gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 107
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15887

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 19, 2006 8:58 am   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
OK:)
to była przezmnie taka tylko mała prowokacja. Oczywiście to są skrajne poglądy i nie moje...tylko je przytoczyłem żepy pokazać żę troche racji w tym jest.

A apropo. Wiedzieliście że PRAWIDZIWA INKWIZYCJA BYŁA TYLKO I WYŁĄCZNIE W RZYMIE!. Reszta to były fikcyjne na żecz kogoś...aby bronić jakichś interesów często czysto politycznych (ręzważ za znieważenie lub wrogowie rodziny panującej chodzili na stosy)

Jeszcze jedno zgdadnijcie gdzie było najwięcej oskarżen o czary i czarownice?- PANSTWA REFORMOWANE oni tam bodajże do 20 wieku oskarżali niektórych.
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15887

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Lut 18, 2006 8:22 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Typowo lewackie nonsensy w głowy durnemu narodowi raz na zawsze zakute

1. Kościół wzbogacił się krzywdą biednych.
2. Kościół wymordował tysiące (a może i miliony) cywilizacji.
3. Kosciolowi nie wolno sie mieszac do polityki.
4. Kościół był przeciwny rozwojowi nauki i sztuki.
5. Gdyby nie chrześcijaństwo, rozwój cywilizacji byłby o wiele szybszy - czego przykład dają np. Hotentoci.
6. Istniało coś takiego, jak Inkwizycja jezuicka (!)
7. Papież Pius XII wraz z całym Kościołem Katolickim popierał Hitlera.
8. Polska zdobyła kresy wschodnie drogą grabieży i podbojów.
9. Polacy dokonali tzw. pogromu kieleckiego w 1946 roku w Radomiu.
10. PRL (zwana też żartobliwie Polską Ludową) wyrównała wielu grupom start życiowy.
11. PRL zapewniała każdemu chętnemu dobre wykształcenie.
12. U.S.A. było agresorem w Korei, Wietnamie i Granadzie.
13. Adam Michnik to polski patriota i człowiek postępowy.
14. Jacek Kuroń to antykomunista.
15. Kwaśniewski jest ponad- i bezpartyjnym prezydentem.
16. Domaganie sie sprawiedliwości w stosunku do komunistycznych zbrodniarzy to zoologiczna nienawiść.
17. SLD-owcy to fachowcy od gospodarki.
18. Jaruzelski ocalił Polskę.
19. Dekomunizacja rozwali Polskę.
20. Lustracja ubecji doprowadzi do tragedii życiowych.
21. Wszyscy żydzi to chodzące anioły.
22. Wszyscy katolicy to kołtuneria i ciemnota.
23. Komunizm teoretycznie był piekną ideą wyrosłą na gruncie nauk Jezusa (!)
24. Kraje kolonialne po wyzwoleniu nareszcie mogą się rozwijać ekonomicznie i budować demokrację.
25. Renesans i Oświecenie to najbardziej świetlane okresy w historii myśli ludzkiej (a szczególnie filozofii).
26. Domaganie się respektowania zasad moralnych w dziedzinie badań biomedycznych to ideologizacja nauki.
27. Płód ludzki do 20 dnia życia jest tylko zygotą, ale od 21 dnia staje się nagle człowiekiem.
28. Rewolucja Francuska propagowała Wolność, Rowność i Braterstwo (przy pomocy gilotyn).
29. I socjalizm (sowiecki) i kapitalizm (amerykański) są złe. Trzeba szukać trzeciej drogi.
30. Niech ONI wreszcie ZAJMĄ SIĘ GOSPODARKĄ, a nie... (wojną na górze, lustracją, aborcją, dekomunizacją i in. do wyboru).
31. Trzeba patrzeć do przodu, a nie babrać się w przeszłości (= np.: teczkach).
32. Tak jak za komuny wszystko to było święte, co mowiła Moskwa, tak teraz to, co mówi Waszyngton (albo: Watykan, Berlin-do wyboru, zależnie od potrzeby).
33. Rządy Solidaruchów zniszczyły polski eksport na Wschód (na obszar Sowietów), bo za dużo było w TV martyrologii (o Katyniu itp.).

Zaczerpnięte z ciemnogrodu net.

jest tam jeszcze jedna tabelka ale to poglądy raczej wg mnie wątpliwe a z tymi co wam przedstawiam choć nie ostro (gdyż zawsze są jakieś nieobiektywizmy) się zgadzam

Proponuje tu w tym temacie ustosunkować się do tych tez.
  Temat: Strasznie mi się nie podoba zapowiedź Legion Arena
Kizik

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5104

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Czw Lut 09, 2006 11:32 pm   Temat: Strasznie mi się nie podoba zapowiedź Legion Arena
przekopiowane z pirva do tego pana:)
Moja odpowiedź
Hej pak przeczytałem twoją wiadomość na formu. Jestem Autorem textu o Legion Arena. Twoje niektóre argumenty są dla mnie przkonujące i będe ja brał na pryszłość. Ale wiedz że nie jestem ignorantem:) i nie pisałem zapowiedzi bez pokrycia (grałem w demo). Cowięcej grałem wcześniej we Spartana i w CHariots of War i też z tego wyniosłem wnioski bo to były dość fajne gry. KAżdy przecierz moze mieć własne zdanie ja takie mam na temat Areny a i wiem że będzie Legion 2 którego chętnie zobacze... dzięki za uwagi sory za nieścisłości jeżeli były i cześć.

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 11:34 pm ]
a tu jest jego odpowiedź:)

Witam, witam. Może trochę za ostro wystąpiłem, ale pomyślałem, że trochę potraktowałeś Arenę nie do końca fair. Jeśli odebrałeś to co napisałem osobiście, to przepraszam, broń boże nie było to moją intencją.
Nawiasem mówiąc, ostatnio na forum Slitherine pojawiły się pogłoski, że Legion 2 nie będzie jednak miał systemu bitewnego z Areny. To i wydanie tego nieco głupawego dodatku do Areny, świadczy, że Slitherine najwyraźniej się przejechał na Arenie.
  Temat: Divine Divinity
Kizik

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8209

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sro Lut 01, 2006 4:38 pm   Temat: Divine Divinity
może masz przeklętą kamienną halabarde???
jaeżeli tak to to wyżuć albo sprzedaj (to jest lepsze) i problem z głowy
  Temat: Siła i Honor
Kizik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6967

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 10:58 pm   Temat: Siła i Honor
NIE ...TIO NORMALNIE MI HACZYLO NA 3000 ATLONI:) ciekawsze były chariots of war i spartan

[ Dodano: Nie Wrz 18, 2005 10:58 pm ]
a gre moge ci oddac albo sie wymienic na muuze
  Temat: Sztab poleca
Kizik

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9628

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 10:55 pm   Temat: Sztab poleca
Jeżeli tak to możemy też utorzyć rubryczke sztab przestrzega
to wcale nie jest głupi pomysł. Stworzylibyuśmy subiektywna lekko co prawda ale np liste gier nie wartych uwagi i szmalu np TAKI GOLEM wiecie coto??? a to poszperajcie w sieci to jest clasz 2 zaczęty okolo 9 lat temu wydany dziś za jedyne 29 zloty:_:)
  Temat: pieśń samoobrońców
Kizik

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4377

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:27 pm   Temat: pieśń samoobrońców
http://www.samoobrona.org.../trubadurzy.mp3


wymiatam:DDDD
  Temat: Biezace zapowiedzi i recenzje
Kizik

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7390

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 5:40 pm   Temat: Biezace zapowiedzi i recenzje
Informuje że zawieszmam swoją działalność do.... następnej dłuższej przerwy w nauce (przynajmniej tygodniowej) dla założycieli strony jest to w NASZYM podforum:| tam znajdziecie szersze wytłumaczenie.
  Temat: Siła i Honor
Kizik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6967

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 6:43 pm   Temat: Siła i Honor
Bekside chcesz TĄ GRĘ?????? BO JA JĄ MAM:) zgłoś się albo ktokolwiek 9551655
  Temat: recenzja Eartha 2160
Kizik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4949

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Sie 24, 2005 1:59 pm   Temat: recenzja Eartha 2160
za ostatnie zdanie sory bo byłem po 48 godzinnej jeżdzie z Koloni spałem tylko chyba z 8 godzin to pewnie nie zawuażyłem do reszty nie zmienie zdania:)
  Temat: recenzja Eartha 2160
Kizik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4949

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Sie 22, 2005 9:01 am   Temat: recenzja Eartha 2160
jutro postaram się odpowiedzieć tobie bo dziś wróciłem po 13 godzinnej jeździe do domu i chce spać

[ Dodano: Pon Sie 22, 2005 1:59 pm ]
Ad1) "- autor zapomniał przy wymianie klonów Ertha 2150 wymienić Frontline Attack, tytuł ten był dla mnie królem wśród gier poświeconych o II wojnie światowej. Póki nie nadeszli codname Panzers Smile Aha i jeszcze Heli Heros wydali na tym silniku Very Happy
- co do pomysłu o sprzeciwieniu się konwencji C & C, dla mnie jest to sprawa dośc dyskusyjna - gdy budujemy 2 centra i w oby dwóch odbywa się produkcja to gra jest czywiście bardziej realistyczna, ale gdy mamy więcej takich budynków gra ze zręcznościowej schodzi na płaszczyzne zręcznościowej por. StarCraft! "

Frontline atak rządził się w niektórych aspektach innymi prawami np nie można było montować alternatywnych rodzajów broni na podwoziach. Styl graficzny również odbiegał od eartha 2150 i World War 3. Również lekko inaczej toczyła się rozgrywka- ot dlatego go do podobnych gier nie przyczepiłem. Zawsze traktowałem tą gre jako coś innego od seri eartha.
Heli Heroes ni tłumacze bo silnik silnikiem ale to jest naparzanka jakimś helikopterem nie strategia ani nawet lichy rtsik.

"co do pomysłu o sprzeciwieniu się konwencji C & C, dla mnie jest to sprawa dośc dyskusyjna - gdy budujemy 2 centra i w oby dwóch odbywa się produkcja to gra jest czywiście bardziej realistyczna, ale gdy mamy więcej takich budynków gra ze zręcznościowej schodzi na płaszczyzne zręcznościowej por. StarCraft!"

Mnie ta zręcznościowość nie przeszkadza. Jest bardzej realistycznie bo przecierz jak jest w rzeczywistości? Budujesz kilka fabryk tylko poto aby tylko w jednej z nich produkować jednostki? Tak jak to jest w Command And Conquer red alert 2.
To rozwiązanie przyjęte w earthie jest dobre gdyż możesz produkować różne jedenostki w różnych miejscach oraz wzmożona mozliwość wykożystywania najlepszych i najpotężniejszych jednostek które nie stojąc w kolejce jak w c&c nie blokują powstawania słabszych unitów.
I nie trzeba budować 2 centrów:) starczy jeden moduł bazujący i 2 fabryki sprzętu aby mieć 2 laternatywne kolejki.


"- co do tego przeskakiwania czasu - szkoda że nie ma możliwości ,,-'' czas o minute wstecz Laughing
- wspomniane było o filmikach w grze, i o lektorach no ale oni po angielsku czy po polsku mówili?"

Ad1) nie ma takiej możliwosci ale teraz ja uważam że to jest sensowne. Jak idziesz spać to teorytycznie przesuwasz się szybciej w czasie bo inni wykonują twoje polecenia. Gdyby było takie cofnięcie to by było nie fer bo byś mógł spokojnie cofnąć nie udaną akcje lub atak itd..a to już było by w pewnym rodzaju oszukiwanie-cheat-kody:)
Ad2) Jest tylko wersja po Po Polsku osiągalna w naszych sklepach oficjalnie, więc to jasne że taką recenzjonowałem.

"nic nie powiedziałeś o trybie Multiplayer, a przecież największą frajde sprawia walka z żywym przeciwnikiem Sad"

to jest prawada. Nic nie mówiłem o M.P gdyż jak narazie nie mogłem się z nikim połączyć a on sam jest bardzo podobny do trybu cooperative w grze. Poprostu jest z grubsza standartowy.

"silnikiem gry jest dalej ten z Ertha 2150 czy już nałożono nowy? "
tak jest to nowy silnik posiadający nawet swoją fizykę (turlające się kamulce i nie trafiące pociski)

"wersja za 2 dychy i 3 dychy czym one się w ogóle różnią Shocked
- gra została wydana w serii Dobra Gra, Gorky 02 także - Gorkiego już widziałem w 2 magazynach: Play, Komputer Świat Gry. Sądze, że najlepszym wyjściem będzie jak poczekam także i na tą gre Smile bo wole wydać 13 złotych na to niż 2 dychy Smile
- Gra na ilu CD, a może wersja DVD istnieje?"
Ad 1)
Masz plakat + następny cd z muzą chyba...mam wersje za 20złoty
Ad2) To sobie czekaj:) przecierz gra która jest nowością jest zawsze droższa. Ale zobacz to jest 20 złoty a nie 99złoty.
Ad 3) na 2 cdkachjest gra

[ Dodano: Wto Sie 23, 2005 7:16 am ]
Ten text to tylko wyjaśnienie dlaczego tak napisałem a nie inaczej i koniec:)
  Temat: Biezace zapowiedzi i recenzje
Kizik

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7390

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:54 am   Temat: Biezace zapowiedzi i recenzje
nie nie piesze to przecierz RTS. To jes trzelaninaka od pleja którą neijeako załączyłeś gratis (bo myślałeś że to jest rts)a później miałem tego nie recenzjonować- tak mi powiedziałeś:) JAK CO TO JESTEM JUŻ Z KOLONI WRÓCIŁEM WIDZIAŁEM PAPIEŻa 3 razy (2 na promie i jeden w papamobile) i oczekuje na rozkazy
  Temat: kącik sztabu w CD-Action
Kizik

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7671

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:48 am   Temat: kącik sztabu w CD-Action
Popieram trzech moich przedmówców.ARGUMNETY PRZeZ NInich przytoczone mnie oprzekonują
  Temat: Biezace zapowiedzi i recenzje
Kizik

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7390

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Sie 01, 2005 10:53 am   Temat: Biezace zapowiedzi i recenzje
Dominik Kiezik- Bez wydancych rozkazów napisania czegokolwiek. Stan- oczekiwanie na nowe zadania:)
  Temat: W samo południe - łucznicy i tłum
Kizik

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4267

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Cze 19, 2005 7:06 pm   Temat: W samo południe - łucznicy i tłum
uważam że kompletnie losowo byłoby wyśmienicie jeśli chodziłoby o jednostki niedoświadczone w walce np zakres obrażeń losowo od 0 do 20. Doświadczenie niwelowało by kolejne coraz mniejsze liczby czyli pierwsz level to od 1-20 , 2 to 2-20 itd ale to tylko zwiększałoby prawdopodobieństwa nietrafienia. Troche zagmatfane ale uważam że tak było by sprawiedliwie
 
Strona 3 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16