gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 179
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - Kształt pola
Krzak

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4507

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sty 03, 2005 1:02 am   Temat: W samo południe - Kształt pola
Ja oddaje swój głos na heksy ze wzgledu na ich uniwersalnośc, oraz to, że odległośc do każdego pola jest równa dokładnie tyle samo, chociaz jestem ciekaw, jak mają sie do tego pola nazwane przez Ciebie, jako 'inne' - nie pamiętam, żebym się z takimi juz spotkał. Ciekawi mnie tez w jaki sposób zostało to rozwiązane w grach typu FPS.
  Temat: W samo południe - Wpływ wymagań sprzętow
Krzak

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4388

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Gru 31, 2004 1:45 pm   Temat: W samo południe - Wpływ wymagań sprzętow
Cytat:
Skoro gra ma takie a nie inne wymagania to znaczy, że takich potrzebuje. Gdyby twórcy dali mniejsze wymagania, co pociągnęło by za sobą spadek jakości grfiki albo AI),


Zdecydowanie się z tym zgodzić nie mogę. Praktycznie każdy kod ma błędy - jeżeli nie są to błędy powodujące powstawanie wyjątków, to są to błędy w optymalizacji. Za błąd można rozumieć również niepoprawne dobranie algorytmu.
Prawda jest taka, że gdyby twórcy gry dali niższe wymagania, to wzrosłyby koszty produkcji gry, a co za tym idzie spadły by ich dochody. Dlatego też wypuszcza się gry (i programy) zawierające mnóstwo błędów, po czym wypuszcza się tzw. patch'e. Sprawa jest nadzwyczaj prosta - im dłużej gra jest robiona, tym wieksze są koszty, a im dłużej nie jest wypuszczona na rynek, tym więcej czasu ma konkurencja na stworzenie lepszego produktu, oraz tym dłużej firma nie osiąga dochodów ze sprzedaży.
  Temat: W samo południe - współczynniki jednostek w RTS-ac
Krzak

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4188

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Gru 28, 2004 1:19 am   Temat: W samo południe - współczynniki jednostek w RTS-ac
Jeżeli chodzi o RTS-y, to ja postawiłbym na liczebność, ale jako że nie uwzględniono, to stawiam na atak. Np. te robale protossów puszczajace bąki w Starcraft'cie, albo Guardiany (popularne "kraby" u zergow), albo Siege Tank'i - one pp wymiatały. Jeżeli zaś chodzi o inne gry, to nasuwa mi się jeszcze przykład z Cossacks'ów - hetmani w Ukranie - Ci goście pp rządzili ;P
  Temat: Religia
Krzak

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13405

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Gru 20, 2004 2:10 pm   Temat: Religia
Cytat:
A teraz powód dla którego nie wierzę i w takiego Boga- nie wierzę, że Bóg kochający dobro pozwalałby na zło mając nieograniczoną moc. Albo chce dobra i nie może mu zapobiec czyli właściwie co to za Bóg albo może mu zapobiec ale nie dba o dobro i zło czyli jest najwyżej bezosobową siłą.

Odnosnie jednego (i jedynego) boga - jezeli ow byt by istnial, to nie sadze, aby dobro i zlo byly pojeciami, ktorymi by sie kierowal. Poniewaz powiedz mi jednoznacznie co jest dobre, a co zle. Sa to pojecia silnie subiektywne i nie mozliwe do jednoznacznego zdefiniowania.
Na przykład cos, co nam wydawac sie moze najwiekszym zlem - wojny, ludobojstwo, itp. - dla wiekszosci z nas bedzie to zlo, ale co z tymi, ktorzy dana wojne wygrali, badz co z tymi, ktorzy zniszczyli swych (etnicznych) wrogow? Dla nich bedzie to dobre. Albo przypadek calkiem skrajny - wojna prowadzaca do zaglady calej ludzkosci - moze sie wydawac zla, ale w persepktywie planety moze okazac sie dobre, poniewaz pozwoli np. na regeneracje przyrody, a moze pozniej pozwoli innej (lepszej) rasie wyewoluowac do formy inteligentej.
Ja jestem zwolennikiem (wierze w to) teorii bliskiej buddyzmowi (na sposob, ktory ja to rozumie). Zeby wyrazac sie bardziej zrozumiale:
Kazdy z nas ma dusze, ktora jest niezaleznym bytem i ktorej celem jest osiagniecie wyzszego poziomu rozwoju. To, czy ten rozwoj sie kiedys konczy, czy tez trwa wiecznie nie jest juz przedmiotem mojej wiary - jest to dla mnie pewien pochod ku doskonalosci - czlowiek (a raczej jego dusza) przechodzi przez swe kolejne wcielenia by eliminowac swe wady (np. negatywne cechy charakteru).
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Krzak

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68810

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Gru 20, 2004 1:21 pm   Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Oto, jaka ciekawa rozmowe przed chwila przeprowadziłem na gg:
Cytat:
3079555: (13:08)
siemasz
Ja: (13:08)
no siemanko
a kto to?
3079555: (13:08)
mam do ciebie jedno pytanko
Ja: (13:08)
(nie mam Cie na liscie)
3079555: (13:09)
bylem na waszej stonie SZTAB WETERAnOW
i mam taki problemik
Ja: (13:09)
no mów
3079555: (13:10)
gram w divinity divine i nie moge przejsc jednej misji i jak na zlos nie moge otworzyc warezj solucji
Ja: (13:10)
hmm
zobacze co jest
(13:12)
rzeczywiście
wrzucone są tylko pierwsze strony każdej z części
zgłaszałeś to na forum??
3079555: (13:12)
no wlasnie ale wczesniej dzialalo
Ja: (13:12)
hmm
3079555: (13:13)
a mozeszmi jeszcze powiedziec jak przejsc jedna misjie
Ja: (13:13)
ok
3079555: (13:13)
bo stanolem w ty m punkicie i nie moge wysjsc
Ja: (13:13)
mam dla Ciebie radę na teraz
3079555: (13:13)
jetem w domu warjiatow
Ja: (13:13)
a zgłosze to na forum żeby to zrobili
3079555: (13:13)
slucham
Ja: (13:13)
otóż wszystko jest dobrze, tylko adres w linkach jest zły
(13:14)
i gdy klikasz na link, to wyskakuje Ci adres:
3079555: (13:14)
tak
Ja: (13:14)
http://sztab.gry-online.p...-solucja-3.html
na przykład taki
(13:15)
teraz, będzie to działać, jeżeli zamiast sztab.gry-online.pl
wpiszesz www.sztab.com
i tak powinno byc z każdym adresem
zas co do samej gry, to niestety nie moge Ci pomóc
ponieważ nie grałem :)
3079555: (13:16)
a no dzieki i postarjcie sie to naprawic bo macie naprawde zajebista sronke
Ja: (13:16)
ok, spoko
dzięki za komplement :)
zapraszam na forum
3079555: (13:16)
dzieki pozdowienia
dzeki rowniez zegnam


Milo uslyszec czasem cos milego, a ten blad faktycznie nie powinien wystapic.
P.S.
Sorki, ze to tyle miejsca zajmuje.
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Krzak

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68810

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Gru 08, 2004 11:31 am   Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Co prawda nie jest to błąd, ale wydaje mi się, że zapowiedź D-Day jest nieco nieczytelna. Znaczy tekst na stronie jest ciut za mocno zbity jak dla mnie i ciężko strasznie się go czyta, odrzuca już na pierwqszy rzut oka. Proponowałbym zwiększyć odstęp między akapitami, może troche czcionkę podrasować, żeby odstępy były większe, albo co.

***

Poza tym nie bardzo rozumiem jak to jest z tym konkursem. Najpierw napisane jest, że:
Cytat:
wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pięć poniższych pytań


A następnie wypisane są pytania konkursowe ponumerowane od 1 do 6, których (jak łatwo się domyślić) jest 6. Może autor chciał napisać, że wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na 5 z 6 poniższych pytań?? (regulaminu konkursu nie czytałem, więc nie wiem)
  Temat: W samo południe - Panzer General
Krzak

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8255

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Lis 23, 2004 9:54 pm   Temat: W samo południe - Panzer General
troszke to chyba zbyt ogolne, ale z tego co napisales wynika jasno (jak dla mnie), ze najwazniejsza jest pozycja. Dlaczego? Poniewaz wsrod roznych mozliwych pozycji jest np. jedyne miasto na pustyni, sa (dla obroncow) miejsca doskonale do obrony, (dla atakujacych) miejsca do obrony trudne, sa fortyfikacje, badz oslona w postaci terenu/natury, itp. Tzn. dobra pozycja daje nam: duze bonusy w obronie/ataku oraz dobre zaopatrzenie. Moze nam dodac element zaskoczenia.
Jak bym dalej pomyslal, to pewnie jeszcze jakies bonusy bym wymyslil, ale mysle ze dosc juz dowodzenia. Pora oddac swoj glos.
  Temat: polityczny kompas
Krzak

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3866

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 25, 2004 8:45 pm   Temat: polityczny kompas
Moj wynik:
W kwestiach ekonomicznych - 1,75. W kwestiach spolecznych - -0,62.
II cwiartka, bardzo blisko centrum.
Wrazenie co do testu mam takie, jaki Wy - sadziłem, ze mam bardziej skrajne poglądy, jednak pytania były tak skonstruowane, że wynik jest "przeciągnięty" bardziej w lewo. I chyba troszkę w górę też.
  Temat: Matura i po maturze, KULL wraca !! :)
Krzak

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8305

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Lip 03, 2004 3:18 pm   Temat: Matura i po maturze, KULL wraca !! :)
kull napisał/a:
No to jestem calkowicie FREEEE .... mam juz prawdziwe wakacje. Dostalem sie tam gdzie chcialem na studia -
Elektronika Mikrosystemow i Fotonika - Informatyka i Telekomunikacja :lol:


A na jakiej uczelni?
Bo ja się dostałem na Informatykę na Wydziale Matematyki Stosowanej, Informatyki i Fizyki Technicznej na Polbudzie Łódzkiej :) ))
  Temat: A gdyby dziadek nie miał ch***...
Krzak

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4661

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 24, 2004 3:25 am   Temat: A gdyby dziadek nie miał ch***...
... i był Lepperem???

Ostatnio dyskutowaliśmy sobie troche o polityce i pomyślałem, że pora na kolejny wątek z cyklu "A gdyby..." :)

Jesteśmy po wyborach do Parlamentu Europejskiego, pozycja naszego rządu wydaje się być, powiedzmy... niestabilna (trudno znaleźć mi lepsze określenie), afera aferę aferą pogania, krótko mówiąc na wiejskiej sami wieśniacy.

Chłopaki dbają o siebie, na innych nie patrzą. Do wyborów się nażłopią, a potem jakoś to będzie(vide Sojusz & Company). Tybardziej, że ludzie mają krótko pamięć i zapominają, że niektórzy już politycznie umarli (vide Jerzy B.) Nie tylko skleroza męczy polski naród, ale i ślepota oraz głuchota(vide Liga i Biało-Czerwone Krawaty). Do tego jeszcze lud zaniemówił (vide ostatnie wybory).
Czyżbyśmy byli demokratycznymi inwalidami? Jeżeli uważacie, że jest źle (albo że nie jest dobrze), to co zrobić, żeby było dobrze?
A może się ze mną nie zgadzacie i uważacie, że polska scena polityczna ma się dobrze, politycy spełniają swoje obowiązki, a Polacy swoje?

Jeśli zaś chodzi o gdybanie, to temat zawiera się w ankiecie. Otóż zastanawia mnie to, czy Lepper jest w stanie rzeczywiście dojść do władzy i czy Samoobrona pod wodzą swego Przewodniczącego może zdobyć większość w sejmie i ustanowić nowy, samoobronowy rząd. I jeżeli tak by się miało stać, to co to niesie dla nas - szarych zjadaczy chleba, lekarzy, pielęgniarzy, górników, taksówkarzy, alpinistów, nauczycieli, architektów, graczy, konserwatorów powierzchni płaskich, szachistów, spadachroniarzy, uczniów, studentów, krawców, rolników, taterników, pielgrzymów, chorych, zdrowych, emerytów, rencistów, piekarzy, szewców, zegarmistrzów, woźnych, policjantów, astronomów, fizyków, sportowców, matematyków, techników, informatyków, strategów, taktyków, żołnierzy, oficerów, strażaków, listonoszy, sprzedawców, itd. (kolejność alfabetyczna :P )
  Temat: Wakacje
Krzak

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4511

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Cze 22, 2004 11:33 am   Temat: Wakacje
Chorwacja, a potem Zakopane? Nic tylko zazdrościć. Ja narazie wiem jedno - jade pod koniec czerwca do Poznania :)
No, wiem też, że jade do Poręby (k. Krakowa)

na początku sierpnia na obóz Tai Chi (taka sztuka walki). Może pojade tez do brata do Wejherowa. I to tyle, jeśli chodzi o wakacje w tym roku.
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Krzak

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14983

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Cze 22, 2004 11:05 am   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Jeżeli chodzi o gry - raczej nie preferuje turówek na takie nocne pojedynki - turówki "usypiają", szczególnie przy większej (niż 1 :P ) liczbie graczy. Po prostu czas oczekiwania na własną turę wzrasta wprost proporcjonalnie do liczby osób grających (ludzi, nie graczy komputerowych) i kwadratu tur już "przegranych" :)
Jeśli zaś chodzi o sam przyjazd - póki co nie mam kasy, ale będę kombinował :D
  Temat: MAO ma juz wyzsze wyksztalcenie
Krzak

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4760

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 2:33 pm   Temat: MAO ma juz wyzsze wyksztalcenie
Cytat:
Praca dypomowa (o promocji stron internetowych) na 5

Obrona - zdana na 5

[...]

srednia ocen z trzech lat (w moim przypadku az 4.12)

[...]

piekny dyplom z 5 !!!!!


Musze przyznać, że zazdroszczę wyników oraz tego, że MAO jest już po studiach, a ja dopiero będę zaczynał (w dupie mam zycie studenckie - ja chce mieć już całą naukę za sobą :P )
Jednak mam świadomość, że zdobycie takich ocen łączy się z wytrwałą i wyczerpującą pracą (nawet jeśli fart ma w tym spory udział, to na samym fuksie daleko się nie zajedzie). Także Serdecznie Gratuluje sukcesu i do zobaczenia na zjeździe - walniemy jakieś piwko za marszałkowski dyplom. 8)
  Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Krzak

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14983

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 2:26 pm   Temat: Zjazd- ustalenia koncowe, koniecznie przeczytac !!!!
Ja co do przyjazdu być pewien nie mogę - muszę najpierw wiedzieć, jak dojechać i skąd fundusz wytrzasnąć, ale zobaczę i powiem. W każdym bądź razie chcę, a przecież chęci też się liczą :)

***

hmm... właśnie sobie sprawdzam połącznia i chcę powiedzieć tylko jedno słowo: fatalnie :?
Z najblizszej stacji PKP musialbym jechać z przesiadką w Warszawie, a to jest mi mówiąc delikatnie ... nie po drodze. Trzeba jeszcze sprawdzić, jakie połączenia są z Łodzi.

***

hmm... bede musiał wcześnie wstać - wyjazd mam o 4:50 :) Potem z Łodzi do Poznania i jestem na miejscu o 10:03. Jeżeli jednak się spóźnię, to kolejny pociąg z Łodzi jedzie 10 minut później, ale za to 2h dłużej, bo oczywiście przez Warszawę i wtedy jestem na miejscu 11:41. W każdym bądź razie połączenie już mam opracowane. Teraz tylko fundusze ...
  Temat: ME 2004
Krzak

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8413

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 2:22 pm   Temat: ME 2004
Ja na piłce za bardzo się nie znam, meczy zbytnio nie mam czasu oglądać, ale widowisko, jakie urządzili Francuzi w meczu z Anglią mnie przekonuje. Fakt, faktem - pomogło im szczęście, ale szczęście w piłce nie wystarczy, a Francuzi prócz niego mają właśnie to, czego potrzeba, by wygrać. Dlatego wierzę, że ponownie wygrają. Niestety nie widziałem meczu Niemiec, więc nie wiem, jak oni grali, ale skoro mówicie, że dostali od Holandii (wyniku też nie znam), no to pewnie nie wskuraja wiele na tych mistrzostwach.

Cytat:
Największe szanse daj właśnie Anglii mimo tej końcówki, sądzę, że ogarną się teraz jakoś i nie przegrają już więcej meczy a w razie spotkania z Francją w finale nie powtórzą już takiego błędu.


W finale, to raczej Francuzi nie popełnią tego błędu, poza tym mecz finałowy różni się od tego napięciem emocjonalnym i zwiększa motywację zawodników. A moim zdaniem właśnie motywacji najbardziej brakowało w tym meczu zawodnikom Francji - im sie jakoś niebardzo chciało pokazać, na co ich naprawdę stać. Byli zbyt przekonani o swojej wyższości, że dali się podejść, a Anglicy nie dali im tego już odrobić. Do momentu, gdy uwierzyli, że nic im już nie grozi i z kolei im się przestało chcieć grać, w momencie, kiedy Francuzi byli wręcz zdesperowani i wykorzystywali wszystkie swoje siły i umiejętności, które im pozostały po przeszło 90 minutach biegania.
 
Strona 3 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16