gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znaleziono 1 wynik
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Soldiers - Ludzie honoru - problem z kodami...
Ramzesu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8377

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Lip 30, 2011 12:20 pm   Temat: Soldiers - Ludzie honoru - problem z kodami...
Czołem!

Przepraszam, że odgrzewam czerwcowego kotleta, ale po bardzo długich poszukiwaniach rozwiązania problemu z "kodami" do gry Soldiers: Ludzie Honoru udało mi się je znaleźć na jednej z zagranicznych stron. Jestem wielce przekonany, że kompletnie nikt na żadnym polskim forum dotąd tego rozwiązania nie przedstawił, więc robię to ja, tutaj, gdzie wybór pada na forum, które ma najlepsze pozycjonowanie w google.

Do rzeczy:

Nawet pudełkowa wersja gry Soldiers: Ludzie Honoru sprzed 5 lat jest już wersją spatchowaną i w tym tkwi cały problem/sekret. Numer z edycją pliku lod.reg w archiwum game.pak działa tylko i wyłącznie w wersji podstawowej gry, jak mniemam wersji 1.0. Po zainstalowaniu jakiegokolwiek patcha w folderze gry pojawiają się nowe pliki w folderze roseurces/patch o nazwach 1.pat 2.pat itd. Od tego momentu silnik gry czerpie część informacji nie z plików zawartych w game.pak ale z najnowszych plików patcha. W moim wypadku, gdy najświeższym patchem jest 2.pat wystarczy otworzyć tenże plik winrarem, odnaleźć w nim set/register/lod.reg i edytować go wedle wcześniejszych wskazówek. Po tym zabiegu wszystko zaczyna działać bez problemu.

W skrócie:

Zamiast edytować plik game.pak znajdźcie w folderze gry ścieżkę resources/patch i edytujcie plik 2.pat lub inny, z wyższym numerkiem. Tam odnajdźcie plik lod.reg i w nim dokonajcie zmian statystyk jednostek. Zapiszcie całość i cieszcie się działającym "cheatem" w grze!

ps. plikowi .pat nie trzeba nawet zmieniać rozszerzenia, bez problemu otworzy się winrarem w takiej postaci :)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16