gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 222
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pixel Heaven 2015 nadchodzi!
MAO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5077

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 1:55 pm   Temat: Pixel Heaven 2015 nadchodzi!
Niewiele ponad dwa tygodnie dzieli nas od trzeciej, największej (i najdłuższej) w historii edycji Pixel Heaven, czyli fuzji tego, co gracze kochają w klasykach i tego, co niesie za sobą nowa fala deweloperów gier. Święto dla tych, którzy kochają interakcję, technologię, wielogodzinne spacery po wirtualnych światach, nostalgiczne historie i prelekcje oraz dyskusje z udziałem wyjątkowych gości specjalnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 25 – 27 września w przestrzeniach Warszawskiej Szkoły Filmowej i wyjątkowym Kinie Elektronik. Nieprzypadkowo – szkoła prowadzi kierunki studiów związane m. in. z tworzeniem gier.

Nie może zabraknąć strefy 8/16 BIT i flipperów, a w ich ramach licznych konkursów z nagrodami. Jak co roku odbędzie się PIXEL.AWARDS 2015 – konkurs na najlepszą grę niezależną, zwieńczony uroczystą ceremonią wręczenia nagród. W ramach konferencji RETRO STORIES oraz DEV.CONNECT wystąpią twórcy niezależni, a także przedstawiciele największych i najbardziej uznanych zagranicą polskich firm tworzących gry wideo, a na pytania w specjalnej sekcji Q&A odpowie gość specjalny – Sam Barlow, twórca Silent Hill: Origins, Silent Hill: Shattered Memories i głośnej ostatnimi czasy Her Story. Wspaniałych gości specjalnych będzie zresztą więcej: wśród nich Jon Hare (człowiek odpowiedzialnego m. in. za Sensible Software czy Cannon Fodder), Mike Montgomery (jeden z założycieli Bitmap Brothers, twórców takich hitów jak Speedball 2 czy Chaos Engine), Dino Dini (twórca m. in. Kick Off oraz GOAL!) czy Jeff Minter (człowiek - legenda wśród twórców 8-bit). Aha - spotkacie się też z redakcjami miesięcznika Commodore & Amiga oraz magazynu PIXEL.

Ale impreza to o wiele, wiele więcej atrakcji, godzących zainteresowania gamingowe z komiksowymi, muzycznymi i filmowymi. 26 czerwca zapraszamy na Afterparty do Spółdzielni Dom Qltury (tak, tam właśnie odbyła się 1. Edycja Pixel Heaven) na energiczną Noc z Demosceną i wyjątkowe koncerty (m. in. Jona Hare i Andew Barnabasa). Porozmawiacie o komiksach i zobaczycie specjalną wystawę przygotowaną przez galerię artkomiks.pl. Kinomaniacy też nie będą zawiedzeni - swoją uwagę powinni skierować na Kino Elektronik, Game Story Jam oraz premierowy pokaz filmu From Bedrooms to Billions (w wersji z polskimi napisami!). Będzie w tym zakresie jeszcze jedna miła niespodzianka - ale o tym póki co sza! A żeby tego było mało, do kosza atrakcji dochodzi również Board Game Heaven – strefa zaczaruje czas i udowodni, że odpłynąć można również w trybie offline...

Więcej informacji i warunki udziału: www.pixelheavenfest.com
  Temat: Łukasz Orbitowski
MAO

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6853

PostForum: Książki   Wysłany: Pią Sty 18, 2013 8:24 pm   Temat: Łukasz Orbitowski
Troche zbiorczy temat, bo skonczylem kolejna jego ksiazke. I mam kilka refleksji - ciekawe czy sa zbiezne z waszymi.

Orbitowskiego odkrylem na zjedzie sztabu, jako jedna z rekomendacji do przeczytania. Zaczalem od "Trace Cieplo" i ksiazka rzucila mnie na kolana - dawno nie trafilem na cos co doslownie nie pozwalalo mi sie oderwac i kazda wolna chwile poswiecalem na czytanie. Niestety, problemem "Trace Cieplo" bylo slabe rozwiniecie, kazdy kolejny rozdzial okazywal sie gorszy i coraz bardziej zakrecony.

Kolejna ksiazka byl cykl opowiadan "Nadchodzi". Okazuje sie ze autor ma swoj styl, do pozornie normalnych historii wkleja elementy dziwne, fantastyczne. I niestety czesto jego wizje sa dla mnie zbyt szalone by absurdalne.

No i w koncu zabralem sie za "Swiety Wroclaw". Ksiazke ktora wlasciwie jest kwintesencja tego co w Orbitowskim nie lubie - oblakana historia glupot (inne slowo mi tu nie przychodzi na mysl) zakorzeniona w naszej codziennej, polskiej rzeczywistosci.

I tu dochodze do sedna - pierwszy raz mam doczynienia z pisarzem na ktorego zmienil mi sie tak diametralnie poglad po przeczytaniu 3 ksiazek. Po 200 stronach pierwszej bylem oczarowany i pewny ze przeczytam wszystko co on napisal lub kiedykolwiek napisze. Po przeczytaniu trzeciej, nie zamierzam nigdy wiecej go czytac.

Ktos czytal wymienione przeze mnie pozycje albo jakies inne? Jakies refleksje ?
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
MAO

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7327

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Sro Maj 16, 2012 4:57 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
Moda na sukces też ma swój świat :) .

Osobiscie wiec Martina nie polecam nikomu - to naprawde potezna inwestycja czasu. I mozna ja wykorzystac znacznie lepiej.

Szczegolnie ze w zamian czytelnik nie dostaje gwarancji ze wogole dobrnie to kiedys do konca (gdzie kiedys = jakis rozsadny czas a nie kolejne kilka lat).
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
MAO

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7327

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Pon Mar 19, 2012 5:47 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
http://www.rpg.sztab.com/...---II,3585.html

Tak w nawiazaniu do recenzji Klemensa pragne rozpoczac mala dyskusje.

Sage Piesn Lodu i Ognia odkrylem stosunkowo pozno, bo dopiero w styczniu tego roku. Wciagnela mnie totalnie, wiec szybko zaliczylem wszystkie czesci, w tym wspomniana w recenzji Taniec smokow czesc druga. Tylko ze moja opinia jest diametralnei inna.

Moim zdaniem w pewnym momencie Martin stracil pomysl i wizje calej historii. Swiadczy o tym chociazby to jak dlugo trzeba bylo czekac na 5 czesc (6 lat!). W kazdym kolejnym tomie akcja toczy sie coraz wolniej. Setki stron prowadzacych do nikad. Mnozenie bohaterow ktorzy nic istotnego nie wnosza. Z pasjonujacej historii saga przeobrazila sie w grafomanie...


O ile pierwsze czesci pochlonalem momentalnie, o tyle z 4 i 5 meczylem sie strasznie dlugo. Bo historia jest wciagajaca i czytelnik chce sie szybko dowiedziec co bylo dalej. Jednak z czasem sie uczymy ze kolejne 500 stron do calej historii wniesie niewiele i motywacja do czytania spada.

Dla mnie Taniec ze smokami jest wielkim rozczarowaniem. A fakt pisania go 6 lat jest jakims nieporozumieniem. Scenarzystom "Mody na sukces" pisanie ich tasiemce szlo znacznie szybciej, a rozwoj glownego watku przedstawianej historii mial podobna dynamike jak u Martina....

Generalnie wiec nie polecam. 5 tomow ma lacznie ponad 5000 stron. Lepiej wykorzystac ten czas inaczej i przeczytac kilka lepszych ksiazek.
  Temat: Total War Shogun 2 - Zmierzch Samurajów
MAO

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5893

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lut 28, 2012 3:45 pm   Temat: Total War Shogun 2 - Zmierzch Samurajów
Pora na kolejny filmik:

  Temat: Total War Shogun 2 - Zmierzch Samurajów
MAO

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5893

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Lut 17, 2012 4:21 pm   Temat: Total War Shogun 2 - Zmierzch Samurajów
I od razu dwa ciekawe filmiki:



  Temat: Demon's Souls
MAO

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5884

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Czw Lis 10, 2011 12:39 pm   Temat: Demon's Souls
Klemens, a ile czasu w nia grales? Po ja po pierwszych godzinach bylem kompletnie zagubiony i gotowy odstawic to na polke. Dopiero jak udalo mi sie choc troche zrozumiec mechanike swiata (ktora jest mocno inna od tych do ktorych bylem przyzwyczajony), dopiero mnie wciagnelo na calego.

Musze przyspieszyc przechodzenie, bo kilka dni temu byla premiera czesci drugiej - Dark Souls.

Oj, dobrze ze idzie zima i coraz wiecej czasu na granie :)
  Temat: Demon's Souls
MAO

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5884

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sro Lis 09, 2011 9:18 pm   Temat: Demon's Souls
Szybciutkie pytanie - czy ktos z was w to gral?

Ja wlasnie odkrylem ten tytul i jestem zachwycony - nie bedzie ani troche przesada gdy wspomne ze to NAJTRUDNIEJSZA gra w jaka kiedykolwiek gralem.

Niesamowite, ityrujace, wrecz narkotycznie wciagajace.
  Temat: Limbo
MAO

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6586

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Sie 26, 2011 11:52 am   Temat: Limbo
Nie jest łatwo by gra mnie zachwyciła. Nie jest łatwo bym dostrzegł w grze coś unikalnego. Dlatego tym bardziej chce się z wami podzielić moimi wrażeniami bo trafiłem taki tytuł. A imię jego LIMBO!

Polaczenie gry logicznej i platformowej. 2d, czarnobiala, wazy zaledwie kilkaset mega.

Dawno nie widzialem tak klimatycznej, niepokojacej i przede wszystkim - pieknie zanimowanej gry. To doslownie arcydzielo jesli chodzi o animacje komputerowa!

Autorow gry trzeba po prostu ozlocic. Bo tego typu produkcje pokazuja jak wielki jest wciaz w grach potencjal. I nie trzeba zrobic kolejnego klona RTS czy FFP naszpikowanego bajerami. Wystarcza dobry pomysl i minimalizm!

Ktos z was gral? W sklepie PSN mozna sobie pobrac za darmo 30 min wersie trial.
  Temat: Tropico 4 już 9 września!
MAO

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5098

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Sie 24, 2011 1:23 pm   Temat: Tropico 4 już 9 września!
Już 9 września zostanie wydana najnowsza odsłona popularnej serii Tropico, tym razem obarczona numerkiem 4.

Tropico jest niezwykle ciekawą grą ekonomiczną w której podejmujemy się budowy utopijnego państwa na jednej z słonecznych wysp. Jest to nielada gratka dla wszystkich którzy choć przez dzień chcieliby się poczuć tak jak MAO, czyli sprawdzić się w roli dyktatora z ludzką twarzą :) .

Zachęcam do dyskusji!
  Temat: Dungeons już 15 lipca!
MAO

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4828

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lip 05, 2011 1:59 pm   Temat: Dungeons już 15 lipca!
Już 15 lipca więc za nieco ponad tydzień w sklepach pojawi się pełna czarnego humoru gra strategiczna Dungeons!

Zapraszam do dyskusji o tym tytule.

Naszą Sztabową zapowiedź znajdziecie tutaj:

http://sztab.com/zapowiedzi,Dungeons,5586.html

Wszystko wskazuje na to iż Dungeons powtorzy sukces legendarnego Dungeon Keepera. Warto więc mieć ten tytuł na oku!
  Temat: Patrician IV nadchodzi
MAO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4363

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lip 05, 2011 1:55 pm   Temat: Patrician IV nadchodzi
Już 22 lipca na półkach sklepowych pojawi się Partician IV - zachęcam do dyskusji o tym tytule.

Na rozgrzewkę proponuje przeczytanie naszej zapowiedzi

http://sztab.com/zapowiedzi,Patrician-IV,6114.html

Zapowiada się ciekawie
  Temat: Piąteczka już tu jest
MAO

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6136

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 9:43 am   Temat: Piąteczka już tu jest
Ktoś grał?

Ja wyczekiwałem w napięciu, kupiłem w dniu premiery, wróciłem do domu i.... masakra....

To nie jest produkt finalny, tylko beta.

Bugów mnóstwo, grafika koszmarna, na cztero rdzeniowym procku i 4gb ramu ledwo chodzi, wiesza sie --> tragedia.

Jestem zalamany, od 2 lat, czyli zakupu Playstation 3 zupelnie nie gram na PC. Chociazby dlatego ze tam nigdy nie ma problemow, bledow, bugow, konfliktow sprzetowych i innych glupot ktore doprowadzaja czlowieka do szalu. A Civ 5 mnie tylko w tym wyborze utwierdza. To skandal by za taki produkt brac pieniadze !

Co sie zas tyczy samej mechaniki gry - jest ok. Sporo zmian ktore przypadly mi do gustu. Gdyby to jeszcze chcialo normalnie dzialac...
  Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
MAO

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 26005

PostForum: Rpg.Sztab - strona   Wysłany: Wto Lis 24, 2009 3:18 am   Temat: Zmiany na rpg.sztab.com
Reklamy wyrzucone. Na bardziej kompleksowa zmiane lay niestety nie ma co na razie liczyc.
  Temat: Złe galerie
MAO

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10087

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Lut 08, 2009 3:27 pm   Temat: Złe galerie
poprawione.
 
Strona 1 z 15
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16