gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 5
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kolonizacja, badania, głód.
Mały Dyzio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8053

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Wto Lip 05, 2011 3:59 pm   Temat: Kolonizacja, badania, głód.
Tak, wiem że MoO3 to staroć. Dziś wychodzą gry głównie typu "zabili go i uciekł", dlatego sięgam po starocie (seria X-COM, wszelkie Panzery Generale, SMAX, itp.). W MoO2 grałem setki godzin, w MoO3 może ze trzy razy. Przeprosiłem się niedawno z tym tytułem - ma chyba najlepszy micromanagement, jaki widziałem. Ale mam z tą grą problemy początkującego (po latach pozapominałem wiele z tej gry).

1. Kolonizacja.
Upatrzyłem sobie dogodny system i wysłałem tam kolonizatory. Niestety nie mogę się tam osiedlić, bo w systemie "wisi" kilka okrętów bojowych wrażego przeciwnika. Wysłałem tam więc swoje okręty (większa flota niż AI) ...i nic. Do walki nie dochodzi, bo mam z tą rasą pakt o nieagresji, a osiedlić się nie mogę, mimo wydanych odpowiednich rozkazów. To dość irytujące, gdy otaczają mnie mierne toksyczne światy, a system z alluwialnymi jest zablokowany.
Jak skolonizować taki system?

2. Badania.
Dorobiłem się na pewnej planecie 50 test tubes (gram w angielską wersję) a punktów badań 0 (zero). Gdy przeznaczę tam środki na badania, to pasek wydatków robi się ciemnoczerwony, a punktów badań nie przybywa.
Jak pozytywnie wpływać na badania? Co daje pasek funduszy badawczych?

3. Głód.
Mam modelowo trzy planety: startową ogólną, rolniczą i wydobywczą. Ogólna ma wszystkiego równomiernie, rolnicza ma nadwyżki jedzenia, na wydobywczej panuje głód, niezadowolenie i w końcu rewolta.
Czy każda planeta musi być samowystarczalna i transport surowców w tej grze nie istnieje?

[ Dodano: Sro Lip 06, 2011 1:53 pm ]
Na dwa pytania znalazłem odpowiedź.

Kolonizacja:
"Q: Why won't a colony ship in the system colonize?
A: There might be an AI ship there blocking you (Non-agression pact makes no difference)..."

Miałem zwykłego pecha i nie ma na tę sytuację lekarstwa. Jeśli to początek gry - można zacząć od nowa. Ale jest i dobra tego strona - najtańszymi okręcikami można otoczyć wroga. W końcu wypowie nam wojnę, ale że nie miał gdzie się rozwinąć i jest przez to słaby...

Głód.
Prosta sprawa - piraci w systemie. Jeśli nie okrętów w systemie, by ich przegonić (tarcza planetarna też pomaga), to transportowce z zaopatrzeniem nie mogą wylądować.

Pozostała mi kwestia badań...
  Temat: Meta Patch dla MOO3PL
Mały Dyzio

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11788

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sro Cze 15, 2011 8:27 pm   Temat: Meta Patch dla MOO3PL
Hunter -> dziękuję za obszerną odpowiedź. Jest na tyle przekonująca, że podjąłem decyzję odnośnie kupna tej gry po angielsku.

[ Dodano: Pon Cze 20, 2011 4:25 pm ]
Prośba do posiadaczy angielskiej wersji gry:
Mam przed ewent. kupnem wersji angielskiej (ok. 25 zł) jedno pytanie: jak jest z inwazjami AI? Wiem, że komp ich nie robił, ale może to był błąd polskiej wersji. To jest poprawione, albo jakiś mod to poprawia (jaki?), a może nie ma problemu? Trochę głupio byłoby zrobić bezpieczną bazę w sercu wrogiego imperium. Z kolei udawać, że jest ok i robić realne oddziały mające odeprzeć nierealną inwazję...

[ Dodano: Sob Cze 25, 2011 9:00 pm ]
Kupiłem ang. wersję MoO3, więc powyższy temat jest nieaktualny. Trochę, ale po kolei.

Atari już nie wspiera tej gry, ale wciąż lubi pieniążki z jej sprzedaży. Kupiłem grę, zainstalowałem i pięknie chodzi. Postanowiłem ją spatchować do wer. 1.25. Gra się ładnie spatchowała, uruchomiłem ją i wtedy ...zażądała cd2. Pojawił się problem, bo gra w tym wydaniu ma JEDEN krążek CD. Poszukałem fixa no-CD do 1.25 i poszło. Tylko gdy chcę zainstalować pewne mody (Strawberry, Tropical, Invader, etc.) zamieniają one moo3.exe i znów "insert cd2"... A zainstalowanie takiego moda i wgranie starego moo3.exe powoduje crash gry.

Przekopałem się przez kilka www i dowiedziałem się, że z cd2 ciągnie podczas gry muzykę. Dowiedziałem się, że muzykę z cd2 można skopiować na dysk i nie będzie tego komunikatu. Podczas gry (bez tych modów) mam muzykę, ale na płytce nie są to mp3, ani nie w katalogu "music". Nie wiem co to.

Stąd moja prośba:
Chciałym od posiadacza MoO3 wykazu plików na cd2 (np. dir /s >c:\cd2.txt, robimy to na cd2, s oznacza zawartość podkatalogów, c:\cd2.txt to przykładowe miejsce i nazwa pliku, gdzie te dane powędrują). Nie ma sensu zaśmiecać tym forum, dlatego proszę na pw. Może wstawię zamiast tej muzy jakieś mp3, a może będę potrzebował oryginalnych plików.

A może ktoś wie jak wgrywać mody na jednodyskową wersję MoO3.
  Temat: Meta Patch dla MOO3PL
Mały Dyzio

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11788

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sro Cze 15, 2011 3:48 pm   Temat: Meta Patch dla MOO3PL
Co jest nie tak z polską wersją MoO3?

Wiem, że AI nie potrafiło robić desantów (co dyskwalifikuje grę wg mnie). Czy naprawiono już ten prozaiczny błąd? Nie wiem, czy był w polskiej wersji, czy też w angielskiej. Mam takie wątpliwości od czasu gdy Nicolas Games wydał Space Empire V. Wraże imperia w ogóle się nie rozwijały. Tego babola (tylko w polskiej wersji) Nicolas Games nie raczył poprawić aż do dziś (kilka lat).

Setki godzin spędziłem przy MoO2. W "trójkę" zagrałem może ze trzy razy i pozbyłem się tej gry. Niedawno upgrade`owałem procka na silnego quada pod nowe gry. Ale teraz wychodzą tak infantylne i prostackie tytuły, że łupię w SMAX sprzed jedenastu lat. I dobrze mi z tym :-)

Galactic Civilizations II trochę rozczarowała. Distant Worlds (nie wydana w Polsce) to wprawka przed właściwą grą Distant Worlds II (o ile powstanie). Myślę, czy nie przeprosić się z MoO3, ale nie wiem, czy kupić polską czy angielską wersję, stąd moje pierwsze pytanie.
  Temat: Hearts of Iron 3
Mały Dyzio

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 22966

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sro Sie 25, 2010 8:46 pm   Temat: Hearts of Iron 3
ER -> dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogła. A z forum WoW - próbowałem z o2, wp, interii, onetu, z różnymi adresami i nickami, a nawet wczoraj - i nic.

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 8:48 pm ]
Czy ktoś z Way of War mógłby powiedzieć tamtejszym adminom, że ich forum źle działa?

Nie można się nań zarejestrować, a wszelki kontakt jest niemożliwy (zablokowany). Ostatnio założyłem specjalnie dwa konta na qmail. Dostaję komunikat, że "Dziękujemy za rejestrację, E-Mail został wysłany na adres ***@qmail.com. Zawiera szczegóły jak uaktywnić Twoje konto". Nic z tego, minęło kilka dni i żadnego maila nie ma. I tak jest zawsze. Z różnych kont, z różnych kompów, z IP prywatnego dostawcy i z Tepsy, z nickami bajkowymi, wojennymi czy historycznymi. A to jedyne polskie forum stricte o grach Paradoxu. Można je tylko poczytać.

[ Dodano: Sob Sty 29, 2011 4:45 pm ]
Sprawa nieaktualna. Qmpel mnie zapisał. Udało mu się za drugim razem. Choć nadal są problemy (nie mogę tam nic napisać - brak jakichkolwiek uprawnień edycyjnych, mimo pomyślnej aktywacji).
  Temat: Hearts of Iron 3
Mały Dyzio

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 22966

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Cze 25, 2010 10:17 pm   Temat: Hearts of Iron 3
Mam HoI3 i wiele z tym problemów. Poniżej 3 najważniejsze:

1. Postawy AI.
Grałem Niemcami od '36. Oczywiście 1 maja '39 wybuchła wojna na dwóch frontach (z Polską i zachodnimi Aliantami). Niewygodnie mi było dowodzić wszystkimi armiami ręcznie, dlatego front wschodni przekazałem AI. Jakież było moje zdumienie tym, co zrobiło AI. Jakiś korpus miał postawę ofensywną (wyznaczone też cele i osie natarcia). Kiedy dałem jego dywizje AI, postawa korpusu zmieniła się na defensywną. To samo z dywizją czołgów. Jak dałem jej postawę blitzkriegu (wymyślałem też na tę okoliczność odpowiednie doktryny), po przekazaniu korpusu (w którym była tylko ta dywizja czołgowa) AI, postawa dywizji zmieniła się na defensywną. Efekt był do przewidzenia: blitzkrieg w Polsce trwał ...osiem miesięcy.
Wziąłem się na sposób. Wgrałem swojego niemieckiego save'a jako POL i skasowałem wszystkie wojska. Nic to nie dało, dalej postawy AI zmieniały się na defensywne. Dowiedziałem się tylko, że stosunek sił nie ma w tym znaczenia.

Tak łatwo się tej grze nie dam. Zagrałem ponownie GER od '36, tym razem z całkowicie ręcznym sterowaniem (poza lotnictwem). Tym razem blitzkrieg w Polsce trwał "tylko" dwa miesiące. "Tylko", bo jakieś niedobitki potrafiły powstrzymać cały front. Wystarczyło, że kilku uciekinierów wroga zaatakowało, a moje doborowe dywizje stawały na kilka dni, żeby odpocząć...
Na froncie zachodnim też było dziwnie. Mimo pięciokrotnej przewagi, utknąłem na Luksemburgu. Nie miałem tam czołgów (lasy), a mimo to nie przełamałem frontu miesiącami. Na spotkanie mi wyszli ...Włosi. Zdobyli całą Francję (z Paryżem i Dunkierką) od południa i byli nie do zatrzymania. Moje lotnictwo się zbłaźniło do cna, ale o tym kolejny punkt.

Jak skutecznie operować postawami AI?

2. Lotnictwo.
O tym, że jest słabe w grze, wiedziałem. Ale nie wiedziałem, że jest beznadziejne. RAF zbombardował moje AA w pewnej prowincji (a było ich 10). Potem zbombardował fabryki do zera (a też ich było w tej prowincji 10). Rany, gdzie moje myśliwce?! Ano stoją sobie np. dwa skrzydła myśliwców przechwytujących dwie prowincje dalej (lotnisko jest na 10). Z pełną siłą, organizacją, paliwem i zaopatrzeniem. Były oddane pod AI i nie miały żadnych rozkazów.
Pewnie, jeszcze ktoś by im farbę na skrzydłach starł, albo postrzelił...

Przy okazji - odkryłem coś. Gdy się wymyśla różne teorie, to potem łatwiej odkrywać właściwe wynalazki (np. wymyślając teorię piechoty, łatwiej i szybciej odkrywa się wynalazki właściwe piechocie). Pojawia się na nich biały pasek postępu. Nic się nie dzieje przy wymyślaniu teorii lotniczej. Nie ma paska postępu i te wynalazki odkrywa się długo.

Do czego służy w tej grze lotnictwo?

3. Sojusze.
Niemcami mi nie wyszło, to może Amerykanami? Zagrałem USA od '36. Pearl Harbor nie było. Japończycy byli tak słabi, że Chińczycy pogonili ich z kontynentu. Moje przygotowania floty okazały się zbędne.
Postanowiłem powalczyć w Afryce i Europie. Przygotowałem armię inwazyjną i w '43 postanowiłem zadziałać. Na Wyspach Brytyjskich nie udało mi się wylądować (za mały zasięg), ale na brytyjskiej Malcie - owszem (choć dalej). Trudno, skoro autorzy gry ustawili to na sztywno... Zabezpieczyłem flotą linie zaopatrzeniowe, przerzuciłem na Maltę wojsko i przygotowałem się do skoku na Włochy. I tu zonk! Nie mam wojny z Włochami, a obniżałem swoją neutralnosć od początku '36). Zabiegi dyplomatyczne pozwoliłyby mi wypowiedzieć im wojnę w '50. A byłem w Aliantach od pierwszego zaproszenia przez Anglików w '38, a Włosi byli w Osi.
Myślałem, że w czasie II w.ś. sojusze walczyły ze sobą (np. Alianci z Osią). W tej grze walczą jednak ze sobą państwa...

Do czego służą w tej grze sojusze?


Ze zgrozą odinstalowałem grę. Wiele błędów (jak np. tworzenie teatrów) poprawia patch 1.5. Tylko, że on jest płatny i nazywa się "Semper Fi". Wszystko to były gry na HoI3 od Cenegi, poziom normal i patch 1.3, potem 1.4, bez modów, poza historycznymi flagami GER i JAP.

Chciałem o tym napisać na forum "Way of war". Po tym jak padło EUFI, to główne forum tematyczne o grach Paradoxu. Ale na tamtym forum nie można się zarejestrować (próbowałem z czterech adresów i znajomy próbował ze swojego kompa z dwóch adresów). Ponadto adres admina jest zablokowany, adresy moderatorów ukryte. Wszystko tajno-wojenne, jak za okupacji. Dziś to dziecinada ((dzieci chyba nie wiedzą co to są filtry antyspamowe) albo cała ta strona (na stronie też brak jakiegokolwiek kontaktu), łącznie z forum, jest dla kolesi. A nim nie jestem.

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 4:57 pm ]
Chyba z dwieście wejść w ten wątek i żadnej odpowiedzi. Może poruszone przeze mnie kwestie są za trudne? A może nikt ze strategów nie gra w grę strategiczną "Hearts of Iron 3"? A może wszyscy czytający ten wątek mają takie same problemy z grą jak ja?
Zapytam skrótowo:
1. Jak przekazać wojsko AI, żeby skutecznie nim zarządzało (bez samowolnego zmieniania postaw)?
2. Jak przekazać lotnictwo AI, żeby skutecznie nim zarządzało?
3. Jak walczyć USA w Europie, kiedy notorycznie (kilka prób) Włochy nie mają z USA wojny?
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16