gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 59
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nauka
Scorpinor

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8467

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 8:25 pm   Temat: Nauka
A ja na szczęście mam jeszcze miesiąc wakacji :)
  Temat: dam opis potrzebuje tytułu plx fast
Scorpinor

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5152

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Sie 31, 2007 9:04 pm   Temat: dam opis potrzebuje tytułu plx fast
Pierwszej gry nie kojarzę, ale ta druga wygląda na "KKND - KRUSH, KILL 'N' DESTROY" (w drugiej części były te 3 wymienione przez ciebie rasy, w jedynce jedynie ludzie i mutanty, którzy mieli np. przerośnięte kraby rakietowe, skorpiony itp).
  Temat: Czy Polska awansuje do EURO 2008
Scorpinor

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10210

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Czw Sie 23, 2007 7:38 pm   Temat: Czy Polska awansuje do EURO 2008
Znając życie nie awansujemy (ale obym się mylił, w końcu z natury jestem strasznym pesymistą :) )

Przy okazji można by zadać inne, jeszcze ważniejsze pytanie - czy zdążymy z przygotowaniami do Euro2012? W to mi jeszcze trudniej uwierzyć...
  Temat: Jaka to gra?
Scorpinor

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109345

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Sie 02, 2007 10:03 am   Temat: Jaka to gra?
Raini -> masz rację i możesz teraz zadać własną zagadkę :)
  Temat: Jaka to gra?
Scorpinor

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109345

PostForum: Inne gry   Wysłany: Wto Lip 31, 2007 9:53 pm   Temat: Jaka to gra?
Chodzi mi o następce starej jak świat (bo aż z 1980r.) bardzo popularnej strzelanki. W tym wypadku jednak chodzi o strategię pod tym samym tytułem, której udało się płynnie połączyć wątki strategiczne ze zręcznościowymi - można było tam zarówno budować bazy, produkować jednostki, jak i wcielić się bezpośrednio w każdą z nich. Akcja toczyła się w przyszłości na różnych planetach układu słonecznego, a walczyły między sobą dwa dobrze znane nam wszystkim mocarstwa... No, powinna podpowiedź wystarczyć.
  Temat: Jaka to gra?
Scorpinor

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109345

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Lip 27, 2007 11:19 am   Temat: Jaka to gra?
A więc oto moja zagadka. Jest to remake pewnej bardzo starej, ale zarazem przełomowej gry. Trochę ciemna fotka, ale sam wygląd interfejsu powinien wszystko wyjaśnić ;)
  Temat: Jaka to gra?
Scorpinor

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109345

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Lip 26, 2007 10:07 am   Temat: Jaka to gra?
Oczywiście jest to Hearts of Iron 2 - po setkach godzin przy nim spędzonych nie mogę się mylić :)
  Temat: ankieta kłąmie ;]
Scorpinor

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8310

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 12:11 pm   Temat: ankieta kłąmie ;]
Dla mnie hierarchia ważności wśród serii HoMM to: 3-ka, potem 2-ka, 5-ka i na końcu 4-ka (w jedynkę nie grałem). Trójeczka absolutnie najlepsza - ile to czasu się przy niej spędziło, to szkoda gadać. Dwójeczka była dla mnie pierwszym kontaktem z serią, stąd darzę ją wielkim sentymentem. Część czwarta i piątą mógłbym w sumie postawić na równi - obie bardzo fajne, ale jednak nie wciągały już tak bardzo (a to kampania nieciekawa, albo 'hot seat' niespecjalny).
  Temat: Problem HoMMV
Scorpinor

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9421

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 4:58 pm   Temat: Problem HoMMV
Wpierw trzeba najechać kursorem na wybrany oddział. Teraz przytrzymując klawisz 'shift' wcisnąć lewy przycisk myszy i cały czas go trzymając przesunąć kursor na inne pole, i puścić klawisz myszki. Pojawi się okienko, w którym decydujemy po ilu żołnierzy chcemy rozdzielić do obydwu grup.
  Temat: Bieda w telewizji
Scorpinor

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13096

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 25, 2007 7:19 pm   Temat: Bieda w telewizji
Ja tam oglądam wszelkie programy informacyjne na różnych stacjach + TVN Turbo, TVN24, National Geographic i Discovery. Czasem też jakiś film w tv obejrzę jak jest fajny. Za to seriali nie oglądam ('Lost' widziałem do połowy drugiej serii zanim mi się znudził, a 'Rome' tylko pierwszą serię, choć nie powiem - fajny był).

Jeśli zaś chodzi o programy o grach w TV, to nie jest tak źle, jeśli się ma cyfrowy dekoder bądź kablówkę (kanał Hyper oraz ostatnio na TVN Turbo pojawił się fajny program o gierkach w piątki późnym wieczorem). Jest też jeszcze fajny program na TV4 w soboty, o czym już wspomniano wcześniej.
  Temat: Gry roku 2006
Scorpinor

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7222

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sty 11, 2007 1:19 am   Temat: Gry roku 2006
O grach, w które nie grałem bym się nie wypowiadał.

A co do NFS'a to nie wiem, ale jako stary weteran - grający we wszystkie 10 części - właśnie przy niej stwierdziłem, że starczy mi wciskania tego chłamu. Od piątej części było już tylko gorzej (no może Most Wanted był jeszcze w miarę), aby wreszcie przepełnić czarę goryczy. Mam już dosyć hop-ziomalowych klimatów, zerowej fizyki, godnej gier S-f, prostoty, infantylności, tej muzy, itp. Wiem, że równie dobrze można by tu wsadzić Fifę i resztę gier EA Sports, ale może właśnie dla tego od dawna w nie nie gram. Zresztą trudno oczekiwać po Fifie czegoś nowego, ale po NFS'ie jak najbardziej. Teraz pozostaje mi tak to czekać na nowego Test Drive'a (może w końcu zrobię użytek z kierownicy, która do NFS'a nie jest w ogóle potrzebna).
  Temat: Gry roku 2006
Scorpinor

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7222

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sty 10, 2007 10:28 pm   Temat: Gry roku 2006
1. Strategia
- Medieval 2 Total War (niby nic nowego ale wciąga jak diabli!)
- Company of Heroes (wyśmienita, z tym że niestety jest krótka i szybko się nudzi)


2. Fabularna
- The Elder Scrolls IV: Oblivion (za wszystko)


3. MMORPG
- na szczęście nie grywam w te "pożeracze czasu"


4. Najlepsze rozszerzenie (samodzielne rozszerzenia traktujemy jako oddzielne gry)
- nie kojarzę nic ciekawego w tym roku


5. Gra roku (każdy gatunek)
- The Elder Scrolls IV: Oblivion



6. Największy zawód/kicz (każdy gatunek)
- Gothic III (ile nerwów mnie ta gra kosztowała to szkoda gadać)
- Faces of War (miało być dużo lepiej, a wyszło gorzej niż w poprzedniej części)
- Need for Speed Carbon (ileż razy można wałkować w kółko to samo!?)
- HoMM 5 (wiem, że gierka jest świetna, ale jakoś po przejściu kampanii i kilku partyjkach z kumplami w 'hot seat' nawet trochę mnie nie ciągnie aby do niej wrócić - przez to w żadnym razie nie umywa się do trójki)



7. Rewelacyjna grafika (każdy gatunek)
- The Elder Scrolls IV: Oblivion
- Gothic III
- Prey
- Microsoft Flight Simulator X
- Armed Assault


8. Nagroda za chęci
- Armed Assault (wspaniały wojenny FPS, w dodatku następca mojej ulubionej gry OF, ale zbyt duża liczba bugów wyklucza ją jako grę roku)
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Scorpinor

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15064

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pią Sty 05, 2007 3:17 pm   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Ja tam się obiema rękami podpisuję pod powyższą opinią. Co by o Oblivionie nie mówić jest technicznym majstersztykiem (ostatnio tego rodzaju cudo widziałem przy Morrowindzie; na 1CD umieścili przeogromny i piękny świat -> do dziś nie wiem jak oni wtedy to zrobili). Jest on także, a może nawet przede wszystkim, wciągającą oraz bardzo rozbudowaną w każdym aspekcie grą (nie pozbawioną jednak wad).

Z trzech ostatnich wielkich tytułów RPG (Gothic III, Neverwinter Nights 2, Oblivion) najbardziej spodobał mi się właśnie Elders Scrolls IV, choć pozostała dwójka również zasługuje na szczególną uwagę fanów "role-plajów". A co do kwestii sprzętowych uważam, że jeśli chodzi o relację 'jakość grafiki do wymagań' uważam, iż jest jak najbardziej w porządku. Piękna grafika musi wiązać się z wysokimi wymaganiami, lecz przynajmniej nie są one absurdalne, jak w przypadku G III ( bynajmniej nie jest to jedyna poważna wada nowego Gothica).
  Temat: Czołgi II Wojna Światowa
Scorpinor

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 17797

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Gru 21, 2006 9:44 pm   Temat: Czołgi II Wojna Światowa
"najlepsze byly Shermanki" - fakt, zwłaszcza jako opiekacze dla załóg w nich siedzących :)
  Temat: Medieval II
Scorpinor

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8689

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Czw Gru 07, 2006 12:08 am   Temat: Medieval II
Nie sposób się nie zgodzić z większością błędów MII: TW jakie zostały tu wytknięte. AI faktycznie szwankuje nadspodziewanie często zarówno na mapie taktycznej, jak i strategicznej (częsta bierność lub całkowicie nielogiczne posunięcia).

Jeśli chodzi o grafikę podczas bitew to jej ulepszenie traktuje zdecydowanie na plus. Te przepiękne miasta, salwy ognistych strzał, duże zróżnicowanie wśród perfekcyjnie wykonanych jednostek, itp. tworzą znakomite wrażenia wizualne. Jeśli chodzi o wymagania to gram w wysokich detalach i chodzi bezproblemowo (no chyba, że spotka się kilka pełnych armii, zwłaszcza podczas oblężenia dużych miast - wtedy jest Total, ale masakra).

To co mnie najbardziej drażniło w poprzednich częściach, czyli dyplomację usprawniono, choć nieznacznie. Teraz nie miałem problemów z sojusznikami, którzy wsadzaliby mi nóż w plecy. Dalej jednak zdarzają się takie wypadki, jak np. atakuje wrogie państwo, zajmuje mu trzy miasta, po czym jego dyplomata prosi mnie w następnej turze o pokój i jeszcze zgadza się na wypłacenie mi kasy (rekompensata za trud w zabijaniu jego ludzi?).

Nade wszystko jednak za główną wadę tej gry uznałbym zbyt duże podobieństwo w stosunku do Rome: TW. Jak tak się dobrze im przyjrzeć to są przecież niemal identyczne gry, tylko że dziejące się w innej epoce. Medieval 2 wygląda jak duży mod do poprzednika. Dlatego nie zgadzam się z hiper ocenami, takimi jak np. ocena ze Sztabu 96%. Tak czy siak jednak nie zmienia to faktu, że Medieval 2 jest wspaniałą oraz strasznie wciągającą grą (tak zresztą jak i wszystkie z serii Total War, a zwłaszcza cudny Rome...) i nie ma dnia abym nie chciał podbić choćby jednej prowincji i zrobić swoim wrogom z d... jesień średniowiecza ku chwale Anglii (oczywiście jak już skończę podbijać nią cały Świat zacznę grać Polską ;) .
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16