. Szczerze mowiac osobiscie bym chyba nigdy nie zaczal gry w CeeMa takim dobrym klubem. Juz nie mowiac o Manhcasterze -ktorego wybral moj kumpel i wysztsko powygrywal, a potem powiedzial "Fajna gierka" - odebral sobie polowe radosci z gry idac na latwizne, no ale jak tak lubi...
Pierwszy raz mam kontakt z CM - kiedys gralem w Liga Polska Manager 2002, ale nie bede ich porownywac, bo jeszcze obraze twórców tego pierwszego. Wybralem zespol Jagiellonia Bialystok (2. liga oczywiscie) no i gra sie narazie swietnie. Zarzad mial nadzieje, ze sezon ukoncze w polowie tabeli, a tymczasem po rundzie jesiennej jestem na drugim miejscu w - ale mam 10 pkt straty do lidera - Pogoni Szczecin, a tyle samo punktow co Cracovia. Sam jestem zdziwiony takimi dobrymi wynikami, poniewaz w polowie rundy wahalem sie w okolicach 5-6 miejsca. Najbardziej balem sie o meczu w ostatniej (?) kolejce z Cracovia (bo z Pogonia wczesniej mialem remis 0:0). W meczu pomogly mi chyba jakies nadprzyrodzone sily. PO pierwszej polowie bylo 1:0, potem 1:1, 2:1, az na 20 minut przed koncem Loszakiewicz chyba dostal czerwona kartke i gralismy w 10-ke. Bylo strasznie ciezko, ale dotrwalem z wynikiem 2:1 do konca - z ustawieniem ultradefensywnym i zmasowana obrona.

Czasem potrafie na 15 minut oderwac sie od lekcki, by rozegrac choc jeden mecz. Gra wciaga.
Gram ustawieniem 4-2-2-2 czy cos takiego - przynajmniej tak wyglada na zakladce TAKTYKA :) , Na poczatku troche testowalem inne ustawienia i moze dlatego gralem tak nierowno. Ostatnio zmienilem nastawienie z defensywnego na ofensywne - jak narazie wychodzi moim ofensywa, nie narzekam.
Treningi musze jeszcze dopracowac, ale tez ostatnio zauwazylem, ze wyjatkowo duzo zawodnikow robi postepy. Z finansami mam chyba nienajlepiej. Zaczynalem z budzetem ok 600 tys EURO, a teraz mam 470 tys EURO, a zrobilem tylko jeden transfer... Do konca sezonu starczy, potem moze sie poprawi, jesli nadal bedzie Jagielloni tak dobrze szlo.

I tyle narazie o mojej grze, zanudzilem was troche, ale przynajmniej ktos przypomnial sobie, ze istnieje SZTAB MANAGEROW na naszym forum i zarzal tutaj. A nuż ktos dodal notke badz mial ochote :)
 
Strona 7 z 10
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16