gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 117
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co to za współczynniki?
Radzik

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7299

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Lip 26, 2005 11:04 pm   Temat: Co to za współczynniki?
Zdaje się, że phpbb tak już ma - dobrodziejstwo inwentarza, jak to mówią. Niektóre fora mają wyjaśnienie tych statystyk w FAQ, choć w naszym, widzę, jakoś się nie trafiło. Tłumaczenie też dość mgliste, ale lepsze takie niż żadne:


Prywatne statystyki (MP,HP,EXP)
Poziom uzytkownika jest oparty na ilosci postow przez niego napisanych.
HP: reprezentuje aktywnosc forumowicza. Max HP oparte jest na obecnym poziomie,
chwilowe HP oparte jest na tym jak czesto zamieszczasz posty.
MP: pokazuje czestotliwosc postowania. Max MP jest oparte na poziomie,
kazdy post "kosztuje" MP, ktore z czasem regeneruje sie
EXP: pokazuje ile uzytkownik musi napisac postow aby osiagnac nastepny poziom.
  Temat: Port Royale
Radzik

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9793

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Lip 26, 2005 6:31 pm   Temat: Port Royale
No faktycznie - link nie działa, ale to wina ichniej strony, która blokuje bezpośrenie linki do plików. Przynajmniej tyle zrozumiałem z ich tłumaczenia. :)

FAQ jest do PR2, ale miałem nadzieję, że też się przyda. W żadną część nie grałem, to nie wiem :)
  Temat: Problem z might and magic
Radzik

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4985

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Lip 25, 2005 5:46 pm   Temat: Problem z might and magic
Po 11 dniach już pewnie sam zdążyłeś dojść, ale co tam - odpowiem ;-)

W Odchłani Śmierci znajdziesz jedynie drugą część tekstu "O liszach", w której krok po kroku opisany jest proces przemiany, natomiast cały rytuał wykonać musisz w Laboratorium Lisza w Yorwick.
  Temat: Age Of Empires III
Radzik

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8903

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Lip 22, 2005 7:59 pm   Temat: Age Of Empires III
Widzę, że szlachetny Perkun ma wrodzony talent do wyszukiwania mega-długaśnych linków ;-)
  Temat: Port Royale
Radzik

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9793

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Lip 21, 2005 9:36 pm   Temat: Port Royale
Hehe :) Jakby to ujęli w Bad Boys 2? "I tak masz właśnie, k...a, pisać!" :twisted:

To teraz jeszcze przeedytuj poprzedniego posta, coby stronka nie była rozepchana. :)

A żeby nie było, że się tylko czepiam :mrgreen: , podaję linka do krótkiego poradnika - może za wiele tam tego nie ma, ale zawsze coś.
Oto wspomniany link.
  Temat: Port Royale
Radzik

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9793

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Lip 21, 2005 8:32 pm   Temat: Port Royale
Trafiła się okazja, by w końcu ktoś poprawił szlachetnego Perkuna :wink: - jak mógłbym nie skorzystać? :twisted:

Drogi Perkunie,
chwali Ci się, że oszczędzasz ludziom "kopiuj-wklej" i dajesz URL :) , ale żeby nie rozpychać strony forum długaśnym adresem, zamiast

<URL>http://adres</URL>

wpisuj

<URL=http://adres>krótki tekst</URL>

Dla celów demonstracyjnych zastąpiłem znaki [ i ] znakami < i >

Dzięki temu wyświetli się jedynie "krótki tekst" zamiast całego adresu i na ów "krótki tekst" wystarczy kliknąć.

A tu link, który chciałeś zapodać.
  Temat: Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon
Radzik

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 11734

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Lip 19, 2005 6:38 pm   Temat: Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon
Crown of Glory jest całkiem sympatyczną turówką, która, cofając gracza do roku 1792, daje mu okazję do podbicia Europy [+dodatki ;-) ] i udowodnienia, iż Napoleon w porównaniu z graczem to zwykły (jakby to ujął przewodniczący "Samoobrony" ;-P) "niedouk strategiczny". ;-)

Coby nie przynudzać, w skrócie powiem, że CoG to mix Europa Universalis (warstwa strategiczna) i Wojen Napoleońskich (bitwy na hexach). Obie sfery są jednak bardziej rozbudowane w stosunku do pierwowzorów - mamy większy, bardziej namacalny wpływ na gospodarkę państwa, dyplomacja też jakby zgrabniejsza, zaś podczas bitew ważny jest szyk i koncentracja ognia, a jeńców można potem zagonić do roboty w naszych prowincjach :) .

Polecam!

Szerzej o grze tutaj.
  Temat: Religia
Radzik

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13351

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sty 13, 2005 7:52 pm   Temat: Religia
Ja bym do tematu podszedł od drugiej strony - nie tyle wierzę w istotę boską, ile nie potrafię uwierzyć, że jej nie ma. Stąd też niewierzący muszą być znacznie mądrzejsi, skoro w to wierzą :)
Skoro wszechświat powstał z punkciku o przeogromnej gęstości w Wielkim Wybuchu, potem materia i antymateria zderzały się z sobą, z materii organicznej jakimś cudem utworzyła się nieorganiczna (o innej materii organicznej niż amoniak, którą możnaby stworzyć z nieorganicznej, mi nie wiadomo), powstało DNA i od najprymitywniejszych organizmów doszło do powstania człowieka z wszelkimi jego dokonaniami - od języka pisanego po wyprawy w kosmos i przymiarki do powstania 'teorii wszystkiego'... I to wszystko tłumaczyć teorią chaosu? Po prostu nie potrafię uwierzyć, że mogło się to odbyć bez ingerencji siły wyższej. Za głupi na to jestem ;-)
  Temat: Poszukuje Pacyfic General
Radzik

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4715

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Sty 13, 2005 7:01 pm   Temat: Poszukuje Pacyfic General
Dawno w to nie grałem, także na 100% to nie powiem.
Patrzę po sejvach i ostatni mam na 5. misji Japońcami, więc w 3. mi się nie zawiesiło :) , a ściągałem najprawdopodobniej z underdogsów:
http://www.the-underdogs.org/game.php?id=1593
  Temat: Homeworld
Radzik

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4467

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Wrz 11, 2004 10:57 pm   Temat: Homeworld
Solucja do Homeworlda jest przecież na Sztabowej WWW :P
  Temat: Close Combat
Radzik

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4994

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Wrz 11, 2004 10:56 pm   Temat: Close Combat
Combat Mission, ale to nie jest gra single player - choć niby taka opcja jest na doczepkę, to gra ma sens tylko i wyłącznie z żywym przeciwnikiem, a wtedy jest jak narkotyk :)
Generalnie jest to Close Combat w 3D :) z wymuszoną co minutę aktywną pauzą - nawet interfejs niemal identyczny, tyle że z tymi paroma rozkazami można zrobić ogromną masę rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie widać, zatem polecam grę z kimś doświadczonym, kto wszystkiego Cię nauczy, jeśli chodzi o mechanikę.
Chętnych do gry znajdziesz na łączniku strony poświęconej CM:
http://cmhq.gry-online.pl/
Dla ludzi, których tam znajdziesz, seria CM, choć ma już swoje lata, to wciąż niemal religia.
  Temat: Poszukuje dobrej strategii turowej
Radzik

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15865

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lip 24, 2004 8:23 pm   Temat: Poszukuje dobrej strategii turowej
Co prawda nie te klimaty, ale powiem tyle - ściągnij, zagraj i... zgaś światło, bo już słonce dawno wzeszło. ;-)

http://www.the-underdogs.org/game.php?gameid=2073

W skrócie jest to mocno rozbudowana History Line 1914-1918.

Poza tym polecam Panzer General II.
  Temat: W samo południe - RTSy
Radzik

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5286

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Lip 19, 2004 6:21 pm   Temat: W samo południe - RTSy
No fakt - z serią Total War to małe zamieszanie wprowadziłem - za "strategię" przyjąłem warstwę rozgrywaną w turach, a za "taktykę" uznałem same bitwy, co w sumie było bez sensu tak ze względu na rozgraniczenie tura-realtime jak i przyjęte przez Inqistora definicje "strategii" i "taktyki". Zakładając więc, że odzieramy serię Total War z jej warstwy rozgrywanej w turach, to w samych bitwach bardziej liczy się to, co Inqistor nazwał "strategią".
Generalnie, żeby nie mącić więcej [o ile się da ;-) ], mogę stwierdzić, że o ile w RTS-sie występują surowce, gospodarowanie nimi staje się automatycznie rzeczą najważniejszą. Tak jest przynajmniej z tymi, z którymi miałem styczność, ale pewnie wyjątki się znajdą - np. Homeworld, ale to jeden surowiec, więc się nie liczy ;-P. Z drugiej strony, jeśli surowców nie ma, a zaczynamy bitwę z narzuconym, lub definiowalnym w ograniczonym stopniu składem wojsk i z mocno ograniczoną możliwością powiększenia składu sił w czasie bitwy, wtedy na pierwszy plan wysuwa się "taktyka" i "strategia". Tak jest np. w Warhammer'ach, Myth'ach, czy Close Combat'ach, czyli w tzw. niegdyś przez niektórych grach RTW, a odważni, nie bojący się popaść w wewnętrzną sprzeczność gracze, mogą zwać je "RTS-ami wymagającymi myślenia" ;-)
Tak to mniej więcej wygląda podział "realtime'owych gier o wojnie" wg mnie i nie ukrywam, że RTW, czyli "nietypowe RTSy" kręcą mnie zdecydowanie bardziej. :)
Podsumowując - za TYPOWY RTS uważam taki, w którym występuje kilka surowców, a co za tym idzie, już z definicji w TYPOWYM RTS-ie najważniejsze jest "zarządzanie zasobami".
  Temat: W samo południe - RTSy
Radzik

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5286

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lip 18, 2004 2:28 pm   Temat: W samo południe - RTSy
Gonzo---> Pytanie było o TYPOWE RTS-Y, a nie o managery, czy strategie w ogóle. :)

W typowych RTS-ach głównie liczy się niestety "zarządzanie zasobami". Ale już w takim Warhammerze najważniejsza jest "taktyka". W serii Total War ważna jest i "strategia", i "taktyka", choć moim zdaniem "taktyka" jest ważniejsza. Z kolei gram sobie teraz w Desert Rats vs. Afrika Korps i wydaje mi się, że tam najważniejsza jest jednak "strategia".

Aczkolwiek przyznaję, że mogę mieć skrzywione podejście do tematu, bo dla mnie TYPOWY RTS to właśnie taki, gdzie "strategia" i "taktyka" się nie liczą, więc już z definicji [mojej oczywiście ;-) ] odpowiedź na powyższą ankietę może być tylko jedna. :)
  Temat: kampania czeska
Radzik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4829

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Lip 18, 2004 3:24 am   Temat: kampania czeska
Życzymy :)
 
Strona 5 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16