gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 191
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Francuskie "non" dla eurokonstytucji
Kahzad

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4637

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Cze 02, 2005 6:47 am   Temat: Francuskie "non" dla eurokonstytucji
Komentarz do referendum we Francji?
Skoro sami Fracuzi nie chcę UE (bo bez konstytucji UE nie będzie) to czemu my mamy być bardziej `europejscy` od samych Francuzów?
Konstytucja UE to rozdmuchany bubel. To co napisali na kilkuset stronach równie dobrze można by napisać na 10.
O jakości samej konstytucji dwoiemy się sami, bo już drukują egzemplarze dla wszystkich uprawnionych do głosowania :)
Niezłe koszty....
Referendum w POlsce w takim przypadku jest tylko marnotrastwem pieniędzy. Równie dobrze można zrobić sondaż. A większość i tak nie poszła by, bo i tak wiedzieliby, że ich głos nic nie znaczy :D
  Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Kahzad

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5149

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Cze 01, 2005 7:42 pm   Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Przewaga techniczna, przewaga zaplecza, przewaga wyszkolenia, przewaga liczebnościowa była po stronie Amerykanów.
Vietnamczycy mieli tylko ogromne zacięcie.
Nie twierdzę, że walczyli dzidami. Ich kałasze były nawet lepsze w dżungli od amerykańskich M16 (może rąbnąłem się w nueracji :) mam słabą pamięć do numerków :D ). Krążą historie, że nawet jankesi zabierali poległym vietnamcom ich karabiny bo amerykańskie się ciągle zacinały.
A ruscy i tak wysyłali im sprzęt z demobilu :lol:
  Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Kahzad

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5149

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Cze 01, 2005 5:33 am   Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Cytat:
Wystarczy spojrzeć na przebieg wojny w Iraku - w jakim stopniu wojska irackie by nie były liczne, jakimi morale by się nie cieszyły, jakże światłym dowództwem by nie dysponowały, to i tak poniosłyby klęskę w starciu z rakietami wystrzelywanymi z pokładów bombowców krążących na wysokości 10 km. Tak jest, drogi Kahzadzie, każde dowództwo.


Zapytam krótko:
A Vietnam?
Napalm Jankesom nic nie dał.
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Kahzad

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61848

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Maj 31, 2005 7:25 am   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Nie sądziłem, że wiek jest jakimś kryterium udziału w tego typu spotkaniach :shock:
Dla mnie wiek nie robi różnicy i sądzę, że z każdym moża porozmawiać na odpowiednim poziomie :)
Byłem już na Zlotach gdzie uczestnikami byli ludzi po 30 i łebki lat 13.
bez problemu się dogadywali :)
  Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Kahzad

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5149

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Maj 30, 2005 9:08 pm   Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Dowództwo.
Od niego wiele (nie wsystko) zależy.
Kazda przewaga techniczna czy liczebna może zostać zniwelowana przez odpowiednie ustawienie i umotywowanie żołnierzy. A to zależy już od dowódtwa.
Wybór teranu również leży w kompetencjach `góry`
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Kahzad

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61848

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Maj 30, 2005 9:06 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Popieram MAO i miejsce Zlotu jakim jest Wrocław :)
Jeżeli byłoby to inne miasto (POznań, Wa-wa czy Kraków) to miałbym kłopoty z przybyciem.
A do Wrocka to bez większych problemów :)
Nawet nocleg mam tam od ręki :D
  Temat: Katyń
Kahzad

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8109

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Maj 30, 2005 9:01 pm   Temat: Katyń
Popieram Klemensa.
Teraz IPN i komisja specjalnie powołana do zbadania `zbrodni katyńskiej` (?) po ciężkich i pięniądzożernych pracach wyda werdykt:
`W Katyniu Rosjanie zabili polskich oficerów`

Po czym nastąpią kolejne badania, albo trzeba będzie powtórzyć poprzednie bo dojdą nowe `dowody`. I kólko będzie się kręcić....

Po ponad 60 latach coniektórzy mogliby już sobie dać spokój.
Co nam da, że Putin powie kilka słów bez znaczenia?
Życia to nikomu nie przwróci. Sami zainteresowani już nie żyją.
A rodziny ofiar?
Lepiej dla nich, żeby otrzymały możliwość godnego życia niż te listy, medale i dokumenty bez znaczenia w dzisiejszych czasach.

A gospodarka faktycznie na tych niesamowicie cierpi. Rosja to olbrzymi rynek zbytu a my w ramach protestu nie chcemy ich pieniędzy :/
Chore...
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Kahzad

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15145

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Maj 30, 2005 8:53 pm   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Dodatm z przekąsem że Fallouty też zostały `przejsznięte` na czas :)
I było to niewiele dłużej.
I to wydłużenie czasowe związane było tylko z powolnością poruszania się postaci :D


Cytat:
Czy będzie Cię satysfakcjonować określenie "zaliczył"?? W zadaniu głównym chodzi o uratowanie Vvandrenfel, nie uzyskanie jakowychś głupawych tytułów Nerevara czy Hortratora - one miały być tylko środkiem ku realizacji celu głównego - zgładzenia Dagoth Ura. Jak się okazało - niekoniecznymi.

I tu się własnie grubo mylisz :)
Naszym celem jest to by zjednoczyć wszystkich Dunmerów. Równorzednym celem jest zabicie Dagoth Ura, lecz otrzymanie miana Hortatora i Nerevarejczyka Polpielnych prowadzi do tego celu i nie może zostać pominięte.
A koleś wykorzystał mechanikę gry związaną z jej budową skryptową.



Cytat:
Co do grafiki to jestem skłonny zrozumieć, co to fabuły, to już mniej, chyba że nie lubisz takowych postapokaliptycznych klimatów, ale tu i owszem - powinieneś się wytłumaczyć).

1. Grafika. Nie sama jej archaiczność, bo np w Daggerfallu i Arenie mi się grafa podoba, lecz jej kolorystyka, kreska i ogólnie sposób przedstawienia świata. Trudno to opisać. To po prostu się czuje.
2. Nienawidze rzutu izometrycznego :/ I to jeszcze bez możliwości obrotu kamery. koszmar.
3. Technika. Przełażenie przez ściany i zamknięte drzwii :D
Niby śmieszne, ale jednak miejscami upierliwe.


Cytat:
Czyli w przypadku Morka zajmowali się nimi amatorzy??

Z tego co mi wiadomo zarówno TES III jak i TES IV przygotowuje Bethesda O_o

Cytat:
Planescape: Torment kłania się na "dzień dobry". Bez namysłu mogę też podać tytuł Septerra'y Core. Sam kiedyś mówiłeś, że grałeś w niewiele crpgów, więc radzę się o nich nie wypowiadać z pozycji znawcy:))).

Czy ja robię z siebie znawcę cRPG?
Tylko twierdzę, że znam świetnie TES (Arena, Daggerfall i Morrowind + dodatki) i dobrze Gothica (I i II)
Poznałem również NWN i Fallouta.
A z MMoRPG to jeszcze Lineage II i WoW.
Trochę za mało, żeby powiedzieć, że znam cRPG....
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Kahzad

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15145

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Maj 29, 2005 7:09 am   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Znajdź mi grę cRPG w której dobro nie walczy ze złem :)

Weź też porA co złego z tłumaczeniem?


Cytat:
Przecież CDP wydał wszystkie ES 3 po polsku. pawkę na to, iż ów trailer przygotowany był na E3.

Pytanie tylko jak wydał :\
Co prawda przy tak olbrzymim projekcie mogło się zdazyć kilka literówek, braków logiki, dziwnej stylistyki i zaniedbania poprawnego przełożenia książek, ale gracze w TES są bardzo wymagający i większość z w/w pomyłek sami naprawili :)
Ale jeżeli TES IV zostanie spiep**** przez Cenegę to trzebabędzie całą grę robić :\

Cytat:
Chyba jednak Gothic daje dużo większą swobodę poruszania się i interakcji ze światem przyrody niż gry serii ES, co by zmiejszenie obciążeń graficznych tłumaczyło.

Serii TES a nie ES :)
Gothic jest bardziej interaktywny niż Morrowind (czy GIII bardziej od TES IV, na jedno wychodzi)? Wątpię.
W serii G nie ma takiego bogactwa fauny i flory jak w TESach. W TESach też jest co zrobić z tymi wszystkimi wierzaczkami i roślinkami a nie tylko je uśmiercić.
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Kahzad

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15145

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Czw Maj 26, 2005 10:46 pm   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Wpdałem tylko na chwilę :)
Po maturach i w trakcie pracy :/

1. Klemens, na temat tego filmu obszernie wypowiedziałem się na forum AW. Teraz tylko streszczę - Koleś NIE przeszedł Morrowinda

2. Fallout mnie już zupełnie skutecznie zniechęcieł. Zarówno fabularnie jak i graficznie. Nie muszę się chyba tłumaczyć? :)

3. Oblivion zapowiada się coraz lepiej. Graficznie prezentuje się całkiem nieźle, choć jak dla mnie `enżin` móglby pozostać z Morrka :)
O questy i watek głowny się nie martwię, zajmują się nim specjaliści :)
Gorzej będzie z tłumaczeniem :/ Znów samemu będziemy musieli to robić :evil:

BTW
Wiecie, że Gothic III jest robiony na silniku Morrowinda?
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Kahzad

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61848

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Mar 17, 2005 4:17 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
1.
a)NIE
b)NIE
c)TAK
d)NIE

2.
1 dzień, ewentualnie 2 dni, jeżeli byłby zapewniony nocleg.

3.
Mi to obojętne, pod warutniek, że byłyby to wakacje.

4.
NIE

5.
NIE

6.
90%

7.
Rozmowy oraz to co zorganizuje `góra` :)
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Kahzad

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15145

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Czw Mar 17, 2005 4:08 pm   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Żeby przekonać się jak to jest z tym Falloutem zacząłem w niego grać .Orginał oczywiście. Jestem na wstępnym etapie gry.
I co?

System sterowania cholernie niewygodny. Guziki może i klimatyczne, ale zupełnie nieułatwiające grania. Zlewają się z tłem i są trudne do trafienia.

Poruszanie się. Ściany zasłaniają część podłoża co uniemożliwia dojrzenie niektórych rzeczy a czasami niepozawla nam porozmawiać z osobami. Stoją po prostu pod ścianą i ich nie ma.

Poruszanie się po świecie.
Możemy se tylko połazić w te i we wte od krypty do krypty/miasta i pozwiedzać teran wielkości boiska piłkarskiego (proporcje do bohatera). Nie ma możliwości eksploracji terenów pośrodku. A w dodatku po drodze jeszcze coś nas może zeżreć po drodze i nawet temu nie mozna przeciwdziałać.

Wolność? W Falloucie? Czy 150 dni daje wolność? Raczej nie bardzo.
Ani spania, ani srania (za przeproszeniem) tylko łazić za jakąś częścią dla patafianów siedzacych w bunkrze. Zamiast wyjść i założyć normalne miasto siedzą i się gnieżdżą. Co za pokrętna logika.

System prowadzenia dialogów? Identyczny jest w Morrowindzie i Ty narzekasz tak na ten sposób rozmowy :lol:
A nawet nie zauważyłeś, że TESowy jest dużo bardziej rozbudowany w stosunku do Fallouta.

MQ? Co najmniej dziwny i nie logiczny. Nie ma wolności. Czemu nie ma mozliwości zaprowadzenia bandytów do `13`, wymordowania wszystkich i złupienia? (ja takiej opcji nie znalazłem) Autorom się nie chciało.

Grafika? :? Nie bardzo. To była nowość, ale 10 lat temu.
Hicior sprzed dekady niemogący się równać Morrowindowi, czy nawet Daggerfallowi.

Przy uzywaniu Alt+Tab pojawiają się błędy w grafice uniemożliwiające grę. Kod skopany.

Dokończę Fallouta i zabieram się za Fallouta 2, a potem zapoluje na Twojego drogiego Tormenta.
  Temat: W samo południe - Ork
Kahzad

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6519

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Czw Mar 17, 2005 3:49 pm   Temat: W samo południe - Ork
Primo: Orkowie a nei orki :/ Orki to są ssaki

Secundo: Przed wszystkim liczebnosc jest najgrozniejsza w przypadku walki z Orkami (Orkowie odmieniają się tak samo jak orki). Zalezy tez od swiata fantasy w ktorym sa przedstawione. W LotR liczebnosc jest na pierwszym miejscu. Podobnie w wiekszosci innych swiatow, opratych wlasnie na uniwersum Tolkiena.
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Kahzad

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15145

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sro Mar 02, 2005 5:56 pm   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Eeeeeeh.... Nie dojdziemy do ładu i składu :)
`Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją` ;)

Cytat:
Na moją uwagę o Sercu Lorkhana spytałeś czy wiem jak by sie to skończyło... Hmm... Dagoth Ur i Trójca zyskali boską moc?

Cena boskości jest wysoka....


Cytat:
Zaciekawila mnie jednak Twa wypowiedz, ktora mozna strescic: "a na pohybel frajerom!" Ludziom, ktorzy wydali uczciwa kase za oryginal, a mimo tego gra im nie dziala, choc wg informacji na pudelku powinna...

To tak jakby kupić Pentiuma 4 do Socket A :lol:
Pozatym są ogólno dostępne patche naprawiające te i inne błędy


Cytat:
A wiec w TES jestesmy bezwolnymi kuklami?? Kolejny argument przeciwko grze:))).

Nie my tylko nasza postać ;)


Cytat:
W odroznieniu do skrzekacza czy ogara atakujacego 30-poziomowa postac?:)))

Tak. BO mam przynajmniej frajdę z popatrzenia na interesujące stworzenie podczas walki. A jeżeli Ci to przeszkadza to mogę dać linki do modów to zmieniających.


Cytat:
Jak to napisal Draq - obsluga Fallouta wymagala sprawnego poslugiwania sie DWOMA klawiszami - prawym i lewym myszy.
Obsluga Morrowinda( minimalna) wymaga - dwoch klawiszy myszy, cztery slynnego WSADa, przydatna wielce tez byla spacja, F czy R - slowem DZIEWIEC klawiszy.

Dla mnie naturalniejsze jest używanie WSAD + mysz niż mysz + skróty klawiaturowe


Cytat:
Dziekuje za kolejny dowod na podejscie tworcow do fabuly metoda: "na odwal":)))))))))))

Niestety nei rozumiesz :)
Jest około 5 różnych mozliwości dlaczego Dwemerowie zniknęli.
I każda z tych możliwości została opracowana przez Bethesdę.
Żeby się dowiedzieć niektórych to trzeba pochodzić po NPCach i porozmawiać z nimi a następnie złożyć wszystko do `kupy`.
Autorzy nie zrobili tego na `odwal`. Zrobili to świetnie i należy się pomęczyć (w grze i w realu) żeby dojść części prawdy.
A nie wiedzą ponieważ jeszcze nie wiedzą, którą możliwość przyjmą.
Tyle ich mają, tyle ich stworzyli....
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Kahzad

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15145

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Mar 01, 2005 1:57 pm   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Cytat:
Ech, widac, iz nie masz pojecia o "cudach" z Morkiem. Ja mam - uwaga - wlasnie 512 RAMu oraz 2,7 GHz procka, reszta konfiguracji takze nie odstaje, dziala mi wysmienicie wiekszosc "wypasionych" gier( a wiec kwestie coolerkow etc. takze padaja) - ale z Morkiem mialem prawdziwe przejscia - restart co 5 minut potrafil byc frustrujacy... A to swiadczy o EWIDENTNYCH bledach w kodzie!!

Nie mam pojęcia bo nie mam takich problemów :)
Mam idealnie skonfigurowany sprzęt dlatego nie narzekam.
Nie moja wina, że ludzie kupują karty graf. ATI do chipsetów nVidii


Cytat:
Wiesz, akurat tutaj dochodzimy do jednego z glownych pytan filozofii - czy istnieje przeznaczenie i czy mozna mu sie sprzeciwic?? Ludzie biedza sie nad tym od 3000 lat a tu prosze, jest oczywista odpowiedz, zapewne z rownie glebokim uzasadnieniem:)))).

Jestem ateistą :lol:
A Przeznaczenie istnieje w realiach TES


Cytat:
Zero motywacji...

A czy życie motywuje Cię do działania?


Cytat:
A Twe drugie zdanie, prosze, nie obraz sie, swiadczy o Twej kiepskiej wyobrazni( kluczowym elemencie w RPGach, jak juz mowilem), skoro potrzebujesz az tak silnych bodzcow, by zidentyfikowac sie z dana postacia...

Nigdy nie twierdziłem, że mam super wyobraźnie. Mam ją bardzo słabo rozwiniętą :)
Ale grałem kilka razy w RPGa (ED, Wiedźmina, Cyberpunka)
I nie potrzebuję aż tak silnych bodźców. WYstarczy, że nie rozprasza mnie kurdupel na ekranie latający za myszką.


Cytat:
Udowodnij mi, ze tak nie jest:)))).

`Moja jest racja albowiem to jest święta racja` :D
`Moja jest mojsza jak Twojsza!` ;)


Cytat:
Przeciez interfejs Fallouta jest prosty, jak obsluga cepa!!

Ale nawet jesli - sterowanie zniechecilo Cie do gry fabularnej??!!

Jak widać nei jest prosty. PO 6 latach grania też by był dla mnie prosty.
Tak, zniechęciło. Bo zamiast mysleć jaki klawisz mam wcisnąć to wolę się zastanawiać gdzie podziali się Dwemerowie.


Cytat:
Wiem - i bardziej mnie zachecic nie mogles - zawsze gram krasnoludami!)) Tu chodzi o WYBOR!! On wcale by nie musial byc inny od tego, ktory nam narzucili tworcy, ale zeby BYL!

Wiesz co się stało z Dwemerami?
Twórcy gry nawet tego nie wiedzą :lol:
Masz wybór. Możesz nie grać :D


Cytat:
Niby dlaczego?? Jest jakas norma prawna to nakazujaca??

`Kodeks prawdziwego Arystokraty`


Of course without hard feelings ;)
 
Strona 9 z 13
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16