gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 27
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Polskie kolonie?
Madlock

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8905

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sie 19, 2013 7:43 am   Temat: Polskie kolonie?
spiderlo napisał/a:
Więc bezpośrednio wysp egzotycznych nie mieliśmy...
Nie martw się. Nawet gdybyś był Hiszpanem żyjącym w XVI wieku, to też byś na własność bezpośrednio żadnej wyspy, ani nawet skrawka ziemi, nie miał.
  Temat: EU2 Pytanie o dochod roczny
Madlock

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6271

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Wto Cze 04, 2013 11:36 pm   Temat: EU2 Pytanie o dochod roczny
Nie pamiętam czy zależy tylko od tego, ale tak to mniej więcej jest. AI takimi małymi krajami może naklepać woja ile chce, a gracz jest bardzo ograniczony przez dochód roczny. Budynek gubernatora pomaga, bo można wtedy dać trochę miesięcznego dochodu do skarbca bez inflacji.
  Temat: Gry
Madlock

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8827

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Sty 23, 2013 1:20 pm   Temat: Gry
Jeśli lubi samą taktykę i IIWŚ. A jeśli lubi, ale woli heksy, to seria HPS Squad Battles. :twisted:
  Temat: Gry
Madlock

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8827

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Sty 22, 2013 12:56 pm   Temat: Gry
A dlaczego nie Civilization i Heroes? Znudziły już się czy coś Ci się w nich nie podoba? To jedne z najlepszych gier w swoich gatunkach. Ja znam tylko jedną lepszą grę, która łączy te dwie: "Dominions 3" ale jest ona dla większości graczy za trudna.
  Temat: Poniedziałkowy Serwis Stratega Subiektywnego
Madlock

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 20161

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Sty 01, 2013 11:28 am   Temat: Poniedziałkowy Serwis Stratega Subiektywnego
Ja zauważyłem tyle nowych tytułów (nie dodatków), a spisywałem jedynie turówki z trybem multiplayer (więc Crusader Kings 2, Jagged Alliance: Back in Action ani Warlock: Master of the Arcane się nie załapały):

Marzec: Team Assault: Baptism of Fire.
Maj: Conflict of Heroes: Awakening the Bear!
Czerwiec: Strategic War in Europe, Fray.
Lipiec: Endless Space, Decisive Campaigns: Case Blue.
Sierpień: Combat Mission: Fortress Italy, Hero Academy, Legends of Pegasus.
Wrzesień: Alea Jacta Est.
Październik:XCOM: Enemy Unknown, Fallen Enchantress, Frontline Tactics.
Listopad: Commander - The Great War.
Grudzień: nic.

Edit: W maju wyszła jeszcze gra Gratuitous Tank Battles, ale nie wiem czy to właściwie gra XD. Mam poprzednią grę z serii, czyli Gratuitous Space Battles, i tam się po prostu budowało flotę statków kosmicznych, wystawiało ją przeciwko AI albo flocie innego gracza i patrzyło jak same walczą. W Tank Battles jest chyba podobna koncepcja, chociaż coś tam piszą na stronie o wyznaczaniu ścieżek jednostkom.
  Temat: Sojusz Polski i 3. Rzeszy
Madlock

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6412

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Gru 25, 2012 2:11 pm   Temat: Sojusz Polski i 3. Rzeszy
ZSRR chciało podboju Europy jeszcze bardziej.
A co do sojuszu, to należy pamiętać, że historia jest nauką najbardziej zniekształconą przez politykę. Zwłaszcza w kraju takim jak Polska, gdzie od prawie 100 lat władza trzyma lud za mordę.
  Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Madlock

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9553

PostForum: Książki   Wysłany: Pią Lis 09, 2012 12:33 pm   Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Co w Corwinie takiego charakterystycznego? To taki Aragorn z początkiem a'la Bourne. Ja bym dał howardowskiego Solomona Kane'a. Postać charakteryzująca się fanatyzmem w walce ze "złem" (w sensie jakieś tam potwory) i to widać w tych historiach. Akcja dzieje się niby w naszym świecie w epoce muszkietów i rapierów, więc co najwyżej jest to dark-soft-fantasy.
  Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
Madlock

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7648

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Paź 26, 2012 4:49 pm   Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
Jeszcze przypomniało mi się, że w niektórych grach można zlecić kierowanie wojskiem AI. Oddziały walczą gorzej, ale można to nadrobić innymi rzeczami (w ostateczności nawet poziomem trudności).
Ponoć możliwe jest to w Hearts of Iron 3. Na pewno też w Distant Worlds (to akurat gra bez multiplayera).
  Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
Madlock

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7648

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Paź 18, 2012 3:35 pm   Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
Meryphillia, czyżbyś nie grał w gry Paradoxu multiplayer? XD Tam wcale nie wysyłasz wojska i niech sobie walczy. Tam się liczy każda sekunda, lagi/nie lagi, okna wyskakujące z eventami i zasłaniające oddziały, które przez to giną. To RTS! To tylko przeciwko AI sobie pauzujesz i ganiasz mega armią za odzialikami, ktore nic Ci i tak nie zrobią. W multiplayerze Twoja mega armia spotka drugą mega armię i wszystko zależy od klikania, kto pierwszy wejdzie na jaką prowincję itd.

2pac, gry riskopodobne (podobne do Risk - Ryzyka), tam naprawdę liczy się dyplomacja i ogólna strategia, bitew po prostu nie ma, bo zależą tylko od szczęścia, ewentualnie od użycia jakichś specjalnych kart czy czego tam. Ewentualnie jakaś gra gdzie jest opcja automatycznych bitew. Na przykład w takie stare Age of Wonders w multiplayerze gra się z automatycznymi bitwami, ale w inne gry też.
  Temat: "Prototyp strategi"
Madlock

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9928

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Lip 27, 2012 11:33 am   Temat: "Prototyp strategi"
Dam Ci kilka porad ogólnych:
1
Gra musi mieć w sobie coś co do niej przyciągnie ludzi np. cena, dobre wykonanie graficzne, duża społeczność graczy (chociaż wtedy to znaczy, że już jakichś ludzi przyciągnęła XD) dobry pomysł na mechanikę i tematykę. W tym wypadku prawdopodobnie będzie trzeba oprzeć się na pierwszym i ostatnim.
2
Niskobudżetowe strategie rzadko odnoszą sukces od razu. Są poprawiane jako open source przez lata albo jako oprogramowanie zamknięte sukces odnosi dopiero któraś część serii. Dzieje się tak dlatego, bo bardzo trudno jest wymyślić od zera dobrą mechanikę, potrzeba do tego testów, czyli graczy. Dlatego najpierw trzeba wypuścić grę prostą, ale grywalną i zawierającą podstawy pomysłu, który może być w przyszłości ulepszany.
3
OK, czasem coś odnosi sukces od razu, np. Panzer Corps (no powiedzmy, że to sukces na miarę niskobudżetowych strategii, no i najpierw był darmowy Panzer General Forever), tylko że to kopia prawie 1:1 Panzer Generala.
To też jest jakiś sposób - ulepszyć coś co już zostało zrobione.
4
Musisz mieć gotową wizję, czyli musisz potrafić sobie wyobrazić jakby się grało w Twoją grę. Musisz mieć wszystko spisane i gotowe do zaprogramowania. Zanim tego nie zrobisz, nie zabieraj się nawet za pisanie kodu gry.

OK teraz o samej grze. Zakładam, że to ma być turówka, bo napisałeś w dziele turówek?
Zanim zaczniesz wypytywać ludzi, potencjalnych graczy, musisz ustalić bardziej szczegółowo typ gry. Jak skomplikowana ma być gra? Ile czasu ma zajmować robienie tury i ile tur będą trwały gry? Czy to będzie gra przeglądarkowa czy nie? Ilu graczy na raz? Czy będzie AI? Tury symultaniczne czy zwykłe? Czy każdy gracz będzie musiał być jednocześnie w grze? Jakie zabezpieczenia antycheatowe? Jakie wsparcie dla graczy multiplayer ze strony producenta czy wydawcy? Prawie same "techniczne szczegóły", ale tak naprawdę to one stanowią o tym jaka będzie gra i co najważniejsze jacy użytkownicy docelowi. A to właśnie graczy docelowych powinieneś pytać o to jakie mają pomysły i co sądzą o danym rozwiązaniu.
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Madlock

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82394

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Lip 20, 2012 3:13 pm   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Da się
http://www.paradoxian.org/eu2wiki/index.php/Badboy
Możliwe, że to wina starej i niezapatchowanej wersji gry w jaką grasz.
  Temat: współpraca z producentami gier PC
Madlock

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 22912

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Maj 10, 2012 4:25 pm   Temat: współpraca z producentami gier PC
Nikt takiej osoby nie zatrudnia ot tak. Jakbyś robił filmy, to zatrudniłbyś kogoś nieznanego, żeby ci napisał scenariusz?
A dodatkowo w polsce prawie nikt nie robi gier.
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
Madlock

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7315

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 12:41 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
Kończę czytać 5 część i również jestem rozczarowany. Wciąż dochodzą nowi bohaterowie, końca nie widać. Spodziewam się, że końca nie będzie nigdy. To co mi się podoba to świat. Czuje się, że każde miejsce ma swoją historię, z której można by zrobić osobne opowiadanie. Ale czyta się to coraz gorzej, bo w końcu człowiekowi zaczyna się wszystko mieszać.
  Temat: Szukam tytułów nadających się do PBE
Madlock

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5641

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 12:10 pm   Temat: Szukam tytułów nadających się do PBE
Mnie chodziło o Field of Glory, grę komputerową na podstawie gry figurkowo-stołowej.
Tylko niestety jest do niej dużo płatnych dodatków i nie wiem ile i które trzeba kupić, by załapać się na jakieś gry. Z plusów to że multiplayer ma oficjalne wsparcie, wydawca nazywa ten system PBEM+.
Tu jeden polski gracz opisał swoje wrażenia http://wirtualnygeneral.b...d-of-glory.html
  Temat: Szukam tytułów nadających się do PBE
Madlock

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5641

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 10:42 am   Temat: Szukam tytułów nadających się do PBE
Tak, Combat Mission można dalej grać w stare części, kiedyś nawet zrobiłem tam dla siebie zmienioną grafikę terenu, żeby różnice wysokości były lepiej widoczne zwiększyłem różnice między kolorami. Dla mnie było to lepsze niż popularne siatki terenu. Niestety nie zrobiłem kopii i przepadło, a robiłem to dość długo.
W Steel Panthers wkurza mnie, że trzeba tam klikać na każdy heks, żeby dowiedzieć się jaka jest wysokość.
Te gry są w sumie podobne i trzeba w nich dobrze wykorzystywać teren, dlatego zdecydowanie wolę CM niż SP.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16