gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 107
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Alternatywne myślenie czyli Dlaczego Heroes 5 to w szmira:D
Kizik

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4768

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Lip 14, 2006 5:56 pm   Temat: Alternatywne myślenie czyli Dlaczego Heroes 5 to w szmira:D
Oczywiście w pewnym sensie. Nie neguje że ta gra może się podobać. Ba ,nawet ja ją uwielbiam, ale na pomyśmy alternatywnie i z pewną przekorą:

1) Ludzie zachwalają grafę, to prawda jest ładna ale nie jest geniuszem i przeskokiem takim jak pomiędzy 2 a 3 heroesów, znam enginy na których prawdopodobnie gra by znacznie lepiej wyglądąła
2) Muzyka, munumentalna ,ładna ...wszstko pięknie ale jednolita i monotonna . Cały czas przeija się wątek jednego motywu muzycznego to bardzo nie przeszkadza jeżeli wciągnęłła go gra ale zwasze
3) ilość raz i jednostek . Rewolucja by była gdyby ich było dużo więcej, ze 12 a może więcej, rewolucją by było udostempnienie jakiegoś programu gdzie można by było tworzyć samemu jdenostki, zamiki, rasy, a nawet miejsca z bonusami czego w 5 nie uświadczysz.
4) smętna i dość hmm nieruchawa fabuła, filimiki są abo za rzatkie albo monotonne, teksyty wypowiadane również
5) Mało miejsc magicznych, kwater dodających bonusy lub przekleństwa. Pobocznych kłestów prawie wcale nia ma są ewentualnie dodatkowe związane z misją
6) słabe i małe teksty (w 3 było że naprzykład wiedźma to i to zrobiła, dłuższe to było niż 1 czy 2 zdanka) gdy wejdzie się do tych magicznych lub specjalnych mijsc na mapie.
7) zbyt cukierkowaty klimat. Powinni go ttroszke przyciemnić nie zabardzo ale troszke
8) dość małe mapy- kwestia subiektywna
9) nie wyważeni przciwnicy
to tylko część:)
  Temat: Inaczej o epokach historycznych....
Kizik

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4351

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 8:55 pm   Temat: Inaczej o epokach historycznych....
apropo:D geocentryzmu i krągłości ziemi....to jest tajemnicza sprawa .Wszscy twierdzą (niedouczeni) że ziemia w średniowieczu była uważana za płaską A GUZIK PRAWDA! (a przynajmniej w większej części było to fałszerstwo). Otórz ten termin wykuł protestancki (nie rzucam się na jego religie tylko chce ukazać kontekst)ukazując jakoby zacofanie kleru i społeczeństwa 19 wieczny historyk już nie przypomne sobie jego iminia.
Otórz tym kóry o tym wiedział był...kościół:D i ewentualnie bizantyjczycy i arabowie (niektórzy). Problem leży w tym że w tamtym czasie w słabej edukacji i tu musze przyznać racje samego niezdecydowania w kościele na temat czy ujawniać powoli prawdę bo może okazać się dla małouczonych ludzi zbyt abstrakcyjna. Przecierz uczono ale z początku w innym tylko duchowym kontekście że trzeba dążyć do góry (do Boga)..rozumiecie człowiek na ziemskim padole a Bóg na wyżynach nie bieskich...to była proste wyjaśnienie dystansu nas do NIEGO. ale lud przyjął to jako rzeczywistość a nie tylko duchową prawdę bo było najprostrze.

Zna moje potwierdzenie znaleziono wiele tak zwanych mapp które były wizerunkami zniekształconej ale prawdziwej bo okrągłej ziemi.
http://www.smr.herefordsh...pa_mundi_rs.JPG


acha jest jeszcze taka znana mapa gdzie ziemia jest płaska i pod jerozolimą jest odrazu Rzym i wszstko jest pomieszane. W tym właśnie jest sęk że sztandar teori płaskiej ziemi okazał się wg nowych badań....trafiniem w 10 na potwierdzenie teori znajomości krągłości ziemi w średniowieczu. Gdyż mappa oznacza coś ozdobnego coś co ma przekazać jakieś prawdy i okazało się że ta mapa to była tylko ALEGORAIĄ I METAFORĄ ważności niektórych miast świata i centrów chrześcijaństwa. Prawdziwy skarb znajduje się w ęku istoty boskiej (to chyba jest jezus bo dawno tej mapy nie widziałem lub maryja) to jest kula coś na ksztąłt jabłka takiego jak królowie mieli. TO JEST NASZ ŚWIAT I JEST OKRĄGŁY. Apropo tego właśnie jabłko było n\znakime panowania nad światem.....czy jakby wszscy twierdzili że jest płaski to by było może przpołowione:D
  Temat: sen może ktoś mi go wytłumaczy:D
Kizik

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4768

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Mar 30, 2006 8:46 pm   Temat: sen może ktoś mi go wytłumaczy:D
Hej jestem tu pierwszy raz i mam dość skomplikownay i przydługawy sen do opowiedzenia i prosze o wyjasninie tak tylko jestem ciekaw co na ten temat powiecie.

Tak w praktyce to miałem 2 sny o takiej samej jakby to ująć...grafice czyli tak samo wszstko wyglądało w 1 jak i w 2 śnie

1 sen
jest prościutk- spóźniłem się do autobusu na maturę albo na jkiś inny ważny sprawdzian ale nie byłem tym bardzo przejęty

2 sen to opowieść w penym sensie może być tu przezmnie przedstawiona troche nie logicznie ale we śnie to wszstko wyglądało dosc realistycznie jeżeli tak mozna o tym powiedzieć:
Przedstawie to w punktach żeby było przejrzyście:

A) Jade ze szkoły (prawdopodobnie) autobusem chyba nowym. Jest ranek ale ja wracma ze szkoły (niewiem czemu) jest ładnie tak wiosennie
B) widze 2 lub 3 meteoryty na niebie ,po koleji spadają jeden trafił na jezdnie (czarny asfalt , dość szeroka droga) i był blask. nie było huku. Kierowaca autobusu nie reagował anie niekt nie krzyczał (odczuwałem ogólne zdziwienie zjawiskiem).
Drugi meteor trafił do środka autobusu i nie poczynił żadnych szkód tylko była jasność ale taka żółtawa
C) wróciłem do domu i opowiedziałem o zzdarzeniach. Rodzina uwierzyła.
D) po chwili z bratem chyba ujżeliśm przez wielkie okno 2 Księżyce . Jedne był normalny drugi ja bym to określił "podejżany" taki co moze spaść i zaczął on spadać.
Niebo tedy było błękitno złotawe i nie czułem paniki i wiedziałem zarazem że musimy się ukryć. Taki paradox.
E) uciekamy do piwnicy (tak troche wyglądało to jak zwolniony rozmazany film) widze brata i siebie i chyba drugiego brata też. Po dotarciu do drzwi stwierdziliśmy (raczej ja) że tam będzie mniej bezpiecznie bo podmuch od uderzenia meteoru będzie miał łatwiej nas dostać.
Więc schyliliśmy się i przywarliśmy do tych drzwi piwnicznych i tak czekaliśmy.
F) Widze tedy kobietę z wuzkiem i wnim chyba dziecko ale go samego nie widze. Walczą oni z podmuchem tak jak się idze podczas wielkiego wiatru. Babka się tak troche komputerowo wykrzywia. Karze mojemu bratu tego nie oglądać bo myśle że ona zaraz się podda i walnie w jakiś słup czy beton sobą i tym dzieckiem

H)Po tym wszstkim wielka światłość ale hyba nie huk i ( moje odczucia -spokój i opanowanie )
I) Wychodzimy . Osiedle wygląda jak po hmm... uprzątniętej zarazie czyli cicho wyludnione spokojnie tylko troche grozy i troche zaśmiecone.
J)Szukam przyjaciół i części niewidznianej wcześniej rodziny. Znajduje różdżkę-guzik dzięki temu mogę poruszać się po mieszkaniach moich znajmych i trafiam do mojej bliskiej koleżanki. Spotykam jej rodzine i ciesze się ze i im się nic nie stało.

Koniec

NAPRAWDĘ TO JEST MÓJ SEN nic nie wymyśliłe ewentualnie mogło mi się coś zatrzeć w pamięci ale tak było....
  Temat: Katolicyzm
Kizik

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27523

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 26, 2006 8:55 pm   Temat: Katolicyzm
ja tylko to powiem . Jestem dumny że jestem chrześcijaninem i mam taką tradyje a nie inną > JEstem dumny z kultury jaką reprezentuje . A to że teraz przechodzimy ze stanu "przynależności do kościoła nawet wbrew swej woli" do stanu "całkowitego i osobistego wyboru" A to że kotoś chrzest otrzymał i odszedł od kościoła to też jego sprawa. Ale załóżmy że to w co ja wieże jest prawną że istnieje Bóg w trójcy jedyny który zesłał syna swego...to tylko się cieszyć że taki człowiek ma chrzest gdyż to jest brzemie niezmazywalne (tylko się nie śmiejcie z powodu staroświeckiego języka) i może to jedno jego URATOWAĆ?
  Temat: Katolicyzm
Kizik

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27523

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Mar 21, 2006 4:40 pm   Temat: Katolicyzm
http://www.katolik.pl/ind...tegoria=dogmaty byte
  Temat: Szczuka-prawdziwa toleracja i feminizm?
Kizik

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4960

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Mar 09, 2006 8:23 pm   Temat: Szczuka-prawdziwa toleracja i feminizm?
Zaraz po jej urodzeniu, 6.marca 1988 w Łaziskach Górnych, lekarze nie dawali Madzi szans na przeżycie choćby kilku dni. Po prostu nie chcieli dać Rodzicom dziecka, któremu brakowało kości w potylicy i od kolan do końca nóg. Rodzice zabrali Madzię na własną odpowiedzialność szóstego dnia. Już w miesiąc po urodzeniu pierwsze złamanie kości. Jak się później okazało mały organizm Madzi nie przyjmuje pewnych związków mineralnych, np. wapnia. Nieuleczalna choroba. Z medycznego punktu widzenia Madzia nie miała szans na przeżycie do końca wieku niemowlęcego. Każdy dzień – opowiada Mama Madzi – jest bitwą o przeżycie, a każdy ruch, każde podniesienie, może spowodować następne złamanie. Stale łamią się ramiona, a gips jest o wiele za ciężki dla jej delikatnego i kruchego ciała. Na ramiona zrobiono Madzi specjalną formę w kształcie krzyża. Także uda i niektóre kręgi się łamią. Do przewożenia Madzi używana jest specjalna deska.

Od zarania swojego życia spotyka się Madzia z cierpieniem, znosi bardzo silne bóle. A jednak – twierdzi jej Mama – Madzia była zawsze radosnym dzieckiem. Gdy miała pół roku zaczęła już mówić. Mając rok – mówiła już płynnie! Ze względu na jej chorobę i wyjątkowo delikatną budowę, lekarze nie mogą jej podawać środków przeciwbólowych. Tego Madzia nie przeżyłaby. Gdy znów - z powodu złamania - trafia do szpitala, jednoroczna Madzia prosi lekarzy, aby na chwilę wstrzymali rozpoczęcie operacji. Następnie powtarza kilkukrotnie słowa modlitwy: „Panie Jezu, przyjdź i daj mi siłę”. Dopiero gdy skończy modlitwę, lekarze mogą zaczynać rozcinanie ubrania i nastawianie złamanych kości. Całe cierpienie związane z operacją Madzia znosi wyłącznie dzięki modlitwie. Operacja przeprowadzana jest przy pełnej świadomości Madzi. Nie rzadko zdarza się, że podczas nastawiania jednej kości, inna się łamie. Ile lżejszych złamań miała Madzia – nikt nie wie. Otwartych, poważnych złamań doznała 29. „Ale nawet zagipsowana od stóp do głów, nigdy nie narzekała, nigdy nie była niecierpliwa, lub niemiła” – podkreśla Mama. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda; inni to także potwierdzają. Co myśleć o tym dziecku? „Ona modliła się już mając jeden rok?” – pytam z niedowierzaniem. „to nic nadzwyczajnego” – pada odpowiedź. Pierwsze słowa, jakie wypowiadają małe dzieci w Polsce, to „mama”, „tata”, „Matka Boża”, „Jezus”, „Aniołki”. Dzieci uczą się jednocześnie mówić i modlić. Madzia, jak tylko sięga wstecz swoją pamięcią, zawsze się modliła - ale nie za siebie – lecz zawsze za innych. Gdy jej rodzice zorientowali się po raz pierwszy, że Madzia ofiaruje swoje modlitwy i cierpienia w różnych intencjach – byli zszokowani. Oni od początku mieli problemy, aby zaakceptować chorobę i cierpienia Madzi, a ich córeczka - jako coś zupełnie naturalnego – ofiarowała swoje życie i cierpienie Matce Bożej i przekazała Jej do dyspozycji. Ktoś z nas zapytał Madzię: „Dlaczego tak czynisz?” „Bo to jest bardzo ważne, aby się żadne cierpienie nie zmarnowało, aby każde doświadczenie bólu wykorzystać” – odpowiada spokojnie 13-letnia Madzia. Żadne cierpienie nie może się zmarnować – mówi Madzia – i wie o czym mówi. Tak nie powie nikt, nie doświadczywszy czym jest cierpienie. To jest świadectwo dziewczynki, która od dzieciństwa walczy z bólem. „Cierpienie ma tu jakiś inny, nowy sens” – pomyślałam sobie. My zazwyczaj chcemy, aby wszelki ból zniknął, „zginął” jak najszybciej, niepostrzeżenie. Właśnie tego nie chce Madzia. Przez ofiarowanie – dodaje Madzia – ból staje się znośniejszy, lżejszy, nawet radośniejszy.

„A więc widzisz jakiś sens w cierpieniu? – pytam Madzię. „Oczywiście” – natychmiast odparła dziewczynka. „Przyjmuję cierpienie z miłością i nie chcę, aby ono zginęło” – powtarza. To zdanie stało się dla mnie kluczem do zrozumienia Madzi. To zdanie mam wciąż w pamięci.
z portalu

oraz wywiad

11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Madziu, czy z tej okazji chciałabyś skierować do chorych jakieś słowa?
- Przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że każde cierpienie, które człowiek przeżywa, którego doznaje, nigdy nie jest karą od Boga, jak niektórzy uważają, ale jest wielką łaską, jest wielkim darem Bożym. Jeżeli Pan Bóg daje cierpienie, to znaczy, że wybiera człowieka i jest ono dane w jakimś konkretnym celu. Może dla naszego uświęcenia czy dla uświęcenia innych, rodziny. Na pewno każde cierpienie jest bardzo potrzebne, ponieważ przyjmując je z miłością, możemy je ofiarować Bogu w różnych intencjach, a przecież jest ich tak wiele. Tak wiele jest potrzeb dla całego świata, dla nawrócenia grzeszników. Dlatego niech każde cierpienie będzie przyjęte z największą miłością. Owszem, to nie takie proste, ale powinniśmy prosić Pana Boga o łaskę, abyśmy wszystkie nasze cierpienia, większe lub mniejsze, mogli przyjmować z miłością i ofiarowywać je w jedności z Panem Jezusem Bogu Ojcu.

Madziu, jesteś bardzo pogodną i radosną osobą. Mówisz, że cierpienie jest darem. Czy można się cieszyć z takiego daru?
- Tak, na pewno, ponieważ dzięki cierpieniu jesteśmy bliżej Boga, jesteśmy Mu szczególnie bliscy, umiłowani przez Niego i wtedy Bóg jest przy nas bardziej obecny, otacza swoją opieką, wspiera potrzebnymi łaskami. Gdy Pan Bóg daje cierpienie, daje również łaskę do tego, aby w tym cierpieniu wytrwać. Nie daje nigdy cierpienia ponad miarę, ale tyle, ile człowiek potrafi unieść. Na pewno można odnaleźć sens tego cierpienia, a równocześnie znaleźć w nim radość, jeżeli tylko mamy tę świadomość, że cierpienie przeżywamy z Chrystusem i że ono ma dać pomoc Kościołowi i całemu światu, ludziom, którzy naszej pomocy i cierpienia potrzebują.

Co przynosi największą pomoc w cierpieniu?
- Szczególną pomocą w cierpieniu może być dla każdego z nas modlitwa różańcowa, byśmy rozważając tajemnice życia Pana Jezusa, zwłaszcza tajemnice bolesne - Jego cierpienia, mogli właśnie z Jezusem przeżywać nasze cierpienie, wtedy na pewno będzie nam lżej, łatwiej.

Madziu, poświęciłaś się Matce Bożej. W czym na co dzień odczuwasz Jej pomoc?
- Oczywiście, bardzo mocno odczuwam pomoc Matki Najświętszej, Ona jest moją najukochańszą Matką, strzeże mnie nieustannie, prowadzi do Jezusa, pokazuje drogę, którą mam kroczyć, właśnie przez odmawianie modlitwy różańcowej. Obdarza tymi łaskami, których potrzeba każdego dnia. Nie mogłabym nic uczynić, nic zrobić sama, bez pomocy Boga, bez pomocy Matki Najświętszej. Właśnie przez modlitwę różańcową mogę całe to cierpienie, każde złamanie, które od Boga otrzymuję, znieść, przeżyć, aby nie było zmarnowane. Pan Bóg daje mi do tego siłę każdego dnia.

Co jeszcze daje chorym siłę i stanowi dla nich pomoc?
- Myślę, że oprócz modlitwy takim wsparciem będzie także Eucharystia. Jeśli tylko możemy, to uczestniczmy w niej jak najczęściej. Osoby chore, które są przykute do łóżka, mogą uczestniczyć we Mszach św. każdego dnia poprzez transmisje w Radiu Maryja. Każda Eucharystia dodaje siły, mocy do wytrwania w cierpieniu, do przyjmowania go. Rozważanie stacji Drogi Krzyżowej również bardzo nas wspomaga, dodaje siły każdego dnia.

Jak myślisz, jakiej pomocy od innych osób chorzy oczekują najbardziej?
- Osoby, które pomagają ludziom cierpiącym, chorym, są bardzo potrzebne, ponieważ pomagają w codziennych czynnościach, pomagają przeżyć to cierpienie, wspierają fizycznie. Ale ważna jest pomoc duchowa, wsparcie człowieka chorego, aby nie czuł się sam, nie czuł się odrzucony, ale by czuł się potrzebny w środowisku, tam, gdzie się znajduje. Najważniejsza jest na pewno pomoc poprzez modlitwę w intencji wszystkich ludzi chorych, cierpiących. Czasem nie możemy pomóc fizycznie poprzez robienie zakupów, ale możemy pomóc choremu naszym uśmiechem, słowem, rozmową. To na pewno jest również pomoc niesiona drugiemu człowiekowi, aby sprawić mu radość, a równocześnie dać mu nadzieję.

Madziu, czy chciałabyś podzielić się z Czytelnikami swoim największym marzeniem?
- Przede wszystkim chciałabym podkreślić, że pomimo tego, że jestem chora, staram się być zawsze radosna i szczęśliwa, bo wiem, że Pan Bóg obdarzył mnie największą łaską. Właśnie moje cierpienie jest wielkim darem, który od Niego otrzymałam, i staram się każdego dnia dziękować za nie Panu Bogu. Moim największym marzeniem jest to, aby jak najwięcej ludzi pokochało Boga, Matkę Najświętszą, by zaczęło każdego dnia odmawiać Różaniec, aby w ten sposób wypełniły się słowa św. Ojca Pio, który powiedział, że gdyby 5 milionów dzieci na całym świecie odmawiało Różaniec święty, to świat byłby zbawiony. O to się modlę, tego pragnę z całego serca.

Tej wielkiej misji służą też Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, których jesteś założycielką?
- Oczywiście! W ten sposób chcemy pomagać Matce Bożej. Chcemy, by przez modlitwę różańcową zapanował pokój, królestwo Jezusa, królestwo Matki Najświętszej.
Takim czasem szczególnym, kiedy możemy przyjmować różne wyrzeczenia, umartwienia, jest okres Wielkiego Postu, gdy możemy sobie odmówić tego wszystkiego, co najbardziej lubimy, możemy te wyrzeczenia ofiarować Panu Bogu, między innymi za nawrócenie grzeszników.

MOŻNA SIE NIE ZGADZAĆ Z MADZIĄ BUCZEK ALE TRZEBA JĄ TOLEROWAĆ NIE TAK JAK TO UCZYNIŁA kAZIMIERA... NAŚMIEWAJĄC SIĘ Z NIEJ U KUBY WOJEWUDZKIEGO. WSTYD I CHAŃBA JAK MOŻNA... JESTEM Z BULWERSOWANY. TA DZIWCZYNA MA GłOS MONOTONNY BO JEST CHRA I CIERPIĄCA A TA SZCZUKA JĄ PRZEDŻEŹNIAŁA I PARODIOWAŁA

MADZIA BUCZEK PRZUPOMNE ZAŁOŻYŁA KUŁKA RÓŻAŃCOWE SKUPIAJĄCE 120 TYSIĘCY LUDZI W 28 KRAJACH

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 8:47 pm ]
sprostowanie text nie jest mój tylko przekopiowany ze żródeła które się nei obrazi za powielanie:D
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Mar 09, 2006 8:17 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
niedługo odpowiem teraz nie teraz robie texty do gier
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 26, 2006 11:39 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
sprawdziłem to było tylko prezydjum biskupów czyli liczba ich było 3 a nie kilkudziesięciu
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 26, 2006 6:16 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
ciekawe... truizmów ja pisze jak mysle.
Mówiłem o EWTN dlatego że jest to odpowiednik RM w Amerykach! I tam nik ich nie krytykuje że się odnoszą do tamtej żeczywistości traktują to medium jako konkurencje a nie wroga publicznego numer jeden ...to troche mi przypomina powiedzenie komunistycze (ta krytyka w polsce RM) że AK tu RM jest zaplutym karłem reakcji. DObrze walczcie z nim ale odciągając ludzi ofertą programową, a to że nie moga dobrać się do tak wielkiego "rynku" jakimi są ludzie 50-80 latkowie to pozdro... a może te "zaplute mohery reakcji" są mądrzejsze i bardziej doświadczone niż oni "młodzi" i wiedzą ku czemu zmierza świat....ale to jest subiektywna ocena

Odpowiemn ci dlkaczego sprzeciwiam się adopcji przez te pary, i homoseksualizmowi.
Odp brzmi: Bo kościół tak uważa i ja tak uważam i to nie jest naturalne. Moja mama jest psychologiem z 20 kilkuletnim starzem i mówiła mi że zawsze jeżeli ktoś ma takie skłonności to jest to choropba związana z patologiami w rodzinie lub lękami przed...kontaktami z ludźmi.
  Temat: MUZYKA Klasyczna i dawna
Kizik

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4691

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Lut 26, 2006 10:05 am   Temat: MUZYKA Klasyczna i dawna
ocencie jak wam się podobają:)

http://www.byzantines.net/realaudio/creed.ram credo ale bardzo oryginalne-śpiewane po angilsku credo chyba łacińskie ale muzyka biznatyjska...ciekawe acha i słuchać głośniej bo troche słaba jakość:) ale jak kotś się zna na takiej muzyce to to doceni:)

a teraz pare innych

http://www.sv-luka.org/soca/Akatist_samc.ram
http://web.ustpaul.uottaw...0Track%2033.ram
http://www.krakow2004.dom...doro_te4-08.mp3

i jeszcze jedno :

http://www.krakow2004.dom...3/sequentia.mp3 bardzo rzatko spotykany śpiew średniowieczny religijny bodajże Amborozjański

http://www.krakow2004.dom...3/sequentia.mp3
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:50 am   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Klemens "tłumacząc" mnie ma w 90% racje:). Tak w trudnych sprawach moralnych kieruje się drogą wyznaczoną przez kościół....bo szczerze powiedziawszy poco mam rozważać i demagogizować na tematy bardzo skomplikowane takie jak invitro albo abrcja i inne jżeli mój osąd tych spraw jest zbieżny a może i nie ukrywam ukształtowany przez KK.
Wojman zarzucił coś o dogmatch daje wam tu link ja trzeba rozumieć dogamty:) i ja to zdanie podzielam:

http://www.opoka.org.pl/b...a/0203E_09.html

Jeśli chodzi o papieży....Nie byli idealni...niektórzy byli naet czasami pewnego rodzaju tyranami prawda. Papież JP2 przecież przerosił za błędy kościoła w tym także papiestwa oraz za czasem błędną choć w dobrej wierze zaślpioną na przymus prowadzoną ewangalizacje między innymi ameryk i afryki. Zresztą kościół docenił dobrych i szlachetnych papieży ogłaszając ich świętymi i błogosławionymi. Wprowadzono apropo również dogamt o nieomylności papieża choćby przynajmniej poto aby nie było niesnasek teologicznych a papież mógł przeciąć ostatatecznie konflikt: Może to być dobra decyzja lub zła ale zawsze ostateczna zresztą jeżeli wojman jest modernistą i bekside też to rozumie powiedzenie "wszstko jest względne" lub "dla jednych jest to dobre rozwiązanie dla innych nie" .Trudno! w kościele w sprawach najważniejszych nie ma WOLNEJ AMERYKANKI. Wolna amerykanka prowadzi do zguby jak widać na przykładzie kościołów protestanckich. Pastorzy i księza tych odłamów na gwał uciekają gdyż uważają dopuszaczane rzez ich kościoły kapłaństwo kobiet-księzy ,dopuszczenie homoseksualizmu,obłudę, zezwolenie na aborcje , klonowanie ZA WIAROŁOMSTWO i złą drogę. A najgorsze jest to że religja stała się towarem. Nie tak dawono widziałem relacje z kościoła dla wszstkich w lasvegas LUDZIE ani krzyża ani niczego tylko śpiewanie i tańczenie -porostu szoł! i jeszcze płatny....
Jeżeli nie wierzycie że tak się dzieje zapraszam do obejżenia retransmisji powtarazm retransmisji w trwam z EWTN. A tak apropo CZemu rydzyka się czepiacie a takiego EWTN nie??? czemu w ameryce istnieje rozgłośnia i televizja siostry bodajże andźeliki kótra od nadawania programu radja w GARAŻU na odlagłość 40 kilometrów rozwinęła się jak wy to mówicie "IMPERIUM (RYDZYKA) SIOSTRY ANDŻELIKI" . Tam ich słucha pond 30 milionów osób i gadają na wszstkie tematy...polityków też zapraszają...krytykują ustroje i wyrażają swoje opinie.

http://www.ewtn.com/ jej strona

Acha jeszcze jedno tak się zastanowiam jeżeli mówicie że kościówł jako kościół nie może wtrącać się do polityki. To powiedzcie dlaczego ksiądz jako obywatel nie może się identyfikować z jakąś partią lub opcją albo dlaczego watykan jako państwo nie może przedstawiać swojej koncepcji ładu politycznego w europie...reszta później:)
[/i]
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lut 24, 2006 7:33 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Dziękuje Klemens:)
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lut 24, 2006 1:20 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
adopcja dla par homosexualnych a nie adopcja ogólnie. Ogólnie TO JAK NAJBARDZIEJ TAK!. Ale nie jestwem za inwitro-ale jeżeli kościół zmieni zdanie to ja też zminie-poprostu zdaje się na autorytet kościoła katolickiego....żeby mnie żle nie zrozumieć jestem narazie przeciw i s przekonania ale jeżeli ktoś mnie przkona i kościół to dopuści..reszta wywoó w sobotę:)
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Lut 22, 2006 6:33 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Jestem prawicowcem, katolikiem praktykującym i przekonanym że kościół pomimo swoich oczywistych wad jest wspaniałą drogą życią i zarazem instytucją która zrobiła znacznie więcej dobrego niż złego na tym świecie. Poniekąd uważam że KK i ogólnie chrześcjaństwo jest depozytaruszem, kulutry łacińsko-greckiej (prawosławie). Uważam że prawo powinno się opierać o 10 przykazń Bożych które wg mnie są jeżeli ktoś jest ateistą do przyjęcia gdyż są fundamentalnymi prawdami (wyjąwszy dla ateisty te o religi) Uznaje prawo człowieka do decydowania o sobie ale nie potępiam człowieka który dokona aborcji lub eutanazji lub jest gejem potępiam tylko jego czyny (to jest nauka kościoła) tak jestem katolikiem, więcej chrześcijaninem i jestem z tego dumny. Taize, światowe dni młodzieży to moje klimaty. Popieram ruch ekumniczny lecz wręcz protestuje przeciwko księzom-kobietom i rozowdom. Nie mam nic przeciwko małżeństwo księży, lecz to dla mnie nie jest istotne. Popieram PIS nawet nie dlatego że moja rodzina prawie w całości głosowała na niego i nie żałuje! Nawet nie dlatego że moja rodzina żeby nie użyć zbyt patetycznego słowa ale niech będzie "kultywuje" jakotako patryjotyzm. ALe dlatego że jestem zwolnenikiem silnego państwa i oczyszczenia wyższych sfer z UBEKÓW.
Żeby nei było , nie jestem fanatycznie nastawiony do PISU. Żle postąpili dając wyłaćzność TRWAM. Co do R.MAryja. Czasem słucham (szczególnie romowy niedokończone <polityka, nauka, było kiedyś kilka razy o całunie turyńskim i misjach bardzo ciekawe>) gdyż nie popieram ludzi całkowicie krytykujących tą rozgłośnie. Też czasem widze że PLANĄ głupotę to fakt ale to ludzie nie maszyny i nie mają sztabu od POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ i nie żyją sęsacją. TO że ktoś ma odmienne zdanie na temat jakiegoś projektu to odrazu trzeba robić afere że się kłucą???jakby to była jakaś tragedia??(patrz siły specjalne)
Ale powiedzmy sobie szczerze ja jestem za demokracją prezydencką z silną władżą i rządem zdolnym do wspomagania gospodarki w nagłych potrzebach. NIe rozumiem ludzi któży krzyczą że roboty publiczne to strata pieniędzy dla państwa. to jest 1 część moich poglądów jak ktoś chce wiedzieć więcej to niech pyta

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 8:11 pm ]
Dalsze moje rozważania:
1) nawet miękkim narkotykom mówię NIE
2) Kary mają być surowe nawet w ostateczności kary śmierci ale nie tylko więzienie ,np 25 lat ciężkich robót albo 10 lat pracy społecznej, obroże i dozór policyjny
Dla mnie ludzi złapanych na gorącym uczynku przestępstawa powinno się na rynku jak w średniowieczu postawić i pokazywać ludzionm w kajdankach. Nawet dopuszczam chłostę:) publiczną bo to byłoby wielkie upokorzenie.:) mówie to pół żartem pół serio
3) Związkom ofcjalnymn homosexualistów mówie NIE adopcji dziecie jeszcze bardziej
4) Żądam całkowitej ale sprawdzonej na tyle ile można listy księży współpracowników i ;zarazem werbowników sb oraz zabrania im emerytur i podania ich nazwisk i zdjęć do publicznej wiadomości
5)Uważam że niemożliwe jest narazie zpaprowdzenie demokracji w iraku i ogólnie na wschodzie. Trzeba iść drogą turcji która sma pod wpływem naszej cywilizacji próbuje zminiać się. Jest to długi proces ale przynajmniej pokojowy.

[ Dodano: Czw Lut 23, 2006 3:55 pm ]
jescze dalsze rozważania:

1) Więzień powinien na odsiadkę zapracować w robotach publicznych , wskładaniu nawet długopisów-oczywiście izolować najgorszych ale oni też mogą jakoś zarobić-
2) jezeli więzień nie pracuje lub się nie kształci niech nie je. Sam umże z głodu
3) uważam że turcja nie powinna wstępować do ue
4) Jestem za całkowitym uzawodowieniem armii
5) jestem za szkolnictwem nakierownym na ścieżkę zawodową już od liceum
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lut 21, 2006 12:55 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
"My chrześcijanie jesteśmy obiektem szyderstw. Mówią nam wprost, że nie jesteśmy godni urzędu komisarza europejskiego, a jednocześnie jesteśmy celem prześladowań fizycznych w państwach islamskich" - powiedział minister Buttiglione, żarliwy katolik, nawiązując do własnych doświadczeń, gdy z powodu swej krytyki homoseksualizmu nie został komisarzem Unii Europejskiej"
Rocco Butilione
Jakie komentarze do tego?
 
Strona 2 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17