gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 48
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Vis
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5341

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Lip 28, 2010 3:36 pm   Temat: Vis
Nowa klubowa zabawka. Mitycznej przewagi nad TT nie stwierdziłem.














  Temat: ppsz
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5173

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lip 18, 2010 4:34 pm   Temat: ppsz
O.K. Ale czemu ma być to gładkolufowa pepesza, skoro broń czarnoprochowa posiada również lufy o gwintowanym przewodzie? Chciałbym poznać założenie z jakiego wyszliście. Z konstrukcyjnego punktu widzenia nie wiem, bo się na tym nie znam na tyle, żeby wiedzieć jak zachowa się mechanika pepeszy napędzanej czarnym prochem (nie mam pod ręką mojej tabeli z łuskami, więc na oko strzelam, że w łusce z pepeszy mieści się do 1,5 g czarnego prochu - w samj łusce). Do tego dochodzi brudzenie broni przez czarny proch, w broni automatycznej będzie to problem. Napisz coś więcej o tym czego się spodziewaliście i przy jakich założeniach.
  Temat: ppsz
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5173

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:32 pm   Temat: ppsz
Zadałeś pytanie za 1000 pkt. Sam zrobiłeś sobie "gładkolufową" pepeszę? Bo taka nie istniała, tym bardziej napędzana czarnym prochem. Za budowanie takich rzeczy jest kryminał. Jak odpalisz czarny proch, masz łuski ze spłonkami, czy rozcalasz amunicję (nie wiem, czy czarny proch odpali od spłonki z amunicji centralnego zapłonu). Masz pozwolenie na broń i zakup tej amunicji i bawisz się w takie zabawy? W innym przypadku posiadasz amunicję nielegalnie, nawet jak ona jest z wykopków. Krótko mówiąc śmierdząca sprawa, nie wiem czy takia pepesza w ogóle by działała, a to czy strafisz w tarczę na 25 metrów zależy od wielu czynników, których tu, w dyskusji o gładkolufowej pepeszy nie ma sensu dyskutować. Powiem tylko tyle, że ktoś kto z normalnej broni nie trafia w tarczę oddaloną o 25 metrów, musi się nad sobą zastanowić. :razz:
  Temat: Uwaga, uwaga !!!
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9709

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sty 20, 2010 12:05 pm   Temat: Uwaga, uwaga !!!
Nie tyle Jezus co jego następcy. I Nie wiadomo, czy świat według Jezusa wyglądałby tak samo jak obecnie :wink:

P.S. Na świecie żyje trochę ludzi, którzy nie są chrześcijanami i trudno powiedzieć, czy Jezus miał wpływ na ich życie.
  Temat: Le Worwer
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5632

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Lis 30, 2009 10:34 pm   Temat: Le Worwer
Nowy klubowy nabytek:



















Bonus:


.44 Magnum czyli nasz klubowy Desert Eagle przy .500 S&W :D
  Temat: Tarcza, której nie było
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6133

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:26 pm   Temat: Tarcza, której nie było
A czemu nie miałyby być sprawne? Skoro są na stanie jednostek to podlegają okresowym przeglądom i remontom.
  Temat: Wietnam
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10651

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:09 pm   Temat: Wietnam
Ale nikt nie musi mi tłumaczyć jak odbierać "Czterech Pancernych", mam swoje zdanie na ten temat ;)
  Temat: Wietnam
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10651

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Lis 27, 2009 9:44 am   Temat: Wietnam
Ze względu na przedstawione w nim, szeroko rozumiane stosunki polsko-sowieckie. Do działań militarnych to nikt się nie czepiał, bo wiadomo, ze to film fabularny. Chodziło o jego propagandowy wydźwięk.
  Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12937

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:23 pm   Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
Mowa - trawa. Frazes i banał. Na 100% bez pokrycia w rzeczywistości. Matis, to nie nasze pogaduchy o DE, TT czy PPSz :wink:
  Temat: Rudolf Hess
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10729

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 9:49 am   Temat: Rudolf Hess
A ja nie uogólniam. Po prostu nie wierzę w brak ideowości SS-manów z LSSAH w 1937. Uważam, że dobrze wiedzieli gdzie i po co są.
  Temat: Rudolf Hess
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10729

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 7:14 pm   Temat: Rudolf Hess
Matis napisał/a:
Rozumiem Twoje zdanie i w pełni je rozumiem. Nie uważam Wittmanna za bożyszcze, dla mnie był po prostu swoistym geniuszem - tacy się trafiają pod wszystkimi sztandarami.


Otóż to. Jak to miło być zrozumianym, ja Twoje podejście również teraz rozumię :)

Matis napisał/a:
Owszem, była rotacja - ale praktycznie tylko pomiędzy Totenkopfbande a Totenkopfstandarde - dywizją SS sformowaną na początku z nadwyżek kadrowych w obozach.



Nie, nie, nie. :) W praktycznie każdej dywizji Waffen SS służyli członkowie załóg obozów koncentracyjnych. Polecam książkę Lasika "Szafety Ochronne w systemie załóg obozów koncentracyjnych". Autor na podstawie kilku tysięcy zachowanych kart personalnych to ustalił. Jak będzie potrzeba to poszukam jej w moim bałaganie (artystycznym :) ).

Matis napisał/a:
Niektórym sie udało bo uciekli, a inni mięli szczęście przed sądem - pamiętajmy, że nie ma sądów idealnych.


Tym bardziej, że czasem zabrakło dobrej woli, a i społeczeństwo niemieckie po wojnie zastanawiało się, co "ci wstrętni Polacy i bolszewicy chcą od naszych porządnych żołnierzy". Mogę zaryzykować takie twierdzenie, bo Niemcy po wojnie jeszcze nas tak nie kochali jak to ma miejsce obecnie ;) Dla ścisłości, różni Niemcy mieli różne podejście do Polaków, byli również ci porządni, dla których byliśmy ludźmi. Trzeba jednak przyznać, że część niemieckiego społeczństwa traktowała SS i WH jako ICH wojsko, a cele o jakie te formacje walczyły za własne. Chyba jednak za bardzo odbiegam od tematu. :)

Matis napisał/a:
Ale innym nie - Oskar Dirlewanger dla przykładu został dorwany przez polskich żołnierzy w armii francuskiej i zatłuczony na śmierc.


Prawo i sankcje z nim związane sprawia, że nasza cywilizacja może istnieć. Ja jednak znowu uważam, że Oskar D. zasłużył na to co z nim zrobili ci żołnierze, pomimo, ze był jeńcem, a mordy na bezbronnych żołnierzach uważam za specjalnie odrażające. Podobnie nie potępiam egzekucji na SS-manach złapanych na terenach obozów koncentracyjnych. Niektórzy podają za przykład amerykańskich zbrodni to co stało się w Dachau po wyzwoleniu. Ja jednak się żołnierzom amerykańskim nie dziwię, po tym co zobaczyli na terenie obozu, a wszczególności po odkryciu "pociągów śmierci" stojących na bocznicach.
  Temat: Rudolf Hess
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10729

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 6:28 pm   Temat: Rudolf Hess
Matis napisał/a:
ale na około 2000 żołnierzy służących w LSSAH w 1937 roku musiało się znaleźc co najmniej kilku (kilkunastu?) "niedowierzających".


Niedowiarki w lejbgwardi Adiego? W 1937 roku, kiedy to Ein Fuhrer, Ein Volk? :mrgreen:



Matis napisał/a:
ani nie nalezał do Totenkopfband



Akurat SS-man, żeby służyc w obozie koncentracyjnym nie musiał należeć do Totenkopferbande. Istniała niczym nie skępowana rotacja między frontowymi dywizjami SS a załogami obozów. To tak na marginesie.

Matis napisał/a:
Skoro nie wszyscy SSmani zostali poddani "denazyfikacji" w obozach, i nie wszyscy skończyli w więzieniu/na stryczku


To nie jest chyba najlepszy argument. Na stryczku nie skończył np von dem Bach. Wielu się udało, choć powinni wisieć za to co robili w Polsce czy na Wschodzie.

Matis napisał/a:
to znaczy, że przynajmniej niektórych można traktowac jako żołnierzy.


A ja nigdzie nie napisałem, że nie był dobrym żołnierzem. Po prostu śmieszy mnie jakie to niektórzy wypisują w internecie peany na jego temat (nie na tym forum). Wittmann jest dla mnie tylko SS-manem, który rozwalił dużą liczbę sowieckich i alianckich czołgów. Niczym i nikim więcej. Pamiętam o co i w jakiej formacji walczył, ja go bohaterem nigdy nie nazwę i raczej w roku 1944 nie kibicowałbym mu w osiągnięciu jeszcze lepszego wyniku.
  Temat: Rudolf Hess
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10729

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 6:37 am   Temat: Rudolf Hess
Rommel to nie ten kaliber co Wittmann. Do NSDAP i SS należał, czyli jego poglądy polityczne chyba są jasne, no chyba, że był bardzo naiwny i nie wiedział o co walczy ta partia i jej przybudówki. Dla mnie nie jest to wzór herosa i 08.08.44 nie traktuje jak dnia żałoby. :twisted:

P.S. Pancerniak był z niego najwyższych lotów, ale proszę nie wciskajcie mi, że w 1937 roku w LSSAH służyły aniołki nic nie mające wspólnego z ideologią nazistowską.
  Temat: Rudolf Hess
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10729

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 4:43 pm   Temat: Rudolf Hess
Mylisz się. Poziom światopoglądy też był bardzo ważny w przypadku nazistowskich herosów.
  Temat: Rudolf Hess
Johnny Knoxville

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10729

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 12:44 pm   Temat: Rudolf Hess
Matis napisał/a:
Ciężko stwierdzic czy Wittmann był zagorzałym nazistą - był na bank pupilkiem propagandy niemieckiej.


Gdyby nim nie był, nie mógłbybyć takim właśnie pupilkiem.


Matis napisał/a:
zadeklarowany nazizm bardziej bym podejrzewał już np. Rudla, który się ze swoimi poglądami wprost afiszował.


Przecież to oczywiste, Rudel do końca życia wspierał to środowisko.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16