gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 113
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - 1 września
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7330

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 5:45 pm   Temat: W samo południe - 1 września
Goodi napisał/a:
hitlerowcy z kolei traktowali Polaków jak podludzi- nadają się tylko, zęby służyć a potem i tak mają zginąć.

A skąd ta pewność? Czytałem kiedyś 'Mein Kampf' i tam Hitler nie wypowiadał się o Polakach tak, jak wielu 'historyków' uważa.
  Temat: W samo południe - Kriosen
Menajev

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5224

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Lip 29, 2008 5:47 pm   Temat: W samo południe - Kriosen
No właśnie - gdyby to osiągnął. Ale - jak część zapewny wie - ludzki organizm nie ma nawyków do osiągania takich rzeczy :/ [Żeby nie było, że ja tylko zgaduje - widzałem na Discovery program, w którym rozważali coś takiego. Ale człowiek nie może zrobić tego co - jeśli dobrze pamiętam - jakiś gatunek żaby [czy ropuchy].
  Temat: Natarcie przez syberię?
Menajev

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9163

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Lip 29, 2008 5:44 pm   Temat: Natarcie przez syberię?
"[...]żołnierze umierali by z wyczerpania, większość by dezerterowała[...]"
Gdyby kierunek był Ameryka - Rosja, to może by tak było, ale Rosjanie raczej daliby radę. Z geaografii jestem raczej słaby, ale mam wrażenie, że gdyby doszło do walk w tych okolicach, to Rosjanie mieliby dużą przewagę - ciężki sprzęt raczej by tego nie wytrzymał, a w starciu piechota vs piechota Amerykanie [albo Kanadyjczycy, oni przypadkiem nie mają bliżej?] nie są zbyt silni.
  Temat: Jaka to gra?
Menajev

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109294

PostForum: Inne gry   Wysłany: Wto Lip 29, 2008 5:22 pm   Temat: Jaka to gra?
Kolejna zagadka - gra trochę inna niż większość [o ile nie wszystkie] w tym temacie.

Klemens, czy mógłbyś mi wytłumaczyć swój podpis [nie co znaczy, tylko co on robi przy moim nicku]?
A grę już wcześniej znalazłem :] Szkoda tylko, że druga część nie chce działać :/
  Temat: Jaka to gra?
Menajev

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109294

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Lip 26, 2008 4:33 pm   Temat: Jaka to gra?
To to się zwie "Return of the Incredible Machine Contraptions" [nie znałem tytułu, ale google pomogło :) ]. Hunter, poprzedni tytuł tej gry jest podobny? Grałem kiedyś w jakąś wcześniejszą wersję [albo tak mi się wydaje] u kuzyna. Chciałem w to zagrać, ale nie znałem tytułu. A tu pewnego dnia coś podobnego tutaj się znalazło :D
  Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
Menajev

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9478

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Sty 27, 2008 10:14 pm   Temat: W samo południe - Przyszłość żołnierzy
Jak na moje będzie się to [w większości krajów] rozwijać w miarę równocześnie.
  Temat: Polska w UE
Menajev

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8959

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Paź 09, 2007 7:25 pm   Temat: Polska w UE
Znowu mam być sam przeciwko innym? :P
Na gospodarce się zbytnio nie znam, więc się nie wypowiem [ale na moją głowę bardziej opłaca się mieć słabszą złotówkę niż euro], ale mam wstręt do wszystkich paktów, do których większość państw dochodzi tylko dlatego, że 'pieniądze dają' [bo chyba innego powodu Polska nie miała]. UE nie lubię, bo wydają prawa - czasami- równie sensowne, co nasi politycy (za przykład niech posłuża: obowiązek zapiania pasów przez obsługę karetki i nakładanie opłat [nie wiem, czy ma to jakąś nazwę] na odtwarzacze mp3/mp4 z radiem).
Co do wspomnianego wspólnego rozwijania armi- wydaje mi się, że lepiej rozwijać ją samemu, niż z dużo słabszym krajem.

I jeszcze jeden argument przeciw- b. bogaty kraj- Szwajcaria [mieszkać bym tam nie chciał] o przystąpieniu do uni nawet nie myśli.
  Temat: W samo południe - Współczesny konflikt zbrojny
Menajev

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4528

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Paź 07, 2007 3:12 pm   Temat: W samo południe - Współczesny konflikt zbrojny
FifiCz napisał/a:
PS.Kiedyś słyszałem,a może czytałem,że w przyszłości żołnierze nie będą już się liczyć na polu walki.Tylko armaty,rakiety,bomby i głowice atomowe.

IMO będzie raczej na odwrót [z wyjątkiem atomówek], ponieważ broń piechociarza mocno rozwinęła się od czasu drugiej wojny i o ile wtedy walił on do czołgów z odległości parudziesięciu metrów, to teraz może je niszczyć z paruset [mówie tu o ręcznych wyrzutniach, nie działach]. Samolotami do ludzi się już nie strzela, a śmigłowce rozwalić łatiwiej niż czołgi, a i ukryć się człowiekowi łatwiej.

A odległóści nie da się jednoznacznie określić, bo nawet jeśli będą to państa równorzędne, to jeśli oba inwestowały w samoloty, olewając siły naziemne- to walki będą się toczyć głównie w powietrzu [i ciężko w takim przypadku podać odległość]. Jeśli jednak oba państwa wolały inwestować głównie w piechotę, to odległóść określiłbym raczej na poniżej 300m. Gdyby się jednak spotkały państwa o różnych poglądach, to stawiam na najniższą odległóść, jaka jest najwygodniesza głównym siłą jednej z armii.
  Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Menajev

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 10678

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Paź 03, 2007 7:01 pm   Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Wiem że to offtop, ale nie mogę tego nie skomentować.

gary_joiner napisał/a:
ewolucja rzadko się myli

Nie zapędzaj się z takimi stwierdzeniami, bo ludzkie ciało, z wyjątkiem organu umożliwiającego mowę, to jedna wielka pomyłka.
  Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Menajev

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 10678

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Paź 02, 2007 7:49 pm   Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Przeginacie z tą mocą obliczeniową, powrzuca sobie każdego roboty do tablicy zmiennych od lewej do prawej i bedzie do nich po kolei strzelał. Popatrzcie sobie na fps, tam sytuacja jest podobna, z tym że wszyscy przeciwnicy już są w zmiennych.
  Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Menajev

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 10678

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Paź 02, 2007 7:15 pm   Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Jest jeszcze jedna rzecz- cywile, bo dać swoim nadajniki, które informowały by robota, że to swoi nie jest problemem, ale ciężko było by mu wytłumaczyć, że nie ma strzelać do wszystkiego, co przypomina ludzi [chociaż da się, ale nie jest to system niezawodny].

Inna myśl- robot wspomagany przez człowieka, który mówił by mu, co na jego radarze jest celem- 100% skuteczność.
  Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Menajev

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 10678

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Paź 02, 2007 7:00 am   Temat: W samo południe - Cyloński Centurion
Nie oddaje głosu, bo brakuje mi jednej odpowiedzi- nie chybiałby , gdyby był dobrze skonstruowany. Bo gdyby dano mu kamere termowizyjną, to bez większych problemów kosiłby wszystkich [nawet swoich].
  Temat: W samo południe - Podgrzanie Zimnej Wojny
Menajev

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4666

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Paź 02, 2007 6:57 am   Temat: W samo południe - Podgrzanie Zimnej Wojny
Z tego co się orientuje, to Amerykanie mieli generała [McArhur chyba], który chciał uderzyć na Rosję, zanim oni uderzą na nich, więc oddaje głos na NATO.
  Temat: W samo południe - najlepszy rodzaj napędu dla czołgu
Menajev

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6364

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lut 25, 2007 4:22 pm   Temat: W samo południe - najlepszy rodzaj napędu dla czołgu
'Nogi' sprawdzają się w sumie najlepiej, gdyby nie mała wada- powolność. Dlatego stawiam na gąsiennice.
  Temat: W samo południe - Wąskie ściezki
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6952

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Sty 14, 2007 1:05 pm   Temat: W samo południe - Wąskie ściezki
Stawiam na piechotę, bo jako jedyna może z drogi zejść i ukryć się w lesie. Pozatym, najtrudniej ich znaleźć, a na krótki dystans siły im nie brakuje.
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16