gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 179
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co zmienić na forum ?
Krzak

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 26632

PostForum: O forum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 10:47 pm   Temat: Co zmienić na forum ?
O ile poprzednie forum ginie w mrokach mej pamięci, o tyle z resztą Twego listu Simon nie sposób się nie zgodzić :)
  Temat: Element strategii w innych grach.
Krzak

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9416

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 10:29 pm   Temat: Element strategii w innych grach.
Ad1.) Najpierw załozyciel klanu - w grze było by to plemię, by maksymalnie ograniczyć liczbę żołnierzy, później cała reszta ;P - jak to w klanie
Ad2.) A co będzie, jeśli samotny wilk zawsze z głodu padnie?
Ad3.) Za posłuszeństwo nagroda, za jego brak - kara. Najprostszy system i chyba możliwie najbardziej skuteczny, jaki mogę sobie wyobrazić.
Ad4.) Nie zrozumieliśmy się - nie chodziło mi o nieograniczony zapas "mięsa", lecz właśnie ograniczony liczbą żołnierzy wysłanych do bitwy.
Ad5.) Ehh... To tylko limit ustalony przez sprzęt i to na podstawie moich fantazji o rozwoju komputerów w najbliższym czasie.

Hmm...
Uno: Jeżeli faktycznie gra kończyłaby się zawsze szybko i boleśnie, to możnaby zawęzić grono odbiorców do anemików i masochistów. :P
Secundo: Zalozenia są takie, że gra dzieli się na dwie warstwy: strategiczno/ekonomiczno/jakąś tam i tą drugą :P
W tej pierwszej jeden koleś zarządza państwem na podobieństwo takich strategii jak np. Westfalen, zaś w tej drugiej toczą się bitwy na podobieństwo gier typu AA. Obie powiązane są tylko fabułą - tzn. decyzje o tym, gdzie i jaką armią zaatakować przeciwnika podjęte w fazie pierwszej wpływają na to, jakie bitwy, gdzie, w jakich warunkach i w jakich założeniach będą rozgrywane w fazie drugiej. Wynik owych bitew z fazy drugiej zaś byłby przesyłany do fazy pierwszej.
Tertio: Żołnierzami takich bitew mógłby być każdy, podobnie jak w AA. Lecz o zdrowiu, wyszkoleniu i wyposażeniu, itd. żołnierzy biorących udziaw bitwie decydowałaby sytuacja z fazy pierwszej.

Finito 8)
  Temat: Co zmienić na forum ?
Krzak

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 26632

PostForum: O forum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 10:05 pm   Temat: Co zmienić na forum ?
Ja to bym zmienił ten napis u góry - to raz,
a dwa - to mnie wkurza ten brązowy kolor z jakimś bliżej nieokreślonym kolorem kursora - czasem się gubie gdzie on jest :(
  Temat: Przestój
Krzak

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8731

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 10:02 pm   Temat: Przestój
A, to o to chodzi.
Hmm... A ja myślałem, że to jest narzucone z góry przez jakiegoś providera, czy cuś

---> Andrew_wojownik
czyli chciales napisać, że cie odpycha :)
  Temat: CM 2003/2004
Krzak

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12207

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 2:53 pm   Temat: CM 2003/2004
Może i tak, ale za to wszystko wygrywam!!! :wink:
  Temat: Przestój
Krzak

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8731

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:36 pm   Temat: Przestój
---> Radzik
Jaka mapka, powiedzcie mi, bo ja nie widzę.
Mam okulary na nosie i nie widzę!!! :(
  Temat: Co taka cisza ? Silent before Storm ?
Krzak

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4157

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:34 pm   Temat: Co taka cisza ? Silent before Storm ?
Na liście chyba niegdy nie osiągneliśmy tak zawrotnego poziomu,
jeśli zaś chodzi o forum, to ja nie wiem ile dokładnie postów przychodzi, ale po niekrótkim czasie osiągnąłem liczbe 1/4 ze wszystkich postów na forum się znajdujących. Na innych miałbym z tym raczej spory problem. Chyba że bym słał posty całkiem bezsensu i w ilości kosmicznej, czego tutaj robić nie musiałem.
  Temat: W oczekiwaniu na Black&White2...
Krzak

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5296

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:31 pm   Temat: W oczekiwaniu na Black&White2...
OOO tak... Multi w B&W byłby czymś bardzo pożądanym i przyznać również trzeba rację, że pierwsza część po krótkim czasie stawała się nudna.
  Temat: Element strategii w innych grach.
Krzak

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9416

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:30 pm   Temat: Element strategii w innych grach.
Nie będę odpowiadał dokładnie po kolei, ale jadzim:
1) Po to właśnie są klany, by móc ustalić hierarchię.
2) Istnieją już w sieci internetowe państwa, gdzie ludzie dają się podporządkować innym.
3) Zasady gry nakazywałyby posłuszeństwo przełożonym.
4) Respawny mogłyby miec na celu "sztuczne" zwiększenie ilości żołnierzy biorących udział w bitwie - ktoś kto zginie stojąc w pierwszym rzędzie może zaraz się pojawić w odwodach.
5) Jeżeli chodzi o platformę, to może teraz nie, ale za pare lat... Myślę, że w ciągu 5-8 lat komputery domowe, jak i sieci elektroniczne będą w stanie udźwignąć bitwę z udziałem ok. 1000 żołnierzy. W tym czasie również myślę, że komputery i internet staną się na tyle popularne, by móc taką ekipkę zebrać.
6) Co do tego zgadzania się, czy nie:
Jedni grali by sobie w grę, powiedzmy jak w RedDragonie, a inni jak w AA. Tylko że z tą różnicą, że wyniki działań tych pierwszych wpływałyby na grę tych drugich i na odwrót.
  Temat: Rocznica Okraglego Stolu
Krzak

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7524

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:20 pm   Temat: Rocznica Okraglego Stolu
---> Klemens

Dlatego właśnie potrzebni są ludzie, którzy sprytem dojdą do władzy (po prostu będa kłamać jak inni) i gdy już dojdą to zrobią co trzeba, tak jak trzeba. W Polsce takich ludzi albo nie ma, albo są tak sprytni, że już do władzy dochodzą (vide A.L.). W to drugie ciężko mi uwierzyć, dlatego myślę poważnie myślę o własnej partii. Z tymże teraz trzeba mieć 1000 członków, żeby partię założyć, narazie więc plany odkładam na przyszłość, czekając co los przyniesie po kolejnych wyborach.

---> Docent

Że Balcerowicza by nie było, to rozumiem, ale że Leppera?
Chyba żeby wziąść Polskę umieścić po 45r. w systemie demokratycznym i od początku w takim kształtować - to wtedy rozumiem.
  Temat: World of Warcraft
Krzak

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6581

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:14 pm   Temat: World of Warcraft
O ile sama gra z pewnością będzie ciekawa. [ diabloII ciągle jeszcze ciągnie ludzi (co prawda dla mnie to nuuuuda), a warcraft jest fajny po sieci i miał (jak dla mnie) dość wciągającą fabułę, okraszony miłymi dla oka filmikami. Wystarczyło tylko się wczuć. ]
O tyle na jakiekolwiek opłaty za samo granie mnie nie stać - kupienie oryginału jest dla mnie sporym wydatkiem, o stałych opłatach za granie mogę zapomnieć.
  Temat: CM 2003/2004
Krzak

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12207

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 1:10 pm   Temat: CM 2003/2004
Ja w CM odkąd pamiętam mam prostą metodę na wszystkie mecze:
save/load :twisted:
Moja ulubiona taktyka to 4-4-2 z wysuniętymi bocznymi pomocnikami, którzy dzięki szybkości i dokładnym podaniom "wyrabiają" bramki dobrym strzelcom.
  Temat: Rocznica Okraglego Stolu
Krzak

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7524

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 8:28 am   Temat: Rocznica Okraglego Stolu
Nie jestem pewien, czy rządy Milera to taki fatalny okres, jak to wszyscy mówią. Brakuje nam nowej klasy politycznej - no bo co mamy do wyboru:
albo "starych lisów" z PZPR,
albo "starych cwaniaków", którzy "wylansowali się" w okresie Okrągłego Stołu,
albo "nowych idiotów", którzy obecnie zawładnęli tłuszczą niczym disco-polo, a mówia tu o zjawisku pana Andrzeja L. i jego świcie.
Brakuje nam młodych, inteligentnych i wykształconych polityków, którzy odważyliby się na twarde reformy, nie licząc się z opinią publiczną, która przecież nie zawsze ma racje (ale poczekajcie jeszcze pare lat - muszę się pouczyć kierowania tłumem i posłuchać trochę więcej Leppera, żeby zrozumieć czym kierują się dzisiejsi Polacy)
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Krzak

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21244

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 8:22 am   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
A co ty nas Mości Radziku na cudze fora przerzuczasz??
Tutaj musim debatować, a nie po cudzym się plątać ;P
  Temat: Element strategii w innych grach.
Krzak

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9416

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 12:27 am   Temat: Element strategii w innych grach.
A gdyby połączyć strategię z taką grą - na przykład taki ostatnio na forum wspomniany westfalen, w którym jednak o wynikach bitew nie decydowałby... (nie doczytałem instrukcji, nie wiem więc co decyduje o wyniku bitwy), ale gdyby w takiej bitwie brali udział prawdziwi żołnierze - znaczy się gdyby taką bitwę rozegrać na sposób CS'a czy AA??
 
Strona 11 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17