gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 27
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szukam tytułów nadających się do PBE
Madlock

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5653

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 11:45 pm   Temat: Szukam tytułów nadających się do PBE
Te lepsze gry niestety wymagają dużo czasu na naukę gry i dużo czasu na samo robienie tury.
Z gier to polecam
Advanced Tactics Gold, ma nawet opcję antycheatowania, chociaż wtedy niestety nie można sejwować w trakcie robienia tury.
Dominions 3, bardzo skomplikowana, ale tury są symultaniczne i przez to nie ma spowolnienia gry przy dużej liczbie graczy.
Field of Glory, w to nie grałem, ale wiem, że jest bardziej lajtowa, za to multiplayer ma wsparcie wydawcy (serwer dedykowany) i PBEM jest jakby wbudowany w grę, więc nie wysyła się żadnych maili.
Frozen Synapse, w to gram, system podobny jak wyżej, jest serwer, więc zalety PBEM (robisz turę kiedy ci wygodnie) a prostota obsługi jak normalny tryb online.
Seria Combat Mission - tury symultaniczne. Nie wiem dlaczego w to nie gram, bo gra dobra. Pewnie po prostu nie mam czasu.

Jeśli gra ma tylko najprostszy tryb PBEM, to wg mnie prościej jest jeśli gracze mają konto dropbox i stworzą współdzielony katalog. Wtedy nie ma wysyłania maili, tylko wrzucanie i pliku do katalogu, lub nawet tego nie trzeba robić gdy gra pozwala sejwować się do dowolnego katalogu.

Jeszcze jedna zaleta tur symultanicznych. Gracz, który wrzuca turę ostatni, często może od razu zrobić turę następną, jeśli graczy jest dwóch, to mogą praktycznie robić po 2 tury na jedno posiedzenie, a nie pół tury jak w turach gdzie robi się ruchy kolejno.

Jeśli chcesz szukać gier do tego trybu, to RTS-y odpadają od razu. Nawet nie wszystkie turówki się nadają.

I nawet jak znajdziesz dobrą grę, to potem musisz jeszcze znaleźć graczy, a to potrafi zniechęcić do gry, jeśli za każdym razem trzeba szukać ekipy tygodniami.

Teraz na szybko znalazłem forum o Age of Wonders http://aow.heavengames.co...action=t&fn=25. Gra stara, a ciągle grają. Zrobili nawet jakiś Email Wraper, chyba jakiś ułatwiacz mailowania czy wyszukiwania gier.
  Temat: gra innymi państwami
Madlock

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5689

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 10:37 am   Temat: gra innymi państwami
Kliknij prawym klawiszem myszy na jakimś herbie, przy wyborze państwa.
  Temat: Szukam Gry łączącej Close combat z Theatre of war Pomocy :)
Madlock

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6013

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 12:58 pm   Temat: Szukam Gry łączącej Close combat z Theatre of war Pomocy :)
Znam jeszcze inne, gdzie są dwa poziomy dowodzenia, ale nie o II wś.

Jest taka firma Magitech Corporation, chyba chińska. Ich gry nie przypadły mi osobiście do gustu. Szczerze mówiąc, uważam, że to niegrywalne crapy, ale ponoć niektórym się podobają. Chodzi o takie tytuły jak Strength & Honour 2, Takeda 3 itd. coś jak Total War.

Inna azjatycka firma KOEI robi wg mnie lepsze, głównie na różne konsole, ale na PC dostępna jest przykładowo ich gra Romance of the Three Kingdoms XI, tyle że nie ma tam czegoś takiego jak mgła wojny (w tej konkretnie, bo w innych ich starszych grach zazwyczaj jest). KOEI robi czysto turowe strategie.

I jeszcze Knights of Honor, Imperial Glory, Imperialism, Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon

Z eksploracji kosmosu np. Sword of the Stars.

Są jeszcze gry fantasy:
Heroes of Might and Magic, Age of Wonders, Disciples, ale one skupiają się na poznawaniu przekombinowanych map, a nie na strategii.
Elemental: War of Magic ma losowe mapy, ale jest zabugowane.
Master of Magic, też losowe mapy, ale jest stara (działa pod emulatorem DOSa).

Jeśli chodzi o II wś to wiem, że są jakieś takie gry, w której kieruje się flotą wojenną albo lotnictwem, ale to nie moje dziedziny.
  Temat: Szukam Gry łączącej Close combat z Theatre of war Pomocy :)
Madlock

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6013

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 6:31 pm   Temat: Szukam Gry łączącej Close combat z Theatre of war Pomocy :)
War Leaders: Clash of Nations ma tryb turowy na mapie świata, a bitwy jako RTS, ale jakiś hit to chyba nie jest.
  Temat: Poszukuje 2 gier
Madlock

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5146

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 11:30 pm   Temat: Poszukuje 2 gier
Z gier cywilizacyjnych (ale takich prawie klonów Civilization, a nie nie że tylko trochę podobna) Polska występuje we Freeciv i Call to Power, ale to były tylko nazwy miast itd. i państwa niczym się nie różniły. Tej drugiej chyba nie ma po polsku, więc zostaje tylko Freeciv.
  Temat: Dominions: Genesis - strategia mmo (plus opowiadanie)
Madlock

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9088

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Mar 23, 2012 8:09 pm   Temat: Dominions: Genesis - strategia mmo (plus opowiadanie)
Dobra XD, teraz już wierzę, że nie znasz tamtej serii Dominions, a szkoda, bo na tle innych gier jest pod pewnymi względami wyjątkowa.
Mnie akurat do MMO na razie za bardzo nie ciągnie, ale zawszę będę kibicował twórcom każdej gry strategicznej. Poczytałbym nawet chętnie coś więcej o tej grze.
  Temat: Dominions: Genesis - strategia mmo (plus opowiadanie)
Madlock

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9088

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Mar 23, 2012 3:33 pm   Temat: Dominions: Genesis - strategia mmo (plus opowiadanie)
TsuChi napisał/a:
Gra nie ma nic wspólnego z Dominions od Illwinter

Czyżby? Wg mnie znasz tamte Dominions i zaczerpnąłeś stamtąd nie tylko tytuł, ale i pomysł na grę, czyli walki nieśmiertelnych, niemal boskich przywódców o panowanie nad światem. Nawet TsuChi jest podobne do T'ien Ch'i.

Na stronę na FB można wejść bez konta, ale niezbyt jest ona przejrzysta. Czy konto będzie wymagane do gry? Niestety nie mam dobrego zdania o grach na FB, polegają głównie na bezmyślnym klikaniu, szukaniu znajomych i nie ma równych szans, bo im ktoś klika dłużej, tym jest mocniejszy.
  Temat: W samo południe - Radar
Madlock

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6709

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Mar 22, 2012 8:17 am   Temat: W samo południe - Radar
Slime napisał/a:
Na lotnictwie się nie znam ale skoro się do tej pory używa samolotów do niszczenia celów naziemnych to oznacza, że mimo wszelkich zalet współczesnych radarów to jednak samolot ma większe szanse

To tak samo można powiedzieć, że przecież do tej pory używa się radarów do wykrywania samolotów XD.
Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Współczesny samolot przeleci przez II-wojenny system radarów niewykryty, a samolot z tamtej epoki, dzisiaj nie przeleciałby metra nad wrogim terytorium.
  Temat: Dominions: Genesis - strategia mmo (plus opowiadanie)
Madlock

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9088

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Mar 19, 2012 11:30 pm   Temat: Dominions: Genesis - strategia mmo (plus opowiadanie)
A jakaś normalna strona, a nie facebook? Czy to ma coś wspólnego z serią Dominions od Illwinter?
  Temat: Szukam Gier Typu HOMM 3,4
Madlock

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10165

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Mar 18, 2012 10:51 pm   Temat: Szukam Gier Typu HOMM 3,4
Mają wyjść niedługo Elemental: Fallen Enchantress i Masters of the Broken World.
Wyszło niedawno Conquest of Elysium 3.
  Temat: Szukam Gry
Madlock

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5602

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Mar 18, 2012 9:13 pm   Temat: Szukam Gry
Masakra.
3D czy 2D? RTS czy turowa? Jakiekolwiek inne szczegóły, które pomogłyby komuś rozpoznać grę?
  Temat: Nowe screeny z Jagged Alliance Online!
Madlock

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5266

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Gru 05, 2011 10:45 pm   Temat: Nowe screeny z Jagged Alliance Online!
Nie ma co czekać. Brak mgły wojny, brak niszczenia otoczenia, same małe lokacje (a przynajmniej takie widzę na screenach), BRAK MULTIPLAYERA.
Gra dla niedzielnych graczy. Sądzę nawet, że gra będzie gorsza od Silent Storm.
 
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16