gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 1539
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Euro 2012
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13606

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sob Cze 09, 2012 9:56 pm   Temat: Euro 2012
Ajmdemen napisał/a:
Mistrzem pewnie będzie ktoś spośród "the usual suspects"- Niemców, Hiszpanów i Holendrów.


Czy zdanie co do Holendrów podtrzymujesz?;)

Ajmdemen napisał/a:
Natomiast Włosi, Portugalczycy, Francuzi i Anglicy nie wyglądają aktualnie na specjalnie mocnych...


Co do Włochów - pełna zgodność, szczerze mówiąc spodziewam się - i to z bólem serca - że nawet nie uda im się wygrać jednego meczu. Portugalczycy to raczej maksymalnie ćwierćfinał, ale Francuzów bym nie przekreślał, przeciwnie, właśnie w nich upatruję czarnego konia. Anglicy - nie imponują mi ani zawodnicy, ani trener, ale może zadziała tu rosyjska maksyma: "tisze jediesz, dalsze budiesz"?
  Temat: Euro 2012
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13606

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pią Cze 08, 2012 4:12 pm   Temat: Euro 2012
Za niecałą godzinę będzie miało miejsce pierwsze kopnięcie piłki na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej (mężczyzn) 2012. Przyznam szczerze, iż nie do końca wierzyłem, że się uda to zorganizować tak, jak wyszło (tu polecam lekturę pewnego ciekawego, zaprzeszłego wątku:) ), teraz zaś nie potrafię wzbudzić w sobie entuzjazmu dla wyników naszej drużyny - tak dzisiejszego (spodziewam się jednak porażki), jak i ogólnego (spodziewam się niewyjścia z grupy, a być może i ostatniego miejsca w niej). A jak Wy się na to zapatrujecie? I kto Waszym zdaniem zdobędzie "majstra"?
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7318

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Czw Mar 22, 2012 6:18 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
Ajmdemen napisał/a:
Za Martina może jeszcze się zabiorę, sporo o nim słychać pozytywnych opinii - inna rzecz, że - uogólniając - brakuje krytycznego podejścia wśród czytelników.


Ajm, nie wiem na ile sobie cenisz spójność i wiarygodność świata, jeśli jednak nie w stopniu bardzo wysokim, to może poczekaj jeszcze na kolejne tomy;), ewentualnie wstrzymaj się na "Nawałnicy mieczy":) Tymczasem sugerowałbym sięgnąć po Sandersona.
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7318

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Sro Mar 21, 2012 7:35 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
Ajmdemen napisał/a:
Wydawca nie może niczego wymusić - koniec końców decyzja należy do autora skoro on firmuje swoim nazwiskiem książkę.


Zgadzam się o tyle, iż autor w takiej sytuacji winien dokonać pewnych modyfikacji. Moim zdaniem zresztą je widać, zwłaszcza w "Uczcie dla wron".

Ajmdemen napisał/a:
A uzależnianie w tak wielkim stopniu (albo gut albo 'dowód grafomaństwa') oceny jednej części od części następnej też mnie nie przekonuje - każdy tom sagi powinien (choćby w części) dać się ocenić jako osobne dzieło.


I da się. Problem w tym, iż "trzecie dno" jeśli naprawdę ma się okazać "trzecim", nie może się ujawnić od razu. Powiem szczerze, iż to mi właśnie nie odpowiadała w pierwszych tomach cyklu Jordana - akcja rozwijała się dość sensownym tempem, które ze względu na łamy powinno uniemożliwiać zwieńczenie kilku wątków, budowanych przez 800 stron, na następnych 50. Tymczasem całość nagle dostawała kosmicznego przyspieszenia, z uszczerbkiem dla wiarygodności. Z dwojga złego (jeśli tak to nazwać) wolę rozwiązanie Martina - zresztą w dalszych tomach tak też uczynił wspomniany Jordan. Trzeciego sensownego wyjścia - przy ciągłości bohaterów i epok - nie widzę.
  Temat: Taniec ze smokami cz 2
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7318

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Pon Mar 19, 2012 10:34 pm   Temat: Taniec ze smokami cz 2
De gustibus... Właściwie ta paremia winna wykluczać jakąkolwiek dyskusję :razz:

Na obronę Martina wspomnę, iż cały czas czuwa on nad spójnością opowieści, właściwie ani przez moment nie widzę jakiejkolwiek nieścisłości. Akcja niewątpliwie zwolniła, z pewnością nie pędzi tak jak w "Starciu królów", ale ja widzę w tym przedsmak dla ponownego jej rozpędu wraz z powrotem Daenerys do Westeros - po prostu jesteśmy w dołku między dwoma szczytami. Moim zdaniem autor stanął przed wyborem - albo dalszy bieg kosztem spłycenia opowieści, albo zwolnienie kosztem jej urealnienia (bo żadna wojna nie składa się wyłącznie z potyczek). W mej ocenie wybór autora był słuszny, jak na razie w świecie Martina upłynęły tylko dwa lata - większa ilość wydarzeń byłaby po prostu nieprawdopodoba, a moim zdaniem to jeden z większych zarzutów, jaki można postawić książce.

Czy autor stracił koncepcję? Nie sądzę, moim zdaniem objawem grafomanii jest raczej wysoka częstotliwość i krótkie odstępy pomiędzy publikacjami. No i pamiętajmy o tym, iż rozbicie "Uczty dla wron" oraz "Tańca ze smokami" było wymuszone przez wydawcę. Pierwotnie miały one stanowić jeden tom, pretensje są więc chyba kierowane pod niewłaściwym adresem.

Jeśli jednak okaże się, że zwieńczenie będzie nijakie, to będę musiał przyznać rację Marszałkowi i powiedzieć, iż "Taniec ze smokami" był dowodem grafomaństwa. Problem w tym, iż ja wciąż jestem ciekaw, gdzie odsyła się k**** (choć się domyślam), jak również tego, kogóż to okaże północnym klanom Wyman Manderly. Na Martinie tylko się mści pierwotna - znakomita - konwencja nieustannej zmiany perspektywy. Podobnie robił Jordan w przypadku "Koła Czasu", w pewnym momencie jednak dwa, trzy tomy poświęcił losom tylko takowej ilości postaci, pozostałych czyniąc wyłącznie tłem, a co bardzo pomogło w odbiorze, gdyż czytelnik zbliżając się do przesytu losami jednej postaci był od niej uwalniany. Z drugiej strony wraz z końcem tomu można było się spodziewać dość oczywistego rozwiązania akcji, a przed czym Martin się ustrzegł.
  Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Klemens

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9553

PostForum: Książki   Wysłany: Sob Lut 11, 2012 6:49 pm   Temat: Najbardziej charakterystyczni bohaterowie fantasy
Aran napisał/a:
Przechodząc do sedna, proszę o polecenie książek których bohaterowie są bardzo charakterystyczni i godni opisania i zaprezentowania na maturze.


Zaproponowałbym Randa al'Thora z cyklu "Koło Czasu" Roberta Jordana bądź też Tyriona Lannistera z cyklu George'a R.R. Martina (ta ostatnia postać mogłaby naprawdę zbulwersować Twych nauczycieli/egzaminatorów :wink: ), ewentualnie jego brata, Jaimego (który też byłby bulwersujący :razz: ) acz wątpię, byś zdążył z lekturą tych pozycji do matury... "Na szybko" rozwiązaniem mógłby być dowolny z bohaterów książek z cyklu Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin, wszak to też klasyka gatunku.

No i wspomniany przez Ajma Corwin - postać szalenie ciekawa z niezwykle interesującej książki, z którą (i drugim tomem) byłbyś w stanie uporać się w dwa weekendy, ale to zależy, jak zdefiniujesz high fantasy. W sumie na prezentacji maturalnej od tego powinieneś zacząć. :wink:
  Temat: Szukam gry
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6259

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sty 16, 2012 8:34 pm   Temat: Szukam gry
Sadsoldier502 napisał/a:
Sapere aude, Sadsoldier502!: Co to znaczy? Odpowiedź plis. Tylko bez obelg!


http://www.sztab.com/foru...m?highlight=you :)
  Temat: Kim Dzong Il?
Klemens

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7219

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Gru 19, 2011 7:21 am   Temat: Kim Dzong Il?
I stało się - teraz już oficjalne (innych zresztą brak) media Korei Północnej informują o śmierci Kim Dzong Ila.

Jego prawdopodobnym następcą będzie najmłodszy syn Kim Dzong Un, wykształcony w Szwajcarii, ale bez większego politycznego doświadczenia. Jak sądzicie, nastąpią jakieś zmiany czy też czeka nas (i biednych Koreańczyków z Północy) kolejne półwiecze satrapii? A może jakiś konflikt wewnętrzny?
  Temat: Demon's Souls
Klemens

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5869

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Czw Lis 10, 2011 9:31 pm   Temat: Demon's Souls
Trudno mi powiedzieć, ale na pewno więcej niż kilka godzin. Po prostu to chyba nie do końca moja bajka jeśli idzie o RPGi - to trochę takie Diablo, a ja bardziej wolę Tormenta czy Fallouta.

W dwójkę też już sobie troszkę pograłem;)
  Temat: Demon's Souls
Klemens

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5869

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Czw Lis 10, 2011 7:26 am   Temat: Demon's Souls
Ja miałem przyjemność. Całkiem sporą, choć wybitną bym jej jednak nie nazwał, to chyba jednak nie moja bajka:)
  Temat: Poszukuje strategi taktycznej
Klemens

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4444

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Paź 25, 2011 9:51 pm   Temat: Poszukuje strategi taktycznej
Gatunek gry, który opisujesz, to tzw. real-time wargame. W realiach historycznych są to właściwie gry z serii Total War (np. sugerowany wyżej Medieval II), z tym, że w warstwie taktycznej, gdyż są to hybrydy z turówkami. Ale jeśli interesuje Cię nade wszystko toczenie realistycznych bitew, to właściwie każda ze "średniowiecznych" odsłon (Medieval, Rome, Shogun) winna Cię satysfakcjonować, nawet nie będziesz musiał bawić się w kampanię, a odpalić po prostu tryb bitewny.
  Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Klemens

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9073

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Paź 20, 2011 8:02 pm   Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Ajmdemen napisał/a:
Wyjątkowo nie podoba mi się natomiast fakt, że zrobiono z tego internetowy show i odpowiedzialność za to spływa wyłącznie na Busha i jego administrację.


Pozwalam sobie zabawić się w archeologa i wyciągnąć wątek na światło dzienne, a to w świetle dzisiejszych wydarzeń w Libii - "zabawa" z Kaddafim to moim zdaniem kolejne dno Internetu. Że dno natury ludzkiej, to już rzecz oczywista...

No i te śmierci synów - jeśli się potwierdzą - początkowo ponoć postrzelonych w nogi czy po prostu ujętych: ze schodów niby spadli?
  Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Klemens

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 23119

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Paź 04, 2011 9:40 pm   Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Jakby to kogoś zainteresowało - Aero 2 to nie trik, działa (w Krakowie choćby :) ) całkiem przyzwoicie, niniejszego posta piszę właśnie z niego korzystając.
  Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Klemens

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 23119

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 5:58 pm   Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Fakt, iż możecie to przeczytać, świadczy, iż jakiś dostęp do Sieci posiadacie, nie zawsze wszakże może on być komfortowany, a i obarczony wadą w postaci odpłatności - dlatego też wszystkim polecam zapoznanie się z treścią niniejszego newsa.
  Temat: Might & Magic: Clash of Heroes
Klemens

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7027

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sro Sie 31, 2011 11:23 am   Temat: Might & Magic: Clash of Heroes
Dla jednych to wada, ja tam osobiście wszakże nie mam większych zastrzeżeń wobec anime, dlatego też konwencja "zjaponizowanych" M&M jest dla mnie jak najbardziej strawna. Dość zresztą powiedzieć, że tacy "bajkowi" Herosi spotkali się z większym uznaniem, niż pierwotna seria.
 
Strona 3 z 103
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16