gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 48
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75009

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Lip 24, 2009 7:42 am   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
bobinhool napisał/a:
Rosjanie powinni dać bombę Iranowi, i postraszyć amerykanów.


A po co mieliby to robić? Rosjanie potrzebują USA i UE, a w szczególności ich kasy. Światem rządzi ekonomia. ZSRR miał całkiem duży arsenał jądrowy i co? Brak kasy (przegrał gospodarczo z USA) doprowadził go do rozpadu. To już nie te czasy, żeby ktoś trzeźwo myślący bawił się w eksperymenty typu komunizm i wileka armia.
  Temat: W samo południe - czołg
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15342

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Lip 08, 2009 9:25 pm   Temat: W samo południe - czołg
Niesprawny pojazd to bezużyteczny pojazd. Nie pomoże ci najgrubszy pancerz, gdy czołg jest zepsuty. Gdyby wojskowi tak myśleli jak ty, to w wojskach zmechanizowanych nie byłoby etatów dla remontowców.
  Temat: Jaka to broń
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 152
Wyświetleń: 54292

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lip 05, 2009 7:15 pm   Temat: Jaka to broń
Moździerz - łopata, sowiecki wynalazek.
  Temat: Desert Eagle
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6928

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Lip 01, 2009 7:58 am   Temat: Desert Eagle
Sprostowanie, ja nie posiadam żadnego Desert Eagla'a. Broń na zdjęciu zamieszczonym przezemnie nie jest repliką tylko pełnosprawnym pistoletem i jest własnością klubu do którego należę.
  Temat: Desert Eagle
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6928

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Czw Cze 18, 2009 10:48 am   Temat: Desert Eagle
Ja ostatnio bawię się tetetkami wojennej produkcji, często już dość mocno zużytymi i nie ma z nimi najmniejszych problemów.











Egzemplarz bez gwiazdy na chwycie, rok produkcji 1944. Gdzieś w klubie mamy TT-ki z gwiazdami, tylko ja nie mogę ich znaleźć.
  Temat: Desert Eagle
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6928

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Cze 17, 2009 8:55 pm   Temat: Desert Eagle
Jeszcze do jednej rzeczy sie przyczepię: na jakiej podstawie twierdzisz, że TT jest niecelna? :mrgreen:
  Temat: Polska vs Rosja
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 20434

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Cze 09, 2009 9:34 pm   Temat: Polska vs Rosja
Nato działa w dwie strony ( w przypadku Polski). Mozna powoływać się na wrzesień'39 ale jeszcze nikt nie zaczął draki z Sojuszem, bo nie wiadomo czym to się skończy i dla członka klubu i dla agresora. Jak na razie to ci którzy zaczeli z NATO cienko piszczą. Afganistan? Straty? Tak wygląda walka z partyzantką, oczywiście (gdyby nie tv, internet i szeroko rozumiana opinia publiczna, któa połozyła nawet interewncję wojskową ZSRR) było by po sprawie.

P.S. araby to takie konie? :twisted: Wiem, ze to nie Ty napisąłeś o "arabusach", ale kolega, miłosnik Rosji chyba nie chciałby, zeby o Polakach pisano per "polaczki".
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28313

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Maj 30, 2009 9:15 am   Temat: Pistolet maszynowy pepesza


i dla porównania PPS:



oraz zamki:


  Temat: Polska vs Rosja
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 20434

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Maj 28, 2009 9:50 pm   Temat: Polska vs Rosja
Według Ciebie członkostwo w największym militarnym sojuszu na tej planecie nie przyniosło korzyści Polsce? :lol: :lol: Rosja nie jest przeciwko NATO, tak jak NATO nie jest już przeciwko Rosji. Nie wiem co to znaczy "większość arabusó".
  Temat: Desert Eagle
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6928

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Maj 26, 2009 8:28 pm   Temat: Desert Eagle
W Bydgoszczy. U nas ceny podobne 9 mm para 1,5 zł, makarowy i amunicja do TT 2,5 zł. Strzał z DE... 10 zł :D A z .22lr to najbardziej lubię CZ kadet. :wink:
  Temat: Desert Eagle
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6928

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Maj 26, 2009 7:40 pm   Temat: Desert Eagle
Raczej jako broń wojskowa, czy do obrony osobistej się nie nadaje. Tak, wiem, że w niektórych krajach można polować z bronią krótką :P Czyli zgoda, wiem o co Ci chodziło. Sam strzelałem z DE w kalibrze .44 Mag. Są jednak z orzełkiem problemy - nie chce współpracować z każdą amunicją .44 Mag. Nie pamiętam producenta, ale chyba Fiocchi działa z egzemplarzem klubowym.





Ów wspomniany "ptosek". :mrgreen:

Co do TT, ja lubię z niej strzelać, choć po zmianie kursu euro zdrożała do niej amunicja. Tetetki strzelały seriami gdy ich użytkownicy "tunigowali" spusty na a'la sportowe. To nie wina pistoletu a użytkowników.
  Temat: Desert Eagle
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6928

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Maj 26, 2009 5:28 pm   Temat: Desert Eagle
Wyjdzie, że się czepiam, ale chciałbym wiedzieć co autor artykułu o DE miał na myśli pisząc, że
Matis napisał/a:
Reasumując - Desert Eagle jest pistoletem dobrym.
Tetetka jest zła i niecelna (sic!), a ten pustynny klocek jest "dobry". Hmm, dobry do czego? :mrgreen: Przerzucania Arabów za Kanał? :lol:
  Temat: Polska vs Rosja
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 20434

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 22, 2009 4:38 pm   Temat: Polska vs Rosja
zuoman napisał/a:
NATO? UE? Śmieszne! Bardziej baliby się o własne tyłki niż komukolwiek by pomogli!


Jakieś dowody na tak śmiałe twierdzenie o tchórzliwości NATO? A operacje, które prowadziło i prowadzi NATO? Sądzisz, że art. 5 jest martwy? Skąd ta pewność, poproszę KONKRETY, a nie "wydaje mi się".
  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28313

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Maj 15, 2009 9:49 pm   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Matis napisał/a:
ale do PPSH mam szacunko-sentyment za jej niezawodność w warunkach srogiej radzieckiej


Bo w sumie skomplikowanego "życia wewnętrznego" to pepesza nie miała :wink:

Pepesza po rozłożeniu: zamek, żerdź, sprężyna, zderzak



Sam zamek od dołu:



Przód zamka:

  Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 28313

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Maj 15, 2009 9:26 pm   Temat: Pistolet maszynowy pepesza
Matis napisał/a:
Większość z 1 499 269 sztuk wypuszczonych w 1942 była pozbawiona przełącznika, czyli około 1/5 sztuk produkcji wojennej


Nie zmienia to faktu, że pepesza jest wyposażona w przełącznik rodzaju ognia. Jego brak to jak napisałem oszczędność, a nie celowy zamiar.

Matis napisał/a:
Pepeszy trochę bardziej niż innych -MP 40 miało szybkostrzelność teoretyczną około 500 strzałów na minutę a PPSH do 1000.


Dlatego strzelając z jakiegokolwiek peemu jeśli chcesz w coś trafić nie strzelasz długimi seriami. Czy to będzie MP40 czy PPSz.

Matis napisał/a:
We wszystkich wersjach? Bo czytałem, że w tych z czasów produkcji wojennej występowało zjawisko swoistej indywidualizacji magazynków - te z jednej sztuki broni mogły być "za luźne" do drugiej.


Były problemy z pasowaniem bębnów, ale to generalnie problem z jakością wojennej produkcji we wszystkich gałęziach przemysłu ZSRR. Pepesze na front przychodziły z fabryk z bębnami już dopasowanymi. Natomiast bębnom, które przychodziły "luzem" zdarzało się niepasować. Nie mam danych jakiego % bębnów to dotyczyło, no ale zaczęto tłuc magazynki łukowe. Co ciekawe, strzelam z pepeszy polskiej produkcji z 1953 roku (jest do niej orginalny fabryczny bęben), ale w moim klubie jest też bęben wojennej produkcji i również bez problemu pasuje, a kupiony był jako zabawka (tzn. nikt nie sprawdzał czy będzie pasował).

Pozwolę sobie zamieścić fragment postu Razorblade'a z forum Ił'a. Ładnie to wszystko opisał.




Cytat:
Pierwszą rzeczą jaka się nasuwa to pytanie: Co mogło nie pasować?


Przyglądając się konstrukcji pistoletu maszynowego PPSz widać, że problemy z pasowaniem mogły być z zasadzie tylko dwa:

1. Problem z wymiarem wycięcia na magazynek w stosunku do jego szerokości - na rysunku wymiar "A"
2. Problem z wymiarem elementu 1 w stosunku do wycięcia 2

Sprawa druga: Jak duże mogły być błędy i jak mogło to wpływać na pasowanie bębna?

W toku produkcji wojennej szczególnie w trudnym dla ZSRR okresie koniec 1941 do podczątku 1943 jakość produkcji była na pewno niska - podobnie jak to miało miejsce w Niemczech w 1944-45. To zupełnie normalne zjawisko.

Najgroźniejszym błędem w tym przypadku byłyby różnice wymiaru oznaczonego na rysunku jako "A" - bo bęben może wchodzić z oporami lub nie wchodzić w ogóle. Osobiście spotkałem przypadek, że jeden bęben wchodził ciasno, ale faktycznie miałem do czynienia tylko z kilkoma sztukami sprawnych bębnów. Bęben mógłby być też zbyt luźny i obniżając się powodować zacięcia przy pobieraniu naboju (nie spotkałem takiego przypadku).

Teraz pytanie:

Wyprodukowano w czasie wojny (1942-45) w ZSRR ponad 5 milionów "pepesz" i teraz zakładając, że tylko pewien procent niedokładności wykonania otworu uniemożliwiał używanie konkretnego bębna do danego egzemplarza broni (wymiary skrajne np. zbyt szeroki bęben przy wąskim otworze gniazda i odwrotnie), zastanówmy jaka mogła być skala problemu. Osobiście jestem zdania, że nie powinno być to więcej jak 10% - bo w końcu jak bardzo niedokładna może być produkcja .

Kolejnym problemem mogły problem z mocowaniem bębna, ale w tym przypadku "felerne" partie magazynków częściowo mogły być poprawione. Element jest dość prosty i w przypadku zbyt dużej szerości czy grubości wystarczy trochę pracy pilnikiem do metalu - może to zrobić nawet rusznikarz w pułku, który otrzymałby takie "felerne" bębny. Gorzej jeżeli ten element byłby zbyt płytki - wtedy chyba w ogóle nie będzie to się prawidłowo trzymało.

Ja osobiście zastanowiłbym się czy problem bębnów należy rozpatrywać jako problem z samą "pepeszą" czy raczej jest to szerszy problem pt. "problemy z wojenną produkcją"
 
Strona 3 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16