gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 117
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Combat Mission
Radzik

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12181

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Paź 05, 2005 8:48 pm   Temat: Combat Mission
Jeśli chcesz sobie wyrwać 5 lat z życiorysu, to pamiętaj, że ja ostrzegałem :)
Mocno upraszczając, CM to CC w 3D - rozkazy masz w zasadzie identyczne, ale to, co możesz za pomocą tych rozkazów zrobić, w pale się nie mieści. Będziesz się uczył tajników tej gry latami, choć podstawy są do opanowania w 30min. Graj od razu z doświadczonymi graczami - z kompem niczego się nie nauczysz i 1/100 przyjemności z tego mieć nie będziesz w porównaniu do gry z żywym przeciwnikiem. Granie w CM z kompem to tak, jakbyś grał w pokera sam ze sobą - brak sensu i emocji.
Tu znajdziesz pomoc i setki chętnych do gry. Z góry ostrzegam - zanim nie stoczysz choć 10 bitew z kimś doświadczonym, zawsze będziesz zbierał ostre baty. Są i tacy, którzy po 50 bitwach baty zbierają ;-) . Nie graj z noobami na początku - niczego Cię nie nauczą, a możesz tylko wyciągnąć złe wnioski ze zwycięstwa z kimś cienkim. Lepiej zebrać niemiłosierny łomot od czołówki, ucząc się przy tym WIELE więcej. Gra z cieniasami wskazana tylko dla podniesienia morale. Załamania graczy spowodowane brakiem zwycięstw są częste, ale świadczy to jedynie na korzyść gry - dobry dowódca pokona słabego niemal zawsze i wszędzie.
  Temat: Gra w internecie...
Radzik

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 21748

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 9:20 pm   Temat: Gra w internecie...
Ataku nie oglądasz - widzisz tylko odliczanie do ataku, walka liczona jest wg wzoru podanego w FAQ (jak zwykł mawiać Flax - twórca Westfalen - "RTFM" ;-) ).a potem w wiadomościach możesz poczytać o efektach. Nie ma żadnej animacji bitwy ani tego typu fajerwerków.
  Temat: Gra w internecie...
Radzik

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 21748

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 6:16 pm   Temat: Gra w internecie...
Sondę musisz wybudować, a puszczasz ją z ekranu przeglądania galaktyki. Jest też, zdaje się, opcja wysłania sondy z ekranu wiadomości - możesz wtedy wysłać sondę na planetę, z którą wiąże się dana wiadomość, ale tego nie jestem pewien.
O ataku na Ciebie dowiadujesz się, wrzucając na ekran z obrazkiem planety - widzisz wtedy, ile czasu zostało do momentu, aż wroga flota do Ciebie doleci. Tak samo widzisz, ile czasu zostało do dotarcia transportu surowców, jeśli ktoś Ci go wyśle, z tym że komunikat jest w tym przypadku zielony, a nie czerwony jak przy ataku.
W przypadku ataku, w zależności od Twojego poziomu technologii szpiegowskiej, widzisz ilość nadlatujących statków, ich typ, a nawet ilość statków każdego rodzaju.
Jeśli prześpisz atak, to dowiesz się o nim z ekranu wiadomości :) .
Kiedy dorobisz się floty a masz zamiar na dłużej odejść od kompa, radzę robić fleetsave'y - pakuj wszystkie sury na statki i wysyłaj je z prędkością np. 10% - prędkość dopasuj tak, by dała Ci czas, na jaki odchodzisz od kompa. Wtedy w razie ataku, tracisz tylko tyle surów, ile wydobyłeś od momentu zrobienia fleetsave'a. No i floty nikt Ci recyclerami nie przerobi. Jak masz za mało miejsca w ładowniach, to daj rozkaz budowy budynku lub opracowania wynalazku - jeśli wrócisz do gry przed ich dokończeniem, zawsze możesz rozkaz anulować i sury wrócą do magazynów.
  Temat: Gra w internecie...
Radzik

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 21748

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Wrz 25, 2005 2:38 pm   Temat: Gra w internecie...
Jednostki masz w zakładce "Flota" czy coś koło tego (przestałem grać dawno temu i dokładnie nie pamiętam) a działka naziemne i pola ochronne w zakładce... bodajże "Obrona". O ile oczywiście cokolwiek wyprodukowałeś z tych rzeczy. A "teren", to o co dokładnie chodzi? :) Swoje planety widzisz, przeglądając galaktykę. Póki co pewnie masz jedną, więc nie ma co oglądać. Budynki są w pierwszej zakładce od góry, czyli nic nowego pewnie nie powiedziałem, ale i nic odkrywczego powiedzieć za bardzo się nie da - wszystko jest w zakładkach :)
Gorąco polecam poczytanie FAQ na forum głównym Ogame. Zdaje się, że w zakładkach jest nawet link do niego. W FAQ jest z grubsza wszystko - łącznie z wzorami i linkiem do programu symulującego bitwy - ten programik to podstawa, więc radzę ściągnąć.
  Temat: Gra w internecie...
Radzik

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 21748

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Wrz 24, 2005 7:47 pm   Temat: Gra w internecie...
Jeśli chcesz sprawdzić czujność adminów, nie musisz używać cheatów - uprawiaj pushing, wymuszaj haracze, wyślij do kogoś sporą ilość surowców na zasadzie prezentu, załóż sobie dodatkowe konta, loguj się na wszystkie z tego samego IP i używaj tych dodatkowych kont, żeby pomóc swojemu głównemu - zobaczysz, czy i jak szybko Cię zbanują. :P
  Temat: Nashorn a sprawa sztabowa
Radzik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4917

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 10:17 pm   Temat: Nashorn a sprawa sztabowa
Nie jestem ekspertem, ale osobiście spotykałem się z kamuflażem dwu- lub trójbarwnym, choć tu jest ciekawy przykład na większą ilość kolorków.
  Temat: Gra Trzecie fala.
Radzik

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8828

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Wrz 11, 2005 5:38 pm   Temat: Gra Trzecie fala.
Win2K do gier nie jest wcale taki dobry, chyba że połączy się go z W'98 na drugim dysku. Bez tego nie pogra się w starsze gry np. ze stajni Lucas Arts ani w większość gier DOSowych. Chyba że z DOSBoxem, ale ten i tak nie rozwiąże problemu ze starszymi grami windowsowymi, które W2K rozpoznają jako NT i nie chcą się często gęsto nawet zainstalować, o odpaleniu nie wspominając.
  Temat: Szukam chetnych do gry
Radzik

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4836

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 5:52 pm   Temat: Szukam chetnych do gry
Wydaje mi się, że najprzejżyściej byłoby stworzyć osobne subforum - tak jak są np. "Gry strategiczne - turowe" tak niech będzie np. "Szukam graczy do multipay'a". Wtedy każdy topic poświęcony byłby konkretnej grze i wystarczyłoby wklejać namiary i proponowane warunki rozgrywki.
  Temat: Szukam chetnych do gry
Radzik

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4836

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 5:51 pm   Temat: Szukam chetnych do gry
3 z 5 wymienionych gier to turówki :)
  Temat: Jaka to gra?
Radzik

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109291

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 4:49 pm   Temat: Jaka to gra?
Inqistor---> Naprawdę warto zagrać? Gamespot dał ocenę 7,7

Może komuś to pomoże: wydaje mi się, że poza systemem (A)D&D parametr THAC0 nie występuje.
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Radzik

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13897

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 3:24 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
drAq napisał/a:
Pomyłka w jednej kwestii nie musi oznaczać pomyłki w kwestii innej.

Takich "pomyłek" trafiło mu się troszkę więcej - choćby twierdzenie, że zabicie nie tylko innowiercy, ale i heretyka/schizmatyka nie jest grzechem. Człowieka nachodzi pytanie, czy takiego papieża można w ogóle nazwać chrześcijaninem. Z przykrością muszę stwierdzić, że kościół (jako instytucja) gdzieś tak od III wieku jest jedną wielką pomyłką. Oczywiście trafiały się chlubne wyjątki, nawołujące do odnowy, ale szybko paliło się takich na stosie.
W dzisiejszych czasach, kiedy władcy świeccy nie sadzają na tronie piotrowym kogo im się tylko spodoba a biskupami nie zostają nastolatkowie tylko dlatego, że są bękartami papieża, moralność kleru to i tak niebo a ziemia w porównaniu do tego, co było. Wszystko to jednak przywodzi na myśl skałę, na której przez podnad 1500 lat rozrastało się bagno, a teraz zalewa się to cienką warstwą betonu. Nie można zasłaniać się tradycją tylko dlatego, że tak jest wygodniej, skoro ta tradycja ma z gruntu złe podstawy!
Na zakończenie polecam cały 23. rozdział ewangelii Mateusza a pod kątem celibatu werset 13.

drAq napisał/a:
Powiem tak... Osobiście z księży, których znałem czy też znam żaden nie był i nie jest za zniesieniem celibatu,

Żaden nie był za, a ilu było przeciw, bo to nie to samo.

drAq napisał/a:
a miałem to szczęście, że zawsze poznawałem księży jako świetnych ludzi :) Cóż... moja opinia może więc być przez to przyćmiona, ale czyż jakakolwiek opinia nie jest czymś ukształtowana.

Ja również znam kilku księży, o których nie mogę powiedzieć jednego złego słowa. Mieliśmy też w Kętrzynie proboszcza bazyliki, który został aresztowany za zorganizowaną przestępczość. Reszta, z którą miałem styczność, to bezbarwni "urzędnicy". Sęk w tym, żeby wszyscy byli jak tych kilku pierwszych - nigdy nie szanowałem nawet nauczycieli szkolnych, jeśli nie było w nich widać za grosz powołania a od księży wymagam jednak trochę więcej.
  Temat: Co sądzisz o obniżce ceny czasopisma CD Action?
Radzik

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7927

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 8:21 pm   Temat: Co sądzisz o obniżce ceny czasopisma CD Action?
Bo niby elementy cRPG są - po tej mapie łazisz, kompletujesz talię, zbierasz znajdźki, dające bonus wystawianym z talii stworom, głównemu bohaterowi exp stuka, dzięki czemu podnosi mu się maksymalny poziom HP itd. Ale żeby to zaraz nazywać cRPG... To już prędzej hack'n'slasha można cRPG'iem nazwać. To tak jakby typowego RTSa nazywać strategią tylko dlatego, że są tam dwie wrogie armie i ze sobą walczą :P
  Temat: Co sądzisz o obniżce ceny czasopisma CD Action?
Radzik

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7927

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 7:51 pm   Temat: Co sądzisz o obniżce ceny czasopisma CD Action?
Wydaje mi się, że mylisz z Everquest II. Etherlords II to taka w miarę sympatyczna karcianka rozbudowana o łażenie po mapie.
  Temat: Jakiej opcji politycznej jesteś - test
Radzik

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8053

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 7:44 pm   Temat: Jakiej opcji politycznej jesteś - test
PO - 68%
Mikke - 62%
PiS i demokraci.pl - 56%
SDPL i SLD - 50%
PSL - 37%
LPR - 31%
Samoobrona - 12%
  Temat: Jaka to gra?
Radzik

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109291

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 3:57 am   Temat: Jaka to gra?
Po podpowiedziach szlachetnego Perkuna trudno mieć wątpliwości, że jest to Ikari Warriors :) Miałem się więcej nie mieszać, ale jak wzywają do tablicy... ;-) Niech jakaś dobra duszyczka zapoda następną grę, bo jest cokolwiek późnawo i wbijam się już w kimono, :)
 
Strona 3 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16