gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 48
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75009

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 15, 2009 3:01 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Ja wtrące swoje 3 grosze. Karabinek Kałasznikowa, poza wizualnym podobieństwem nie ma nic wspólnego z StG. Widzę, że niektórzy bardzo "nie lubią", M16 i powołują się na pewną stronkę (opisy broni), chyba jednak nie do końca doczytali bo podsumowując, autor (nomen omen posługujący się na forach nickiem AKMS) pisze:
Cytat:
Według mnie wczesne wersje AK są lepsze niż wczesne wersje M16, jednak nie zaryzykował bym tego stwierdzenia w przypadku późniejszych wersji obu karabinków
.

Najlepsze jednak jest to (przeczytałem w tym temacie, ze Amerykanie nie potrafią zrobić dobrej broni :wink: ), że Kałasznikow projektując AK wzorował się właśnie na.... amerykańskich rozwiązaniach. :mrgreen:

Polecam stronkę REMOV'a http://www.militech.sownet.pl/ak/index.html#wstep Na niej wyjaśnione są różnice między AK i StG i nie tylko.
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28313

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Maj 15, 2009 1:00 pm   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Matis napisał/a:
Które niekiedy same z siebie "wypadały" z broni przy strzelaniu...


Jak zablokujesz magazynek w pepeszy to nie ma możliwości żeby wypadł. Żeby wyjąć magazynek, trzeba przesunąć zatrzask magazynka w pionowe położenie i dociskając go wyjąć magazynek.



Matis napisał/a:
Cóż, była celna jeżeli wyszkolony piechur strzelał krótkimi seriami -


Zaprawdę powiadam, nie potrzeba do tego super wyszkolenia, żeby strzelać krótkimi seriami z pepeszy. Nawet kobiety dają sobie z tym radę :razz:

Matis napisał/a:
to przy szybkostrzelności pepeszy można było mieć problemy przy próbie upolowania drzwi od stodoły.


To akurat dotyczy wszystkich pistoletów maszynowych, a nie tylko pepeszy.

Matis napisał/a:
Wczesne wersje PPSH miały nawet przełącznik rodzaju ognia, w późniejszych wersjach w myl doktryny "mniej złożone = tańsze i szybsze w produkcji" "magiczne pstryczki do zmiany trybów" usunięto.




Pomyliło Ci się chyba z PPS-em. Wszystkie pepesze miały przełącznik rodzaju ognia, nawet te produkowane po wojnie. (W 1942 ze względu na trudną dla sowieckiego przemysłu sytuację wypuszczono kilka serii pepesz bez tego przełącznika).

P.S. Witam również! Wiem, jestem nowy, nie chcę być przemądrzały ale Polacy to Słowianie więc mamy PPSz :razz:
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28313

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Maj 15, 2009 12:10 pm   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Pepesza nie była kopią Suomi! Sowieci skopiowali magazynek, ale reszta to już ich pomysł.

mande napisał/a:
W czasie II Wojny Światowej Thompsony miały już magazynki bębenkowe


Raczej odwrotnie, przestano produkować magazynki bębnowe bo były drogie i skomplikowane. To samo zrobili Sowieci, od 1942 chyba zaczeli produkować magazynki łukowe. Ładowanie bębna w pepeszy jest problematyczne (konia z rzędem dla tego kto to zrobi w nocy). Co do celności, pepesza jak na pistolet maszynowy była celną bronią - na dystansach przewidzianych dla pistoletu maszynowego czyli do około 100 metrów. Oczywiście jak się zna odległość czyli w warunkach jakie panują na strzelnicy można trafić w cel nawet na 300 m. BTW, sowiecki piechur zabierał ze sobą 2 bębny + trzeci podpięty do broni.
 
Strona 4 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16