gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 218
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ulubione gry :)
Perkun

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32304

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Cze 06, 2004 11:28 pm   Temat: ulubione gry :)
Ulubione gierki...:) Może zacznę trochę od prehistorii:), choć te niekoniecznie związane ze strategią...:) Druga połowa lat 80-tych-gierka na małym monitorku-gość żongluje piłkami:) Następnie okres Commodore-River Raid 1 i 2, Barbarian, Rick Dangerous, International Karate, Moon Patrol, Green Beret, Licence To Kill, Platoon, Arkanoid, Ikari Warriors i inne:)
A teraz już konkretnie strategiczne: Age Of Empires-wszystko, co wyszło, Warhammer 40000: Final Liberation, Railroad Tycoon, Europa Universalis, Tropico, Faraon-ale do czasu..:), Rise Of Nations-też zależy, co, Kozacy. Teraz mam ochotę na Nemesis...
  Temat: Wielki Test z III RP
Perkun

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4684

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pią Cze 04, 2004 12:10 pm   Temat: Wielki Test z III RP
Czyli coś dla miłośników najnowszej historii Polski. Z okazji 15-lecia III RP telewizja TVN i Gazeta Wyborcza zorganizowały test sprawdzający wiedzę Polaków na temat ich najnowszej historii. Pytania o różnym stopniu trudności dotyczą zarówno ważnych wydarzeń politycznych i kulturalnych, jak i zabawnych wpadek oraz dowcipnych wypowiedzi znanych ludzi.
Program emitowany będzie w 5 czerwca (sobota) w TVN o godz. 20:00.
Warto sprawdzić swoją wiedzę na temat ostatnich kilkunastu lat. Ta wiedza jest niezbędna do pełnego rozumienia tego, co się rozgrywa na naszych oczach od wielu lat jak i rzutuje na przyszłość.

PS1: Jeżeli oczki nie będą się kleiły, to zaraz po programie mamy Finał Konkursu Miss Universe 2004:)

PS2: A tak już na marginesie. Gorąco zachęcam do oglądania audycji wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Zapewniam, że śmiało mogą konkurować z najlepszymi komediami...:) Ale to temat na inny czas:)
Głosować oczywiście będę(matka jest w komisji wyborczej, więc nie mam wyjścia-nie chcę robić jej przykrości), tylko mam dylemat: na kogo?:) Wiem, że takowe wybory są bardzo ważne dla Polski, ale kogo ja mam tam wybrać, jak ja wcale ludzi nie znam...:) Mniejsza o to. Już tam w Unii powinni się pilnować:) aby nie grzeszyć przeciwko społeczeństwu.
Powinna być zrobiona jeszcze jedna rzecz. Aby pod każdą strzechę trafił informator o Unii Europejskiej, coś takiego, jak niegdyś Konstytucja. To, czy będą ludzie to czytać, to już inna sprawa. Ale przynajmniej nie będą mogli zarzucić, że nie dostali żadnych informacji do ręki.
  Temat: III Zjazd Sztabu!
Perkun

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 12059

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Maj 31, 2004 10:48 pm   Temat: III Zjazd Sztabu!
Oj, Klemens, Klemens:) Ale ty się jak zwykle czepiasz szczegółów:) Świetna muzyka rockowa w moim mniemaniu to taka, która mi się podoba, którą lubię. Ale dobra-określę ci pożądaną gatunkowość muzyczną w pubie, nie tylko czysty rock:)

Rock progresywny(Genesis, Yes, Emerson Lake&Palmer, King Crimson, Pink Floyd, Camel, Marrilion, Collage, Dream Theater i inne)

Hard Rock(Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Queen, Def Leppard i inne:)

Heavy Metal(Iron Maiden, Kiss, Rush, Metallica i inne)

Muzyka elektroniczna(Jarre, Tangerine Dream, Vangelis, Kraftwerk, Brian Eno i inni)

Muzyka Celtycka(Enya, Clannad, Mike Oldfield i inni)

Gothic Rock(Artrosis, DeadCan Dance?:) i inne

Coś jeszcze? Na pewno, ale nie można przesadzać:)
  Temat: Multiplayer
Perkun

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5414

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Maj 31, 2004 10:35 pm   Temat: Multiplayer
Pytanie dla zorietowanych: Gdzie w necie można pograć za darmo w kropki lub piłkarzyki? W razie czego proszę o kontakt i jestem gotów na pojedynki:)
  Temat: III Zjazd Sztabu!
Perkun

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 12059

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Maj 31, 2004 7:13 pm   Temat: III Zjazd Sztabu!
Co do kafejki internetowej-pomysł świetny, a do żarcia czy do picia, to zawsze się coś kupi:) Sam mogę wziąść Age Of Empires 2 lub Rise Of Nations, ale to są piraty, więc raczej nie przejdą:) No chyba, że Age Of Empires 1 plus dodatek:)
Co do pubu-też pomysł niezły-zawsze będzie można pograć w jakąś planszówkę albo w kropki. Choć ostanio znowu dopadły mnie piłkarzyki:)
Dobrze by było, jak by to był pub ze świetną muzą rockową:)
  Temat: III Zjazd Sztabu!
Perkun

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 12059

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Maj 30, 2004 9:19 pm   Temat: III Zjazd Sztabu!
W moim przypadku to zależy od tego, jak wypada mi wolne. Licząc od 20 czerwca całkowicie wolny dzień(od pracy i studiów) mam 29 czerwca. To jest wtorek. W inny dzień po prostu nie mogę, bo albo praca albo studia. Jeżeli wybiorę komunikację PKS, to mogę być w Poznaniu o 10.51 lub 12.13. Ale odjazd z Poznania mam już o 14.00 lub o 16.00. Jeżeli wybiorę pociąg. to w Poznaniu mogę być najwcześniej o 11.04(jadę przez Toruń) albo 12.51. Ale ostatni powrotny do Torunia mam o 16.20. Czyli w sumie wychodzi ok. 5 godz. pobytu w Poznaniu. Nie jest to dużo. Ale też nie wiem, co Marszałek szykuje:) Albo też jak się zakończy nasz Zjazd:) No chyba, że w przypadku wtorku, Zjazd się przeciągnie do środy :) Wtedy Perkun ma pociąg 06.38 do Torunia. Dlatego tak wcześnie, bo na 14.30 do pracy(o ile planu pracy mi nie zmienią na wakacyjny:) Dlatego też Sztabowicze musicie podać w miarę konkretny przedział czasowy przyjazdu do Poznania, aby jako tako się zgrać. Tak więc ja na dzień dzisiejszy mogę 29 czerwca we wtorek. A jeżeli wcześniej, to proszę bardzo-mogę być 18-19 czerwca. To jest piątek i sobota. Wyjechał bym tym w niedzielę o 06.38 albo dalszym:), gdyby nie to, że właśnie w niedzielę mam w Toruniu szkolenie BHP i po prostu na 09.00 nie zdąże przyjechać do Torunia:) Czekam zatem na propozycje Sztabowiczów i ustosunkowanie się Marszałka.
  Temat: Nowe kraje Unii Europejskiej
Perkun

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4336

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Maj 27, 2004 11:24 pm   Temat: Nowe kraje Unii Europejskiej
No cóż, napisane jest Cypr, ale z pewnością chodzi o część grecką, tym bardziej, że turecką część mam oddzielnie jako Cypr Północny. Ale ten też niczego sobie-7000 USD.
W kwestii Malty-co tam strategiczne położenie...Przecież nie wyrobili tego chyba na samej turystyce...? Wszak są od nas kraje bardziej ludniejsze i większe i jakoś mogą osiągnąć wyższe wyniki...
Słowenia...przecież to była tylko zwyczajna republika jugosławiańska...W sumie można powiedzieć, że startowaliśmy z tego samego pułapu niepodległościowego...
Klemens...A Czechy czy Węgry mają morze? Nawet tego nie mają. Zerowa infrastruktura i kosztowniejsze góry...Ktoś za to odpowiada...Co do siły roboczej zgoda-są to skutki uczenia wszystkiego i niczego, zamiast wąskich specjalizacji. Sam się o tym przekonałem będąc w technikum samochodowym.
Co do dużego kraju-wszystko zależy od włodarzy i ich elektoratu...Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Szwecja, Norwegia, Finlanadia też pypciami nie są, a jednak potrafią. Pozostaje nam zatem pracować i czekać na owoce. Być moze kiedyś dożyjemy Klemens czasów, kiedy ktoś będzie się nas "prosił o pozwolenie"...Marzenie ściętej głowy...Nie z przedszkolakami u władzy...:)
  Temat: III Zjazd Sztabu!
Perkun

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 12059

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Maj 27, 2004 4:32 pm   Temat: III Zjazd Sztabu!
Dla mnie Poznań nie stanowi problemu. Połączenia mam zarówno pociągiem(na Kutno albo na Toruń i do Poznania), Polskim Ekspresem(bezpośrednio) czy autobusami PKS. Kwestia tylko lokum w Poznaniu lub...pod Poznaniem. Zerkam na mapę i widzę Wielkopolski Park Narodowy. Bez względu na miejsce, musi być tam osoba, która zna teren i załatwi lokum bądź pole namiotowe. Wszak w grę wchodzą trzy dni. A tym samym dwa noclegi. A może Poznaniu istnieje możliwość wynajęcia pokojów w jakimś Akademiku? Choć wolę na łonie natury...:)
  Temat: Nowe kraje Unii Europejskiej
Perkun

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4336

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Maj 27, 2004 1:28 pm   Temat: Nowe kraje Unii Europejskiej
Nabyłem ostanio Podręczny Atlas Świata(2004)Wydawnictwa Demart. Jednym z interesujących danych zawartych w pozycji, jest PKB na 1 mieszkańca w każdym państwie. Szczególnie zainteresowały mnie dane z nowych krajów Unii. Oto one:

Cypr-15000 USD
Czechy-5176 USD
Estonia-3612 USD
Litwa-2839 USD
Łotwa-2619 USD
Malta-9383 USD
Polska-3979 USD
Słowenia-10384 USD
Słowacja-3588 USD
Węgry-4799 USD

Bez jaj panowie i panie:) ale sądziłem, że lepiej wypadamy pod tym względem. No wybaczcie, ale Cypr-targany konfliktem od 30 lat...
Malta-taki pypeć....co oni tam mają? Słowenia-była republika jugosławiańska? Byłe kraje ZSRR wcale nie aż tak daleko...
Zamknę już oczy na Czechy, Słowację czy Węgry...Przecież taki kraj, jak nasz, takie położenie strategiczne, takie bogactwa naturalne i turystyczne, taki zasób siły roboczej....My powinniśmy stawać w szranki z Niemcami czy Francją...
  Temat: Potega swiatowa
Perkun

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5081

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Maj 23, 2004 3:22 pm   Temat: Potega swiatowa
Przyjmijmy dane z lat 1983-87. Liczebność armii obu organizacji militarnych:

Układ Warszawski:

ZSRR-5000000
NRD-172000
Polska-406000
Rumunia-180000
Bułgaria-157000
Czechosłowacja-197000
Węgry-105000

Daje nam to razem ponad 6000000 stanu przedmobilizacyjnego


NATO:

USA-2.163.000
Kanada-84000
Hiszpania-320000
Francja-456000
RFN-495000
Norwegia-35000
Włochy-386000
Wielka Brytania-316000
Grecja-214000
Dania-29000
Portugalia-73000
Holandia-106000
Belgia-88000
Luksemburg-800
Islandia-brak danych
Turcja-635000

Daje nam to razem grubo ponad 5000000 stanu przedmoblizacyjnego


Mimo różnicy trzeba jednak pamiętać, iż sama liczba wojsk jeszcze o niczym nie świadczy.
  Temat: Potega swiatowa
Perkun

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5081

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Maj 23, 2004 10:33 am   Temat: Potega swiatowa
Czy ja wiem Klemens? Wydaje mi się, że liczebność armii powyższych państw była powodowana sytuacją polityczną i gdyby nie to, to były by znacznie mniejsze...Mamy tu takie duety, jak USA i ZSRR, Pakistan i Indie, Iran i Irak, Korea Północna i Korea Południowa, Chiny i Wietnam. Również liczebność Egiptu czy Syrii jest powodowana istnieniem Izraela...Ale czym była powodowana liczebność Polski, znacznie przewyższająca inne europejskie kraje Układu Warszawskiego? I powiem ci szczerze, że w sumie wszystkie takie państwa, po których bym się spodziewał dużej armii, to na tej liście są...:)Co do Izraela-zerkam-140000. Różnica wobec nas spora, ale nie zapominajmy, że wojska izraelskie były zaprawione w wojnach z krajami arabskimi i to na kilka frontów...Biorąc pod uwagę obecną sytuację-nie bardzo wiem, jaka jest liczebność obu armii, jak przedstawia się kwestia wyposażenia technicznego...A biorąc pod uwagę to, że Izrael może posiadać broń jądrową...Choć z drugiej strony Klemens ciekaw jestem, jakby się skończyła owa konfrontacja...:)
  Temat: Potega swiatowa
Perkun

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5081

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Maj 22, 2004 10:53 pm   Temat: Potega swiatowa
Francuskie wydanie encyklopedii jest z 1990r. Ale dane dotyczące poszczególnych państw(np. liczba telewizorów, telefonów, samochodów, ciężarówek i autobusów, samochodów osobowych, lekarzy, wojskowych czy też rozwoju gospodarczego) pochodzi z lat 1983-1987. Po prostu napisane jest, które miejsce zajmuje jakie państwo. Oto klasyfikacja:

1. USA
2. Japonia
3. ZSRR
4. RFN
5. Francja
6. Wlochy
7. Wielka Brytania
8. Chiny
9. Kanada
10. Brazylia
11. Hiszpania
12. Indie
13. Iran
14. Holandia
15. Polska

I co ty na to?:) Gdzie azjatyckie tygrysy? Gdzie inne kraje europejskie jak Szwecja czy Belgia?


Co do ciebie Inqistor. Wydaje mi się, że to liczba przed mobilizacją-zawodowych oraz z poboru. Dokładnie Polska, to ok. 406000. Francja-456900, RFN-495800. W tej technologii chodzi mi o zastosowanie w militariach komputeryzacji, elektroniki itd. Które państwa miały liczebniejszą armię od naszej zakładając przedział lat 1983-87. Oto przybliżone dane:

1. ZSRR-5000000
2. Chiny-3.200000
3. USA-2.160000
4. Wietnam-1.252000
5. Indie-1.200000
6. Irak-1000000
7. Korea Północna-842000
8. Korea Południowa-629000
9. Turcja-635000
10. Iran-604000
11. RFN-495000
12. Pakistan-480000
13. Francja-456000
14. Egipt-445000
15. Polska-406000
16. Syria i Tajwan po około 405000


15 miejsce. Szok. Kto by pomyslał...
  Temat: Potega swiatowa
Perkun

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5081

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Maj 22, 2004 8:58 am   Temat: Potega swiatowa
Ale byliśmy wtedy częscią większego układu wojskowego i to w zupełności wystarczało na tą Danię, ktora miała raptem ok. 30 tys. Spoglądam na dane i stwierdzam, że jedynie większe armie z krajów europejskich posiadały(nie licząc 5 mln armii ZSRR) Francja i Niemcy. Ale oczywiście na pewno przedstawiała się inaczej sytuacja pod względem wyposażenia technicznego, nowoczesnych technik wojskowych itd. Dane pochodzą z francuskiej Encyklopedii Larousse z 1990r. Mam m.in. wyliczenia liczebności armii wszystkich krajów na świecie. I uwaga-największa Klemens ciekawostka. Polska zajmowała 15 miejsce na świecie pod względem rozwoju gospodarczego. Ja czegoś tu nie rozumiem...?:)
  Temat: Ruanda
Perkun

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4847

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Maj 22, 2004 8:43 am   Temat: Ruanda
Nie mam pojęcia...Może to wciąż dla nas daleko, ta czarna Afryka, mało o niej wiemy, daleko od nas, więc może dziać się źle...? A Jugosławia, to jednak kraj europejski, znacznie nam bliższy, bracia Słowianie, niech tu będzie spokój, bo jednak zbyt blisko nas...Zbyt blisko bogatych państw i mocarstw europejskich, zby blisko interesów albo zagrożenie dla nich...Wiesz, taka nowoczesna i demokratyczna Europa nie mogła sobie pozwolić na kompromitację i brak reakcji czy brak sumień na kraj europejski, na naszych europejskich braci...Ale tam, daleko, gdzieś na Czarnym Lądzie niech się wyżynają...Dość mamy problemów u siebie, nam bliższych, w rodzinie europejskiej...Tyle jest tych konfliktów i wojen na świecie, że powoli przywykamy uznając to za normalne...I możemy spokojnie spożywać posiłek oglądając obrazy mordów...Czy nasza ewolucja aby się nie cofa...?
  Temat: Potega swiatowa
Perkun

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5081

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pią Maj 21, 2004 11:31 pm   Temat: Potega swiatowa
Zdaje się, że w latach 80-tych liczyła ok. 400 tys. żołnierzy. Gdzieś to kiedyś wyczytałem, w jakiejś encyklopedii z lat 90-tych.
 
Strona 14 z 15
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16