gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 13
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - Uzbrojeni sanitariusze
KLapovchy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5749

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Cze 11, 2007 5:30 pm   Temat: W samo południe - Uzbrojeni sanitariusze
to głupie z jednej strony nieś śmierć a z drugiej ratunek.
Cytat:
Chyba żadna konwencja nie zabrania strzelania do sanitariuszy.

a szkoda choc na 100% nikt by jej nie przestrzegał.
Sanitariusz to sanitariusz, zazwyczaj nie idą w pierwszej fali uderzenia , tylko w następnych aby móc pomóc rannym i zająć sie zmarłymi.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2007 6:33 pm ]
a przenoszenie przez nich amunicji itp to działania militarne przeciw jednej z stron walczących. Jesli mieli nieś tylko pomoc to nie powinni być przydzielani do takich zadań, lecz każdy wie ze wojna to nie sielanka i tam jest tylko zasada "zabić i nie dać sie zabić"
  Temat: Uzbrojenie dla WP
KLapovchy

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 34339

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Cze 08, 2007 7:55 pm   Temat: Uzbrojenie dla WP
Pewnie masz racje ale chciałem pokazać ze nie tylko liczyć na kogoś ,tylko czasem dać coś z siebie.
  Temat: Uzbrojenie dla WP
KLapovchy

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 34339

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Cze 08, 2007 3:49 pm   Temat: Uzbrojenie dla WP
a czy nie lepiej opracowac swój wlasny sprzęt?? Może by tak nasi naukowcy wzieli sie do roboty a nie tłumaczyć sie ze mają za niską płace. To wkoncu za nasz kraj więc jak by za darmi robili to nie mogli by mieć pretensji :razz:
  Temat: Czołgi II Wojna Światowa
KLapovchy

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 17797

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Cze 08, 2007 8:59 am   Temat: Czołgi II Wojna Światowa
mande napisał/a:
Pozostaje właściwie atak frontalny zmasowaną hordą na wroga. A czołgi KW i IS były bardziej działami samobieżnymi (powiedziałbym prawie-stacjonarnymi z racji ich majestatycznie ślimaczej prędkości).

Ja tam wiem ze IS 2 miał predkosć okolo 35 km/h w terenie co wcale nie jest tak mało, nie porównuje tu tygrysa i innych takich niemiecki dziwadełek
  Temat: W samo południe - czołg
KLapovchy

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15267

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Cze 08, 2007 8:50 am   Temat: W samo południe - czołg
RPSpider napisał/a:
Zgadzam się co do Pantery. Po usunięciu początkowych usterek był to praktycznie najlepszy czołg II wojny światowej. Czyłgi typu Tygrysa lub radzieckich KW i JS mimo większego kalibru armaty czy grubszego pancerza były konstrukcjami zbyt ciężkimi, wolnymi i paliwożernymi, były takze mniej wygodne dla załóg i trudniejsze w obsłudze.

KOLego no nie sądze. Pathera ważyła jakieś 45 ton a IS 2 jakieś 46 ton. Choć jezeli róznica i tony robi dla ciebie róznice to powiem ci ze IS porównywany jest z Tygrysem II i z Pershingiem. Patera miała 100 mm pancerz czołowy a IS 2 150 mm + to ze cały kadłub i wieża była odlewana, co doje jeszcze większą wytrzymałosc. i o IS mozna powiedzieć ze jest to czołg któremu najbliżej do dzisiejszych konstrukcji
  Temat: W samo południe - Polska - Wrzesień 1939
KLapovchy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 17614

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Cze 07, 2007 8:53 pm   Temat: W samo południe - Polska - Wrzesień 1939
mande napisał/a:
Ile ja godzin spędziłem nad Hearts of Iron 2 :) ....

To nie jesteś tym jedynym...................
  Temat: W samo południe - najlepszy rodzaj napędu dla czołgu
KLapovchy

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6373

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 8:46 pm   Temat: W samo południe - najlepszy rodzaj napędu dla czołgu
Anailizując najlepiej spisują sie gąsienice choć kto wie czy za kilka lat to sie nie zmieni??
  Temat: W samo południe - Polska - Wrzesień 1939
KLapovchy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 17614

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 8:39 pm   Temat: W samo południe - Polska - Wrzesień 1939
Wiesz abyś mógł przetestwać swoją strategie działania i w przyszłosci opracować nowe polecam ci gre Europa Universalis: II Wojna swiatowa. doskonała gra którą polecam wszystki ceciącym sie strategą
  Temat: T 34-85
KLapovchy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10252

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 4:17 pm   Temat: T 34-85
mande napisał/a:
Na pewno T-34 można zarzucić wiele rzeczy. Przede wszystkim bardzo proste i prymitywne wykonanie (np. niechroniony wylot lufy, czy problemy z oddawaniem strzałów w czasie jazdy - odpadanie wieżyczki). Na korzyść przemawia ilosc i prostota wykonania.

Jak już wcześniej wspominałem jakość pojazdów rosyjski zależała głównie od fabryk i ich kadr robotniczych. Wiadomo rosjanie nie mieli za ciekawego wykształcenia, w praktyce każdy kto choć troche sie znał na mechanice i miał siłe w rękach szedł do roboty, w przeciwieństwie do niemców któży sami wiecie jak podchodzili do pracy. a co do T 34-85 niewiele fabryk odlewało więże tego czołgu ( odlewnie robiły odlewy dla czołgów IS 1 2 i 3
a odlewane tam było dosłownie wszystko nawet kadłub) a spawany pancerz niespisywał sie zadobrze w konfrontacji z byle jakim pociskiem wroga. Jako ze nie posiadał hamulca wylotowego odrzyt był dosc duzy . nie zgodze sie że była to prymitywna konstrukcja bo taką (bez uraz) był sherman.
  Temat: T 34-85
KLapovchy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10252

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 2:32 pm   Temat: T 34-85
Kahzad napisał/a:
T 34 i Pantery/Tygrysa nie można porównywać bo to były RÓZNE czołgi.
Różne wagowo.

Może wagą sie różniły,jednak wieli historyków jest zadania że T 34-85 to odpowiednik Panthery.
  Temat: T 34-85
KLapovchy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10252

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Cze 05, 2007 9:19 pm   Temat: T 34-85
Matis napisał/a:
O kogo Ci chodzi?

napisałem to ogónie. a spotkałem sie z tym w internecie na wielu innych stronach.
Kahzad napisał/a:
Do Pantery czy Tygrysa ŻADNEGO T 34 nie możńa porównywać.

a czemu?? Problem Z t 34 polegał na :
a) ty ze Mieli doskonałą kontrukcje, jednak wiele fabryk robiła te czołgi na tzw "Ruski odwal sie"
b)kolega Matis uwzględnił to wyżej, brak doświadczonych załóg
Ale nie przekreślajcie możliwosci T 34-85 (bo o niego sie rozchodzi).
Matis napisał/a:
Pocisku 88 z Flaka/Tygrysa

a tu ciekawostka od załoganta tygrysa który mieszka niedaleko mnie. o tuż ten pan opowiadał mi jak to nieraz spotykali T 34-85 . Zawsze ustawiali sie do niego przodem to po pierwsze, gdy strzelali usiłowano trafic w miejsca między więzą a kadłubem, a co ciekawsze niektóre tygrysy miały defekt działa( ponoc zależało to od hamulca wylotowego i od ilosci odanych strzałów) polegający na tym ze pocisk zaczynął wpadć w wibracje które w zderzeniu z tak pochyłym pancerzem jak u T 34 miął szanse sie odbić choc było to tylko około 15 %. nie wspomniałem w poprzednim poscie za co przepraszam. a i owy pan załogant czołgu tygrys opowiadał ze nie raz spotykał doswiadczone załogi Rosyjskich czołgów, nauczonych przez życie którzy chronili czołg np gruzem albo gąsienicami innych czolgów . bardzo popularne były gąsienice od tygrysów szerokie mocne i grube.

[ Dodano: Wto Cze 05, 2007 10:26 pm ]
Kahzad napisał/a:
M4 Shermany miały KRÓTKIE LUFY!

VC Firefley miał dosc długą........................
  Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
KLapovchy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10372

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Cze 05, 2007 7:56 pm   Temat: W samo południe - Gdyby tam były czołgi...
hmm trudny temat, atak frontem?? nie za dobry pomysł, zwłaszcza ze na niebie az czarno od lotnictwa aliantów a około kilometra na wodzie 1000 okrętów ładuje na plaże ze swoich dział i zaden pancerz raczej nie wytrzymał by od uderzenie takiego pocisku kolibru 203mm.............. to raczej by nic nie zmieniło tylko to ze walki na pasie ok 10 kilometrów od morza trwały by dłuzej a potem niemcy nie mieli by sił zeby bronić reszty kraju. Powini raczej lepiej zabezpieczyć wybrzeże więcej min nawodnych którem mogły by zatrymać barki i co najwązniejsze : więcej samolotów w powietrzy
  Temat: T 34-85
KLapovchy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10252

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Cze 05, 2007 7:43 pm   Temat: T 34-85
Witam. Spotkałem sie ostanio z wieloma opisami i opiniami pojazdu T 34-85. Zwłaszcza chłodno wypowiedział sie o nim pewien forumowicz (zwolenik faszyzmu) mówiąc ze jest to zbytni przereklamowany czołg, wynik propagandy Stalina itp i porównał go tu uwaga do sherman. Jam osobiście myślę że to kompletna bzdura np gdzie porównywać działo shermana do T 34 85???? albo jego mobilnosć?? o pancerzu nie wspomne i oczywiscie fakt ze był to pojazd wysmieniecie przygotowany do warunków rosyjskich.... Ten ze sam forumowicz nie dawał szans aby to działo miało przebic pancerza Tygrysa czy też pantery. przedstawił argument ze to tylko w filmach jest możliwe (nie musze wspominać o jaki film chodzi) . I to jest kolejna bzudra. Amerykanie po wojnie testowali u siebie ten typ działa i wyniki były (jak dla nich) zastraszające. Rozpłatał sheraman z odległosci 1600m a tygrysa strzałem w bok z odległosci 1500 metrów . dodam ze był niewrażliwy na ostrzał z działa shermana ( tego z działem krótko lufowym 75 mm ) do 800 metrów. Skośny czasami 90 mm pancerz robił swoje.
Sądząc po wyniku testu przeprowadzonego prze amerykanów działo ZIS 5 85 mm było o wiele
lepsze od działa KwK 40 ( działa z Panzer IV F2, G,H) oraz wygrywało głównie pod względem penetracji pancerza z działem KwK 42 ( działo pantery).
Posumowanie: T 34 85 naprawde mógł na równi bić sie z tygrysem choć wiadomo ze w niektórych sytuacjach lepszy jest grubszy pancerz niz szybkośc. Dlatego można okreslić go jako odpowiednika Pantery do której parametrycznie jest podobny.



Mile widzianie odpowiedzi i posty.Jesli coś wiecie o tym temacie, piszcie warto wymienić sie informacjami. Także miel widziane info o innych pojazdach.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16