gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 1539
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Etherlords
Klemens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5992

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Kwi 14, 2004 6:44 pm   Temat: Etherlords
Zgadzam sie z ta opinia, aczkolwiek musimy pamietac, ze to jest przeciez karcianka, w ktorej chodzi wylacznie o owe walki. To troche tak, jakby miec pretensje do FPSa, ze za duzo w nim strzelania...

Ot taka gierka na odreagowanie, ale nie do konca bezmozgie. Mozna pograc zamiast pasjansa czy sapera:))).
  Temat: Błąd
Klemens

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26698

PostForum: O forum   Wysłany: Sro Kwi 14, 2004 6:41 pm   Temat: Błąd
Hmmmmmmmmmmmmmm - to moze od razu nazwijmy go Kantyna Oficerska?:)))) Mam mieszane uczucia odnosnie owego pomyslu - uzasadnienie Marszalka nie jest najgorsze, aczkolwiek z drugiej strony - rozmawiamy tutaj przeciez o klasycznych off-topach - nie widze powodu "ukrywania" tego...


I jeszcze mala uwaga natury technicznej - czy nie moznaby zaznaczac wszelkich odnosnikow jakims innym, bardziej rzucajacym sie w oczy, wyrozniajacym od tla kolorem?
  Temat: Ruanda
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4889

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 7:04 pm   Temat: Ruanda
Zgadzam sie niemal z wszystkim, co napisales, tylko nie z definicja "rasizmu"... Nie wiem, jak rozumie to slowo Kopalinski i mu podobni, ale ja owym mianem sklonnm bylbym nazwac juz samo poczucie odmiennosci, ktore w prostej drodze prowadzi do tak czy inaczej uzasadnianego uczucia wyzszosci a od tego juz tylko krok do nienawisci...
  Temat: Blitzkrieg...
Klemens

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5916

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 6:59 pm   Temat: Blitzkrieg...
Hmmmm, mimo wszystko polemizowalbym. Cala gra sprowadzala sie do bardzo skrzetnego planowania, zas akcji w niej bylo szalenie niewiele... Mimo, iz uwazam sie za uposledzonego manualnie( a cecha ta dyskwalifikuje mnie praktycznie w erteesach), to tu akurat nie mialem najmniejszych problemow.

Ale odnosze wrazenie, ze bylaby to dosc akademicka dyskusja. W czasach powstawania tej ( cudownej) gry nie bylo jeszcze podzialu na rtsy i turowki...
  Temat: Błąd
Klemens

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26698

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 6:44 pm   Temat: Błąd
--> Krzak

Tak sie zastanawiam, czy do wyboru owej opcji nie jest konieczne stale IP...
  Temat: Szaleństwa pana Smullyana
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4960

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 6:40 pm   Temat: Szaleństwa pana Smullyana
Jeszcze nie:))). Jak ktos jeszcze jest zainteresowany, rad jestem udzielic podpowiedzi...
  Temat: Diablo 2 i diablo 2 lod
Klemens

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5487

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 6:37 pm   Temat: Diablo 2 i diablo 2 lod
Czyli nie jestes jeszcze do konca stracony:)))))).
  Temat: CM 2003/2004
Klemens

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12360

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 6:36 pm   Temat: CM 2003/2004
--> Krzak

Zadasz przykladow - ot, ostatnie konfrontacje w LM - Depo z Milanem czy tez Chelsea z Arsenalem zagralo dwumecz w tych samych( prawie, ale roznice sa absolutnie nieistotne) skladach wyjsciowych i ustawieniach, a jak roznie potoczyly sie owe mecze... Na tym polega futbol - szalenie duzo zalezy od tzw. dyspozycji dnia. A CM po prostu przed kazdym meczem przeprowadza symulacje( czyli losowanie) owej "dyspozycji"...

Do dzis Polacy gdybaja, co by to byl za mecz z RFN w 74', jakby nie spadl deszcz:))))).
  Temat: Szaleństwa pana Smullyana
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4960

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 12:36 pm   Temat: Szaleństwa pana Smullyana
(<wlasnie usunalem posta Andrew>)

Andrew, napisalem przeciez "na PRIV"!!

Poza tym - Twa odpowiedz jest bledna. Nie wiadomo, ktory z braci klamie...
  Temat: Błąd
Klemens

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26698

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 10:11 am   Temat: Błąd
Nie wiem, czy to blad, czy tez celowe zamierzenie, ale jesli to pierwsze, to jest to powazna wpadka. Nad celowoscia drugiej opcji polemizowalbym...

Otoz mianowicie przy odwiedzaniu naszego forum jako gosc( czyli nie logujac sie) nie wyswietla sie dzial Klub Sztabu VVeteranów!
  Temat: Szaleństwa pana Smullyana
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4960

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 9:37 am   Temat: Szaleństwa pana Smullyana
Zamieszczam ponizej trzy zagadki jednego z najslynniejszych ich tworcy - Raymonda Smullyana. Nie sa one zbyt trudne, tylko jedna( Dwa zegary) wymaga odrobiny rachowania. Jesli bedziecie chcieli skonfrontowac odpowiedzi( choc osobiscie uwazam, iz jak ktos juz na nia wpadnie, to sam bedzie o tym gleboko przekonany) to prosze o kontakt na PRIV.

1. Politycy

Na pewnym zebraniu pojawilo sie stu politykow. Kazdy z nich to albo uczciwy czlowiek, albo aferzysta. Wiadomo, ze co najmniej jeden z politykow jest uczciwy. I wiadomo tez, ze jesli rozmawiaja ze soba dowolni dwaj sposrod uczestniczacych w spotkaniu, to co najmniej jeden z tych dwoch to aferzysta. Czy na podstawie tych danych mozna stwierdzic, ilu jest uczciwych, a ilu aferzystwo? A jesli mozna, to ilu z tych politykow jest uczciwych?

2. Dwa zegary

Bylo sobie dwoch przyjaciol - Artur i Robert. Obaj urodzili sie w maju, jeden z nich w 1932 roku, drugi rok pozniej. Kazdy z nich mial stary antyczny zegar. Zegary byly piekne i, o dziwo, wcale niezepsute, jednak jeden z tych zegarow spoznial sie 10 sekund na godzine, a drugi spieszyl 10 sekund na godzine. Pewnego pieknego styczniowego dnia obaj przyjaciele ustawili swoje zegary dokladnie o 12 w poludnie.
- Dobrze wiesz, Robercie - powiedzial Artur - ze te dwa zegary znowu beda sie roznic wskazaniami do chwili, az pokaza dokladnie te sama godzine, poczekaj, az policze, tak, pokaza te sama godzine dokladnie w dniu twoich 47. urodzin. Czyz nie tak?
Robert zaglebil sie na chwile w obliczeniach.
- Zgadza sie! - wykrzyknal po chwili.
Ktory z nich byl starszy? Robert czy Artur?

3. Blizniacy

Jeden z blizniakow zawsze klamie, drugi zawsze mowi prawde. Jeden z nich ma na imie Jan. Chcesz sie dowiedziec, ktory z braci ma na imie Jan. Mozesz zadac tylko jedno pytanie skladajace sie z co najwyzej trzech slow, i to takie, na ktore mozna odpowiedziec albo TAK, albo NIE. Jakie to pytanie?
  Temat: Sztabowy Turniej Szachowy
Klemens

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10230

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 12:57 am   Temat: Sztabowy Turniej Szachowy
Stan na dzisiaj:

Klemens - MAO 1:2:1
Dr Acula - MAO 0:4:0
Banan - Klemens 1:2:0
Dr Acula - PiTeReG 0:1:0
Dr Acula - Generals 2:0:0
PiTeReG - Simon 3:0:1


Pozycja Gracz W P R
1 MAO............ 6 1 1
2 PiTeReG...... 4 0 1
3 Klemens...... 3 3 1
4 Dr Acula...... 2 5 0
5 Banan.......... 1 2 0
6 Simon...........0 3 1
7 Generals...... 0 2 0
- Falcon
Kull
Mezzu
Spider
Wojman

W - wygrane P - przegrane R - zremisowane
  Temat: Diablo 2 i diablo 2 lod
Klemens

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5487

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 12:50 am   Temat: Re: Diablo 2 i diablo 2 lod
Andrew_wojownik napisał/a:
To klasyczny RPG który jest nieśmiertelny.


Wybacz Andrew, ale to nie jest nawet RPG, a juz z pewnoscia nie "klasyczny"...

Chcesz poznac "prawdziwe" (c)RPG - zagraj w Fallouta czy Planescape'a - tym grom znacznie blizej do owego zaszczytnego miana...

Co do Twego pytania - oceniam ow dodatek nisko - nie wniosl wlasciwie nic nowego( jedna nowa klasa - kpiny!) - aren itp. Byl to typowy skok na kase, w czym jeszcze bardziej utwierdza mnie sam rozwoj fabuly z "podstawki" - z gory bylo wiadome, iz dodatek sie okaze...
  Temat: FM cz CM?
Klemens

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7965

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 12:43 am   Temat: FM cz CM?
Preferowalbym CMa - za bracmi Collyer mimo wszystko przemawia wieksze doswiadczenie jak i "scena", pomagajaca w gromadzeniu przeogromnej liczby danych. Nie da sie jednak ukryc, iz FM "wyrabia sie", ma takze bardzo atrakcyjna oprawe audiowizualna i, moim zdaniem, podaza w dobrym kierunku. Jednak poki co koncentruje sie ona glownie na Premiership, ja zas na Serie A:)).

Osobiscie jestem przekonany, i zarazem mam duza nadzieje, ze za dwa-trzy lata (wreszcie) dojdzie do starcia gigantow. Nie wiem, kto poniesie kleske, ale zwyciezcami beda gracze...
  Temat: CM 2003/2004
Klemens

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12360

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 12:38 am   Temat: CM 2003/2004
--> Krzak

Myslalem, iz robisz sobie po prostu tzw. "jaja", ale widze, ze mowiles zupelnie powaznie!
Oczywiscie nie jestem zupelnym przeciwnikiem tipsow itp.( oczywiscie jesli mowimy o trybie single - oszustow w multiplayu powinno sie wieszac, i to bynajmniej nie za szyje...) niemniej jak uzyje trainera czy zhackuje save'a to przynajmniej sie nie oszukuje!
Nie pomyslales nad tym, iz przypadkowosc jest domena zdecydowanej wiekszosci gier? W szachach zawsze zaczyna sie z takiego samego ustawienia a w parze dwoch rownorzednych graczy raz wygra jeden, raz drugi... Na tym takze polega futbol i chwala mu za to! A z calym szacunkiem, ale cheatujesz- ciekawym, jaki stosunek zwyciestw do porazek mialbys w multi...

Co do CMa - nie, nie jest potrzebna gigantyczna przewaga, by np. nie poniesc zadnej porazki w ciagu sezonu - potrzebna jest cierpliwosc do ciezkiej pracy. Ja osobiscie na kazdy mecz wystawialem zupelnie inny sklad, z zupelnie roznymi zadaniami priorytetowymi dla pilkarzy a owych zmian dokonywalem po DOKLADNYM przestudiowaniu historii pojedynkow mego rywala. A w ciagu meczu co minute cos zmieniam - nieraz rywal mnie zaskoczy niekonwencjonalnym ustawieniem itp. Tyle ze jest to piekielnie zmudne - na rozegranie jednego meczu potrzebuje okolo trzech kwadransow. Ale satysfakcja jest przeogromna! I jak najbardziej zasluzona!
 
Strona 99 z 103
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16