gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 149
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Metryczka z oceną gry
Simon

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7760

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Lip 28, 2005 11:29 pm   Temat: Metryczka z oceną gry
A ja nadal pozostaje przy zdaniu, ze powinniśmy mieć własną tabelkę dz ocenami, a nie"virusową" metryczke! Już poruszaliśmy ten temat... ale nic się nie zmieniło...:/
Bezsensu... bierzemy od kogoś jakąś zakręconą metryczkę...
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Simon

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68627

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Lip 28, 2005 12:14 pm   Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Backside, masz ten sam problem co ja z dodawaniem screenow do newsow.
Po prostu nie znałem techniki ich dodawania ;)

Po prostu jak dodasz zdjecie w panelu, to pozniej musisz w tekscie newsa wstawic tag <zdj> - i w tym miejscu pojawi się screenshot. Mozesz dodac trzy zdjecia...i kazdy bedzie mial tag <zdj> a kolejnosc w jakiej beda w newsie bedzie taka sama, w jakiej wrzuciles screeny poprzez panel.

Jednak dla lepszego efektu i , jak to klemens okresli, "metody bardziej bezawaryjnej" - czy cos w tym stylu ;) - wrzucaj cale polecenia dodajace ramke wokol zdjecia a nawet tekst.
Widze ze znasz sie na html wiec nie powinnienes miec wiekszych problemow.

calego kodu do zdjecia szukaj w newsach, ktore maja dodane zdjecia i w ktorych zdjecia wyswietlaja sie na stronie ;)

Jesli nie bedziesz mogl znalezc albo bedziesz mial problmy wal na gg do mnie (przewaznie jest niewidoczny, ale nietrudno mnie zlapac ;) ) badz do klemensa (ale klemensa chyba jeszcze nie ma) :)
  Temat: Co to za współczynniki?
Simon

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7299

PostForum: O forum   Wysłany: Czw Lip 28, 2005 12:05 pm   Temat: Co to za współczynniki?
Mi osobiscie "zwisają" te wspolczynniki...
I tak nie zwracam uwagi ;)

Może gdyby rzeczywiscie były ciekawsze i bardziej zrozumiałe, to jeszcze bym im się przyjrzał.. a tak... phi, czy są czy ich nie ma - mi różnicy nie robi ;)
  Temat: Sztabowa recka Imperial Glory /CENEGA PL/
Simon

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5630

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Lip 24, 2005 3:04 pm   Temat: Sztabowa recka Imperial Glory /CENEGA PL/
hmmm.... :) Nie zamierzam kupić IG bo i tak mi na moim kompie nie pojdzie. Ale interesuje mnie ta druga sprawa. ;)

Zauwazylem ze czesto na stronie Cenegi Poland pojawiaja sie newsy informujace o pojawieniu sie jakiejsc zapowiedz/recenzji w danym portalu.
Chcialem spytac jak mozna "zalatwic" takiego newsa? :) Z takiej wiadomosci korzysci czerpia obie strony (choc niezawsze) :) - dystrybutor, ze ktos opisuje jego produkt, i serwis, ze wzrasta popularnosc.
No wiec warto by jakos informowac Cenege o nowym artach ich gier na naszej stronie - tylko jak, Hipolicie? ;)

czekam na odpowiedz ;)

Pozdro!

Z gory dzieki!

[/fade]
  Temat: Szablon tekstów dłuższych
Simon

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5621

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Lip 24, 2005 2:40 pm   Temat: Szablon tekstów dłuższych
Backside napisał/a:
Ale narzucanie schematu czy w ogóle zawartości tekstu to już atak na redaktora :].
Mande ---> każdy ma swój własny styl pisania i razej kieruje się własnym pomysłem napisania artykułu, a nie realizowaniem treści po konkretnych punktach :] !!!


To żaden atak, Backside. Chcemy po prostu ułatwić zadanie czytelnikom. Po co mają w każdej zapowiedzi szukać, gdzie autor wrzucił np. link do strony, jeśli można się umówić się co i jak. Przecież tak będzie łatwiej (takżę dla "piszących" sztabowiczów).
Poza tym nikt nie będzie (musiał) trzymać się tych punktów, one są tylko swego rodzaju pomocą, gdyby ktoś miał jakieś kłopoty. Każdy napisze zapowiedź we własny sposób, ale musi przy tym pamiętać o (i wlasnie o to nam chodzi) kilku punktach. Wiadomo, że "tekst dluższy" zaczyna się od "zagajenia", ale potem można już opisywać co kto chce, byle by było zruzumiałe i miało jakiś szyk. Ale! teskty powinny mieć jakiś malutki szablon. Powinny mieć małą galerię, kilka screenów wewnątrz tekstu oraz (w przypadku zapowiedzi) jakies dodatki = zobacz sobie zapowiedź gry Commandos Strike Force - pod tekstem jest ZOBACZ TAKŻE - bardzo ciekawy (moim zdaniem) dodatek, który nie dość ze jest atrakcja dla czytelnika, to ulatwia mu droge do odszukania plikow zw. z tytulem. W przypadku CFS w ciągu trzech dni ściągnieto ponad 10 tralerów - przed pojawieniem się zapowiedzi, tyle samo ściągnięto w ok 2 tygodnie...

Tak więc szablonu tekstow dluzszych nie jest sztywną ramą a ulatwieniem - takze dla piszacyc, poniewaz wiedza, co jeszcze musza dorzucic do swojego materialu (np. screeny do galerii), a czego nie musza.
  Temat: Szablon tekstów dłuższych
Simon

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5621

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Lip 18, 2005 3:55 pm   Temat: Szablon tekstów dłuższych
Pomysł ze skróconą wersją artykułu bardzo mi się podoba!!! Widzialem chyba kiedys cos podobnego, tylko ze czytanie rozszerzonej wersji artykulu bylo platne. U nas rozniloby sie to tym, ze i obie wersje bylyby darmowe. Naprawde swietny pomysl!
Pytanie: Co na to reszta sztabowiczow? Jesli sie komus ten pomysl nie podoba, to prosze pisac! I uzasadniac ;) Ale najlepiej dorzucać jeszcze swoje propozycje :)
  Temat: Szablon tekstów dłuższych
Simon

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5621

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Lip 16, 2005 4:46 pm   Temat: Szablon tekstów dłuższych
Zapewne znów mój temat i pomysł spotka się z reakcją sztabowiczów zawartą w co najwyżej 3 postach, ale mówi się trudno i trzeba próbować dalej.

Chciałem dziś poruszyć temat porządku umieszczanych u nas tekstów - recenzji i zapowiedzi. Otóż moim zdaniem powinniśmy ułożyć wspólnie jakiś szablon do nich, by czytelnicy nie musieli szukać pewnych rzeczy czytając zapowiedz, ponieważ te pisane są według wzoru, jaki kto sobie obierze.
Chciałbym, żeby w pisanych przez nas recenzjach i zapowiedziach znalazły się w końcu jakieś stałe elementy i punkty, których powinniśmy się trzymać pisząc jakikolwiek tekst.
Już coś takiego pojawiło się w recenzji np. Imperial Glory - tabelka z "danymi" gry, na koću plusy i minusy, metryczka itd itd. Do tego dorzuciłbym jeszcze mała galerię, chociaż na kilka dodatkowych screenów, pod tekstem, nad metryczką i plusami - po 3 screeny na linijkę, linijek 2, a dobrzy z matmy juz policzyli ze procz zdjec miedzy-akapitowych trzebaby dorzucic jeszcze 6 na "galerie".

Milo by bylo, gdyby podobnie wygladala sparwaz zapowiedziami - dane z gra, tekst + screeny miedzy-akapitowe, zamiast plusow i metryczki, galeria, oraz miejsce na "jakies dodatki do zapowiedzi" np. link do wersji demonstracyjnej, trailerow etc. - moznaby to umiescic ponad calym tektem, tam gdzie sa dane gry - czyli wydawca, oficjalna strona itp itd.

Zreszta mozna to umiescic gdziekolwiek, byle bylo porzadnie, cztelnie i zawsze tak samo - bo inaczej przy wiekszej ilosci zapowiedzi czytelnikom nie bedzie sie chcioalo szukac "gdzie to ten sztab umiescil tym razem tabelke z linkiem do oficjalnej strony" .

Oczywiscie pomysl nie jest jakis wybityny, chodzi mi glownie o porzadek... Mozna ten plan olac sobie na wszelkie mozliwe sposoby, byle wizerunkiem naszych tekstow "rzadzil" jakis staly szablon.

Ale i tak pewnie zostanie olany na jeden, staly juz sposob, czyli pozostanie bez odpowiedzi :)

Pozdr.
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Simon

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61467

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 01, 2005 2:55 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Klemens napisał/a:

Czy gdyby zjazd miał miejsce w dniach 11-12 lipca w Warszawie - przybyłbyś nań?


Watpie. Po pierwsze, skonkretyzowaly mi sie troche plany na wakacje i prawdopodobnie nie bedzie mnie od 7 - 17 lipca. PO drugie, wolalbym Poznan, ewentualnie Warszawe.
PO trzecie, najwazniejsze, i tak jechalbym jedynie na 30%, wiec nie ma co sie tym przejmowac ;)
  Temat: Wieje nudą
Simon

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8494

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Maj 09, 2005 5:06 pm   Temat: Wieje nudą
...to dwa, a trzy :) mysle ze chwilowa cisza na forum, to takze skutek przenosin naszego serwisu z HTML na PHP, które juz powoli dobiegaja konca.
A więc s2nto, mas dwa rozwiazania - albo poczekac az Klemens (glowny gawedziarz :P ) - i inni -skonczy pracowac :P albo dodasz jakis baardzo kontrowersyjny wątek, który musi forumowiczów do polemiki :P

Co do newsów BacK :) to powod podobny, a ze juz mamy strone startowa w PHP, to newsy znow zaczna sie regularnie ukazywac :)
  Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Simon

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12246

PostForum: O forum   Wysłany: Sob Kwi 09, 2005 6:49 pm   Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Klemens napisał/a:
s2nto napisał/a:
+ łatwiej przychodzi nam rozpoznac dana osobę


Czy przeczytanie nicku stanowi az tak wielki problem??:))


NIe chce tutaj bronic tych, ktorzy chca, by byla mozliwosc wstawiania avatarow, ale tym razem Klem, nie masz racji :)
Problemem nie jest ich przeczytanie, ale ich zauwazenie i skojarzenie z danym postem.
Po pierwsze, Nicki tutaj są zbyt małe, by się rzucały w oczy, a więc jesli ktos przeglada forum tylko do gory do dolu, nie zauwazy kto pisal.
PO drugie - 80% tego co pamietamy - widzielismy :) ;) Fakt, ze nicki tez sie "widzi" :) ale Avatar jest wiekszy, wiec latwiej jest go zauwazyc, a co za tym idzie - zapamietac. No i skojarzyc z dana osoba, poniewaz kazdy mialby swoj wlasny, odmienny JotPeG...

....jednak dalej jest mi obojetne, czy tradycyjne avatary beda dostepne czy tez nie...

Klemens napisał/a:
Backside napisał/a:
kolorystyka mogłaby się lekko zmienić


Moze to nie jest kwestia najblizszego czasu, ale to jest miejsce, by przedstawic propozycje - jakiez wiec kolory wg Was korespondowalyby ze Sztabem??


Jakies stonowane. NIe ma co robic kolorowego forum bo to "by tylko zaszkodzilo" :) Mi osobiscie rowniez brzydnie ten brazowy kolor, moznaby jakis jasnoszary wstawic. Ale narazie w sztabie sa wazniejsze sprawy od zmiany kolorow forum. CHyba ze jest ktos wolny, co by sie tym pobawil (???)
  Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Simon

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12246

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 1:38 am   Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
JAk to nie ma avatarów?! A belki pod nickiem :P ??:P

Tak na powaznie, to nie mam zdania. Mi jest obojetnie czy bedzie mozna cos takiego zamieszczac czy nie. Najwyzej znajde jakis fajny JotPeG i wstawie pod nickiem...
Tak samo, nie oddalem swojego glosu w ankiecie
  Temat: Demo-text
Simon

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4788

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 6:54 pm   Temat: Demo-text
Dokladnie.
Wiadomo jak to z demami jest - wychodza one na miesciac przed premiera, trzy miesiace przed - roznie. Jesli jest taka mozliwosc (dostepnosc dema) to mozna polaczyc krotkie demo-recenzje z zapowiedzia. Jesli przed premiera mamy duzo informacji na temat gry, a dema nie widac, to piszemy tylko obszerna zapowiedz. POtem ewentualnie mozna napisac jeszcze demo-test.

Ale mozna tez polaczyc na zawsze obie formy - taka wstepna recenzje (z dema) z taka zapowiedzia... a potem napisac (jak bedzie z czego) pelna recenzje. Chyba ze dema z jakichs powodow nie bedzie w ogole w necie - to zostaje nam sama zapowiedz.
Myslalem nad polaczeniem zapowiedzi i demo-recenzji w taki sposob, ze pierwsza czesc tekstu, to demo-recka, w ktorej opisujemy wrazenia, cechy i wysztsko to, co w normlanych recenzjach, a druga bo zapowiedz - i tu piszemy wysztsko to, co obiecywali tworcy, a czego zabraklo w demie oraz to, czego jeszcze mozemy sie spodziewac.

Sory za chaos w tych postach, ale chaos mam tez w glowie... Taki pomysl, co chwile nowe "male pomysly", dodatki, cos modyfikuje... ale rdzen pomyslu :P zostaje...
  Temat: Demo-text
Simon

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4788

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 3:02 pm   Temat: Demo-text
Wlasnie przed jakimis 10 minutami, wypowiadajac sie w watku Imperial Glory (demo), wpadlem na dosc fajny pomysl... no, czy dosc fajny to sie jeszcze okaze ;)
Ostatnio doszło bardzo malo tekstów na nasza strone - recenzji, zapowiedzi, podników etc. Jakis taki zastój. Na pewno po czesci spowodowany tym, iz brakuje gier na recenzje.
I miedzy innymi dlatego wpadlem na pomysl "zupelnie" nowej formy pisania artykułów. Beda to znane z niektorych serwisów DEMO-Testy - RTSów oczywiscie. Ale zeby tak sie odroznic od reszty bylyby one wzbogacone o nie za dlugi acz konkretny text zapowiadający okreslona strategię. Tak więć taki Demo-test, Demo-text, Demo-Mix :D :) czy jakby sie to zwalo, dzielilby sie na dwie czesci - czesc recenzująca i czesc zapowiadajacą. Prosze nie kojarzyc tego z jakims dlugim wypracowaniem (dwa dlugie teksty polaczone w jeden) poniewaz i recenzja bylaby okrojona (w koncu opieramy sie na okrojonej wersji gry - demie) ale (koniecznie!) dosc konkretna, oraz zapowiedzi bylaby okrojona (a w niej ujete jedynie najwazniejsze informacje, bo to w koncu polaczenie dwoch rodzaji artykulów, a nie jeden dlugi). Nawet jesli w normalnym demo-testach jest cos podobnoego, to u nas wygladaloby to inaczej - podzial na te dwie czesci artykuly bylby latwo zauwazalny, aczkolwiek nie polegalby na okresleniu ich od siebie jedna wielka kreska... Po prostu plynnie przechodziloby sie wczesc zapowiadajaca.

Jaki plyna z tego korzysci?

Przede wszytskim tekst jest ciekawy, a gracz moze sie wiecej dowiedziec, no i czyta jedynie konkrety bez zbednego zanudzania, pisania o niczym :P
Drugim powodem sa wersje demonstracyjne gier ( bo jakze troudno nam zdobyc pelne wersje RTSow) - dostepne za darmo, jak najbardziej legalne. Zawsze znajdzie sie jakies DEMO w na stronach, ktore sciagnie sie szybko i bez problemow. Trzeci powod to czas testowania gry - demo to gra zawierajaca jedna, czy dwie misje i tyle, wiec skaraca sie czas testowania produktu, a mimo to mozna wyłowić wiele ciekawych rzeczy, innowacji, ktore gra zawiera itp.
MAteriały do napisania czesci zapowiadajacej znajdziemy wszedzie, poniewaz bralibysmy pod uwage tylko głowne cechy gry, ktore wypisane sa z reguly na oficjalnej stronie "programu". O jakies inne, wazne ciekawostki rowniez nie trudno.

I to by bylo chyba na tyle - w razie jakichs niejasnosci, prosze pytać :)

Czekam na komentarze...
  Temat: Imperial Glory (demo)
Simon

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7325

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 2:25 pm   Temat: Imperial Glory (demo)
Pozwole sobie zaproponowac pewną.... propozyje :D hehs :P
A więc...

Hipolit ma małe problemy z komputerem, Backside się problemami nie chwali, więc zakładam, że ich nie ma :) Ale za to i BAckowi i Hipowi demo się spodobało (to też zakładam :P , a raczje wniskuje :P )
Możeby w takim razie któryś z was wgryzł się troszkę bardziej w gre i napisał mały (albo trochę większy) a konkretny demo-test, w którym mogłby wykorzystać także informacje ze strony gry bądź z przeróżnych zapowiedzi - czyli połowa w oparciu o demo, a połowa w oparciu o założenia twórców - taki mix zapowiedzi i demo-testu.
Z checia bym sam cos takiego robil, ale, jak juz wiele razy mowilem, komputer-zabytek mi na to nie pozwala...

Czy jesteście chętni do napisania czegos takiego??
Swoją drogą nie głupi pomysł... zaloże osobny topix chyba na to :P
Ale nie wiem czy sie oplaca przy takiej frekwencji pojawiania sie nowych tekstów i aktywnosci :(

Czekam na odpowiedzi Back, Hippo i innio chętni nie tylko w temacie "Imperial Glory"
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Simon

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61467

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Mar 23, 2005 7:45 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
1. Czy przybyl(a)bym na Zjazd, gdyby mial miejsce w( do uzupelnienia przy kazdym podpunkcie: tak, nie, nie wiem):
a) Warszawie - tak :)
b) Poznaniu - tak
c) Wroclawiu - nie wiem
d) Krakowie? - nie
2. Ile dni powinien trwac Zjazd( do wyboru: 1 dzien tudziez 2 dni)? 1 albo 2 bylebysmy mecz w nogę rozegrali :P ;)
3. Czy przybyl(a)bym na Zjazd, gdyby ten odbyl sie w( do uzupelnienia przy kazdym podpunkcie: tak, nie, nie wiem, ewentualnie jakies bardziej szczegolowe uwagi):
a) w pierwszej dekadzie lipca( 1-10.07) - tak
b) w drugiej dekadzie lipca( 11-20.07) - tak
c) w trzeciej dekadzie lipca( 21-31.07) - tak
d) w pierwszej dekadzie sierpnia( 1-10.08) - tak
e) w drugiej dekadzie sierpnia( 11-20.08) - tak
f) w trzeciej dekadzie sierpnia( 21-31.08)? - tak (wysztsko na tak, bo narazie nie wiem, kiedy bede wyjezdzal np. nad morze)
4. Czy mial(a)bym jakies problemy ze zorganizowaniem srodkow finansowych na Zjazd( do wyboru: tak, nie, nie wiem)? raczej nie :)
5. Czy w razie odleglego miejsca Zjazdu moge sie obawiac negatywnej reakcji rodzicow( to nic wstydliwego) etc.( do wyoru: tak, nie, nie wiem)? nie wiem, chyba tak ale bym sie dogadal ze starsza ;)
6. Na ile procent oceniasz prawdopodobienstwo Twego przyjazdu na Zjazd( zalezne od determinacji, ewentualnych planow wakacyjnych itp.)? Mam plany na wakacje, nie mam jednak dokladnie okreslonych terminow... czy pojade? nadal nie wiem. Prawdopodobnienstwo, ze bede na zjdezdzie wynosi 30 %
7. Jak Twoim zdaniem powinien przebiegac ow zjazd, w jakiej formie powinnismy spedzic ow czas, jakies szczegolne propozycje( vide np. rozegranie meczy pilki noznej etc.)? Oczywiscie powinnismy rozegrac jakis mecz pilki noznej, to by nas dodatkowo zintegrowalo :) Poza tym... mi odpowiada wszystko :) fajne byloby jakies ognisko, kielbaski (a przy jednodniowym wyjezdzie w nocy [czyt. nad ranem] po ognisku pociagiem do domu ;) ). REszta mi odpowiada...
8. Uwagi ogolne - tutaj wpisujcie wszystko, co Wam przyjdzie na mysl, a co nie bylo ujete w zadnym powyzszym pytaniu - np. propozycje innego miejsca zjazdu etc. WSZYSTKO!! - W sumie moznaby urzadzic zjazd w Inowroclawiu ;) :P A tak na powaznie, to nic mi nie przyszlo na mysl ...;)
 
Strona 4 z 10
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16